Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz kicsipapucs #22687 üzenetére

    ha az olcsóság a cél, akkor Arctic Cooling 7pro. maxon járó 92mmes ventivel (2800) kb annyit tud, mint a TRUE egy 800-900assal. ott már elég hangos, de árához mérten nem rossz, sőt. további előny, hogy befér egy codegenbe, van hozzá venti, és alapvetően leszabályozva egész csendes. 140Wig el lehet vele menni intelen 71es tjunction mellett. sajátom 4.5kért vettem 2 éve.

    passzív üzemre CoolerMaster Z600 vagy Thermalright HR02. mondjuk utóbbira még rá is kéne dobnod:) 80cfm fölött igazán jól menő a Megahalems (venti nélkül, drága, remekül skálázódik) és a Matterhorn (ventivel, 10k fölött). bár egy átalakított Truet nem tudom, hogy mennyire vernének.

    occsó és 120as venti és teljesítő kategória a CoolerMaster hyper 212+ és a Xigmatek S1283 7-8k körül.

    a Megalaems és a hyper212 között ott a Scythe Ninja3 és a Mugen2, azok is jó darabok.

    mellette még Alpenföhnnek vannak jó darabjai, viszont azokat nem ismerem nagyon.

    Sandy Bridge kapcsán felmerült, hogy megég pár socket. többet egyenlőre nem tudunk, de úgy tűnik socket1156hoz hasonlóan a dolog légen (!) is megtörtént. úgy néz ki rigidek a lábak (elmászhatnak), viszont alapból is kevés lábon kap a proci áramot, szóval egyelőre 5.2vel nem számolnék.

    namost, ha a Truet ilyen 8k körül tudnád eladni (políros, nem mindenkihez fér be, nem annyira ismert márka), akkor annyiból pont vehetnél egy gyengébb hűtőt, vagy ráfizethetnél egy hasonlóra. az AC7en nyernél kb 4kt.

    szóval ha minden fillér számít én csak akkor adnám el, highend ház- és procihűtőcseréből nem igazán lehet jól kijönni.

    Alques: orvosi alkohollal és acetonmentes körömlakklemosóval. előbbi van minden patikában, olcsó. pasztából Arctic Cooling MX2 nagyon jó és még nem vészesen drága.

    Tothgera30: D14 -IFX alapján- szerintem vagy 40-45Wot elbír passzívban egyéb házszellőzés nélkül, szóval arra nem annyira jó -mérete és súlya miatt megy, egyébként nem arra van kitalálva-:) bár ha van mellette venti, akkor szépen kell mennie. egytornyosok tényleg jobbak erős ventivel.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák