Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalaboy

    őstag

    válasz Matt-OPT #34 üzenetére

    Nagyon jo kerdes! Epp az AN8 Ultra volt az elso szamu alaplap, amelyet kineztem magamnak. A gepem alkatreszei furcsa sorrendben kerultek hozzam. Eloszor az X800XL videokari, amely ideiglenesen belekerult a regi P4 3000-es gepembe. Nemsokara megjott a 2x1Gb Mushkin memoria, X2 3800-as proci es folyamatosan a tobbi alkatresz. Figyeltem az amerikai forumokat az AN8 Ultraval kapcsolatban es olyan visszajelzeseket olvastam, ami eltantoritott a vasarlastol. X2 tamogatas problemas, a memoriam problemas, USB problemak, stb. Ezek gondolom a BIOS frissitesevel megoldodtak, de nekem mar csak az alaplap hianyzott. Ekkor dontottem az egyik neves amerikai netes tesztlab ajanlasa alapjan az ASUS A8R MVP mellett, de hibasan dontottem, mert a ceg nem azzal a Biossal dobta piacra a deszkat, mint amivel a tesztben szerepelt. Ekkor jelent meg az AT8-as mobo. Az X2-t tamogatta, nem voltak usb-s problemak, nagyon jol huzhato, csak eppen a memoriamat hibasan ismerte fel, igy nem igazanan jott be. A bios frissitese orvosolta a problemak tulnyomo tobbseget. Hogy mivel tud kevesebbet? Az AN8 Ultra egyszeruen gyorsabb! Amivel tobb, az az, hogy frissebb kiadas, ezaltal modernebb a zajkeltoje, SATA 2 tamogatas es nehany aprosag. Szerintem az Nforce keszlet kiforrottabb, nagyon jo tamogatassal rendelkezik, hozza kepest az ATI szinte gyerekcipobe jar, (a Crossfire-re gondolok) de volt ideje tanulni a legnagyobb ellenfele hibaibol, igy velemenyem szerint biztato jovo elott all. A technologiai kulonbsegekre boven talalhato informacio a neten. Ugy gondolom nem lesznek olyan durva vitak az elsosegrol, mint amit a videokartyak ''frontjan'' olvasni netszerte. Attol fuggetlenul, hogy ATI chipsetes az alaplapom a kovetkezo videokarim nem ATI lessz.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák