Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabias82

    tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni hangváltó problémával kapcsolatban. Lehet nem jó helyre írok akkor elnézést kérnék tőletek érte. A hangfal egy Tannoy Jupiter 308. Az első gondom az volt ,hogy egyik nap zenehallgatás közben az egyik oldali magas hangszóró elnémult. Elsőre a dom sugárzóra tippeltem,de szétszedve megláttam hogy a hangváltóba egy kondenzátor elpukkant.És a kondi után volt egy üveg bizti szerű ami mai napig nem tudom mi lehetett ami védhette.Ezt áthidalták nekem benne és a kondenzátort kicserélték működött is!Majd a napokban megint tapasztaltam hogy nem szól a magas hang az egyik hangfalból,de most már a dom sugárzó bánta.Most az oda van javításba. De a hangváltóba ezek az alkatrészek vannak és kérném a véleményeteket hogy nem érdemes cserélni a kondiakt benne ha még jók vagy érdemes feljavítani?Alkatrészek: 5,6uF +/- 10% 63V Elytone, 10uF +/- 10% 63V Elytone, 8,2uF +/- 10% 63V Elytone, Kaptam hozzá 5,6uF 100V Catalina márkájú kondenzátort erről mi a véleményetek. És hogy ezek Elektrolit bipoláris kondenzátorok érdemes cserélni őket jobb minőségűre esetleg Polipropilén kondenzátorokra? És még a védelem kérdése amit nem tudni milyen lehet! képet is csatolok ha látható mert nem tudom mi lehet izzó esetleg vagy biztosíték. Esetleg olyan védelmet tudtok e javasolni ami nagy terhelésnél leold és ki hülés után vissza használható hallottam már ilyet hangfalba ismerősnek van is de pontosan mi is lehet az nem értek hozzá hogy működik és ebbe a hangváltóba lehetne e alkalmazni. Előre is köszönöm a válaszotokat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák