Hirdetés

Cooler Master Gladiator 600

További részletek, beszerelés

A ház összesen hat légkeverő számára fenntartott részén két ventilátort találunk, ezeket mellékelik a Cooler Masterhez. Kezdetnek elég lehet ez a páros, az első elölről tolja befelé a friss szellőt, a felső pedig a processzorhűtőtől szívja el kifelé a már jócskán felmelegedett levegőt. Az itteni légmozgást segíthetjük még esetleg egy hátsó vagy oldalsó szélkerék beiktatásával.

Viszont újabb piros pontot osztanánk ki a táp alatti szellőzőrés miatt, ugyanis ehhez is jár egy könnyen tisztítható porfogó. Ha jól meggondoljuk, ez az egyik legfontosabb hely, ahol tényeg nagy szükség van erre, hiszen általában a padlón, asztalon (ki hol tartja a számítógépét) gyűlik össze a legtöbb por, és mint tudjuk, nem egészséges, ha ez a tápegység vagy a ház belsejében halmozódik fel.

Miután megismertük a Cooler Master Gladiator házat kívülről-belülről, már csak egy dolog volt hátra, a beköltözés. A szerelés elég gyorsan ment, egyszerű volt. A bővítőkártyák rögzítéséhez sem kellett csavarhúzót ragadnunk, mivel ez is megoldható csavarmentesen, bár szerintünk nem tűnik túl stabil rögzítésnek ez a fajta megoldás. Aki biztosra akar menni, természetesen pár csavart is betekerhet.

Jól elfértünk a házban, de azért néhány esetben szűkös lehet egyes rendszereknek a ház. Ha az alaplap tápkábelét hátul akarjuk elvezetni, mindenképpen érdemes egy hosszabbítóval megtoldani. A nagyjából 40 cm-es vezeték még épphogy elért a célig, bár kicsit már feszült. A táp alsó elhelyezése azt is magával vonja, hogy nem igazán tudjuk elrejteni sehova a nem moduláris típusok kábelrengetegét. A telt oldallap miatt persze ez nem túl szembetűnő, de azért sokan szeretik a rendet belül is. Végül még a hosszabb videókártyáknál érdemes vigyázni, mert egy nagyobb optikai meghajtó vége el is érheti azokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés