Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz demerion #3518 üzenetére

    Én azt mondom, Noblechairs Epic :D

    én 108 kg vagyok, és 187cm, így inkább Icon lett, az 150kg-ig jó.
    A Hero szélesített, nagyobb szélességgel rendelkezőknek.
    A Secretlabos nagyon hasonlónak tűnt képről, mint egy Hero.

    Én azt mondom, hogy már 10 éve rá kellett volna szánnom ezt a pénzt egy ilyen székre.
    Innentől nem neked válasz, csak általános okoskodás:

    Ugyan iszonyat kényelmes a szék, de ettől függetlenül be kell tartani, hogy óránként fel kell kelni 5-10 percre.
    2 éve volt egy "reccs" a derekamban, reggeli bringa után (40km- be a melóba) utána voltam gerincterapeutánál, sokat segített, minden nap tolok gerincnyújtó tornát, 1 évig úsztam is, az mostanában sajna nem jön össze.
    Akinek volt már valaha lehajolás utáni felkeléskor becsípődés, annak az a rossz hírem van, hogy a porckorongja már el van lapulva.

    Ezt érdemes elolvasni: [link]

    Na, a gerincterapeuta mondta, hogy a legszuperebb székben se jó sokat ülni. Ő egyenesen azt mondta, hogy 20 perc után kéne felkelni, sétálni egyet, illetve óránként pl. váltogatni a testhelyzetet. Szék, aztán ékpárnát berakni, utána labdán ülni, állómunkához megemelhető asztal ha van, azon is lehet egy órát, utána újra szék, stb.
    Sajna amíg nincs baj, addig nem érzed hogy romlik az állapota a porckorongnak, pedig ennyi a lényeg, hogy azt kell óvni.

    A normális székkel jöttem rá arra is, hogy túl magas az asztal, mert a szék legmagasabb állása kell hogy az asztalhoz passzoljon, de akkor már a lábam nem ér le normálisan. (ja a láb, annak se jó, hogy pang a vér benne, fel kéne polcolni azt is akár óránként :), home office előnye, hogy simán meló közben lefekszem 5 percre az ágyra, az segít ezeken)
    Következő fejlesztés az ikeás felkurblizható asztal lesz. De létezik gyaloglópad is, álló asztalhoz! (de 300k-ért láttam hirdetve :D ) Na az a non-plus ultra. Séta közben dolgozni :)

    Még ami érdekes, ezt is a doki mondta, hogy ha pl. becsípődik (régen évi 2-3x volt, a nyújtó gyakorlatok óta 2 év alatt 1x volt csak eddig), akkor nem a fekvés a jó, hanem a séta! Az emberi test erre lett kitalálva, menni, vadászni, kémlelni a tájat, közelre, messzire fókuszálni a szemmel :) (a szem egy másik téma, ha túl kicsi monitort, túl messziről nézel, akkor rontod a szemed. Erre is vannak gyakorlatok, amik használják a szemet mozgató izmokat, és frissítik a vérkeringésüket :) Én 32-es TV-t használok monitornak, és még így is 150%-ra nagyítom a weboldalakat pl. Így olvasás közben egész sokat mozog a szemem legalább jobbra-balra, fel le)

    Rossz derékra azt mondták, a legjobb a hátúszás, falmászás, és SÉTA! :) Minden más terheli is, futás se az igazi, bringa is minél magasabb kormánnyal ront csak keveset.

    Hát ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • 4nick8

    őstag

    válasz demerion #3518 üzenetére

    Szerintem az arenaracer titan kicsi lesz. Inkább az arenaracer craftman a.mereted.

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz demerion #3921 üzenetére

    Köszönöm, de lehet addigra már visszafelé fog menni az enyém, de mindenképp írd be, hogy lássuk megint csak én fogtam-e ki valami hibásat.

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Új hozzászólás Aktív témák