Hirdetés

2015. március 1., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#9651) bzsolt99 válasza GGAllin (#9649) üzenetére

bzsolt99
(kvázi-tag)

Nem fog.Igazából ez egy általános system rescue cd nincs köze a termékkulcshoz.

(#9652) gaborbol válasza Hedgehanter (#9640) üzenetére

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Round robin. Nem biztos, hogy ertem a kerdesed. Osszeadodik a ket internet, ha feltotest meg letoltest nezem.

(#9653) bobsys válasza gaborbol (#9652) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha tud session affinityt akkor nem kell egy kapcsolatra rakni az osszes HTTPS forgalmat. Elvileg :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#9654) Hedgehanter válasza gaborbol (#9652) üzenetére

Hedgehanter
(őstag)
LOGOUT blog

Nem voltam elegge vilagos, koran volt.. :) Arra gondoltam hogy persze tud ugyanarrol az IP-rol ketfele forgalmat kuldeni de azok vagy destination IP vagy protocol szerint vannak szetvalasztva, de hogy egy IP rol jovo forgalmat ketfele kuldjon ugyanazzal a protocollal furcsa.

(#9655) gaborbol válasza bobsys (#9653) üzenetére

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Lehet hulyeseg irtam kapasbol :)

[ Szerkesztve ]

(#9656) MrCsiT

MrCsiT
(őstag)

Sziasztok!

Olyannal találkozott már valaki, hogy egy 2008R2-n a Hyper-V elfelejti a guest beállításokat, és így nem indítja vissza a rajta futó gépeket? Esetenként megtörténik. Vagy, be van állítva, hogy auto start -os legyen a futó kliens, de elállítódik "magától". Mi lehet az oka? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT JóTanácsos ( N E M POSTÁZOK!! ) //D3 - Trier#2235 ; Felsőfokon: Shila Amzah - Listen

(#9657) GGAllin

GGAllin
(lelkes újonc)

cildren: jól emlékeztél, ezt megjegyzem :D

bzsolt99: Köszi! akkor most már ezt is tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#9658) Petyyyyy

Petyyyyy
(őstag)
LOGOUT blog

Üdvözlet!
Eme topikba irányítottak segítségért, úgyhogy vázolnám is a problémát.

Olyan módszerre volna szükségem, amivel a teljes rendszert menthetem jelenlegi állapotában, úgy, hogy bootolható ISO fájlként kerüljön mentésre.
Erre esetleg ötlet...?

A backupolások meg a többi teljes mentés pl. Acronis True Image által nem jöhet szóba, nem a beépített rendszer visszaállítás a cél, hanem hogy fatális borulás esetén USB bedug aztán újra lehessen húzni a rendszert és a mentett állapottól folytathassam.
Az egyedi telepítő készítése már megvan, itt most a finomhangolt rendszer mentése a lényeg. Ennek értelmében csak munkaállomásokról lenne szó.

Szemed az úton, pedál a padlón - Hoo-ha-hoo! Johnny Bravo *** Sina DVD katalógus v1.3 kerestetik! ***

(#9659) Tonyk válasza Petyyyyy (#9658) üzenetére

Tonyk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Bocsi, de nem teljesen értelek :F

"Acronis True Image által nem jöhet szóba, nem a beépített rendszer visszaállítás a cél, hanem hogy fatális borulás esetén USB bedug aztán újra lehessen húzni a rendszert és a mentett állapottól folytathassam."

Pont ezt csinája a pl. a TrueImage vagy a Macrinum Reflect!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9660) Petyyyyy válasza Tonyk (#9659) üzenetére

Petyyyyy
(őstag)
LOGOUT blog

Igen..?
Pedig olyan egyéntől kérdeztem pont az Acronis-ra, aki állítólag hű de jól ismeri a programot.
Tehát mégis képes menteni a rendszert adott pillanatban és bootolható USB készíthető amiről indítható a telepítés? :Y

Szemed az úton, pedál a padlón - Hoo-ha-hoo! Johnny Bravo *** Sina DVD katalógus v1.3 kerestetik! ***

(#9661) iwu válasza Petyyyyy (#9660) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

acronisnak van usb toolja, lesz egy bootos acronis pendriveod. ha elég nagy, az image is ráfér...ha nem, akkor külső disk.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#9662) Tonyk válasza Petyyyyy (#9660) üzenetére

Tonyk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ahogy előttem is mondják TrueImage-hez van ilyen célszerszám, de Macrinum-hoz is van természetesen. link2 Azért emlegetem a Macrinumot, mert ingyenes.

Ha felfér a pendivera az image, akkor, mindkettő esetében bebootolsz, kiválasztod az image-et, megadod hova állítsa vissza és hajrá. Ha nem fér fel, akkor vagy hálózatról olvasod a visszaállítandó képet, vagy egy külső hdd-ről.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9663) Petyyyyy

Petyyyyy
(őstag)
LOGOUT blog

Köszönet, szaladok kipróbálom. :R

(#9664) DopeBob

DopeBob
(PH! addikt)

Windows Backup miert nem jo? Windows telepitos pendriverol boot aztan mehet vissza.

MZ/X

(#9665) bon válasza DopeBob (#9664) üzenetére

bon
(senior tag)

Mert az nem tömörít.

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, SB X-Fi XtremeGamer, Surface 2 RT, Nokia Lumia 925

(#9666) anulu

anulu
(PH! félisten)

Mcafee Security for Microsoft Exchange 8.5 (standalone, nincs epo) hogyan lehet olyat beállítani, hogy az internal probe levelezést ugyan ne scannelje már (sender: inboundproxy@contoso.com)?

akár privátban is jöhetnek a tippek.
előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone6 16GB | XBOX ONE

(#9667) gaborbol

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Van egy windows 2000 szerver nyomtatoszerverkent 49 darab nyomtatoval. Van erre valami egyszerubb modszer amovel 2012 R2-re lehet migralni oket, vagy marad a manualis mod szepen egyesevel?

(#9668) kraftxld válasza gaborbol (#9667) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Szopás lesz a 32/64bites driverek miatt.
Én kézzel csinálnám és egyben ki is ganéznám a dolgokat, drivert frissítenék, és rendes follow-me printinget vagy group policy-s nyomtatókonfigurálást csinálnék.
Megpróbálhatod 2 lépcsőben migrálni: [link]

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#9669) gaborbol válasza kraftxld (#9668) üzenetére

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Igazad lesz... elmeletileg az osszes printer be van kapcsolva az elso 5-bol kettot kapasbol nem tudok pingelni. Kezzel szepen felviszem oket aztan majd a GPO kitolja nekik.

(#9670) anulu válasza gaborbol (#9667) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

az ilyen taskok csiszolják a jellemet :DDD
főleg ha régóta nem volt hozzányúlva, akkor az ilyen alkalmat érdemes kihasználni némi maintenance-re is. hamár úgyis bele kell nyúlni

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone6 16GB | XBOX ONE

(#9671) gaborbol válasza gaborbol (#9604) üzenetére

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Szoval lement a project, reggel 8:30 -kor megjelenek naluk.
Nez ram furcsan a helyi rendszergazda, hogy mit keresek itt. Mondom kijottem a biztonsag kedveert erdeklodnek, hogy minden rendben van-e? Gond-problema esetleg a szerverekkel?
Nincs, minden mukodik, de miert kerdem?

Hat csak, mert az osszes szerveredet virtualizaltam a hetvegen aztan kikapcsoltam az osszes oreg fizikai szarodat.
Ne mondjam mar neki, minden szerver megy, es biztos benne, hogy a regi szerverekrol megy minden.
Hat akkor faradj at batran a szerverszobaba.
Jeee .... es tenyleg.

anulu: Az lett. A 49 nyomibol lementunk 24-re, de eleg sziszifuszi melo meg igy is tekintve, hogy ez 19 kulonbozo nyomtatobol all ossze a rendszer, de talan szerdara be is feljezem a GPO-kal egyetemben, persze van mellette mas melom.

[ Szerkesztve ]

(#9672) bobsys válasza gaborbol (#9671) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

:C

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#9673) Timer válasza gaborbol (#9671) üzenetére

Timer
(fanatikus tag)

Tényleg csak zárójelben:

Furcsa cég lehet, ahol olyan jogosultságot kapsz külsősként, hogy kedvedre, mindenféle jelzés nélkül állíthatod le a vasakat. És nem, ez nem Neked kritika.

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920

(#9674) kraftxld válasza Timer (#9673) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Nekem több száz cégnél van ilyen jogosultságom :)
Az más kérdés, hogy hülye lennék megcsinálni, szerintem gaborbol esetében a belsős IT arc volt sík hülye a virtualizációhoz is.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#9675) FeRkE válasza gaborbol (#9671) üzenetére

FeRkE
(őstag)

Szép munka! Helyi tag nem nagyon lehet képben :D

(#9676) zulu_mester

zulu_mester
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Egy Samsung SCX-4824FN-el van problémám. Sehogy sem akar kifelé és befelé működni a faxolás. A bejövő fax esetén csak a legfelső sáv (fejléc) jön be, a többi rész nem jön át.
Mi lehet a probléma?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#9677) E.Kaufmann válasza zulu_mester (#9676) üzenetére

E.Kaufmann
(fanatikus tag)

Túloldalon a hátoldalával rakták be a faxolni valót :D. Mindenkitől így jön?

