Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • somakalapos

    újonc

    Hello!!

    Én tudom, hogy ez az oldal egy hardwear magazin és azt is tudom, hogy a fórumot főleg a számítástechnika iránt érdeklődők látogatják.
    De azt is tudom legalábbis feltételezem, hogy a töbségnek nem beszűkült a látóköre és hogy mindenről van véleménye. Na én ezekhez intézem kérdéseimet.

    Például:

    1. Mia véleményed az abortuszról?
    Mielőtt még megválaszolnád ezt a kérdést nézzük a tényeket (forrás IPM január) :
    A művi vetélés 1956-ig nem volt engedélyezett, ezután ''előrelátó'' politikusaink engedélyezték azt.
    Így ugrásszerűen megnőtt az abortuszok száma. (például: 1969.-ben 154 000 gyerek született, míg 207 000 körüli volt az abortuszok száma.)
    Persze ezután a korszerű terhességmegelőzési szereknek köszönhetően csökkent ez a szám de még ma is a terhességek 40% megszakítják.
    Az elmúlt 56 évben 5 444 488 terhasség lett megszakítva.
    Most vizsgáljuk meg a kérdést más részről. A szellemi jellege Gauss (nem tudom ki ő) normális eloszlása szerint a gyermekek 5%-a tehetséges tehát 350 000 tehetséget vesztettünk el. A különböző tehetségszférákba tartozó gyermekek 0,1% szupertehetség tehát kb. 6500 szupertehetség világrajöttét akadályoztuk meg, de ha figyelembe vesszük a születés utáni tényezőket (baleset, gyilkosság, nem megfelelő családi háttér) akkor sokkal több tehetség illetve szupertehetség nem bontakozott ki az elmúlt 56 év alatt.
    Ezért kéne szerintem elgondolkozni azon, hogy mennyiben helyes az abortusz.

    2.Ki tudta, hogy Hitlernek csak egy heréje volt és hogy az az egy volt a harmadik birodalom egyetlen''munkanélkülie''. Ugyanis Hitler impotens volt.

    Várom véleményeteket!!

    [Szerkesztve]

    Tu est mi fili GÉP.

  • somakalapos

    újonc

    Köszönöm a véleményeket!:))
    Egyetértek Tildy-vel.
    Ami pedig a számokat illeti igaza van Den-nek.
    Egyébként ha valakinek nem tetszik a topic én is csak most olvastam azt a cikket amiben a számok voltak és kiváncsi voltam a többiek véleményére.

    Tu est mi fili GÉP.

  • somakalapos

    újonc

    WN31RD: Szóval szerinted az abortusznak a társadalomra való veszélyessége
    0 vagy nagyon kicsi (ezért szokták felmenteni az olyanokat például akik csak kevés összeget sikkasztanak) ugyanis csak egy sejthalmazt pusztítunk el.( Javíts ki ha tévedek)
    Azért ez elég hülyeség, ha így gondolkozunk akkor az állat kínzás is ilyen nem?
    Mert ha egy kutyát bántanak az például a másik ember életszinvonalát nem rontja max. csak lelki megrászkódtatást jelent számára tehát az állat kínzás azért bűn egyrészt mert gonoszság (olyat kínoznak aki nem tud ellenállni ráadásul szórakozásból ) másrészt mert morálisan nagyon-nagyon nem fogadható el.
    Úgyhogy szerintem igenis morális problémát kell csinálnuk az abortuszból.

    Szerintem pedig elsősorban a gyerek későbbi idegállapota illetve a szülő későbbi idegállapota miatt van létjogosultsága az abortusznak, de ezt már előttem is kifejtették.

    Tu est mi fili GÉP.

Új hozzászólás Aktív témák