Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gban

    Közösségépítő

    válasz mohabá 007 #98053 üzenetére

    Ugyanezt írtam én is hogy a vizsgától számított 2 évig lesz érvényes szerintem a műszaki.

    Kivéve azt hogy az érvényességi időt csak a bejegyzés hosszabbítaná meg - nem, érvényes bejegyzés nélkül is a forgalmi, akkor is ha már lejárt dátum van benne, amennyiben a vészhelyzet alatt járt le.
    Fontos, hogy ez csak itthonra érvényes, nehogy valaki benézze, és elmenjen lejárt forgalmival külföldre.

    Amit viszont nem így értelmezek, hogy mindenképp be kell menni az okmányirodába:
    Ez van a mailemben:

    Abban az esetben, ha az időszakos műszaki vizsgálatot követően a fentiek ismeretében mégis szükséges cserélni a forgalmi engedélyét, kérjük, keresse fel az Ön által kiválasztott járási/kerületi hivatal okmányirodai vagy kormányablak ügyfélszolgálatát a szükséges iratokkal!

    Én ezt úgy értelmezem hogy csak akkor kell bemenni ha cserélni kell a forgalmit, vagyis betelt pl.

    Simán el tudom képzelni hogy a szabályozást minden vizsgahely és okmányiroda egyedien értelmezi, ahogy épp sikerül nekik, és mindenki mást tapasztal az ország különböző területein, vagy akár egy városon belül is.

    [ Szerkesztve ]

    Postázást nem vállalok.

Új hozzászólás Aktív témák