Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csz329

    csendes tag

    Vettem egy Markust, ma összeraktam. Szigorúan betartva minden egyes pontot a leírásból.
    A szék ferde mint az állat, jobbra lejt, majd 1 cm-rel van lejebb a jobb széle. Bravo.
    Apróság, végül is csak a gerincem nyírná ki huzamosabb használattal..
    Szétszedtem megnézni mit csűrtem el, vagy hol a gond, mitudomén az üléslapot rosszul csavaroztam össze - nos nem én raktam össze rosszul.
    Önmagában az öntöttvas lábakba becsúsztatott és magától szoruló gázlift és a gázlift cső tetejére hasonlóan rácsúsztatott szintén nehéz vas üléslap tartó (ezen vannak a karok) együttese már ferde. Lásd képek.
    Három, egymásba illesztett csövekkel rögzített nehéz fém alkatrész.
    Egy csimpánz is össze tudná rakni
    Szóval egy gyártási hibás hulladékot fogtam ki. Holnap megyek IKEA, fizessék vissza az árát, nekem nem kell ilyen szar, nem fogok megint hazáig cipekedni és még 1 órát legózni hogy aztán kiderüljön, hogy akad még a rossz szériából.
    Lehet másnak több szerencséje lesz, de én már bánom hogy nem vettem valami rendes széket 2x annyiért...

  • csz329

    csendes tag

    válasz Casoli #1715 üzenetére

    Próbáljunk pár dolgot tisztázni.
    "De hogy ezt ember ülepe meg nem érzi, az is biztos."
    Hát sajnos megérzi. Ha te ezen üldögélnél mondjuk 3-4 évet, és majd "kicsit" kezd fájni a csípőd vagy a gerinced, akkor megadom egy oszteopátiás szakorvos ismerős számát, jó leszel elrettentő példának.
    (Már attól is lehet derékfájásod egyébként, hogy huzamosabb ideig kicsit kiegyensúlyozatlanul ülsz az egyébként tökéletes széken, egy ilyen ferde szék már katasztrófa).

    "két alátét".
    Nem, nem fogom lézeres műszerrel kimérni, hogy pontosan milyen irányba mennyit lejt és ezt pontosan egy 1.4 mm es jobb első és egy 2.2 mm-es jobb hátsó alátéttel lehet korrigálni.
    Amúgy kipróbáltam volna, de jó nagy csavarok vannak benne, nem volt itthon 6-os alátétetem... :)

    "garancia"
    A garancia nem egy áldott jótett a kereskedőtől, hanem egy szolgáltatási minmum, igéret arra, hogy ha valamit nagyon elcsűrnek, akkor sem leszek szarban. De ettől még nem leszek boldog, hogy 2x kell ugyanazt az erőfeszítést megtennem, amit egyébként egy normális áruért kellett volna.
    Teszem azt elromlik egy 5-10K-s cucc, azt már vissza se vinném, nem éri meg a szarakodást.
    Az időm sokkal drágább annál hogy ilyenek után rohangáljak, egy ilyen turné egy családi délelőttöt tesz tönkre.

    A székkel is az lett - és ez a sztori vége - hogy visszavittem és mégis cserét kértem, mert nagyjából normális, van benne anyag, jobb mint a céges 70K-s székem (amit kiskerben meg sem lehet venni 5 db a minimum order) nem éri meg nekiállni keresgélni egy hasonlót.
    Szóval húztam mégegyet az IKEA lottón.
    Az új példány már jobb. minimálisan ez is ferde, de még elmegy

Új hozzászólás Aktív témák