Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok!

    Remélem nem rossz helyre írom.
    Egy viszonylag új gép van nálam. i3 sandy ddr3, fölösleges részleteket hagyom. A benne lévő SSD ellenére is borzalmasan lassú a gép, akad, youtube videók esetén is botrányos amit művel. Utánaolvastam és rájöttem, hogy a 60GB-os Corsair Nova firmware-je a hibás. Fel tudom rakni rá egy másik gyártó fw-jét, amiben azonos a vas, azonban akkor veszik minden. Kikötés, hogy a javítás után is ugyan ilyen formában legyen meg a windows. Számlázóprogramok és külföldi adóbevallásprogramok miatt. Milyen programmal "ghostoljam" az ssd-t, hogy biztosan vissza tudjam állítani probléma nélkül egy külső vinyóról? Olvastam valakinek a ph-s cikkét és ott a nagy nevek, pl. norton nem működtek megfelelően. Röviden ennyi. Szeretnék egy "A" vinyón lévő windows alól egy "B" SSD tartalmát ghostolni, hogy lényegében a "B"-ből készült "C" ssd-re visszapakoljam. Hogyan csináljam? :)

    Előre is köszönök minden választ. :R

    Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

  • Sziasztok!

    Kaptam néhány napja egy notivinyót egy rokontól (tényleg kaptam, nem én voltam ilyen hülye), amivel a következő történt: 500GB, mbr, 3 partícióval (100MB rendszerfenntartott, 60GB win7, ~430GB egyéb adat). Erre szerettek volna felrakni win10-et az adatpartíció megtartásával, így valami windowsos eszközzel (nem tudták megmondani a nevét) átkonvertálták GPT-re adatvesztés nélkül, aztán a 100MB és 60GB-os partíciókat a win10 setupból törölve felrakták a 10-est. Ami generált magának 4 partíciót az eredeti 2 helyett. És ez működött is, elvileg, ment az új oprendszer napokig, az adatok is maradtak. Később azonban megbánták a frissítést, így vissza akartak térni windows 7-re és mbr-re. Ekkor kértek tőlem segítséget, hogy gpt-ből lehet-e mbr-t, de én mivel nem tudtam miről van szó, így naivan ajánlottam nekik a gparted alól a gdisk-et, amivel nagy serényen vissza is alakították mbr-re a vinyót. Igenám, de nem sokra rá őrjöngve hívtak, hogy hát eltűnt a D: meghajtó, ~430GB szabad helyként jelenik meg. Gondolom az mbr 4 partíciós limitációja miatt törlődött.
    Áthozták a laptopot, elmondásuk alapján backup a GPT-ről nincs, de nem telepítettek semmit, csak a partíciós táblával játszottak. Milyen módon tudom én ezt most helyrehozni? A cél, hogy visszaalakítsam GPT-re a most látható 4 partíciót, aztán a nem változott méretű szabad helyre csinálok egy partíciót, ami 1:1 átfedésben van a most törölttel. Mennyire hangzik ez idiótán? Kérlek segítsetek, hadd maradjon meg a fejem.

    Röviden: 5 partíciós GPT-t MBR-ré konvertáltak, a 4 partíciós limit miatt az ötödik eltűnt, hogyan lehet az elveszett partíciót visszaszerezni adatvesztés nélkül? Írás nem került a lemezre, a partíciós táblákat kivéve.

    Előre is nagyon szépen köszönök mindennemű segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

  • válasz liksoft #8065 üzenetére

    Köszi szépen! :R
    Végül egy teljes mentés után bátran játszottam vele, simán töröltem a rossz mbr-t és csak a kívánt D: partíciót adtam hozzá a táblához, minden adat elérhetővé vált live rendszer alól, szóval a jelen példámban teljesen veszélytelen volt a mbr-dal játszadozás végső soron. :)

    Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

Új hozzászólás Aktív témák