Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz ivana #84631 üzenetére

    Szerintem összesen nincs 10 millió darab az országban FFP2-es maszkból.

    biztos ott tárolják a tavaszi fürkész&portyázó beszerzéseket a lélegeztetőgépek mellett!

    [link]
    A korábbi hírek arról szóltak, hogy a védőeszközök egyik legnagyobb beszállítója a Gyömrői Sarok Kft volt, amely 108 millió darab egyéb védőfelszerelést szállított – derült ki Ujhelyi István adatigényléséből még novemberben, de azt már nem tudatták a képviselővel, mennyi pénz is landolt a társaságnál.
    Most a Hírklikk birtokába kerültek ezek a szerződések is. Öt kontraktust kötöttek a céggel. Az első megállapodás alapján 50 millió darab védőeszközt szállítottak le. A rossz szkennelés miatt nem látszik, hogy pontosan milyen terméket takar, de – az árából ítélve – vélhetően maszk lehet. Ez a tétel darabonként 17 dollárcentbe került, vagyis 8,5 millió dollárt fizetett érte a külügy. Egy másik szerződés alapján 30 millió FFP2-es maszkot vettek, az egyiket 44 dollárcentért, a másikat pedig 1,8 dollárért. A két tételért összesen 26 millió dollárt fizettek. Egy harmadik szerződés alapján, 58 millió maszkot vettek, összesen több mint 27 millió dollárért. A szerződéseket kétszer módosították, de az árakon nem változtattak, vagyis csak ez a cég összesen 61 millió dollárért szállított maszkokat a védekezéshez, ami magyar pénzre átszámítva, most 17,9 milliárd forint.

    nem tudom ezeket teljes mértékben felhasználták-e azóta az eü-ben.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz ivana #84631 üzenetére

    Szerintem összesen nincs 10 millió darab az országban FFP2-es maszkból.

    Jól tippeled! Mindkét helyen 15-25 féle maszk volt, FFP2 egy tipusból 5-10 darab mutatóban.

Új hozzászólás Aktív témák