Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MasterMind

    tag

    Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni :)
    Lassan megunom a jó öreg Logitech X-230-asom, és szeretnék valami valódi megoldást nagyságrendileg úgy 100e-ig, de nem hatódom meg, ha valamivel többet kell kifizetni. Nem nagyon vagyok jártas a hangtechnikában, egyelőre fogalmam sincs, hogy 2.0-át vagy 2.1-et, vagy akár mást, de remélem ti megmondjátok... :D

  • MasterMind

    tag

    válasz dudika10 #9049 üzenetére

    Köszi a választ, megpróbálok akkor minden részletre kitérni!
    Egy tetőtéri szobám van, az íróasztal a sarokban a fallal párhuzamosan, tőlem balra a tetőtéri ablakok. Ami kicsit megnehezíti a dolgot, hogy a ferde fal legalja, ahol összeér a függőleges fallal az átlagosnál lejjebb van, az íroasztal szintje alá esik úgy 15-20 cm-el, tehát nem tudom rátolni az asztalt teljesen, és nem is igazán tudok semmi magas dolgot tenni az asztal bal oldalára. A velem szemben levő fal pedig jobb oldalra csak addig ér ameddig az íróasztal. Adott esetben küldök róla képet, mert nehéz elképzelni. Persze, ha szükséges akkor mindenképp megvariálom, hogy jó legyen, ez nem állhat semmi útjába :)
    Gyakorlatilag mindent csinálok, amit leírtál, de a zene a legfontosabb, a tiszta hangzás. Zenében sok mindent meghallgatok, de a trance, progresszív, dance fut főként, ezekből is a melódikus darabok - Armin van Buuren és barátai - nem hallgatok se dnb-t, se rock-ot. Fontos az erőteljes a basszus, de nem a legfontosabb, sokkal inkább a nagyon tiszta magasak és közepek, nem szeretem mikor a mély elnyomja a többit, úgy gondolom, úgy jó ha az egész egy harmonikus egységet képez.
    Játszok elég sokat, FPS-t, kalandjátékokat, néha egy-két autós, de igazából bármit ami érdekelhet engem.
    Filmeket szoktam nézni, de azért azt ritkábban, nem erre szeretném kihegyezni a dolgot, és valószínűleg nem is fog zavarni, ha nem itt teljesít a legjobban.
    Használt dolgoktól alapvetően nem zárkózom el, ha valami jó vétel és valóban megéri, akkor rendben, de előnyben részesítem az újat, az ár ellenére is.
    Körülbelül ennyi, ha bármi érdekel még, vagy szükséges egy kép, akkor szólj és köszönöm a segítséget. :)

  • MasterMind

    tag

    Üdv!
    Több, mint két hete már, hogy lecseréltem haláltusáját vívó Logitech X-230-at egy itt ajánlott Genius SP-HF1250B-re. Az álom mindig egy KRK rendszer lesz, de mivel nem szeretem a köztes megoldásokat, "azmegmégmindigsok", így jelenleg maradt ez. Viszonylag régóta van arról fogalmam, hogy a Logitech amúgy milyen silány minőséggel bombázza a fülemet, de fülesen többet hallgatok zenét (ami egyébként többnyire trance, goa, stb.), az prioritást élvez, azon a fronton már korábban váltottam a realisztikusabb hangzásra.
    A Logitech-et azért még megküldtem a végén. Értem én, hogy sok és rossz is a mély, mégis azért van valami hamis bája, amit szerettem, de a változás elkerülhetetlen volt.

    A dobozból kivéve és beüzemelve az első gondolataim azok voltak, hogy "több mint amit vártam, de kevesebb, mint amit reméltem". Szerettem volna túlcsavarni 2x-3x a Bass pot-ot, hogy visszakapjam azt az "érzést", de aránylag hamar beletörődtem, hogy ez nem lehetséges, meg úgyis be kell járatni, így közel a maxhoz megállapodtam, hogy aztán idővel mindig picit lejjebb kerüljön.
    A második napon azon gondolkoztam, hogy lehet inkább eladom az egészet, a logikának tökéletesen ellentmondva, de mindig ott volt, hogy azért ez nem annyira rossz, meg valójában részletesebb, szebb hangja van lényegesen, mint ami eddig volt.

    Szerencsére maradt, a bejáratással szerintem érezhetően változott a hangja és kellemesen megszoktam. Sőt.
    Sok helyen lehet olvasni, hogy a dobozokat érdemes távolabb tenni egymástól. Ennek megfelelően így is tettem, mégis fura volt az egész és mikor visszaraktam őket a monitor két szélére, ahol a régiek is voltak, úgy jobbnak tűnt. Eddig még nem jöttem rá, hogy ez ugyanúgy egy rossz beidegződés része-e, mint a mély-szindróma, továbbra is így vannak, nem túl igényesen két radírral az eleje megemelve, valamelyest felém fordítva. Idővel keresek majd jobb megoldást.
    Mindent összevetve és lassan 3 hét elteltével, hihetetlen, hogy honnan hová jutottam. Abszolút megszerettem, de nem volt szerelem első látásra. Bár az nem is lehetett.
    Köszi az összefoglalóért és a tippért. Jó vétel volt. :K

Új hozzászólás Aktív témák