(#9678) zulu_mester válasza E.Kaufmann (#9677) üzenetére

zulu_mester
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Az a helyzet, hogy van akitől semmi nem jön át és van akitől csak az a fejléc. :(

"Te is fiam Bluethooth!"

(#9679) E.Kaufmann válasza zulu_mester (#9678) üzenetére

E.Kaufmann
(fanatikus tag)

A telefonvonal analóg, ISDN vagy VOIP? Az első kettővel még müxik is rendesen a legtöbb fax, de a harmadik problémás, hiába van analóg portja a központnak, ha tömörítve/sávkorlátolva küldi tovább. Van valami FOIP szabvány, de ahhoz a helyi központnak és a szolgáltatónak is tudnia kell. Akkor is lehet gond, ha ugyan analóg a FAX-hoz rendelt vonal, de valami olcsóbb VOIP/analóg központon keresztül van átvezetve.

[ Szerkesztve ]

(#9680) bugizozi

bugizozi
(őstag)

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal, hogy ha újraindította a Forefront-ot, akkor nem ment rajta a VPN, csak ha az alábbi képen lévő szolgáltatások közül leállította és elindította az első hármat? :F

CCNA, VCP-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#9681) zulu_mester válasza E.Kaufmann (#9679) üzenetére

zulu_mester
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Ha jól tudom analóg vonalról működik a fax. De az a baj, hogy kifelé sem megy semmi. Lehetséges, hogy az itteni vonallal van a gond. :(

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#9682) anulu válasza bugizozi (#9680) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

elég a Microsoft Forefront TMG Firewall service-be belerúgni. amúgy igen, csak nálam az RDP nem hajlandó menni reboot után a nevezett service restartjáig (ami ugye a VPN-et is restartolja).

(#9683) E.Kaufmann válasza zulu_mester (#9681) üzenetére

E.Kaufmann
(fanatikus tag)

Ha a fax helyett egy analóg készüléket kötsz be és hívsz valakit, milyen a vonal? Tudom, műszeres mérés kellene :)

(#9684) gaborbol válasza Timer (#9673) üzenetére

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Irtam fentebb:

"Bosszanto. November ota enekel a helyi rendszergazda, hogy majd a jovo heten virtualizaljunk, majd a jovo heten...Most bepoccent a DIT, hogy ne varjunk mar ra, csinaljuk"

A melot meg novemberben kifizettek nekunk, azota lett tologatva a hatarido a helyi rendszergazda miatt pedig csak egy 800 fos telephely mint a vegen kiderult 7 fizikai szerverrel, mert a faszika csak 5 szerverrol beszelt.
Aztan nezem a magneskartyas belepteo rendszer + riaszto egy 11 eves gep fut a "regi SQL szervert meg nem kell am virtualizalni, mert mar nem hasznaljuk"
Mondom akkor kapcsoljuk ki, ha nem kell minek fusson.
Hat azt nem lehet, mert ha ket evnel regebbi adat kell akkor az csak azon van.
Bakker, akkor azt is letoljuk a koverter torkan :)

Jobb is ez igy nekik is meg nekunk is. A Director of IT a mult honapban kuldott egy emailt hivatalos meghatalmazaskent, hogy egy hetes szabadsaga alatt teljes hozzaferessel rendelkezunk a postafiokja felett :D

zulu_mester
Vagy a vonal szarakodik vagy a fax modem a gepben. Tegyel ra egy analog telefont es hiv fel valakit rajta beszelgess egy negyed orat, ha nincs semmi gond akkor nagy valoszinuseggel a faxmodem doglodik a gepben, esetleg eressz ra egy firmware frissitest.

Vicces: Samsung SCX-6x45 szinten fax gond, most indulok ugyfelhez. Azt mondjak ami atjon a faxon az olvashatalan, szet van kenodve, de masolaskor meg nyomtataskor viszont semi gondja.

[ Szerkesztve ]

(#9685) bobsys

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Exchange cross forest migraciot meglehet ugy csinlani, hogy a userek maradnak ott ahol eredetileg is vannak es csak a mailbox jon at? Mintha lenne valami doksi hozza vagy csak behaulztam az ejszaka es kizarolag ugy mukodik, hogy jon a usert is migralni kell a mailboxal egyutt?

(#9686) zulu_mester válasza E.Kaufmann (#9683) üzenetére

zulu_mester
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

gaborbol & E.Kaufmann
A vonal az működik, így valószínű, hogy a modem kezd döglődni sajnos :(

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#9687) anulu válasza bobsys (#9685) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

egy ilyet találtam. használhatónak tűnik, bár a doksi 2010-hez van (azt meg nem írtad, h mihez kéne :) )

szerintem user kell a cél tartományban is, csak az disabled lesz a linkedmailbox miatt.

nálunk Quest-tel migrálnak, az össze-vissza tud mindent, csak mondjuk nem olcsó (ahhoz képest meg elég sok a gond vele :P)

[ Szerkesztve ]

(#9688) bugizozi válasza gaborbol (#9684) üzenetére

bugizozi
(őstag)

A licenszelést ilyen esetben hogyan oldjátok meg? Újat kellene venni ilyen esetben, ha a fizikai vas-on OEM volt?

CCNA, VCP-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#9689) balaaa88

balaaa88
(tag)

Sziasztok,

a következő lenne a probléma:

Windows SBS 2011 / AD-val / Hálózati megosztással. Az egyik megosztás esetében van 3 db fájl, ami titkosítva lett user által (ld. mellékelt kép) valamikor régen, valahogyan (erről senki nem tud semmit - ő sem). Ezzel a 3 db fájlal nem tudok semmit sem kezdeni, a tartalmuk pedig kellene. Nem tudom megnyitni, másolni, hiába veszem saját tulajdonba, a helyzet nem változik. Titkosítást nem tudom megszüntetni alóla (domain adminnal sem). Aki elvileg titkosította a fájlt, ő sem tudja kiszedni a titkosítás alól. "Engedélyt megtagadvát" dob vissza minden esetben.

Kérdés az, hogy lehet-e ilyenkor valamit tenni?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#9690) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Egy Hyper-V Server 2012 R2-őn futó VM-eket hogyan tudnám lementeni?
Ha Windows Server 2012 R2 alá telepítem a Hyper-V Role-t, akkor arra ott a Server Backup, de miként tudnám megoldani az ingyenes Hyper-V Server 2012 VM-jeinek a mentését?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9691) balaaa88 válasza sanzi89 (#9690) üzenetére

balaaa88
(tag)

Veeam Backup & Replication pl.?

(#9692) VeryByte válasza sanzi89 (#9690) üzenetére

VeryByte
(fanatikus tag)

Mondjuk egy kliensre (Win8.1) feltolsz server management tools-t és abból a hyper-v managerrel rákapcsolódsz a hyper-v szerverre és utána exportálsz, így elsőre ez jutott eszembe.

balaaa88: Csak az fizetős. Egyébként használható.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z (4.4.2), Samsung GT-P7500 (4.0.4), Google Nexus S (4.1.2), Sony Xperia SP (4.3), Op3nDOTT Tab (4.4.2)

(#9693) balaaa88 válasza VeryByte (#9692) üzenetére

balaaa88
(tag)

Van free versionja is.

(#9694) VeryByte válasza balaaa88 (#9693) üzenetére

VeryByte
(fanatikus tag)

Lehet, én a fizetőst használom. (És most tényleg nem néztem utána, de annak biztos van valami korlátja. :-) De mindegy is, valami ilyesmi irányba kéne elindulni.)
Ja, és van még egy virtualizációs mentő eszköz, de most nem fog eszembe jutni a neve.

De, eszembe jutott ALTARO.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z (4.4.2), Samsung GT-P7500 (4.0.4), Google Nexus S (4.1.2), Sony Xperia SP (4.3), Op3nDOTT Tab (4.4.2)

(#9695) kraftxld válasza bobsys (#9685) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Linked mailbox a kulcsszo, arrafele kutakodj :)

(#9696) kraftxld válasza sanzi89 (#9690) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Az ingyenesben is van server backup. Engedelyezed a tavoli management-et ha meg nincs, win8.1rol vagy masik server 2012r2-rol racsatlakozol server managerrel. Telepited a backupot, beallitod, orul :)

(#9697) bobsys válasza kraftxld (#9695) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

keresgeltem arra fele is de amit eddig talaltam annal mind az volt, hogy a user jon at es a mailbox marad a rego forestben, itt meg forditva lenne mailbox jon user marad ott ahol van

(#9698) gaborbol válasza bugizozi (#9688) üzenetére

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Dell meg HP szerverek voltak MSDN licenszekkel ,van talan 30 szerveruk es ehhez 150db 2012 R2 licenszuk :)

Az en ertelmezesemben, ha OEM -et virtualizalsz akkor meg kell venned az uj licenszet.
Minden egyes virtualizaciot kovetoen be is dobja az aktivalja ujra ablakot.
Meg nem "hallottam" olyan esetet, hogy szerver 2008-2012 ne aktivalodott volna siman csak rakattintva a buborekra.Cd kulcsot sem kerdez, semmit, ha van internet aktivalodik.

