- Magas AI-költségek, csökkenő létszám: dolgozók ezreit rúgja ki a Microsoft
- Tovább csúsztatja az 1,4 nm-es node-ját a Samsung
- GeForce RTX 5050 VGA-k a Palit értelmezésében
- Több évig húzódó per várhat az Apple-re az iPhone-ok uralma miatt
- Megfizethető, Pulse szériás Sapphire alaplap DDR5-ös Ryzenek alá
- iPad topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Megfizethető, Pulse szériás Sapphire alaplap DDR5-ös Ryzenek alá
- Azonnali fotós kérdések órája
- DUNE médialejátszók topicja
- Vezetékes FEJhallgatók
- VR topik
- Milyen cserélhető objektíves gépet?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
zeus90
aktív tag
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene, mert én sajnos már kifogytam az ötletekből, hogy hogyan tudnám behatárolni a hibát.
Adott egy gép: Dell xps l702x (i5-2520M, 8giga ram, 60giga ssd, 320 hdd, 550m vga)
Vásárlás: 2012. augusztusStory: 1 hete kaptam vissza a Dell szervízből a gépem, miután 3 hónapig tartó javításon esett keresztül. Cserélték az alaplapot, CPU-t, meg még 2 valamilyen csatlakozót, most nincs itt a gari papír már nem emlékszem. Kezemben volt végre a működő gép, egyből egy ssd formázás és rendszertelepítés (win 8.1).
Azonban szomorúan tapasztaltam, hogy valami nem stimmel. A lapost mindig +1 külső monitorral használtam, így van ez most is. A probléma, ami most előjött az az, hogy elindítok egy full hd videot és az akció jeleneteknél/gyors mozgásoknál pixelekre esik a kép. Emellett ha fut a video böngészni is alig lehet az interneten. Viszont a cpu és ram használat 30% fölé sosem megy... Tehát most úgy néz ki, hogy van egy csomó erőforrásom, de mégsem használja a gépem.
Hasonló dolog történik, amikor flash oldalakat nyitok meg, egyszerűen zavaróan belassítja a böngészést mindegy milyen böngészőt használok és szintén erőforrás felhasználás 0 mellette.Sajnos én már kifogytam az öteletekből, hogy hogyan tudnám megtalálni a hibát, remélem csak valami szoftveres, mert nem szeretnék megint búcsút inteni a gépemnek hónapokig. Ötlet merre induljak tovább?
szerk.: Még mielőtt gondom lett volna a géppel, tökéletesen ment pl DOTA2 + youtube full hd videók párhuzamosan, most ennek a terhelésnek a töredéke gondot okoz.
Igen, tudom, hogy a Dell kijön és helyben javít. Ez mindaddig működik, amíg van nekik alkatrész vagy a szervízes helyben tudja, hogy mi a baj. Én sajnos 1.5 hónapot vártam az alaplapra, majd 2 hétig vakarták a fejüket, mert nem tudták, hogy miért nem bootol még mindig be a gép, majd megint 2 hetet vártam az alkatrészekre, amelyek végül nem oldották meg a hibát, majd ismét várakozás és így sikerült 3 hónapig tartó javítást összehozni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Ingatlanos topic!
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Távcső topik
- iPad topik
- Autós topik
- Eredeti játékok OFF topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Megfizethető, Pulse szériás Sapphire alaplap DDR5-ös Ryzenek alá
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- Asus Zenbook flip13 2in1 touch screen
- Dell Latitude 5450 Intel Core Ultra 5 135U 4nm 32GB DDR5 érintőképernyős laptop Dell gari 2027.09.hó
- Dell Latitude 5400 / i5-8365u / 8Gb DDR4 / 256Gb SSD / FHD IPS / Excellent akku
- Asus Rog Strix Scar 17
- MACBOOK PRO 2021 14.2" M1 PRO (8/14 mag 16GB 500GB, 68 ciklussal, Üzletből ,. garanciával
- Honor Magic 7 Lite 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- AKCIÓ! HP USB C G5 Essential (5TW10AA) dokkoló hibátlan működéssel garanciával
- IPhone 15 Pro 128GB Szép Állapot! Akku:88% Jótállás: 2026.04.09.-ig
- Csere-Beszámítás! Prémium felsőkategóriás Gamer PC! X870 / R9 9950X / 9070XT / 64GB DDR5
- BESZÁMÍTÁS! MSI MAG321QR 32 165Hz WQHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel - használt
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest