Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ρσгτσ

    őstag

    válasz Shaza #8675 üzenetére

    PS4/PS5, de ha ezeknél korábbi modell a terv, akkor minimum PS3. Igen.

    Szerk.:
    Vagy ha a retro élmény a fontos és kacsintanál a PS1/PS2 felé, akkor két lehetőséged is van.

    Vagy beszerzel egy régebbi TV -t (ha van helyed), amit manapság már dobálnak utánad. Pl. normálisabb CRT. Vagy veszel egy normálisabb, drágább átalakítót, mint például az OSSC, RetroTINK.

    De OLED nem kifejezetten jó az alacsony fps -re, meg az alacsonyabb felbontásra sem.

    [ Szerkesztve ]

    ZX Spectrum - Commodore 64

  • arty

    veterán

    válasz Shaza #8675 üzenetére

    "érdemes" ? ez szerintem mindenkinek mást jelent ;)

    szerintem mindegyik PS-t érdemes OLED-en használni, mert az feltehetően ígyis ott van a faladon, jó nagy képű, míg a CRT tévé általában extraként figyel a lakásban, sok helyet foglal, retrótól más célra korlátozottan alkalmas, stb.

    de ahogy porto irta: a jó scaler nagyon fontos hozzá, ha nem gyárilag hdmi kimenetes PS konzolt kötnél rá! és scalerként nem a sima rgb/komponens-ről hdmi-re alakító filléres átalakítókra gondolok/gondolunk*, hanem az említett ossc/retrotink párosra (én a gbsc -t nem ajánlom, mert ha nem magadnak építed, van esély a kínai bóvlira, egyszerűen általában nem tudni, mit is veszel igazából...).

    a retrotink mindig is pokoli drága volt (és persze a legjobb is!), de mára az ossc is elég "elérhetetlen" kategóriába került... szóval ezeket akkor tudod magadnak megindokolni, ha TÉNYLEG sokat retrózol vagy nagyon szereted vagy számodra nem gond a hobbira ennyit elkölteni (aliexpressen a bitfunx féle ossc v1.7 55ezer ft szállítással, áfával, a retrotinkek meg 150-180ezertől indulnak, a 4k az szerintem itthonra 400ezer alatt nem lenne meg :( )

    *félreértés ne essen, egy 5-10ezer forintos "component to HDMI" átalakító is megteszi a komponens AV kábeles PS2 mellé (PS1 konzolhoz NEM JÓ, ahoz mindenképpen kompozit/RGB átalakító szükséges!), kapsz képet az oleden, DE:
    - a 480i ps2 játékok viszonylag nagyobb input laggal kerülnek a képre
    - a tévéd deinterlacere esélyesen szar képet ad (homály)
    - a ps2-n a ps1 játékok 240p képe vagy jól kerül megjelenítésre vagy 480i-ként kezeli a tévéd/átalakítod és megintcsak viszonylag szar képet kapsz eredményül

    **csak tényleg extraként: kompozit a sárga-piros-fehér csati, komponens a piros-kék-zöld + piros/fehér csati !

    ***PS2 konzol, olcsó kínai komponens kábel, OSSC, 5X integer scaling (kép alja és teteje vágva!), az alul-felül egyébként is fekete csíkos PAL Colin McRae Rally benagyítva teljes képernyőre a 83" oleden:

    nem tudom mennyire jön át, hogy mit is várhatsz oleden, remélem eléggé :)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • taki01

    őstag

    válasz Shaza #8675 üzenetére

    Én egy Sony DVD felvevőt vettem, amin van HDMI és azzal toltam Sony 55"-s 4K tv-n. Most meg arról streamlek, úgy hogy a scart megy tv-be és a hdmi a capture cardba. :)

Új hozzászólás Aktív témák