Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atee

    őstag

    válasz vadkörte #3775 üzenetére

    Ezek a műbőrrel bevont karfák szinte egész biztos, hogy neuralgikus pontot képeznek. Azaz valószínűleg hamar feladják, kikopnak/szakadnak!
    Biztos nem választanék ilyen modellt!

    D-day 2002-01-04 01:54

  • Tsebacsi

    nagyúr

    válasz vadkörte #3908 üzenetére

    Itt kivételesen csak hasonlít! Ha megnézed, a fejtámla mérete és kialakítása is más kicsit, és a hero ülőlapja jóval vastagabb! Amúgy nagyon sok "nevesebb" hardware gyártó is saját termékként futtat ilyen székeket, az LC-Power is ettől a kínai gyártótól veszi csak saját logóval. :K

    (#3909) 4nick8: 2év :P Az Úr ezzel szvsz nem nyert semmit, sőt.

    Más: Közben megjött az Arenaracer székem, ha lesz időm napközben, megpróbálom összepattintani aztán írok róla véleményt.

    [ Szerkesztve ]

    Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

  • vadkörte

    addikt

    válasz vadkörte #3986 üzenetére

    Ígértem egy beszámolót. Talán érdekel valakit.

    Nos kezdem az elején. A doboz. Nagy! 65cm x 87cm x 33cm. A szállítása sem egyszerű, nekem is csak a kocsi hátsó ülésén fért el. (a szállítást a munkahelyemre kértem)
    Kicsimagolva is a hely a legnagyobb probléma, bár nem sok alkatrészből áll, azért elég tekintélyes mennyiségű a helyigény.
    Úgy terveztem, hogy a régi Jysk Billum-nak megtartom a lábcsillagát és abba építem bele az LCPower-t. Erről még az elején letettem, amikor a szétszedett régi széknek kézbe fogtam a komplett alsó részét - lábcsillag, kerekek, gázrugó és mechanika) és ez pár deka eltéréssel volt csak nehezebb, mint az LCPower üres lábcsillaga.
    Az összeszerelési leírás egyszerű és informatív, az ülőlap alsó részébe tették. A tartozékok bliszteres csomagolásban kaptak helyet, Az egyes összeállítási lépéseknek megfelelően csomagolva. 6db csavar a karfákhoz, 4db a mechanikához, 4db a háttámlához, 2db az oldalsó burkolópanelekhez, 14db alátét, 14db rugós alátét, 4 bolha, 1db 5,5-es imbusz/csillag csavarhúzó kombinált szerszám. Az összeszereléshez saját "T" kulcsot és biteket használtam, a szék kombi szerszáma a régi székem szétszerelésénél jött jól.
    A csillag anyaga műanyag, de vastag - ~3mm - anyagú. A kerekek behelyezése könnyű, elég egy határozott mozdulat a helyrekattanáshoz, simán és hangtalanul futnak. Szerencsére nem fékezettek.
    A gázrugó robosztus, a mechanika hasonlóképpen. Az alsó rész (lábcsillag, kerekek, gázlift és mechanika) saccra a szék tömegének több mint felét kiteszi.
    Az összszerelést az ülőlap és a kartámaszok házasításával folytattam. 3-3 csavar tartja a kartámaszkat, majd az ülőlapra felszereltem a mechanikát. Kínosan ügyeltem rá, nehogy fordítva tegyem fel. Ennek ellenére sikerült...
    A mechanikával bővített ülőlapot az alsó részre illesztve, következett az első ülőpróba és a helyreszorítás.
    A háttámlával megszenvedtem, kellett volna még legalább kettő kéz, de némi szentségelés után sikerült a felső csavarokat betekerni. Utána már könnyebben ment az alsók behajtása. Az oldalsó takarópanelekhez szerintem elkelt volna még egy csavar, de a mellékelt kettő is tart, a bolhákat helyrepattintva a szék 99%-ban kész is volt. Felhelyeztem a fej- és a deréktámaszt és az állítókarok markolatát és kész is volt.
    Mindez a régi szék szétszerelésével és a doboz elpakolásával együtt kb. 30-35 percbe tellt.

    Néhány nap használat után a véleményem:
    Az ülőlap kényelmes, kemény tömésű, de nem tör, az oldalsó combtámaszokat érezni, de nem kényelmetlenek.
    A szék nem nyikorog, sajnos ennek is van egy alap 0,5-1°-os billegése, bár lehet, hogy csak nem szorult meg rendesen a gázlift.
    A bőrön látszik, hogy több kőolajat látott, mint marhát, de fimon puha tapintású és nem kellemetlen a szaga sem. Mondjuk nem nappabőr, de nincs kínai vegyikombinát szaga. A háttámla kényelmes, a kartámaszt elég széles határok között lehet állítani, kényelmesen belőhető, bár "csak" 3D-s. A fejtámasz kényelmes, a deréktámasz állítható, de szokni kell...
    Hosszú távú tapasztalataim természetesen még nincsenek.

    "Röviden" ennyi...

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák