Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz ricshard444 #1 üzenetére

    jé, de ismerős ez a kép :D

    jó ötlet a topik, ahogy elnézem, már gyűlnek is bele a hozzászólások, és már fel is merült a kérdés, hogy hogyan lehet megállapítani, hogy kiehajcsae. én a következőt javaslom:
    1. a kérdéses játékban / játékokban készíteni kell egy mérést a megcélzott beállításokkal (felbontás, minőségi beállítások, CPU és rendszermemória órajel, VGA órajelek)
    2. ezután ugyanezt a mérést el kell végezeni úgy, hogy a VGA-n mind a core, mind a memória-órajel 10%-kal alacsonyabb (pl. 1000 MHz core és 1500 MHz memória esetén le kell menni 900 MHz-re és 1350 MHz-re)
    3. ha az eredményként kapott FPS-értékek között 9-10% körül van a különbség, akkor a CPU sebessége elég a VGA-hoz (pl. 70 FPS helyett 63.5 FPS)
    4. ha ennél kevesebb (pl. 70 FPS helyett 68 FPS), akkor a CPU (vagy ritka esetben a platform valamelyik másik eleme) korlátoz - minél kisebb a különbség, annál jobban (fenti példában már nagyon)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • balint107

    aktív tag

    válasz ricshard444 #1 üzenetére

    Most olvastam el a topic bevezetését, és lenne pár gondolatom így utólag is, bár a furcsa tapasztalataimat épp ez időtájt kezdtem el szerezni. 1-1,5 éve adott volt nekem egy AMD A10 6800K 4,1 GHz processzor (höhöhö...I3-tól is gyengébb, 10 éves intel quad is jobb, GTX 660-at nem hajt ki stb..)

    Szóval, mint tudjátok nagy divat fikázni az AMD-t, főként az A szériát, ami nem is az FX tagjai. Láttam már jó pár itteni tesztet is, ahol a kommentekben a földig alázzák, mekkora kidobni való hulladék. Eleinte én is elhittem ezt a "profiknak", és gondoltam milyen jó lesz, ha intel I5-öm lesz helyette. De haladjunk időrendi sorrendbe.

    1,5 évvel ezelőtt GTX 650-el járattam az A10 6800K-mat. Gondoltam ideje beújítani új karira. Egy VTX3D 7870 nevezetű förmedvény után egy Sapphire R9 270X került hozzám csereként. Boltból vett vadonat új darab volt. Nagy meglepetésemre minden játék alatt fps és benchmark tesztekkel kimutatva megegyezett a teljesítménye a gépembe a GTX 650-el, de pontosan. Ugye ez a kártya kb a GTX 660Ti szintjén van. Senki nem értette, akihez fordultam a problémával. (Persze volt, aki megmondta a tutit, mert a xar amd nem hajtja ki :U. Ezt volt a legkönnyebb mondani, hiszen a ""szakmai"" fórumokon a csapból is ez folyik Igaz a VTX3D 7870-et kihajtotta, még akkor is, ha olyan volt a hangja, mint a porszívó.) Egyébként mióta megvolt az AMD A10 6800K-m mindenhonnan azt kaptam, milyen semmirekellő a processzorom. Tapasztalatok hiányában, pedig nem nagyon tudtam még ezzel vitatkozni.

    Aztán egy Gigabyte GTX 660-ra cseréltem a Sapphire R9 270X-et, ami GTX 650 szintet hozott. Megkaptam a fejlődést, ami a GTX 660-nak az elvárható szintje volt. Váltottam FHD-ra, így kellett egy erősebb kártya. Egy Asus GTX 760-ba cseppentem bele. A korábbi probléma ismét visszaköszönt. Azzal a különbséggel, hogy most nem a GTX 650 szintjét kaptam, hanem a GTX 660-ét. (Valamilyen vicces módon, mindig a korábbi Gigabyte kártyáét, mondjuk a lapom is Giga volt) Megint jött persze, mert a Xar amd nem hajtja ki. Igaz 99%-on ment a kari ASUS GPU TWEAK szerint is. Persze ilyenkor az ember már tudja, hogy ez hülyeség, és azt is tudtam mi a megoldás.

    Gigabyte GTX 670 volt, ami szintén maximálisan működött teljesítmény ügyileg. Később váltottam még Gigabyte GTX 770-re. Azt is kihajotta még egy olyan ""semmirekellő"" processzor mint az A10 6800K. Talán a 780 lett volna az, amit minimálisan nem tudott volna.

    Viszont a GTX 770-nél váltottam Intel I5 4690-re. Hát mit mondjak ritka gyenge gépfejlesztés volt, mert volt, ahol csak pár fps pluszt kaptam a korábbihoz képest. Viszont a jelenlegi GTX 970-emet ez kiszolgálja, míg az korábbi processzorom valószínű már nem tudná. Viszont jól elküldtem a ........-ba az összes értelmiségi idiótát, akik 1 év alatt azt tömködték a fejembe, meg mindenkinek, hogy az Intel mekkora király 2-szer gyorsabb, mint az AMD, de ha I7-ed van akkor 3X. Meg lehet nézni a mostanki Skylake processzor teszteket, mekkora különbség van játékoknál, akár egy utolsó A10 amd, és I7-es sok százezres processzorok között. 3-20 fps-ig is terjed kb... Mint mikor egy GTX 780-at leváltasz GTX 970-re.

    Gondolhatjátok, ha 30 ezres A10 6800K csak kis százalékban nem hajt ki egy GTX 780-at, akkor mennyire van szükség I7 4-5-6 73z4374z3743 XXXX számú processzorokra, legalább is, ami az egy kártyás rendszert illeti. Jó tudom sokan I5 2500 proceszorokkal már mindenféle limitekről hadobálnak, meg hogy az I5 4690-meg kevés egy GTX 980-hoz. Igaz I7 4790-el meg GTX 980 SLI-t lehet üzemeltetni. De hát látjuk milyen bődületes különbségek vannak a processzor tesztekben az I5 4690 és az I7 között.

    És persze végül a munka. Ez az amiért a legjobban átkozom az I5 4690-emet. Mindenki tudja, hogy az Intel I5 és I7-es processzorok legnagyobb előnye a munka bírás. Mikor az AMD A10 6800K-m volt elindítottam a renderelést, és közben azt csináltam a gépen, amit szerettem volna. Tudtam játszani is közben, igaz nem a Crysis 3-al, de elfoglatam magam és nem is tartott sokáig a munkafolyamat sem. Most az I5 4690-el, elindítom a renderelést, és a net böngészőt nem tudom megnyitni, mert behal a gép. Ha meg meg van nyitva, akkor is ki akar fagyni, ha hozzá akarok nyúlni. De konvertálásnál, másolásnál stb ugyanez. És nem, nem vagyok elájulva a gyorsaságtól sem. Akinek van módja kipróbálni AMD és Inteles gépen, nézze ezt meg. Intelen semmit nem lehet csinálni, mert meghal munkavégzés közben. AMD pedig nem, legalább is az A10 6800K az nem, de szerintem igaz ez az FX procikra is. Remélem hasznos volt a kis beszámolóm. A processzoroktól pedig nem kell félni, mert a drágábbak és újabbak sem sokkal jobbak. Anomáliák viszont akadnak időnként, mint nálam is voltak ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák