NVIDIA nForce2-es alaplapok tesztje

Tesztek II.

WinRAR v3.2

Első valós életből vett alkalmazásunkban látszanak meg először a különbségek, amelyek ugyanakkor minimálisak. Az egyértelmű, hogy az nForce2 "odaver" a KT600-nak, azonban a Soltek lap szintetikus tesztekben látott előnye köddé vált, persze szereplése itt is az elsők közé emeli. 166 MHz-es FSB esetén az eredmények nagyon együtt vannak, míg 200 MHz-es FSB-vel az ASUS lapja a nyerő.

3DMark2001SE

A 3DMark2001SE volt az egyetlen teszt, amely az Albatron KM18G Pro alaplapon nem volt hajlandó lefutni semmilyen beállítással, a program elindítása a gép újraindulását vagy fagyását eredményezte, érdekes módon még az integrált VGA bekapcsolásának hatására sem változott a helyzet. Mindemellett az eredmények nagyon kis intervallumon belül mozognak, az alaplapok között itt sincs számottevő különbség. A KT600 -- ha kicsivel is, de -- le van maradva ismét.

Quake III Arena

A Quake III eredmények ismét nagyon kis határon belül mozognak, a KT600 lemaradása itt már számottevő (~14%). Az integrált VGA-val felvértezett nForce2-es lap is lemarad egy kicsit, és mivel a Quake III 640x480-as felbontásban teljesen processzorfüggő, ezért a gyengébb eredmény a kisebb szávszélesség számlájára írható (nem a VGA bűne), ugyanis a maradékot a VGA foglalja le.

Unreal Tournament 2003

Az eredmények között ismét nagyon kicsi különbségek vannak, a KT600 pedig ismét lemarad. Az integrált Geforce4 MX-szel kapcsolatban: a Quake III mellett ebben a tesztben látszik igazán, hogy dual channel ide vagy oda, a maradék memória-sávszélesség (~4 GB/s) nem elég a Geforce4 MX számára már 640x480-as felbontásban sem, vagy csak egyszerűen nem tudja kihasználni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés