Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csatravi

    senior tag

    válasz Parci #62730 üzenetére

    Egy ismerős sokszor szerzett sérüléseket és soha nem volt problémája. Egyszer csak azt vette észre hogy ha beütötte valamelyik testrészét akkor mindig hatalmas vérömlenye keletkezett. Rászánta magát egy laborra. Ott derült ki hogy szerzett vérzékeny lett. Ha ő nem fizikai munkás lett volna hanem mondjuk billentyűverő akkor lehet nem veri össze magát annyiszor és így laborba sem ment volna el.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Parci #62730 üzenetére

    a döntést meg a user hozza.

    Előző hsz-edben olvastam! Ja, ő hozza. Jön valaki, hogy kilátástalan az élete, nincs értelme élni, etc... én csak elmondom neki, hogy tennék pontot a szenvedés végére hasonló esetben. A döntést végül majd az user hozza. (rossz analógia ez persze, de érted....)

    rá tudjon kérdezni dr. ubyegon2 vagy aki épp az ügyeletet viszi

    Bocsi, én csak a drasztikusabb beavatkozásokban vagyok otthon. Abban viszont szinte 24/24-ben tudok ügyelni. war surgeon hívójel a topikban és már jövök is.

    úgy amúgy azt gondolom, hogy mérlegelni kell, hogy egy aspirin-által okozott agyvérzés a nagyobb kockázat

    Ennek az aspirinnek viszont itt nagyon fel van nagyítva a kockázata. Valójában ennek az ezreléke a veszélyességi foka! Mindenki ismeri, használja időnként, mint a konyhasót! Kb arról is mennyi rosszat olvasunk és ugyanolyan veszélyes, ha extreme mennyiségben megeszünk belőle. Aspirin is csak extreme esetben veszélyes, de ez még az ivóvízre is igaz. Szerintem ne is igyon senki. ;]

    (#62732) lacafaca

    nana...én ilyent nem írtam :N én azt írtam, hogy ezekkel erősítheted a szervezetedet mesterséges pirulák helyett, de a lényeg egyeltalán nem ebben van...azt is leírtam miben, de ez csak mellékszá

    Nem is támadásképpen írtam, csak példákat említettem, ki hogyan próbál segíteni. Maga az életmód, amit emlegetsz, tényleg jó, az én segítségem viszont rapido és igen hatékony. Ugye mind tudjuk, hogy a mai sebészeti eredmények mind mind a hadisebészetnek köszönhetőek.

    A lényeg az amúgy, amiben tényleg egyetértünk sokan, hogy valamiképpen segíteni kell kéne, ha valaki tényleg csak ide tud fordulni kétségbeesésében. Viszont nagyon óvatosan kell kezelni a szigorú korlátainkat. Kicsit erre is akartam rávilágítani azzal, hogy én jövök 24-ben hadisebészkedni.....no de valóban ez a legjobb választás adott esetben? (remélem azért átment ebbéli szándékom)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák