Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cuccikam

    csendes újonc

    Sziasztok. Nem találtam megfelelő topikot, ennek ellenére lehet van ezen ez oldalon. Csalás áldozata vagyok- 4000€, egy dán oldalról szerettem volna vásárolni egy pár hangfalat. Miután írtam a csalónak a dán oldalon, ő rám írt emailben és ott folytattuk a beszélgetést.

    A futárnév nevében történt a csalás: deutschepost. Sajnos utólag kiderült, hogy végig a csaló írt a német cég nevében.

    Első alkalommal 4760€ utaltam és egy nap múlva visszajött az utalás, indok: non-EU számlát küldtek, rendszer hiba miatt. Már itt buktam 60.000 ft-ot a vásárlás-eladás árfolyam miatt. Ekkor már azon gondolkodtam, hogy valami nem stimmel, jeleztem az eladónak, hogy nem tudok újabb 4760€ utalni az új számlára, abban maradtunk utalok 4000€ és ha megkapom a hangfalakat akkor megkapja a maradék 500-at, 4500€ lett volna végül.

    Felajánlottam először a paypalt de nem ment bele azzal az indokkal, hogy a paypal 21 napig “ül a pénzen”.

    Időközben felvettem a kapcsolatot a német céggel és megerősítették, hogy az email cím nem hozzájuk tartozik.
    Elküldtem nekik emailben a beszélgetést a csalóval(raw message formátumban). Ők egy antiabuse email címről írtak és azt is írták hogy, ez az email cím a német rendőrség része. Lehet a németek is nyomoznak, gondolom így van, hiszen a deutschepost nevében történt s csalás.

    Sajnos a bankom nem tudta visszahívni az utalást. A magyar rendőrség nyomoz.

    Szerintetek mennyi esélyem van, hogy viszontlátom az összeget?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák