Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • budgetcola

    csendes tag

    Sziasztok!

    Milyen processzort vegyek?
    Három év gyötrődés után AMD athlon II 631K processzorral rájöttem, hogy ez nem játékra való, mint ahogyan már a gépem egész struktúrája sem, így az alaplap perpillanat nem tényező, de mivel összefügg, arra is várok tanácsot a proci mellé :P

    1 : Legfőképpen az i3, i5 és az FX érdekel, érdekel emelett a tuning és a hűtés kérdése is.
    Az ár/érték arány a legfőbb szempont természetesen, de ehhez hozzáfűzném, hogy nem szeretnék csak a procira 50-60ezret költeni, mert nem keresek annyit. Bár gondolom itt most jól kilőttem a lehetőségek nagyját és sokan már kijelentettétek, hogy "ez bolond" :D

    2: Érdekelne, hogy miért is melegedik az AMD gyári hűtéssel, alap beállításokkal jobban, mint az Intel.
    Leginkább azért érdekel, mert én szeretem a vízhűtést, viszont ha az Intelnek nem kell játékra a drága vízhűtés, hanem elég a megszokott vennti+borda, akkor annyival is többet költhetek és így lehet jobban megéri az Intel, mint az AMD, ami a korábban olvasottak alapján, igencsak igényli a hűtést.

    3: A géppel processzor és alaplap szempontjából szeretném, hogy esetleg még akár 1 év múlva se kelljen árnyékok nélkül játszani ( javítsatok ki ha tévedekl, de ha jól tudom, az a procit húzza ). Bírja a terhelést, mert hetente párszor azért leragadok a gép előtt pár órát és akkor nem akarok arra felfigyelni, hogy nem kell fűtés, mert fűt a gép és a TV-t is eladhatom, mert ha éppen kerül rá egy tuti hűtő, akkor nagyobb zajt csap, mint a szomszéd néni :)

    Minden szakinak előre is bocsánatát kérem, bizonyára elég sok sületlenséget összehordtam, de új vagyok ebben a bizniszben :C

Új hozzászólás Aktív témák