Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HW Junkie

    tag

    Én próbáltam már szinte minden ismert tuning hűtőt, jó hosszú lista lenne 3 évre visszamenőleg (főleg 775-ös procikon) de ha az I7-nél maradok akkor teljesítményben ez lenne a sorrend saját tapasztalatból:

    CM V8,
    CM Z600
    Zalman 9900
    Scythe Mugen2
    Corsair H50
    Prolimatech Meghahelms
    Thermalright IFX-14

    bár nehéz reálisan összemérni őket az eltérő ventillátor csatlakozási lehetőségek miatt, mondjuk, hogy 1-2 nagy telesítményűt szoktam használni.
    Tudom fura lehet hogy a Zalman ennyire elől van engem is meglepett milyen jól hűt ami viszont még meglepőbb hogy az IFX-14 1366 megver minden mást.

    Innen szereztem be:

    http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=HS-069-TR&groupid=701&catid=57&subcat=

    mivel itthon nem lehet kapni csak a régebbi AM2 reviziót azt is csak több hetes várakozással hozzák ezért rendeltem Angliából, ahonnan 4 nap alatt ideért szállítással együtt kb. 18e-ért.
    Nagyon speckó kialakítása van, ami szinte egyedülálló, hogy a második venti amit középre teszek is úgymond fúj és nem szív sőt akár egy harmadik is elfér rajta.
    Igazából egy TRUE-120 tandemben, kis túlzással mert ugye a két fél külön külön nincs akkor mint egy TRUE-120.

    Nálam két Xigmatech ventinél olyannal ami a dark knight-on van 67 fokra megy fel a legmelegebb mag maximális FPU terhelés mellett 10 perc után egy 4 Ghz-re húzott I7 920-al. Miden mással 70 fok fölött kötött ki amit próbáltam.

    Sőt bár drabálisan nagy hűtő, hasonló dimenziói vannak mint egy Z600-nak ha magas ramja van valakinek akkor középre és a túloldalára lehet ventit tenni tehát így is kettő lesz előre pedig nem és simán így akármilyen magas ram elfér mellette! (nekem nem gond mert nem magas a ramom, de lehetne :K )

    Tehát az én paraxisomban a TR IFX-14 1366 a bajnok, szerintem bármilyen procin ez lehet a legjobb bár máson nem teszteltem.

    [ Szerkesztve ]

  • HW Junkie

    tag

    válasz Henk #13941 üzenetére

    Mea culpa, hülyén írtam le.

    Fentről lefelé emelkedő/javuló lista ahogy mondod, a V8 a legyengébb.
    A V8 amúgy hasonlóan jó lehetne mint az IFX14 ha szimetrikus lenne felkészítve több ventire. De sajnos nem az. Frusztráló a szerelhetőség rovására menő design. Amúgy még így is nagyon erős amúgy csak nem a legjobb. A Z600 nagyon erős passzívan és jól megy nagyon ventivel de a ritka lamellák miatt egy bizonyos hő/watt mennyiség felett már nem a leghatékonyabb.

    Prolimatech, Mugen, nagyon hasonló, Prolimatech kicsit jobb, Corsair frankó szuper kompakt vízhűtés, jó lenne csak mégis mozgó alkatrészes, féltem nagyon ha leáll, meghibásdik az integrált pumpa akkor ropogósra sül a proci de nagyon gyorsan.

    IFX14, szerintem a lehető legjobban felépített ideális optimális letisztult végsőkig tökéletesített tuning léghűtés :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák