Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacafaca

    őstag

    válasz -Skylake- #105668 üzenetére

    dehogy...már csak szánlak benneteket ;)

    Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

  • Qtya123

    őstag

    válasz -Skylake- #105668 üzenetére

    " ahol meg kényelmes lesz élni ott meg azok fogna, akik Data Architectek meg IoT VoLTE/IMS 2nd Line Operations Engineer-ek"

    Én is mérnök vagyok (igaz kissé más területre sodródtam), de kicsit úgy érzem, hogy túl van értékelve az írásodban az, hogy bezzeg a mérnökök, meg az ilyen-olyan modern és szellemi munkát végző emberek a nagy túlélők, a nagy alkalmazkodók, a minden gondot leküzdők.

    Kellenek persze a világ fejlődéséhez és nagyobb a mozgásterük, mint sok olyan embernek, akinek se végzettsége, se esze, se szorgalma. DE! Ezek a "kényelmesen élő" és nagy szellemi tudású emberek között, ha lecsupaszítjuk nagyon sokan mik? Mi az életidejük és életminőségük nagy része?

    Nyomják a robotot klasszikus dresszkódos H-P 8-17+túlóra+utazás mókuskerékben. Közben idegeskednek a bónuszokon, a sok nehéz feladaton, a rövid határidőkön, az előrelépési lehetőségen. Aztán sok közülük a multis környezetben oda jut, hogy X évesen akár vezető, akár beosztott full ki van égve, szét van rogyva, be van fásulva. 50 éves középvezetők az ilyen helyeken tele vannak vastagbélrákkal, magas vérnyomással, sztrókkal stb... 35 éves mérnökök meg kezdenek kiégni, mert elhitték, hogy az a király, ha 25 éves korodtól úgy tolod a munkát, mintha nem lenne holnap.

    Természetesen nem mindenki ilyen, de azért vannak szép számmal, akiket megevett és kiköpött ez az általad fenntarthatónak és előremutatónak tartott környezet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák