Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lizander

    csendes tag

    Üdv! Új merevlemezt szeretnék vásárolni, segítségeteket kérném a választásban. ~25 000 Ft-t szánnék rá max. Amire használnám: játékokra és nagyobb mennyiségű adattárolásra is, tehát mindenképp egy 1TB-os vinyó kéne, és mindenképp HDD (SSD-re külön nincs keret), természetesen a rendszer is ezen futna. Olyan játékokkal játszom, ahol a betöltési idő fontos, akár 1-2 másodperc is, így a lehető legtöbbet szeretném ezen a téren kihozni a HDD-ből (szóval ez a legfontosabb szempont). Olvasva a forumot, láttam hogy legtöbben a WD Black-et ajánljátok (WD1003FZEX), emellett van még 1, amit kinéztem: Seagate Barracuda (ST1000DM003). Azt olvastam/hallottam róla, hogy igen gyors ez is, és árban jóval kedvezőbb is (15 000 VS 22 000), mint a HD Black (bár igaz, hogy 2 év gari van rá szemben az 5-el). Mit szóltok hozzá? Esetleg hallottam még ezekről az új hibrid megoldásokról (SSHD), melyeket olyan 25k körül láttam (ez talán még beleférne a keretbe, ha számomra jobb megoldásnak bizonyulna). SATA2-es lapom van, ha ez fontos ebben az esetben, és nem vagyok egy nagy pró, így nem tudok/akarok se firmware-t frissíteni a HDD-n, sem pedig egyéb buverálást végrehajtani rajta (hallottam rémhíreket a régebbi Barracudákról, hogy azokon kell firmware-t frissíteni, mert kattognak anélkül), szóval ezeket is vegyétek figyelembe kérlek! Esetleg egy másik fajta HDD, ami jobban megfelelne céljaimnak? Válaszokat, segítségeket előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák