CeBIT 2008: a legjava

Hűtők

Az idei CeBIT kapcsán már írtunk az élményeinkből, a meghatározó trendekről, de még nem érintettük azokat a témákat, amelyek a kiállítás hardveres esszenciáját jelentik, a különböző komponenseket. Éppen ez az a biznisz, amit a legjobban temetnek, de a CeBIT-en idén sem látszott különösebb hanyatlás. Egy teljes napot töltöttünk a hűtőkkel, házakkal tápokkal és egyéb kiegészítőkkel roskadásig rakott standok között bóklászva, és érdeklődő látogatóból is volt itt bőven.

Hirdetés

Új trend van kialakulóban a processzorhűtőknél. Először jöttek az egyre nagyobb ventilátorok, majd a hőcsövekkel támogatott bordák az alaplap síkjával párhuzamos ventilátorokkal, most meg a lapátkerekek kezdenek a borda közepébe költözni, sok esetben ki sem látszanak onnan. Ilyen volt például az Asus új Lion Square hűtője, és a hagyományos stílusban induló Triton széria legfrissebb, 79-es darabja is.

Mások mellett a Cooler Master is középre tette a ventilátort a V8-ban, sőt az okos tervezésről híres Arctic Coolingnál is feltűnt egy ilyen megoldású óriás, az egyelőre még prototípus Freezer Extreme. A Spire talán már a következő lépést pedzegette a seregnyi körlap közepébe préselt hengeres ventilátoros borzadállyal.

Azért akadtak bőven, akik még a széllel szemben… dolgoznak. A Thermaltake-nél minden bizonnyal nem hallottak az alaplappal párhuzamos szellőzésről sem. Tovább ontja a gyártó az ezer éve divatjamúlt Orbokat, és a szintén öreg harcos Thypoonokat. Mindezek ellenére az ő standjukon láttuk a legszebb processzorhűtőt, a legyezőszerű V1-et, ami idén pirospöttyös (Red Dot) formatervezői díjat is nyert. Nyilván nem ez a leghatékonyabb CPU-hűtő a piacon, akárcsak a hasonlóan – de másképp – furcsa Cooler Master Sphere. A CM-esek elárulták, hogy ezeknél a hűtőknél nem is a csúcsteljesítmény a lényeges, hanem a forma, hiszen egy mai 45 nm-es Core 2-t szinte akármivel hidegen lehet tartani. Ebben tényleg igazuk van.

A Gigabyte-nál még nem tudják, hogy melyik szellőzési irányt válasszák, ezért a G-Power 2-ket csak enyhén döntötték be.

Minden évben garantált, hogy a Scythe standján többször is leesik az ember álla. Tudtuk, hogy idén is "nagy" dolgokkal találkozunk majd, amikor a teljesen réz Ninját a stand sarkában, egy szemmagasság alatti polcon észrevettük. Aztán megláttuk az Orochit: hű! Majd 150 grammal nehezebb, mint a kiló fölötti réz Ninja. 120 x 194 x 155 mm-es mérete mellett a Cooler Master GeminII is eltörpül. Passzív a szentem, de ha kell, rá lehet szerelni akár három 140 mm-es, percenként 500-at pörgő ventilátort is. Alatta ott figyelt a Scythe rövidesen érkező, dupla ventilátoros VGA-hűtője.

Nem lett volna teljes a stand új Ninja nélkül. Korábban minit és rezest kaptunk belőle, most itt volt az óriás, Giant Ninja a maga kétszer tíz hőcsövével, és a fehérbe öltöztetett, egyedi házba szerelt verzió.

Úgy tűnik, Zalmanék idén minden muníciót a VGA-hűtő vonalon lőttek el, ezért processzorra csak egy érdekes újdonságuk jutott, a CNPS9700 tovább kicsinyített változata, a CNPS9300. Már csak két íves hőcsöve maradt, melyek továbbra is réz lamellákra vezetik a meleget, ahonnan egy halk, 92 mm-es ventilátor fújja azt le. Egy átlagos CPU hűtéséhez ez az apróság is bőven elég lehet.

Egyre magasabb órajeleken rohangálnak a memóriamodulok is, ezért egyre több gyártó foglalkozik a hűtésükkel. Az Arctic Cooling a szokásos, magas bordák fölé két kis ventilátoros állványt tervezett. Sokkal tovább ment a Gigabyte. A Cool Rain két kis ventilátora alá víz szállítja a meleget.

VGA-hűtők

Egy ideje már nem a központi processzor, hanem a csúcskategóriás grafikus kártya szíve, a GPU a legjobban melegedő és legtöbbet fogyasztó alkatrész a PC-kben. Ennek örömére a hűtésgyártók egyre több fémet és egyre nagyobb ventilátorokat zsúfolnak VGA-hűtőikre. Az Arctic Cooling Accelero Extreme-en például három darab 80 mm-es ventilátor dolgozik a közel 400 grammos, öt hőcsővel megtámogatott borda fölött. Kár, hogy egyelőre csak Radeon HD2900-ra és G80 alapú GeForce 8800-ra illő verziója van. Szerencsére ezeket nem olyan nehéz az újabb HD3800-akhoz vagy a G92-es GPU-hoz igazítani.

Kisebb, egyelőre csak az OEM piacra célzott VGA-hűtőket is mutatott az Arctic Cooling. Az Accelero L1 jó lehet GeForce 9600 GT-re vagy Radeon HD 3850-re, a nagyobb, kétventilátoros Twin Turbo pedig minden bizonnyal elbír egy GeForce 8800 GT melegével is.

Érdekes, jó nagy bordájú, heat-pipe-rengeteges VGA-hűtőket láttunk az idehaza kevésbé ismert Auras gömbjeiben. A CycleS-ről nem is sikerült kiderítenünk, hogyan és mire szerelhető fel.

Pár éve még egy legyintéssel intéztük el az Inno3D videokártyáit, melyeket elsősorban alacsony áruk miatt kedveltek a hazai piacon. Azonban az utóbbi időben rengeteget tett a gyártó nevének kifényezéséért, és ez a CeBIT-en is jól látszott. A nagy MSI mellett csak ők állítottak ki GeForce 9800 GX2-t, de talán ennél is érdekesebb volt az iChill szérián végignézni. Ott sorakoztak egymás mellett a gyárilag többféle Arctic Cooling, Thermaltake és Zalman hűtéssel ellátott modellek, amihez hasonló arzenált a legnagyobbak sem tudnak felmutatni.

Pár passzív és zalmanos modell mellett az MSI is kihozott egy érdekes hűtőjű GeForce 8800 GT-t. Méretes bordája közepére dupla ventilátort kapott, aminek egyik része csak nagy terhelésnél indul be. Ezzel 2D-ben halk marad a kártya, de mégsem sül rá a GPU.

Úgy tűnik, új nevet kell megtanulnunk a VGA-hűtő ágazatban: Zero Therm. Korábban néhány processzorhűtője már eljutott a hazai piacra, most viszont egy teljes falnyi, gyárilag az ő megoldásukkal ellátott VGA-t prezentáltak.

Nagyon érdekesnek ígérkezik a Hurricane HC92 Cu, amelynek méretes műanyagfedele alatt teljesen rézből készült bordasor és jó nagy, 92 mm-es ventilátor rejtőzik, de akár a kisebb GX815 is okozhat meglepetéseket.

Külön hírben írtunk a Zalman seregnyi új VGA-hűtőjéről.

Házak

Számítógépházból is volt bőségesen. Az Antecnél ott sorakoztak a nagyszerű P180 különböző leszármazottjai, élükön a Mini P180-nal, amibe csak mATX alaplap és valamivel kevesebb meghajtó fér, de lényegében maradt a régi, kétcellás, különösen halk elrendezés.

Korábban már írunk a Chieftec-ről és a Cooler Masterről is, de kiemelnénk még egy-egy terméküket. Az előbbi tornyai közöl nekünk az Aegis páros jött be a legjobban. Megtartották a belsőt, amiben mindig is elsőrangú volt a Chieftec, a külsőt pedig modernizálták. Nem csak az előlap lett új, divatosabb, hanem a fém és a műanyag is végre teljesen fekete. A nagyobbik verzió elejére még eSATA csatlakozót is tettek. Ár/érték viszonylatban a piac egyik legjobb – ha nem a legjobb – háza a Cooler Master CM 690. Most megmutatták az NVIDIA változatát, méretes zöld ablakkal, krómozott helyett zöld sávokkal.

Az Asusnál felsorakoztatták egyszerűbb, olcsóbb házaikat, a drágább Ventokat, és kitettek egy érdekes újdonságot, az Ares játékgépet, mely az alaplapoknál megismert, Republic of Gamers filozófiába passzol. A Ventókra jellemző formavilágú házban Intel Core 2 Extreme processzor, 8 GB DDR3 memória és NVIDIA 3-way SLI grafikus rendszer dolgozott, amiből ki lehet következtetni az nForce 790i-s alaplapot. Mindezt megfejelték még 4 TB tárkapacitással. Kíváncsian várjuk, hogy mikor és milyen áron jelenik meg majd ez a gép a boltok polcain – ha megjelenik egyáltalán.

Mások is mutattak be vaskos játékos összeállításokat. A Foxconn például a szokásos hét helyett tíz bővítőkártyás extraszéles alaplapját szerelte egy gigantikus házba, és rákötött nem kevesebb mint nyolc monitort.

Sokkal szolidabbnak tűnt ezeknél a Gigabyte két előre szerelt konfigurációja, az X7A és az Eagles. Mindkét gép vízhűtést kapott, amiben egyre jobb a Gigabyte, hiszen szinte minden, felső- vagy középkategóriás házába be lehet szerelni saját vízhűtéses komponenseit: a Galaxy CPU-készletet, az új Blue Eye VGA-blokkokat és a korábban említett Cool Rain RAM-hűtőt. Visszatérve az Eaglesre, az X38-as alaplapba szerelt Core 2 Extreme QX9650 processzort, DDR2 vagy DDR3 memóriát és két Radeon HD3870-et a visszafogott, elegáns Cupio 610 házba tették 800 wattos Gigabyte Odin táp, egy 150 GB-os WD Raptor és két 750 GB-os WD SATA merevlemez társaságában. Az X7A valamivel szerényebb, AMD Athlon 64 X2 5600+ processzort, de SLI-s grafikus rendszert kapott, amelyet a 3D Aurora ház vízhűtéses változatába szereltek. Teljesen új PC lakást is mutatott a Gigabyte, a Poseidon 310-et, ami mellett az iF díjat nyert, összetekerhető notebookalátét látható.

A Tacensnél a gigantikus ventilátor volt a menő. Rá is tették toronyházuk oldalára és alumínium előlapú HTPC-jük tetejére is.

Rengeteg gyártó öntötte magából a HTPC házakat. Örvendetes, hogy egyre nő a választék, így könnyebb lesz megtalálni a nekünk megfelelőt a sok-sok méret és forma között. A Chieftecnél annak örültünk, hogy a méregdrága, teljesen alumínium csodák mellett olcsóbb variánsokat is kínálnak.

Ismét kettős támadást indított HTPC-fronton az Antec. A New Solution családba tartozó, jó árú NSK 1480 mellett bemutatta a drágább Fusion Minit, amelynek erősebb – 350 wattos helyett 430 wattos – tápja és előlapi kijelzője van. Az apróságokba mATX alaplapot, egy 5,25”-os és két belső 3,5”-os meghajtót lehet tenni, szellőzésükről pedig három darab 80 mm-es ventilátor gondoskodik. Kis méretük miatt csak félmagas bővítőkártyákat fogadnak.

Érdekes, hogy éppen a lapos házairól ismert SilverStone nem ebben a szegmensben mutatott be újdonságokat. Igaz, nem túl nagy méretűek a mATX alaplapokat fogadó, álló formátumú SG03B és SG04 házak sem. Formájának köszönhetően a teljes magasságú bővítőkártyákat is benyelik. Formájuk kellően szolid ahhoz, hogy elálldogáljanak a nappaliban a mélynyomó mellett, bár az SG04 tetején lévő fül nem feltétlenül tetszik mindenkinek.

A SilverStone stand fő attrakciója idén a TJ07-es ház kisebb változata volt. Mint elmondta a márka képviselője, sokan kérték már az egy, összefüggő alumíniumelemből álló ház kicsinyítését, ezért megcsinálták. De nem csak holmi zsugorításról van ám szó, hanem alaposan át is tervezték. Két adagban összesen hét merevlemezt befogadó orrészében egy óriási, 20 cm-es ventilátor dolgozik, aminek a párját a tetőbe szerelve kapjuk. Jár még a hátlapra egy 12 cm-es, a tápot pedig alulra tették.

Jól és rosszul moddolt házak

Rengeteg, de alapvetően két csoportba sorolható, moddolt házat lehetett látni a CeBIT-en: gyönyörűeket és rondákat. Aki az előbbieket szereti, annak mindenképpen érdemes volt ellátogatnia a Cooler Master standjára. Idén is csodálatosan airbrusholt Stackereket láttunk náluk.

Először nem találtuk a felpaprikázott Cosmosokat, aztán csak meglett a két csodálatos részletességgel és igényességgel kidolgozott masina, amelyek mellé társult még egy NVIDIA színeiben pompázó is.

Mint a lórúgás, úgy hatott ezután a szomszédos teremben dúló gagyifesztivál. Biztosan van vásárlóközönsége ezeknek a nem túl igényes műanyagokból összerótt, fura színű és formájú házaknak, de hogy kik lehetnek azok...?

Láttunk pókembereset, transformerseset, a Codegennél még rózsásat is, meg rengeteg egyebet, amit már nem bírt el a szemünk vagy a fényképezőgépünk vagy a monitorunk.

Ezután gyógyírként hatottak az Ultraforce gyönyörű Cosmosai. Nem csoda, hogy a hatalmas homogén felültetek miatt sok gyártó a Cooler Master új remekét használta kiállítási célokra. Az Ultraforce esetében nem demógépekről van szó. A házakat a rajtuk ábrázolt játékhoz vagy egyéb képhez igazított belsővel meg is lehet vásárolni.

A Crysisesben például Core 2 Quad Q9300 processzor, két GeForce 8800 GT OC, két 500 GB-os merevlemez és Soundblaster X-Fi hangkártya van. A kevésbé hardverigényes Unreal Tournament motoros Spell Born MMORPG-s gépben már csak kétmagos a Core 2 processzor, a két VGA GeForce 9600 GT, 500 GB-os merevlemezből pedig csak egyet adnak. Megkérdeztük, mi van akkor, ha csak a szép ház kellene. Nem mi voltunk az elsők ezzel a kérdéssel, ezért fontolgatják, hogy ha nem is az üres, festett házakat, de a rajtuk látható matricakészletet fogják külön is árusítani. Nagyjából 8-10 000 forint körüli ár merült fel, ami nem éppen kevés pénz pár ragacsért, de egy hasonlóan igényes, egyedi festés még mindig sokkal drágább.

Nem csak felcicomázott Cooler Master házakat láttunk. A Zalman például saját anyagra, a masszív-passzív TNN300 házra pingált egyiptomi piramisokat.

Tápok

Bár elsősorban hűtőkkel foglalkozik, az Arctic Cooling is megmutatta új tápját. A Fusion 550R nem olyan elborultan túlméretezett, mint a konkurensek egy kilowatt fölött járó zászlóshajói, inkább más bevett stratégiákkal vadászik a vásárlókra: a gazdaságossággal és a halksággal. Az előbbihez 80 Plus tanúsítvánnyal rendelkező belső, az utóbbihoz különösen halk, rezgéscsillapított függesztésű, 80 mm-es ventilátor segíti hozzá.

A legújabb tápos csoda az NVIDIA által kitalált, USB-re és egy mikrokontrollerre alapozó ESA (Enthusiast System Architecture) monitorozó és irányító rendszer. Az OCZ standján kellette magát egy kibontott, kiadósan megbordázott példány.

Tovább pumpálta a wattokat az FSP. Idén már az 1250-es számig felnyúló Everestnek is bemutatta a Pro utótagú, moduláris kábelezésű változatát, amihez egy kis bőrönd is jár a fölös vezetékek tárolásához. Fejlődött az Epsilon család is. Kicsit átdolgozták a belsejét, ventilátorát 135 mm-esre növelték, és nevéhez hozzácsapták a jól csengő 80 Plus kifejezést, ami a magasabb hatásfokra utal.

Az Enermax a szokásos, hatalmas Galaxy-k mellett két új tápcsaládot hozott el Hannoverbe, melyeket az energiatakarékosság jegyében készítettek. A PRO82+ és a MODU82+ modellek folyamatos, 24 órás terhelés mellett 40 fokos környezetben is 82%-nál magasabb hatásfokon dolgoznak 20-100%-os terhelésnél, ráadásul ez az adat a 115 voltos hálózatokra vonatkozik. Nálunk, 230 volton 84-88% közötti a hatásfok. Szerencsére az újdonságok teljesítménye nem annyira elrugaszkodott. A legkisebb PRO82+ 385 wattos, a legkisebb MDOU82+ pedig 425 wattos.

Úgy tűnik, a Glacial Power megirigyelte az FSP Saga tápok fehér ruháját, ezért maga is csinált egy világos szériát. 350, 450 és 550 wattos, passzív PFC-s termékei minden bizonnyal árban is a Sagak vetélytársai lesznek. Fő különbség a kettő között, hogy a Glacial Powernek 80 mm-es, az FSP-nek 120 mm-es ventilátora van.

Korábban írtunk a Cooler Master két új tápszériájáról, így a nagyok közül már csak a Zalman maradt hátra. Nála új, nagyobb hőcsöves áramforrások feszítettek a polcon, 660 és 770 wattos teljesítménnyel. A szokásosnál hosszabb dobozból és a 3:1 arányban külön feliratozott 12 voltos részlegből két főtrafós megoldásra gyanakszunk. Ez azért lenne érdekes, mert a Zalman eddigi beszállítója, az FSP eddig nem gyártott ilyet. Vajon a moduláris szerkezet után ez a valójában FSP újdonság is először Zalman köntösben jelenik meg? Vagy a Zalman OEM-et váltott?

Színes notebookok

Évről évre több notebookot adnak el, ez a CeBIT-es megjelenésükön is látszik. Igaz, több prominens gyártó, például a Dell, HP vagy a Fujitsu Siemens sem szokott saját laptopos standot csinálni, de a többiek évről évre nagyobb lendülettel reklámozzák hordozható gépeiket. Idén az Asus Eee PC-je volt a sláger, amiből rengeteget lehetett tapogatni, és egy üveg mögé az új, nagyobb kijelzős, izmosabb változatból is kitettek kettőt. A korábbi Linux mellett már Windows-zal is mutogatták.

Egyre többen látnak fantáziát a szubnotesznél kisebb számítógépben. Korábban írtunk a GeCube és az MSI gépéről, melyek az Eee PC babérjaira törnek; az ECS is próbálkozik, és úgy tűnik, az elsősorban notebookos OEM gyártóként ismert Clevo is nagyon közel van már a végleges megoldáshoz. Standján egy, a Vye minigépéhez nagyon hasonló, katicás festésű masina pörgött, amiből beljebb Intel Atom processzoros, működőképes változatot is mutogattak. Egyelőre nem volt ismeretes az ára, de állítólag június környékén már megvásárolható lesz.

Normál notebookban is nagyon erős volt az Asus. Nekünk már nem volt annyira érdekes az F8 és az X50/51 széria, amiben 45 nm-es processzor és GeForce 9 dolgozott, mert a nagy kiállítás előtt alaposan kibeleztük őket. A tavalyi fehér Murciélagot fekete Gallardóra cserélték a Lamborghinis részen, mellette pedig az új VX3-as notebook tetszelgett temérdek öklelő bikás bőr és karbon kiegészítő között. Egy olcsó, de idehaza várhatóan sikeres gép keltette fel még érdeklődésünket az Asusnál: Az X80-nak 14,1”-os kijelzője, jó árú Pentium Dual-Core vagy Celeron M processzora lesz, súlya pedig 6 cellás akkumulátorral is 2,4 kilogramm alatt marad.

Nagyon belehúzott a notebookozásba az MSI. Annyira, hogy az AMD sajtóközpontjának mélyén az ő gépükben demózták a második félévben érkező Puma platformot. Azért mert ők készültek el vele elsőnek. A standon is akadt érdekesség szép számmal. A kis Eee PC ellenfél mellett ott virított az új gamer gép a, 17”-os nagyfelbontású kijelzős, karbonszálas GT-730, ami AMD platformra épül majd. Úgy tűnik, az MSI szakított nem túl szép, kör alakú logójával, helyette a friss termékeken lendületes dőlt betűk sorakoztak.

Színben és formában a Clevo is alaposan ott volt. A távol-keleti motívumok mellett ők is mutattak bőrbe csomagolt laptopot. Egészen érdekes volt a sárkányos gép fémbe maratott felülete.

A Lenovo színei sokkolóan hatottak ránk. Inkább arra próbáltunk koncentrálni, hogy a különösen vékony kijelzőben minden bizonnyal LED háttérvilágítású panel rejtőzik. Rendes cég a Lenovo, a CeBIT után egy X300 tesztpéldánnyal kárpótolt a vizuális sokkért.

Nem maradhatott le riválisai, az Asus és MSI mögött a Gigabyte sem. Bár standján most még csak néhány laptop volt, de a bőrös, karbonszálas és cirkalmazott kötelező gyakorlatokat meglépte; jövőre talán már saját Eee PC-je is lesz.

Hogy mennyire komolyan kell venni a notebookosdit, az az OCZ (!) standján tudatosult bennünk. A tuningmemóriákat és egyéb alkatrészeket kínáló gyártónál vaskos, Hypersonic márkájú gamer notikat pillantottunk meg. A legkomolyabb belsejében négymagos Core 2 Extreme X6800 processzor, 4 GB memória, 1920x1200 pixeles 17”-os kijelző, dupla GeForce 8800M GTX grafikus rendszer és SSD merevlemez rejtőzött. Egy ilyen gépen még a Crysis is elég szépen eldöcög.

Beviteli eszközök

Halom nyomkodnivalót találtunk a CeBIT-en, különösen az A4 Tech háza táján. Az X7-es egerek után itt vannak az X7-es játékos billentyűzetek! Rengeteg furcsaságot láttunk a G700-nak keresztelt modellen. Például az Esc és F1 közé került egy PageUp, a bal Ctrl egyben Caps Lockként is funkcionál, a szóköz két oldalán pedig Home és End billentyű van. Az együttesen lenyomható gombok mátrixait úgy alakították ki, hogy az FPS-ekben fegyverváltáshoz használt 1-4 ne ütközzön a WASD négyessel. Még furább a G800, aminek balra és jobbra, de még a szóköz alatt is extra, G-gombjai vannak.

Szépen fejlődik tovább az X7-es egércsalád. Az új modellek között a Razer termékeihez hasonlóan „felkunkorodó” gombos verziókat láttunk, és olyan is volt, ahol a triplaklikkelő a görgő tövéből a bal gomb bal szélére került.

Egerészésre adta a fejét az MSI. Elsősorban játékos notebookjaihoz adja a SmartMouse Turbót. Érzékelője 1,14 m/s-os sebességet és 20 g-s gyorsulást tud kezelni, a számítógéppel 500 Hz-es USB kapcsolatot tart. Érzékenysége 400 és 2400 dpi között négy lépésben állítható. Adnak hozzá extra súlyokat is, melyekből legfeljebb 40 grammot tehetünk az egér fenekébe. Csak azok a lángnyelvek ne lennének...

Még a SilverStone is csinált egy egeret, ráadásul nem is akármilyet! Oldalán, a hüvelykujjnál egy hatalmas racsni van, amellyel külön állítható a vízszintes és a függőleges irányú érzékenység. Kézbe fogva elsőre nagyon idegennek tűnt, de rövid használat után sikerült vele megbarátkozni. Tán még jó is lehet valamire.

Az egyik kiállítónál hajtogatós egereket találtunk. Talán nem is annyira értelmetlen ez, mint amilyennek elsőre tűnik, mert gyakran éppen a tenyér külső oldalán szoktunk némi anyagot hiányolni a kisebb egerekből. Vicces, hogy a nyilván hordozhatóságra kihegyezett példányok vezetékesek voltak.

A legfurább egeret a Zalman prezentálta. Kipróbálva még értelmetlenebbnek tűnt az FPSGun. Tényleg volt némi fegyvermarkolatra emlékeztető a fogásában, de a mozgása már klasszikus, egeres, ráadásul az érzékelőt meglehetősen előre tették, így jobbra-balra forduláskor kitekeredett a csuklónk, a fel-le nézés pedig átment fűrészelésbe.

Digitális lakás

Mindem évben ízelítőt kapunk a digitális élet - digital living - lehetőségeiből. Idén közel ötven gyártó termékeiből láthattunk húsz összeállítást a német Computer Reseller News konzumer piacra fókuszáló részlegétől. Mindig is szerettük a Grundig letisztult, de mégis egyedi formájú eszközeit.

Komoly volt a Hush méretes csövekkel megpakolt erősítője, ami csodálatosan szóló KEF Reference hangfalakat hajtott, így a rafinált jazz és blues is gyönyörűen szólalt meg.

Bizonyára sokan szeretnék karácsonyra a Dell, Logitech, Philips koprodukcióban elkészült asztali pilótafülkét is.

Szép darab volt a Philis Aurea televíziója, aminek nem csak az oldala, hanem teljes kávája világít az éppen megjelenített kép színvilágával összhangban. Hát még a mellékelt Ambisound hangszórókészlet! A többiektől elkülönítve, a Sony is megmutatta a maga HDTV-s Blu-ray-es elképzelését.

Az Enlightnál bukkantunk rá a nyilvánvalóra, ami eddig valahogy senkinek sem jutott az eszébe. Miért ne tennénk a HTPC-t szépen a hatalmas, lapos TV hátuljára, hiszen van ott hely bőven? Hát odatették, ráadásul egy teljesen hétköznapi mATX alapú rendszert!

A szomszédban a Sonic Gear ultraretrósra vette a figurát. Mindenféle modern izék közé becsempészte a rádiót, amit a fiatalabb olvasók legfeljebb a dédinél láthattak a kredencen, gondosan, terítővel letakarva.

Biztosan mp3-lejátszó van bennük, gondoltuk. De nem! A rádióforma tárgyak tényleg rádiók voltak AM/FM frekvenciával, vákuumcsövekkel. Azért a hangszórókat, valamint a megvilágítást modernebbre cserélték, és került rájuk pár audio ki/bemenet.

Csajok

Sex sells. Tudják ezt nagyon jól a CeBIT-en kiállítók is, ezért alaposan megrakták standjaikat a szebbik nem képviselőivel, akik most is nagy sikert arattak. Aki egy hardveroldalon, a vasak mellett felháborítónak tartja az alábbi képeket, az itt fejezze be a cikket, a többieknek kellemes szemlélődést!

A szemfülesebbek biztosan megtalálják azt a hölgyet (PMS.Delicate), aki nem csak látványával emelt a hangulaton, hanem alaposan oda is vert a srácoknak Quake-ben.

rudi

Előzmények

Hirdetés