Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz liszi70 #51914 üzenetére

    A Piót azért írtam csicsásnak, mert ugye új, s hát a kinézete is azt sugallja: "tekergethetsz rajtam mindent!" Igen, a 316-on is van "treble", "bass" meg "balance", de valahogy ott nem érezni ezt a késztetést, hogy használni is kellene... Az ember egytelen gombbal azonnal ki is kapcsolja az összes felesleges ilyen elektronikát.
    A Pió talán nálam azért is kihúzta a gyufát, mert pár hete megvettem életem legelső Pioneer készülékét, egy BDP-LX55 bluray, meg mindenféle média-lejátszót... S mindezt azért, mert a BDP-440/450/460 készülékekkel együtt ő az, amelyik elfogadható még árban, minőségben, úgy hogy tudja az akár 3D-s bluray lemezek lejátszását, meg tud SACD-t, DVD-Audiót... De hangban sehol nincs a korábbi Arcam Diva DV137-emhez képest, pedig abban is ugyanazok a Wolfson 8740-es DAC chipek voltak, mint ebben (na meg az itt közutálatnak örvendő, de érdekes módon az Ebay-n használtan továbbra is 300 euróért árult CA DacMagic-ben). Igaz, nem is használom a saját DAC-ját, túlléptem a Wolfsonon. Analog Devices AD1955 chipes multi bit delta-sigma DAC-ra tértem át, ami kicsit más kategória... De utálom, hogy Pioneert kellett vennem... Aminek új ára kb az ötöde, mint az Arcam DV137-é volt anno, s bizony, ha nem találják ki a blurayt, hát az Arcamot az életben nem adom el... De túlhaladt rajta a kor - s egyszerűen nincs sem lehetőségem a gyűjtögetésre (a tapasztalat azt mutatja, hogy hiába őrzi meg az ember a kedvenc készülékeit, nem fogja visszarakni a láncba, hogy időnként meghallgassa, hogy mit tudnak az öregek), sem arra, hogy anyagilag több hasonló készülékem legyen... Ja, és a Pió hálózati tudása nálam egyelőre a szégyen-kategóriába tartozik...
    Ja igen, s csicsás, mert emlékeztet az említett erősítő dizájnja az LX-55-re, ami nem csúnya, de igencsak hatásvadász, s még szerencse, hogy többlépcsőben lehet csökkenteni a kijelző, meg mindenféle fényforrás fényerejét (nálam minden a minimumon van, zenehallgatás közben meg ki is kapcsolom)...

Új hozzászólás Aktív témák