Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz R3nts #17741 üzenetére

    Üdv!

    • Az USB "Plug and Play", csak csatlakoztatod és megy. Formázni sem kell külön, mert gyárilag FAT32 / NTFS.
    • Nem kell Windows energiagazdálkodást piszkálni, ha alvó módba megy, azt úgyis a külső ház vezérlője szabályozza.
    Élettartam növelés: erre a fejparkolás és az indulások-leállások száma hosszabb távon kihat. Célszerű figyelni, hogy ne legyen rövid időn belül túl sok. Ha nagyon megszaporodik, akkor esetleg HDS-ben lehet szabályozni: [link] / [link].
    Élettartam növelés +: érdemes odafigyelni EZEKRE.
    • Lemeztöredezettség-mentesítő használata nem szükséges. Max, ha NTFS esetén nagyon belassul, mert töredezett lesz x idő után. De ezt pl. el lehet kerülni, ha mondjuk torrentnél előre lefoglaltatod a helyet.
    • Legfontosabb az oprendszerből való leválasztás [link]. Utána meg kihúzod a gép aljzatából a kábelét. Általában leáll tálcás leválasztásra is, de ha kihúzod, akkor pláne, hiszen csak USB-ről kapja a tápot is. Hogy másik vége az eszközön bedugva marad, vagy sem, az már a te dolgod. Bár én mondjuk ki szoktam azt is, inkább 3,5 colosoknál hagyom rajta. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák