Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cizella

    csendes tag

    Ez folyik most minden olyan nagyobb fórumon, ahol a XX iskola a téma (velvet, index), még a blogomat is meglátogatták egy elégedett hozzászólás erejéig. Február 4-8. között regisztráltak valamennyien. Talán ki lett adva házi feladatba hétvégére, regisztrálni + hozsannázni. Szerintem jó dolog, ez már a második olyan lelőhely, amiről eddig nem tudtam, ideje lenne összegyűjteni az újabb infókat. Pernyertes ügyről itt olvastam először, jó ügyvédről is, az indexen pedig arról írtak (elégedettségnövelés gyanánt), hogy valakinek elengedték a tartozását méltányosságból. A tékozló homáron is megjelent tavaly egy cikk róluk, csaknem száz darab figyelemre méltó kommenttel (volt tanulók, volt alkalmazottak).

    (Tőlem majdnem négyszázezret nyúltak le azzal a hazugsággal, hogy ennyi pénzért megkapom az Office, a Fireworks, a Dreamweaver és a Flash MX szoftverek "picit lebutított", de teljesen legális verzióját. Ehhez képest az, hogy a tanfolyam és a tankönyvek színvonala röhejes volt, harmadrangú probléma, mármint számomra.)

    [ Módosította: KEndre ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz juci11 #153 üzenetére

    :) Figyelj ide, kisbogár. Senkit nem akarok megsérteni, tényleg, csak erre a sületlenségre válaszolok most: engem nem érdekel a középfokú OKJ végzettség, nem-ér-de-kel. Van olyanom, kaptam XX iskola mentén, de nem érdekel, nekem nem kell sehová, saját valódi igazi rendes diplomám van, elég régóta, nem informatikai vonalon, és a jövőben sem kívánok szoftverüzemeltetőként dolgozni.
    Na még az kéne, kétszer járni XX iskolába, egyszer se kellett volna. Még egyszer elmondom, nehogy ne értsd: első nekifutásra sikeresen letettem a XX iskola házi vizsgáját (mint ahogy mindenki, a tesódat leszámítva), kiválóan szóbeliztem az OKJ vizsgán, a szóbeli az rajtam múlt, sajnos az írásbelim nem volt hibátlan, ahhoz lopott szoftvert kellett volna használnom (vagy legalább pendriveról bemásolnom az előre megkapott feladatok megoldásait), egyikre sem voltam hajlandó, mindent összevetve nagyon ügyes vagyok, hogy a XX iskola által hátööö biztosított körülmények és a saját etikai normáim ellenére mégiscsak megszereztem ezt a számomra teljesen érdektelen végzettséget.

    Nem, nem az a bajom a XX iskolával, hogy túl magas a színvonal. Nem, nem túl magas a színvonal. Ami azt illeti, minősíthetetlen, ez nem feltétlenül az oktatásra/oktatókra vonatkozik. Akkor rögtön fel kellett volna őket jelentenem a rendőrségen, a fogyasztóvédelmi főfelügyelőségnél, a BSA-nál (erőt véve a velük szembeni ambivalens érzelmeimen), az OKJ-vizsgákat felügyelő hatóságnál. Bánom már, hogy nem tettem meg, mindegy.

    A következő idióta megjegyzésre posztban válaszolok.

    [ Módosította: KEndre ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz koxx #160 üzenetére

    Jaja, én is arra tippelek, házira :) (Eleinte alkalmazottakra gondoltam, de ők sokkal választékosabban szokták játszani a csitrit, tavaly az volt a divat. Vagy tavalyelőtt, már nem emlékszem.)

    Találtam pár évvel ezelőtt egy jó oktatót a neten, csodálkoztam is, hogy hogyan adta ehhez a nevét, de később olvastam a honlapján, hogy otthagyta az iskolát, morális okokból.

    Engem "csak" mélységesen felháborít, amit művelnek, de manapság a tanfolyam ára + a végrehajtási költségek elérik a 7-800 ezer forintot; ennyivel már komplett családokat lehet tönkretenni, akik azért jutottak idáig, mert diplomát, munkalehetőséget, munkavégzéshez szoftvereket ígértek nekik. Undorító, na.

    [ Szerkesztve ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz dióka #172 üzenetére

    Egyszer már leírtam, úgyhogy most magamat idézem:
    Tőlem majdnem négyszázezret nyúltak le azzal a hazugsággal, hogy ennyi pénzért megkapom az Office, a Fireworks, a Dreamweaver és a Flash MX szoftverek "picit lebutított", de teljesen legális verzióját. Ehhez képest az, hogy a tanfolyam és a tankönyvek színvonala röhejes volt, harmadrangú probléma, mármint számomra.

    Kapcsolt áru. OKJ vizsga járt a webtervező tanfolyam mellé. A webtervezés része a tanfolyamnak természetesen két fokkal nagyobb röhej, mint az OKJ képzés.

    Megmutatok egy oldalt abból a könyvből, amiből 2007(!)-ben webtervezést tanult a rengeteg elégedett tanuló a XX iskolában. 2007, kettőezer-hét.

    [ Módosította: KEndre ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz koxx #192 üzenetére

    Nosztalgikus hangulatba kerültem :) Az ún. Office tankönyv a "MagyarOffice 1.0 Professzionális" rendszert mutatja be. Ezt IS elfelejtették közölni, hogy nem a Microsoft Office-ról van szó.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz cucka #193 üzenetére

    Gondolom, van rá lehetőség, többfelé el lehetne indulni. Frissen átvert tanulóknak erre jóval nagyobb esélyük van, esetleg videó- vagy hangfelvétellel körítve.

    Most olvastam el még egyszer a tegnap esti indexes hozzászólásukat (onnan lehet tudni, hogy tőlük ered, hogy a mai hozzászólás egészen más történetről szól, ugyanazzal a nicknévvel), nem is olyan burkoltan megfenyegették a tanulókat, apeh-vizsgálattal, magánnyomozással, meg azzal, hogy még jobban bekeményítenek. Elképesztő.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz Kata71 #205 üzenetére

    Fuss neki még egyszer. Azzal a háttérinfóval, hogy a hozzászólás nem egy tanulótól, hanem a 2F iskolától ered. 110-es iq felett meg fogod találni.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz babugirl #206 üzenetére

    Nem, nem így van. Itt a hivatalos szöveg a vizsgáztatás rendjéről:
    20/2007. (V. 21.) SZMM rendelet a szakmai vizsgáztatás általános szabályairól és eljárási rendjéről

    Itt pedig a közérthető élménybeszámoló.

    A második bekezdéshez egy aranyos kis szmájlit fűzök hozzá.
    És persze hogy ők állítják ki a bizonyítványokat, nem is állította soha senki az ellenkezőjét. Négyszázezerért ennyit igazán megérdemel még az is, aki soha be se tette a lábát a tanfolyamra.

    [ Szerkesztve ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz dióka #210 üzenetére

    :) nem szégyellem magam :) jajbocs lol :)

    Minden tanulónak - nektek is, már ha tényleg tanulók vagytok - elmondták teljes részletességgel, hogy hogyan folyik a vizsga. Részletesen. A jogszabály másfél perc google, neked se tart tovább, másfél perc alatt kideríteni, hogy nem mondott igazat a tanulótársad.

    Megmagyarázom neked. Önállóan mindkét verzió vállalható, a tudás megkövetelése is, a vizsgán átsegítés is. Sőt, mindkét verzióra jól jövedelmező vállalkozás telepíthető. A probléma azzal van, hogy az átsegítéssel megszerzett OKJ bizonyítványt magas színvonalú tudás bizonyítékának tekinti a 2F iskola és az elégedett tanulók túlnyomó többsége (plusz az ő szüleik, akik esetleg félévnyi jövedelmüket áldozták erre a képzésre - biztosan nem 22 colos gyerekmegőrzőt akartak ennyi pénzért).

    Nincs azzal semmi baj, ha valakinek csak a papír kell. Megesik az ilyesmi a felsőoktatásban is, nem mindenki akar okosodni, némelyeknek csak a fizetésemeléssel járó előléptetéshez kell a diploma. Ők pontosan tudják, hogy melyik intézménybe éri meg beiratkozni. Nem a BME-re fognak menni, se nem a SOTE-ra. (Természetesen a munkáltatók humánpolitikai referensei is elég tájékozottak ez ügyben.)

    Szóval döntsétek el, hogy melyik változat mellett maradtok. Mondjuk a helyetekben nem erőltetném a magas szintű informatikai tudás verziót, túl sok informatikus jár errefelé.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz babugirl #215 üzenetére

    Áááááá ilyen alattomos módon akartok kicsinálni, értetlenkedéssel.

    Ezt írtad: "A vizsga feladatait ( OKJ) egy központi szabályzat határozza meg." Ez nem igaz, nézz utána a fenti jogszabályban, le van írva. Vagy kérdezd meg az oktatódat.

    "Tehát minden, ami a jogszabályban szerepel, az az NSZFI-re vonatkozik." Ez sem igaz. Lásd 1. §. (Na jó, bemásolom a lényegét: A rendelet hatálya kiterjed az ... Országos Képzési Jegyzékben (a továbbiakban: OKJ) meghatározott szakképesítés... megszerzésére irányuló szakmai vizsgára, az abban részt vevőkre, a vizsga lebonyolításával kapcsolatban kötelezettséggel vagy jogosultsággal rendelkezőkre.)

    "Ha te átmentél az OKJ vizsgán...akkor az a tanfolyam, ami erre felkészített, meg kellett, hogy feleljen a központilag kiadott, szakmához kapcsolódó feltételeknek." Ez sem igaz. Semmilyen feltételeknek nem kellett hogy megfeleljen a 2F iskola tanfolyama ahhoz, hogy én át tudjak menni egy középfokú szoftverüzemeltetői OKJ-s vizsgán. A tanfolyam megkezdése előtt is átmentem volna.

    Nem idéztem a jogszabályokat, csak belinkeltem azt az egyet, ami idevág.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz morfneo #219 üzenetére

    Elég sok tapasztalat kering a neten a te tanfolyamodról is, például a homáron.
    Extrém eset (remélhetőleg), a kommentek főleg azért érdekesek, mert több volt alkalmazott is megszólal.

    Ha szerencséd van, akkor felkészült, igényes, lelkiismeretes oktatót fogsz ki, aki valószínűleg mindent el fog követni, hogy elégedett légy, mire összehozod a minőségi vaterádat.
    Ha szerencséd van, akkor elég hamar ki tudod deríteni így vagy úgy, hogy szerencséd van-e az oktatóddal. Vedd nyakadba az internetet, és derítsd ki, hogy manapság mi a menő azon a területen, amit a tanfolyamnak át kellene ölelnie.
    Egyáltalán nem kell visszacsinálni, ha szeretnéd elvégezni. Csak légy résen, főleg akkor, ha úgy alakul az élet, hogy késedelembe esel a törlesztéssel.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz babugirl #230 üzenetére

    Jajistenem, tényleg ne csináld már ezt velem, babugirl, nem akarom elhinni, hogy nem érted. Írtad a 206. hozzászólást, én pedig megpróbáltam elmagyarázni, hogy abban a néhány sorban van egy súlyos tévedés, és egy nagyon súlyos logikai hiba. Ebből a szempontból (valamint a vizsgafeladatok titkosságának szempontjából) teljesen mindegy, hogy ki áll a 2F iskola mögött mint formális vizsgaszervező.
    Még egyszer kísérletet teszek a lényeg összefoglalására: a 2F iskolához kötődő OKJ bizonyítvány mögött nem feltétlenül áll tényleges tudás, és a tényleges tudáshoz nem feltétlenül van köze a 2F iskolának.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz morfneo #222 üzenetére

    Igazán nincs mit. Úgy sejtem, neked tetszeni fog a 2F iskola :)

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz kicsitajszon #242 üzenetére

    (Természetesen én sem hiszem el, hogy a tökegyforma hozzászólásokhoz tartozó különböző nickek különböző személyeket takarnak, de az teljesen hihető, hogy a 2F iskolánál tanítasz, tehát ennél maradunk.)

    Ne keverjük a szezont a fazonnal.

    Vannak, akik nem olvasták el alaposan a szerződést, vagy elolvasták ugyan, de nem vették komolyan minden egyes sorát, aztán egyszer csak azt vették észre, hogy 7-800 ezer forintot követelnek tőlük egy olyan tanfolyamért, amit félbehagytak, vagy el sem kezdtek. Ők is hibásak, persze, a szerződés az egy nehéz műfaj. A 2F-közeli hozzászólások időről időre megemlítik, hogy el kellett volna olvasni a szerződést. Ezt én elég ronda dolognak tartom, úgy beállítani, mintha ideálisak lennének a körülmények az alapos szerződéstanulmányozáshoz akkor, amikor ott ül az emberrel szemben egy nagyon rámenős (és esetleg nagyon hazudós) ügynök. Azt hiszem, összeszedem lassan, mire is kell figyelni szerződéskötéskor, és akkor ez a csoport előbb-utóbb elfogy.

    Van a másik halmaz - ide tartozom többek közt én is -, akiknél főleg a szoftver-vonal verte ki a biztosítékot. Ezt a problémát jóhiszemű szerződő fél nem tudta kivédeni, a szerződés nagyon ügyesen van szövegezve, nem derül ki belőle, hogy az ügynök által beígért szoftverek legális verziói nincsenek a cd-n. Nem tudom, változott-e valami ez ügyben, de gondolom, hogy most is szükség van a szoftverekre a tanfolyam elvégzéséhez.

    Van a harmadik csoport - ide is tartozom -, akik botrányosnak tartják a 2F iskola tankönyveinek színvonalát.Nyugtass meg, hogy ezzel - informatikai szakemberként - egyetértesz.

    Vannak, akik nem nagyon akarnak tanulni, jól elvannak azzal, amit végigjátszanak a tanfolyamon, a flashes bizbaszokat élvezik a legjobban. Hát ők nem szoktak elégedetlenkedni, úgy nézem.

    Vannak, akik magánszorgalomból rengeteg energiát fektetnek a tudományba, naponta frissítik a tudást, ahogy te is mondod. Nekik minek a 2F iskola? Ennyi pénzből meg ennyi tanulásból egy fél egyetem kitelne.

    Nem tudom, megfelelt volna-e (visszamenőleg) a speciális igényeimnek a te szakmai tudásod, felkészültséged; tegyük fel, hogy igen. Ebben az esetben biztosan nem éreztem volna ablakon kidobott pénznek a tanfolyami díjat, de az átverés akkor is átverés marad, ha jó a tanár. És fogalmam sincs, miféle gát lép bennetek működésbe, amikor ezt végig kellene gondolnotok.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz baltan #258 üzenetére

    Kedves Bálint Zoltán,

    tudok az OKJ vizsgák átvariálásáról, de egyrészt számomra teljesen érdektelen a téma, másrészt könnyen belátható, hogy nem írhattam 2007-ben élménybeszámolót arról, milyen lesz majd 2008-ban egy OKJ vizsga. Tudom azt is, hogy a tanulók többségének fontos az a papír, ezért - mivel a tanulók többségével semmi bajom - nem kívánok újabb részleteket megosztani a (2007-ben zajlott) OKJ vizsga körülményeiről. Maradjunk hát abban, hogy egyikünk sem tudja, hogyan zajlottak/zajlanak a vizsgák, amiken nem voltunk/vagyunk jelen.

    Éppen annyira vagyok elfogult, mint egy alkalmazott, csak másik irányban. Szerintem ez teljesen érthető, én kiadtam a pénzt, ti pedig megkaptátok.

    Évek óta nem titok, hogy elég sok az elégedetlen tanuló a 2F iskolában. Ha már ennyi alkalmazott összegyűlt itt, összefoglalhatná valamelyikőtök, mit tett érdemben a 2F iskola azért, hogy csökkenjen az elégedetlen tanulók száma. Kívülről úgy tűnik, hogy ennyi év alatt ez a néhány hete zajló gerillamarketing volt az egyetlen intézkedés (a saját lesújtó tapasztalataimat most hagyjuk, az annyira bizarr, hogy még a kollégátok is szégyelli magát miatta, azt hiszem, vagyis inkább csak remélem). Mennyire naprakészek a tankönyvek, elkérhető-e a szerződés szövege mondjuk 1 nappal aláírás előtt, mi van azokkal a tanulókkal, akik nem tudnak vagy nem akarnak újabb százezreket kifizetni azokért a szoftverekért, amik szükségesek a tanfolyam elvégzéséhez, például.

    Mi ebből a tankönyvből vizsgáztunk 2007-ben, ezt már írtam. (A 2F iskola 2007-ben is korszerűnek tartotta az általa tanított anyagot.) Érdekel engem is egy 2009-2010-es vizsgamunka, igazán sajnálatos, hogy egyetlen elégedett tanuló sem meri megmutatni. A saját (hobbiszintű) elvárásaim roppant egyszerűek, lényegesen könnyebb neki megfelelni, mint mondjuk egy informatikusénak: korszerű iskolában létrehozott vizsgahonlap legyen szemantikus, valid, akadálymentes, böngészőfüggetlen és felhasználóbarát - mindez szép tiszta, áttekinthető forráskóddal. Nálunk - 2007-ben, a 2F iskolában - még említés szintjén sem kerültek szóba ezek a szempontok. Az interneten fellelhető vizsgamunkákból ítélve sehol nem volt jobb a helyzet, mint a mi csoportunkban, de persze én utoljára tavaly néztem szét ez ügyben, azóta történhetett előrelépés.

    Mivel hónapokon keresztül nem tudtam róla, hogy elavult tanyagot tanulunk, hónapokon keresztül elégedett voltam azzal, amit tanultunk. Emiatt szokott érdekelni, hogy miből áll az elégedett tanulók elégedettsége.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz AuDiToR #276 üzenetére

    Az a kérdésem, hogy milyen mocskolódások folynak itt. Ez egy valódi, megválaszolandó kérdés.

    Vettem a fáradságot, és végigolvastam az egész topikot, a 2005-ös nyitástól az előző hozzászólásig. Vérmérséklettől függetlenül 3 nagy csoport: a) elfogult elégedett tanulók és elfogult elégedett alkalmazottak b) elfogult elégedetlen tanulók és elfogult elégedetlen alkalmazottak c) elfogult és elfogulatlan kívülállók.

    Gondolom, nem a magatok hozzászólásait nevezed mocskolódásnak, a negatív vélemények közt viszont nem találtam olyan jellegzetes problémát, amit a saját bőrömön ne tapasztaltam volna, vagy sok másik helyen vissza ne köszönt volna. (Említetted, hogy tájékoztattak titeket a nethelyzetről. Ehhez képest valamelyikőtök jó poénnak tartotta, hogy a blogomon reklámozza a 2F iskolát pár héttel ezelőtt. Nem tudom, mire számítottatok, elfogulatlan csendes szemlélődésre nyilván nem, hát máskor talán jobb lenne végiggondolni a haditervet, elnézést minden olyan lelkiismeretesen dolgozó 2F-alkalmazottól, aki őszintén hisz a cége korrektségében.)

    Ha egy érdeklődő bizonytalan, annyi az összes dolga, hogy ő is türelmesen végigolvassa a hozzászólásokat, esetleg szétválogatja őket csoportba, esetleg leszedi róluk az indulatot. Mire végez, nagyjából világossá válik, hogy kiknek tetszik a 2F iskola, és kiknek nem. És akkor máris el tudja dönteni, hogy neki tetszeni fog-e vagy sem.

    Nem az a baj a 2F iskolával, hogy azt tanítja, amit, és úgy, ahogy. Megvan rá a kereslet, jól meg lehet élni a célcsoportból, és ahogy írod kicsit fentebb, a célcsoport is megtalálta a maga célcsoportját, amiből majd meg fog élni. Az a baj a 2F iskolával, hogy - elsősorban ügynökei, másodsorban fórumozó alkalmazottai útján - elhiteti a fellelt érdeklődőkkel, hogy a 2F iskola nekik van kitalálva; akkor is, ha az első perctől tudni lehet, hogy ez nem így van.

    A 2F iskola mindenkinek extrém drága, az egyszerűség kedvéért lépjünk ezen túl. Jó a 2F iskola annak, aki szeretne megismerkedni a flashkészítés alapjaival. Annak is jó, aki a családnak, barátoknak, fodrászoknak, kőfaragóknak szeretne rajongói típusú honlapot készíteni webszerkesztő programmal. Annak is jó, akinek munkavégzési okokból szüksége van egy témába vágó okj-s végzettségre. Annak is jó, aki irtózik a számítógéptől, de meg akar vele barátkozni. Annak is jó, akinek az Office munkaeszköz, de nem nagyon tudja használni.

    Nagyjából ennyivel kifújt. Ezt alátámasztják az elégedetlen hozzászólások - és nem meglepő módon az elégedettek is. Beszédesek még a nemválaszok. A jelenlegi tankönyvek színvonaláról csak annyit tudni, hogy nem fénymásolt jegyzetek. Mi a helyzet a szoftverekkel, amik a tanfolyam elvégzéséhez kellenek. Titok, hogy hová kell elérkezni a tanfolyam végén - ennyi hét alatt a 2F iskola teljes oktató- és tanulógárdája nem bírt összehozni 1 darab mutogatható mintahonlapot. (Nem az a kockázat, hogy esetleg beleköt valaki; van annyira elfogulatlan a törzstársaság, hogy megvédjék a honlapot, ha jó. Az a kockázat, hogy megkívánják a tanulók, akkor pedig borul a tanterv. )
    Gyakorlatilag mindenki más félre van vezetve, akkor is, ha nem tud róla. Valahogy úgy, ahogy a fodrász a feláras honlappal.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    (A 2F iskola az összes adatomat ismeri, a világon semmi nem akadályozta meg őt abban soha, hogy megkeressen, meg is tette. Tehette volna úgy, ahogyan a piacgazdaság összes többi szereplője szokta. Nem úgy tette. Zárójelben, minden 2F-rajongónak, a kimoderált csúnyabeszédűnek is 289-nél, hátha kimaradt ez a szál az össznépi tájékoztatásból. Nem, nem hurcolt meg a 2F iskola, csak időről időre felbosszantott, nagyon. Ma este nem is értem, hogyan tudta ezt elérni éveken keresztül, sose volt kétségem afelől, hogy nem vagyunk egy súlycsoportban, etikailag semmiképp. Menjetek inkább vissza flasht játszani, gyerekek, mielőtt teljesen tönkreteszitek az iskolátok maradék hírnevét.)

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz juci11 #297 üzenetére

    1. (Mi az hogy még mindig ezen az oldalon? Át kellene mennem másik oldalra?) El tudnád pontosan magyarázni, mit jelent a te szóhasználatodban a gyalázás? És ha már valamiért hozzám kötöd ezt a kifejezést a 2F iskolával kapcsolatban, tudnál mutatni rá legalább 1 db példát? Részemről semmi akadálya annak, hogy az általad megjelölt témá(ka)t alaposabban körbejárjuk, szinte mindent tudok illusztrálni.

    2. De, egy kicsit már unom, de mit tehetnék, mindig akad valaki a 2F iskolából, aki ragaszkodik a társaságomhoz, most például te. Előtted meg az azóta kitessékelt 289. sorszámú. Udvariatlanság lenne reagálás nélkül hagyni a hozzászólásaitokat, nem igaz? (Ezt csináljátok 2 éve. Nem unjátok?) (Tudomtudom, nem unjátok, több évre előre be vagyok tervezve, a kollégád írta. Másik oldalon.)

    3. Groteszk.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz pisze pat #301 üzenetére

    Nincs egy árva privát üzenetem se, mindegy, úgyse érek rá :)
    Nem pereskedtem velük, sőt nem is bocsátottak ki ellenem fizetési meghagyást, ilyen téren semmilyen tapasztalatom nincs a XX iskola szokásaival kapcsolatban. Annak a srácnak, aki megkereste a Homárt, az utolsó komment szerint egyezséget ajánlottak, itt meg prof5 azt írta (126., 130., 131.), hogy pert nyert ellenük - ha jól értem a szavait, akkor másodfokon is.

    [ Módosította: KEndre ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz Flashcash #349 üzenetére

    Szép kövér topik ez a fogyasztóvédelmi, méltatlanul háttérbe szorulva.

    [ Szerkesztve ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz sxa #347 üzenetére

    Friss fórumozónak is lehet megalapozott véleménye, hogyne. De te is fontosnak tartottad hangsúlyozni, hogy már 10 éve tanítasz a XX iskolában. Szerintem viszonylag egyszerűen belátható, hogy sokkal könnyebb annak a hitelességét ellenőrizni, aki mögött kétezer hozzászólás van, mint egy aznap regisztrált hozzászólóét, akinek az úgynevezett tapasztalatai alá simán beférne, hogy "fizetett hirdetés".

    A nagyját tekintve megegyezik a tapasztalatom az általad leírtakkal. Nekünk is elmondták, hogy mire számíthatunk, mit fogunk tanulni, volt nagyszerű hangulat, a tanár a tudása legjavát nyújtotta. Nincs ezzel semmi baj, hogy háromgyerekes anyukák kikapcsolódni járnak oda, meg a számítógép bekapcsolásától eljutnak a honlapszerű képződmény létrehozásáig. Az a baj, hogy nem erről volt szó. Hihető, hogy a többségnek ez a színvonal megfelel, de a nem kicsi kisebbség teljes joggal érzi, hogy nagyon rondán átverték. És ne vedd magadra, de ezt az érzést csak erősíti a XX iskolának a fórumokon való jellegzetes jelenléte. Semmi jele ugyanis annak, hogy a XX iskola felszámolta a sokak által kifogásolt problémákat, vagy legalább komoly erőfeszítéseket tett ilyen irányban. Milyenek a mostani tankönyvek, mennyire kötődik az oktatás a tankönyekhez, honnan és milyen áron jutnak hozzá a tanulók a szoftverekhez, például. Az ilyen kérdésekre nem válasz, hogy aki szorgalmas, az sokra viszi, és nagyon jó a hangulat, a gyerek pedig boldog. ("Nagy Tamás, a XX Iskola szegedi központjának irodavezetője azt mondta, évente 6-8 ezer ember tanul náluk, a diákok 10 százalékával szemben adnak ki fizetési meghagyást, ... Összehasonlításként azt mondta, hogy a bankok esetében 40-50 százalék a bedőlt ügyfelek aránya" - ez mi? Nem olyan rossz a végrehajtás előtt álló ügyek aránya egy kimagaslónak mondott felnőttképzési intézetnél, mint egy hitelintézetnél? )

    Nem tudom, van-e olyan fórumozó, akit még mindig érdekel egy referenciamunka. Tulajdonképpen felesleges, elmondtátok már a sorok közt, hogy mit lehetne látni, ha lehetne.

    [ Módosította: KEndre ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz misx #390 üzenetére

    Az a tippem, hogy a minőségirányítási rendszernek a kérdőíves szakasza kifogástalanul működik a XX iskolában, velünk is kitöltették a kérdőívet.

    (Off: másik tippem, hogy a kérdőívet kitöltők jelentős része - nem a XX iskolában, hanem úgy általában - átlagosan másfél percet szán egy háromoldalas kérdőív kitöltésére, és nem feltétlenül olvassa el a kérdést, mielőtt bekarikázza a maximális vagy ahhoz közeli pontszámot. Harmadik tippem, hogy a kellemetlen tartalommal megtöltött kérdőívek nem feltétlenül jutnak el a feldolgozási szakaszig.)

    [ Módosította: KEndre ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz agressiv #392 üzenetére

    Aranyos agresszív tag, hát másfél percet rászánhattál volna a körbenézésre. Bizonyára mindannyian megbűnhődünk a tetteinkért (te is), de ne tedd már ezt velem, hogy a saját bűneim mellé még a XX iskola bűneit is a nyakamba zúdítod.
    Reményeid pedig tulajdonképpen teljesültek, google.

    [ Módosította: KEndre ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

Új hozzászólás Aktív témák