Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rover623

    félisten

    Miért vezet mindenki úgy, mint egy állat?

    Egy kicsit másképp...:O

    Ma délután a szokásos napi dágványon próbálok átvágni: 16:30 körül Lágymányosi híd, Hungária, M3 vonalon.
    A Fradi pálya környékén elkezd érdekesen alakulni a közlekedés...középső sáv furcsán akad, hullámzik...időnként életveszélyes manőverekkel autók spriccelnek szét a külső/belső sávokba...:F
    Jó ideig semmit sem lehetett látni, aztán a belső sávban haladva elértem az "anomáliát".
    Kb. 80 év körüli, erősen töpörödött hölgy, vastag szemüvegben...piros 1300-as "mi autónk", beszédes rendszámmal (DIE-xxx)...;]
    A legenyhébb megállapítás: a hölgy nem képes felvenni a forgalom ritmusát.
    Mi több, a többi közlekedő jelenléte egyáltalán nem foglalkoztatta őt...olyannyira, hogy a Fradi pályától a Stadionig két alkalommal sikerült elbóbiskolnia...:Y
    Dudálás, kerülgetés, integetés...mind-mind hiábavaló igyekezet volt hogy jelezzük neki: le kellene vonulnia a körútról...:(

    Az M3-asra felérve leküzdöttem a lelkiismeretemet és felhívtam a 107-et.
    Az ügyeletesnek vázoltam a helyzetet, de ő közölte: nem tudja mit lehetne tenni, de kapcsolja nekem a közlekedési ügyeletest.
    Megtörtént...neki is elmondtam, hogy a helyzet erősen balesetveszélyes, tenni kellene valamit!
    Ebben egyetértés alakult ki köztünk...az ő javaslata ez volt: valakinek "ki kellene szednie" a forgalomból...
    Bőszen helyeseltem: én is erre gondoltam, talán a rendőrök...?
    Mire közölte: ő nem tehet semmit, ha most meg is mondom hol a hölgy, amire odaérnek a kollégák, addigra eltűnik.
    Mire én: rendben, ha mondok egy rendszámot, nem lehetne utánanézni a néninek? Meglátogatni, bevonni a jogsiját, akármi...:F
    Az ügyeletes erre kijelentette: sem ezt, sem bármi mást nem tudnak tenni az ügy érdekében...:U
    Kérdésem a következő volt: tehát akkor amíg baleset nem történik, semmilyen intézkedés nem fog történni !?
    Erre odavetette nekem: ha én megállítom a nénit, megakadályozom hogy továbbra is részt vegyen a forgalomban (kiszállítom, elveszem a kulcsát, akármi), akkor ő odaküld egy járőrt...:W
    Aztán ezzel gyorsan véget is ért a beszélgetés...elköszönt és letette...:Y

    Tehát a megoldás: állítsam meg én...

    Én? A háromsávos, bedugult, ingerült és agresszív autósokkal teli Hungárián...???
    És miért én? Hát ki vagyok én? Milyen jogon állítok meg bárkit az úton...nem ezért vannak a rendőrök:F

    [ Szerkesztve ]

    primus inter pares

Új hozzászólás Aktív témák