Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz TBMC #21821 üzenetére

    Na szóval...

    Nemrég még volt egy 34 colos ultraszéles LG kijelzőm, 3440x1440-es felbontással. Ezt egy 13-as retinás MacBook Pro-val hajtottam meg, de egyrészt a gépem kissé kevésnek éreztem asztali munkaeszköznek, másrészt a retina felbontás is hiányzott kicsit. Azóta a kijelzőt szervizbe küldtem, de sajnos két hónappal később sem kaptam vissza. Na mindegy, ez nem annyira lényeges. Viszont az igen, hogy asztali munkaállomás nélkül lényegesen kényelmetlenebb a napi rutin, valamint az is kiderült, hogy az ultraszéles kijelző brutálisan nagy élményt ad. Munkában és szórakozásban egyaránt.

    Most két lehetőséget fontolgatok.

    Veszek egy 27-es retinás iMac-et, ami valószínűleg mindenre elég lesz.
    3,5 GHz-es, négymagos Intel Core i5
    8 GB memória
    256 GB-os SSD
    AMD Radeon R9 M290X 2 GB
    Van teljesítmény, retina felbontás, de a kijelző csak 27 col.
    850.000.-

    Vagy ismét megpróbálkozom egy ultraszéles LG kijelzővel + Mac Mini.
    2,8 GHz-es, kétmagos Intel Core i5
    8 GB memória
    256 GB-os SSD
    Intel Iris Graphics
    Megint lesz nagy kijelzőm, de nincs nagy felbontás és a teljesítmény is kevesebb.
    Kijelző: 224.000.-
    Mac Mini: 360.000.-
    Összesen 584.000.-

    Nem nagyon tudok dönteni, ráadásul ha már megvenném az iMac-et, szívem szerint i7-es procival rendelném. Ebben az esetben a különbség már 350 ezer Ft. Nem kevés...

    A kapitány mennyire igényli a retinát? Vagy keressek egy 4K-s kijelzőt inkább? Az sem biztos, hogy jó lesz.

    Mindezeken túl, beviteli eszköz kérdésem is van.
    Sokat szívtam a vezeték nélküli egerekkel, ugyanis típustól függetlenül külső kijelző használata közben erősen laggolt valamennyi. iMac és Mac Mini esetén ez vajon előjöhet? Vagy megint vehetek madzagos egeret? A Magic Mouse és Magic Trackpad nem játszik, mert fáj tőlük a kezem. Egész napra mindkettő kényelmetlen.

    Na, röviden itt tartok.

    Köszi!
    :-)

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Új hozzászólás Aktív témák