Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Májkii

    senior tag

    válasz gyuri081 #1122 üzenetére

    Ez még most is egy erős processzor, és az nvidia kártyák nem is annyira proci igényesek.

  • balint107

    aktív tag

    válasz gyuri081 #1122 üzenetére

    Hát a 980Ti-vel lehet lenne egy-két anomália, de tökéletesen elfutna azzal is. Persze nyilván egy I7 4790K-val azért minimálisan jobb értékeket lehetne elérni.

    GTX 970 esetében. Vannak, akik I5 2400 (k) 2500K-kal használnak 970-eket. Ha nekik nem robban fel a gépük szerintem a tiéd sem fog :) Egyébként, nem tudom, te hogy képzelnéd el azt a dolgot, ha netalán tán mégis kevés lenne a teljes kihajtáshoz az I7 2600? El sem indulna a gép, és a polcon kéne tárolni a VGA-t? :D.. Mondjuk a táp már inkább érdekesebb dolog, amit nem tudom milyen van, de ha elbírt a 7870-nel talán a GTX 970-nel sem lesz gond.
    Ha pedig kevés lenne a processzor a kártyához, akkor az úgy jelentkezne, hogy pl nem pörögne 99%-on a kártya, hanem csak 80-90%-on mondjuk. Persze még így is egy sokkal brutálabb géped lenne, mint 7870-nel. De, ehhez kb valami 2. generációs I3 kéne. Esetleg I5 2400-ig (de már lehet ezzel is sokat mondok). Efölött nehezen tudom elképzelni, hogy általános lenne ekkora mértékű "gond". Viszont tény, ha minden optimalizálatlan anomáliát ki akarsz szűrni, akkor a legjobb egy 4. vagy 6. generációs I7, de ez annyira elenyésző, hogy aki nem monitorozik folyamat minden játékot egyfolytában annak fel sem tűnik semmi. Hogy kb 10-20 játékból egy optimalizálatlanban egy-egy helyszínen épp visszaesik a kártya kihasználtsága.

    Na de nem akarlak összezavarni, néha kicsit belemerülök:
    Mutatok inkább videot
    [link]
    Ezen a csatornán találsz több összehasonlítást is. Ez Titan X-el készült. Ugye az 980 Ti szint.
    Némi különbség persze elvitathatatlanul van a processzorok teljesítményében is. De ez a legtöbb esetben nem kihajtás függvénye, csak szimplán jobb processzor egy I3-tól pl egy I7

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák