Hirdetés

Aktív témák

  • Podi87

    csendes tag

    Sziasztok!

    Előre bocsi a hosszú posztért! :) Van egy 6 éves asztali PC-m, mely annak idején kb. belépő szintű felső kategóriás gépnek számított sőt..( Crysis futott High beállításon 1920x1080 felbontáson) :K , de szegénynek mára már sokszor a fényképnézegetés is gondot okoz... :( Eddig úgy ahogy tette a dolgát, meg voltam vele elégedve, de azért most már igen elavultnak számít és sajnos anyagiak miatt nem tudok új gépet venni, (egyébként tervezem, de nem a közel jövőben), szóval szeretnék még egy "utolsó esélyt" adni a gépemnek, hogy még 1-2 évig eldöcögjek vele. Maga a gép így épül fel (adatok egy része EVEREST Ultimate-ből):

    Alaplap: Gigabyte GA-EP45-DS3
    [link]

    Processzor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
    [link]

    Memória: GEIL Ultra 2x1GB DDR2 1066MHz Dual Channel Kit
    (DIMM1: GeIL CL5-5-5DDR2-1066, DIMM3: GeIL CL5-5-5DDR2-1066)
    Itt mindjárt lenne is egy örök kérdésem, hogy elvileg RAM is alaplap is "viszi" az 1066MHz-et, de mégis a kezdetektől 800MHz-en fut csak, soha nem értettem, hogy miért, és mit kellene állítanom? :/

    VGA: Gainward ATI Radeon HD4870 Golden Sample 1GB DDR5 256bit
    [link]

    Háttértár: Egy haldokló Western Digital 320GB-os vinyó, azt hiszem 7200rpm, de nem vagyok benne biztos.

    Tápegység: Gigabyte Superb 460W GE-R460-V1
    [link]

    Na ez lenne maga a masina, bocs ha túl sok a részlet...Bővítés gyanánt azt terveztem, hogy hardverapro.hu-n összeszedek hozzá ezt-azt a lehető legolcsóbban, és erről szeretném a véleményeteket kérni, hogy mit lenne érdemes cserélni úgy kb. 60.000Ft-ért. A célom az lenne elsősorban, hogy nagyobb felbontású fényképekkel is tudjak dolgozni, lightroommal stb, ugyanis egyik hobbim a fotózás, másrészt a játékokat sem vetem meg, ezért játékra is használnám, feltéve ha az általam elgondolt újítással ez lehetséges lenne. Személy szerint arra gondoltam, hogy legalább még 4GB RAM-ot vennék, de akár 8-at is, konkrétan ugyanilyen típusú GEIL csak 2x2GB 1066MHz-re gondoltam, de fogalmam sincs hogy mik ezek a CL-5, CL4 stb számok,és hogy hogyan tudnám összerakni a két dual channel kit-et úgy, hogy gond nélkül hasítsanak 1066MHz-en (Erre max. 15 ezret szánnék). Aztán mindenképpen tervezek venni újonnan egy 120GB-os SSD-t a gyorsaság kedvéért, mert ez a mostani vinyó, már halálán van és teljesen kikészít, na meg persze erről a windows is nagyban tehet, de az újratelepítést már SSD-re szeretném, a régi vinyó pedig megmaradna csak tárhelynek (én itt egy Sandisk-re gondoltam, de ha tudtok jobbat/olcsóbbat állok elébe, erre max 20. ezret költenék). Végül pedig egy DX11-es újabb és erősebb VGA-t szeretnék venni, na ez az amiből nagy ritkán lehet jót látni hardveraprón, de sajna nem sokáig. Itt viszont nincs ötletem, mert sajnos csak mostanában kezdtem újra követni ezt a piacot, ha "majd egyszer talán" a köv. gép vásárlása előtt leszek akkor legyek tájékozott, így az új kártyákkal viszonylag képben vagyok, de amikre jelenleg pályázok azok 1-2 éves karik és ott sajna nem vágom az ár/teljesítmény arányokat, így nem tudom mi számít jónak/rossznak (erre nagyon max. 35 ezret szánnék).
    Tehát leírtam, hogy én mire gondoltam, azonban nem tudom, hogy a multimédiás céloknak megfelelne ez az új kombó, vagy hogy máson kellene változtatni inkább, vagy elég lenne a régi táp egy újabb karinak stb? Mindezt 60 ezerből,de persze minél kevesebből kihozható annál jobb... Szóval akadnak kérdések bőven, így a fenti információk tükrében kérem segítségeteket/tanácsotokat/véleményeteket melyet előre is köszönök!

    Üdv,
    András

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák