Hirdetés

2014. április 24., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Fáradt gőz  »  Harcművészet topic

(#4701) Integra

Integra
(Jómunkásember)

ennyi egy utcai bunyó
szöveg

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4702) Integra

Integra
(Jómunkásember)

szép volt Zsolti!! :)

(#4703) MMA87 válasza Integra (#4702) üzenetére

MMA87
(őstag)

Szépen távozott :)

"...A régi nepperekben legalább nem lehetett megbízni! A régi nepperekben még vót anyag!..."

(#4704) nincsisbéla

nincsisbéla
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Szevasztok!
Van itt valaki, akik kung-fu-zik? Mennyire komoly sport? Mennyi a küzdelem? Csak mert mma edzések előtt a termben kung-fu zajlik és mindig csak rögögünk rajtuk, de én mondom a haveroknak, hogy lehet, hogy levernének minket 10mp alatt, hiába csak "hadonászni" látjuk őket... :)
Nos?

[ Szerkesztve ]

Mentalita'

(#4705) BE4GLE válasza nincsisbéla (#4704) üzenetére

BE4GLE
(kvázi-tag)

"Mennyire komoly sport?"
Régen kung-fuztam és én a kérdésedre a következőképpen válaszolnék:
Minden sport annyira komoly, amennyire te komolyan veszed.
"Mennyi a küzdelem?"
Stílusa, edzőterme válogatja. Nagyon sok kung-fu ágazat van. Amikor épp "hadonászni" látod őket, talán épp egy formagyakorlatot csinálnak. Lehet, hogy kifejezetten önvédelmi célzatú az edzés, vagy csak a mozgásért csinálják, puszta élvezetből. Nyilván nem fogják egymást bucira püfölni az edzésen, ha nem akarnak ringbe szállni. Mozdulatsorokat gyakorolnak, amelyek adott esetben kihúzhatják őket a bajból. Engem is mentett már meg egy-egy tanult fogás.
"mindig csak röhögünk rajtuk"
Ezt azért ne tegyétek. ;)

Samsung 300E5Z-S07 notebook, Samsung Galaxy S Advance smartphone

(#4706) brownus válasza Integra (#4702) üzenetére

brownus
(PH! addikt)

nem semmi, ha ismered Lengyel Zolit, sok éve volt, hogy ő helyettesítette Atillát és/vagy Matyit mikor jártam km-re, most nézem a fácsén, hogy expert 2 lett :Y :R

sajnálom, hogy régen abbahagytam, de az a kurva szétszakadás még itt is... leléptek zuglóból, ki a pitsába, majd a batyin, aztán már nem is tudom merre voltak...

látom, a klinikák mellett van edzés, folyamatos felvétel, asszem erőt veszek magamon és elmegyek! nagyon hiányzik, hogy a feszültséget ilyen formában is kiizzadjam magamból! Szabó Balázs az instruktor, őt ismered? Te csinálod még a km-et?

(#4708) Integra válasza brownus (#4706) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

nem csinálom, pedig nekem is most kellett volna velük e2-re vizsgáznom, de engem már ez a vizsgázósdi nem érdekel, nem ebből élek. de majd egyszer ha kedvem lesz, kirepülök izraelbe és leteszem az expertet én is, nem igazán fontos ez számomra jelenleg.
balázs nagyon jó barátom, és profi, bátran ajánlom :K
nem, egy ideje már boxolok (a kettlebell és crossfit mellett). nem akarok kiégni ha km-ről van szó, kell a más, az új, ráadásul azt is gondolom, hogy ha valaki nem tud rendesen, legalább középhaladó szinten boxolni, akkor az semmihez sem ért igazán, mert a box a bunyó alfája és omegája, az alap. hiába épül a km kézi része is boxra, mert ugye imi maga is box bajnok volt, mégsem ugyanaz. egy jó boxoló ellen nagyon nehéz. egy jó km-es ellen, aki még boxolni is betyárosan tud, nagy lehet a baj.

(#4709) brownus válasza Integra (#4708) üzenetére

brownus
(PH! addikt)

jesus, expert1 vagy? :R
ok! ha szükségem lesz egy két lábon járó gyilkoló biorobotra, akkor Neked szólok:D

[ Szerkesztve ]

(#4710) Integra válasza brownus (#4709) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

nem, azt sem tettem már le :)

(#4711) Louro

Louro
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nemrég váltottam helyet és most jutottam el odáig, hogy kell valami, ami átmozgat, levezeti a napi streszt. Néha-néha eljártam edzőterembe futni, átmozgatni magam, de nem az igazi. Nincs igazi motiváció. MEg hát a stresszt se oldotta megfelelően.

Nézegettem és a közelemben a Rokko Gym-et találtam, ahol van thai box is. Baromira nem vagyok kinyújtva, így tudom, hogy szenvedős lesz 30 felett, de nem is az a cél, hogy bajnokságon dobogós legyek. Szeretnék nem ennyire "merev" lenni, szeretnék kicsit alakot formálni, izmot építeni (tisztában vagyok, hogy nem vagyok bodybuilder alkat, de egy minimális rám férne :) ). Na meg a stresszoldás. Otthon már a falat ütném mérgemben és ezt inkább máshol tenném meg :DDD

Szerintetek jó kis hely vagy kérdéses?

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#4712) MMA87 válasza Louro (#4711) üzenetére

MMA87
(őstag)

Abszolút jó hely, BP-en az egyik legjobb szerintem. Én Szív utcába Re-GYM-be járok, de Rokkosok felől is sok jót hallok. Jók az edzők, az edzések, jó a terem (felszereltség stb....)

"...A régi nepperekben legalább nem lehetett megbízni! A régi nepperekben még vót anyag!..."

(#4713) Louro válasza MMA87 (#4712) üzenetére

Louro
(senior tag)
LOGOUT blog

Köszönöm az infót. A Re-Gym tényleg sok helyen ajánlott, de nekem fontos, hogy ne utazzak még ezért is 1 órát oda és egy órát haza. Gondolom ezzel nem csak én vagyok így :)

(#4714) MMA87 válasza Louro (#4713) üzenetére

MMA87
(őstag)

Nyugodtan vágj bele, mind2 klub normális, nem kell parázni semmitől. :)

(#4715) Integra válasza Louro (#4711) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

jó ez, hajrá :)
ha kellően kitartó vagy, adsz magadnak 2-3 évet és becsülettel jársz edzésekre, akkor lesz eredménye :) rugalmassághoz, hajlékonysághoz pedig bátran ajánlom a bikram jógát, isteni :)

(#4716) nincsisbéla válasza Louro (#4711) üzenetére

nincsisbéla
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Én is csak ajánlani tudom, felszerelésre szerintem a legjobb terem pesten, és a közeg is normális! ;)

Mentalita'

(#4717) Louro

Louro
(senior tag)
LOGOUT blog

Köszönöm szépen a bíztatásokat. Úgy érzem az átmozgatás elé került megint a stresszfaktor. Muszáj levezetnem, mert ma, munkahelyen megint egy egerem bánta :( (Bátor vagyok, hogy egy egeret el tudok rontani :) ).

Ma készülök felhívni őket, hogy a kezdő csoportba mikor tudok jelentkezni/csatlakozni. Remélem nem fog hónapokkal elcsúszni.

(#4718) nincsisbéla válasza Louro (#4717) üzenetére

nincsisbéla
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Őőő, amúgy nem feltétlenül kell eröltetni a kezdő csoportot, szerintem ha egy haladó normális brigádba kerülsz, akkor segítenek, és ugye itt is, mint mindenre igaz: tanulni a jobbtól lehet. /persze nem árt az edzés elején tisztázni mindenkivel, hogy kezdő vagy, és akkor nem fog kellemetlen meglepetés érni a küzdelem résznél ráadásul az edző is kiemelten figyel rád./ Egy-két monokli meg amúgy is csajozós! ;)

Mentalita'

(#4719) Louro válasza nincsisbéla (#4718) üzenetére

Louro
(senior tag)
LOGOUT blog

Csajozni már nem kell. Meggyűrűztem, akit meg kellett :DDD Régen már-már hiperaktív voltam, de tök rossz, hogy 30-on túl iszonyat belassultam. Kell a mozgás, mert megavasodok a székben.

(#4720) Integra

Integra
(Jómunkásember)

gercsák szabina, riszpekt :)

(#4721) Louro válasza Integra (#4720) üzenetére

Louro
(senior tag)
LOGOUT blog

Pont most olvastam :)

Én meg túl vagyok a 3. muay thai edzésen. Hát az van, amit vártam. Jól átmozgat, baromira kifáraszt és talán még meg is erősödhetek, bár ezutóbbi nem cél.
Ma is ki kellett mennem egyszer a "sorból", mert kalapált a szívem és családban apai ágon sok a szívpanaszos, így nem kockáztatok. Majd feltornázom magam annyira, hogy bírni fogom.

Majd, ha lesz időtök kellene egy kis segtség - most jutott eszembe -, hogy amit a kézre tekernek, hosszú szalag, az mire jó? Ne csússzon le a zsákról? Ne a kesztyűbe izzadjon a kéz közvetlenül? Tompít?

Útvonal

Fórumok  »  Fáradt gőz  »  Harcművészet topic
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.