2003-2003 SBS eseten elofordult mar, hogy nem aktivalodik a szerver a virtualizaciot kovetoen sot olyan is volt, hogy nem engedett belepni sem. Ket opciot ad: aktivalod az oprendszert vagy leallitod, es ennyi. Amikor aktivalni akartad akkor egy tok ures kek kepernyo jott be rajta mozogtt az eger. Minden szart kiprobaltunk es nem lehetett vele mint kezdeni, hivtuk MS-t is, hogy ez a gond, es itt a hitelkartya, mondjanak egy szamot es fizetunk azonnal, de a VM-nek mennie kell, mert egy teljes konyveloiroda bamulja a kiegett alaplapos szervert az irodaban, de nem. 2 ora ide-oda kapcsolgatast kovetoen az mondtak, hogy igy jartak, OEM licensz nem lehet ujra aktivalni fresh install, vagy uj szerver es Good Luck.

(#9699) kraftxld válasza gaborbol (#9698) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Szólhattál volna, simán megbütyköltem volna, rengeteg SBS 2003-at virtualizáltam, és volt párszor ilyen hiba :)

(#9700) Timer válasza gaborbol (#9684) üzenetére

Timer
(fanatikus tag)

Ezt értem, és tényleg nem kötekedésképpen írtam, amit, de anno, a régebbi mukahelyemen hasonló szituációban ez elképzelhetetlen lett volna.
Mi is külsős cég segítségét vettünk igénybe a fizikai-virtuális átálláshoz, de minden előre tervezetten, dokumentáltan történt. Jól be is b@szott volna, ha nem tudunk egy szerver leállításáról (olyan mondjuk így is megesett, hogy a külsős szakértő véletlenül restartolta a levelező szervert). Na, nem röhögtünk nagyon abban a 30 percben, amíg helyre álltak a dolgok! :)

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920

(#9701) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Az MS még mindig nem érti, hogy az ügyfeleknél nem minden úgy van ahogy ők elképzelik.
Hyper-V replikáció Azure-re, és itt a limitációk:
[link]
Gyorsan megnéztem az egyik ügyfélnél, 36VM közül amit most migrálok át nemsokára VMware-ről, Hyper-V-re, úgy 5-6 az amit replikálni tudnánk Azure-be.

(#9702) anulu válasza bobsys (#9697) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

meglátásom szerint abban a domainben kell lennie usernek, amihez tartozik a mailbox (onnantól kifele meg linked), a köv mehet: áttolod a target domainbe, majd visszalinkeled a source-be. kötve hiszem, hogy az, h csak a mailboxot dobod át, az működne, mivel adott domainben nem lesz user, amihez tudná kapcsolni magát.

(#9703) anulu válasza kraftxld (#9699) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

érdekelne, h ilyen esetben mit lehet csinálni. SBS eddig kimaradt, de a plusz info mindig jól jön :)

(#9704) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Pfsense-t van értelme virtualizálni vagy inkább tegyem fizikai hardverre? 3 netet kellene kezelnie, gyakorlatilag egy router funkcionalitás lenne rábízva.

(#9705) Krix válasza Timer (#9700) üzenetére

Krix
(senior tag)

Pedig ez nem egyedi eset ha 3rd party supportosként dolgozol. Hasonlóan ahogy kraft is írta, nekem is rengeteg ügyfélhez van távoli hozzáférésem és domain admin jogosultságom. Nyilván az ember nem borítja a saját fejére a bilit és egyeztet az ügyféllel ha a munkának valamilyen kihatása van a szolgáltatásra.

If it is not broken then don't fix it!

(#9706) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ez most komoly? Nem akarom elhinni, hogy ilyen létezik:

"0xC004F035 A szoftverlicencelési szolgáltatás jelentette, hogy a számítógépet nem lehet mennyiségi licences termékkulccsal aktiválni.
Lehetséges okok: A Windows 7 operációs rendszerrel telepített számítógép (általában laptop) BIOS-a inkompatibilis a Windows 7 KMS aktiválási mechanizmusával.
Megoldás: A meglévőnél régebbi, vagy újabb BIOS telepítése a számítógépre. Figyelem: a művelet csak saját felelősségre végezhető, sikertelen programozás a számítógép hardver használhatatlanságát eredményezheti! Amennyiben a BIOS csere nem kivitelezhető, vagy nem hoz megoldást a hiba MAK kulcs telepítésével oldható meg."

Van egy Acer E1-531-es gép. Hiába frissítem a BIOS-t az elérhető legújabbra, egyszerűen nem tudom aktiválni a fenti hiba miatt. Ez tényleg nem vicc, hogy a BIOS miatt nem megy egy nyamvadt aktiválás?

[ Szerkesztve ]

(#9707) anulu válasza sanzi89 (#9706) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

izé, érdekes.

alapvetően többfajta licensz létezik:
KMS: mindegy, milyen gépen van, telepítéskor KMS kulcsot kell megadni, rendszer felmegy, 1688-os porton kinyúl a DNS szerinti KMS gép(ek)hez, és öröm, bódottá
OEM: OEM Bios alapján aktivál, nincs serial key. anno a Vista/2008 crackek is ezt használták, már ahol sikerült "szerezni" ASUS, Gigabyte, stb OEM fileokat.
MAK: multiple aktivation key: megvetted, dobozon rajta a kulcs, telepítéskor beadod.

KMS és MAK között lehet tákolni némi átjárást, OEM csak a saját hitelesítésén keresztül aktiválható. vagyis a gyártó által adott (általában) recovery DVD-vel. nem hiszem, h a BIOS-szal, hanem inkább az OEM vendorral lehet nálad gáz.

próbálok utána nézni, h mi lehet ez nálad.

(#9708) sanzi89 válasza anulu (#9707) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Tisztaszoftver-ben található Windows 7 Enterprise-ról beszélünk. Természetesen másik gépen hiba nélkül megy az aktiválás...

(#9709) Krix válasza sanzi89 (#9704) üzenetére

Krix
(senior tag)

Hyper-v alatt nyűgös, pár funkció nem működik. Vmware alatt megy.

Ezt érdemes végignézni hyper-v-hez mielőtt belefogsz: https://forum.pfsense.org/index.php?topic=75549.0

If it is not broken then don't fix it!

(#9710) bobsys

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

van va;ami leiras, hogyha keresek egy attributomot ADSI Editben akkor azt hol az anyamban is kene keresnem? Pl merre lehet megtalalni a ms-Exch-EPI-Token-Serialization attributumot?

(#9711) kraftxld válasza bobsys (#9710) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ez nem attribútum, hanem extended jogosultság a szerver ojjektumon.

(#9712) bobsys válasza kraftxld (#9711) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

meg is van

[ Szerkesztve ]

(#9713) kraftxld válasza bobsys (#9712) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Csak önnek, csak most, egyedi csak 1 óráig érvényes 5%-os mérnökóradíj kedvezménnyel ha most hívja cégünket! :D

Get-ADPermission -Identity <ExchangeComputerObject> | where {($_.ExtendedRights -like "ms-Exch-EPI-Token-Serialization") -and ($_.Deny -like "True")} | ft -autosize User,ExtendedRights

[link]

(#9714) bobsys válasza kraftxld (#9713) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

lol, azota megvan, de nem owa hiba miatt kerestem hanem, mert meg mindig szivok a federationel aztan mar ott vagyok, hogy minden bizbaszt listazok :DDD

(#9715) Petyyyyy

Petyyyyy
(őstag)
LOGOUT blog

Üdv újfent!

Az előző alkalommal adott segítségekért köszönet ismét, mára új kérdéssel állnék elő.
Ideje lenne áthelyezni - két szinttel lejjebb vinni a szerver terembe - a NAS-t.
Arra volnék kíváncsi, hogy elég-e csak a NAS-t kikapcsolni, majd indítás és hálóra csatlakozás után onnan folytatódik minden, ahol abbamaradt (tehát a megosztások nem változnak, nem vesznek el) vagy a szervert is le kell kapcsolni a művelethez?
Szóval mi a pontos menete egy ilyen műveletnek?

[ Szerkesztve ]

(#9716) anulu válasza Petyyyyy (#9715) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

a nagy kérdés, h ip cím, vagy bármi más változik-e. ha nem, akkor elméletileg felnyalja az új helyen is. bár én a storage mozgatás/hegesztésnél inkább lekapcsolom azokat a gépeket, ami használja, és utána tisztán elindítani.

(#9717) Petyyyyy válasza anulu (#9716) üzenetére

Petyyyyy
(őstag)
LOGOUT blog

IP cím nem fog változni és én is tervbe vettem, hogy a kliens gépeket lelövöm az áthelyezés idejére. :K
Köszi a gyors választ!

(#9718) kraftxld válasza anulu (#9703) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Valszeg valamelyik fizikai driverhez kapcsolódó szolgáltatás zakkan meg ilyenkor.
Offline módban meg kell nézni az eseménynaplót, hogy merre hasalt el, és abból általában kiderül mi a gond.

(#9719) bon válasza sanzi89 (#9708) üzenetére

bon
(senior tag)

Írsz a tisztaszoftvernak és kapsz egy MAK kulcsot. elképzelehető, hogy igénylő lapot kell elküldeni postai úton.

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, SB X-Fi XtremeGamer, Surface 2 RT, Nokia Lumia 925

(#9720) sanzi89 válasza bon (#9719) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Már megtörtént, csak ez újabb bonyodalom. Pont azért álltam át a Profession-ról az Enterprise-ra, hogy ne kelljen kulcsokkal szarakodni, erre csak nem sikerül teljes mértékben.

(#9721) DopeBob válasza balaaa88 (#9689) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

szia,

erre találtál valami megoldást? Nálunk is hasonló most a gond egy felhasználóval. Van pár fájl, ami titkosított, de domain adminnal sem tudom leszedni róla a titkosítást... semmit nem enged csinálni vele...

MZ/X

(#9722) Hequila válasza DopeBob (#9721) üzenetére

Hequila
(őstag)

Kb. 2 éve futottam bele hasonlóba.
Úgy tudom (de javítsatok, ha tévednék), hogy az encryptálás (de szép magyar szó) felhasználói szintű, és csak az a felhasználó tudja decryptálni, aki encryptálta.
Az én esetemben a kedves user az elmúlt 5 év fotóanyagát titkosította így, és utána újratelepítette a rendszert. Nyilván ezek után nem tudta elérni a titkosított tartalmat.
Akkor kb. fél napig kerestem rá megoldást eredménytelenül.
Hogy azóta van-e bevált módszer a feltörésére, azt nem tudom.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9723) DopeBob válasza Hequila (#9722) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

a felhasználó, aki csinálta, nem tudja se olvasni, se kititkosítani... tanusítványa pedig valami 2113.ig érvényes...

MZ/X

(#9724) balaaa88 válasza DopeBob (#9723) üzenetére

balaaa88
(tag)

Nálam is ugyanez volt. Az elméletileg titkosítást végző felhasználó sem tudta visszavenni a titkosítás alól. Nem lett megoldva az ügy. Fájlok kuka. Szerencsére a 3 db-ból 2 db-nak volt olvasható .pdf másolata, így azok megmenekültek. De nem is tököltem vele. A neten van egy két program, amivel elvileg visszafejthető a dolog, de minimum meg kell lennie a titkosító tanúsítványnak. Meg nem árt valami jelszó is hozzá. De majd a jobban hozzáértők jobban leírják. :)

(#9725) InfiniteReality

InfiniteReality
(őstag)

Apache 2.4.legújabb 64 bit Windows 2008 R2 (Domain Controller) probléma.

A leírás szerint:
- Kell csinálni egy új usert
- Olvasási jogot adni neki a http root könyvtárra és az Apache könyvtárára, valamint írási jogot adni a Logs könyvtárra
- A userhez policyból megadni a Log on as service és Act as part of operating system jogokat
- A service-nél kicserélni a LocalSystem user-t erre és beírni a jelszavát
- A dependiciesnél érdemes hozzáadni (ha nincs még ott) 2 dolgot

Ezzel a következő a gondom:
- LocalSystemként az Apache service magától elindul, mert auto startra van állítva
- Evvel az új userrel nem indul el automatikusan
- Ha kézzel elindítom az Apache service-t a services-ből, akkor elindul (avval a userrel) és tökéletesen megy.

A hiba pedig a Windows event log szerint 7000-es ID, a user account nem található, vagy a jelszava nem jó.

Természetesen az account létezik és jelszava is jól van beírva.

Ötlet valaki?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#9726) balaaa88 válasza InfiniteReality (#9725) üzenetére

balaaa88
(tag)

webszerver ---> Linux. ;)

(#9727) InfiniteReality válasza balaaa88 (#9726) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

Köszi :) Már ott tartok hogy az email szerver is... de ebbe most ne menjünk bele :) Nem hiszem hogy nem lehet megoldani, csak van valami nüansznyi hülyeség ami sehol nincs megemlítve és kell.

(#9728) anulu válasza InfiniteReality (#9725) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

miért DC-re raktad? domain controlleren nem tudsz local usert létrehozni, csak domaint. szerintem a gubanc ott lesz, hogy az Apache valami local userrel akar authentikálni, de ez csak erős ex-has.

(#9729) anulu válasza InfiniteReality (#9727) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

mail server == exchange 2013, de ebbe tényleg ne menjünk bele :DDD

(#9730) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Mit ajánlotok az alábbi szituációra?

- 32GB-os USB3.0-ás pendriveon Hyper-V Server 2012 R2
- 4GB WD Blue 500GB 7200 rpm SATA2 HDD
- Asrock Z97M Anniversary alaplap (Intel RAID0,RAID1, RAID5, RAID10)
- 4db Windows Server 2012 R2 VM (Dominc 100GB, FileServer 400GB, Digitális napló 100GB, WSUS 400GB)

Csináljak 2db RAID1-es tömböt és mindegyikre tegyek 2-2VM-et, vagy csináljak 1db RAID10-es tömböt és tegyem arra mindet?
Tudom, hogy ezek a hw-k nem szerver célra vannak, de örülünk, ha ilyet sikerül összehozni.

(#9731) sanzi89 válasza sanzi89 (#9730) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

u.i.: A 4GB természetesen 4DB akart lenni.

(#9732) kraftxld válasza sanzi89 (#9730) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

A külön pendrive fölösleges, csak hibaforrás.
Raid 0+1, és a tömb elején csinálj neki egy 30GB-os partíciót. De ilyen esetben lehet jobban járnál egy teljes windows server 2012 R2-vel, core telepítéssel, mert azzal a külön partíció-ra engedélyezni tudod a deduplication-t, és ezzel a konfiggal elég sok helyet meg tudsz takarítani.

(#9733) sanzi89 válasza kraftxld (#9732) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A lemezen bőven lesz hely, ellenben memória csak 12GB van. Mennyivel eszik többet egy Server Core mint egy Hyper-V Server memóriát tekintve? A Deduplication befolyásolja az írás/olvasás sebességét? Valamint mennyire terhelné egyébként a rendszer? (i3-4330 CPU)

Egyébként ezek a chipsetbe integrált Intel RAID cuccok mennyire használhatóak hosszú távon?

Köszi, a pendrive akkor el van felejtve.

[ Szerkesztve ]

(#9734) sanzi89 válasza sanzi89 (#9733) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ahogy olvasgatok nem kell nagyon több memória egy Server Core-nak, mint egy Hyper-V Server-nek, mindkét esetben 512MB minimumot írnak.
Utánanézve a Deduplication-nak ez nem jelent állandó terhelést a gépnek, hanem, mint a Shadow Copy időnként lefut, és akkor rendbe teszi magát.

(#9735) kraftxld válasza sanzi89 (#9734) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Igen, a sima core nem eszik többet mint a Hyper-V szerver.
És a dedupe-ot be tudod állítani, hogy mikor fusson. Az alaplapi raid nem nagy cucc, de gondolom nincs más.

(#9736) sanzi89 válasza kraftxld (#9735) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Igen, sajnos nincs más.

Köszönöm az infókat!

(#9737) InfiniteReality válasza anulu (#9728) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

Mert a gép DC. Én is erre gondoltam, de valahogy (már nem emlékszem mert sajnos több éve volt), Windows 2003-on megoldottam és ott megy domain userrel.

(#9738) bobsys

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az ilyet imadom. Veszek valamit (epp most egy Unifi AP), ugy indit, hogy toltsd le a softwaret, telepitsd majd inditsd el, hogy betudd allitani a szarodat amit vettel. Letolt, telepit, indit es .... Java Exception occured... nyad

(#9739) Petyyyyy

Petyyyyy
(őstag)
LOGOUT blog

Bedobom ide is, mert a saját topikja elég kihaltnak tűnik.
Eltűnő megosztás

(#9740) gaborbol válasza bobsys (#9738) üzenetére

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Sulinak akineknek melozom, mult even eladtunk 15-20 darabot beloluk. Mondom felrakom "A" szerverre a software controllert. Feltelepul, de nem csinalt semmit, okes akkor megy "B" szerverre az meg jobb is lesz amugy is ott fut ossze a management. Ott a java miatt nem ment, igy ment a harmadik szerverre, de ott am elsore ment :D Kivancsi voltam hany szerver kell neki mire sikerul elsore.

[ Szerkesztve ]

(#9741) bobsys válasza gaborbol (#9740) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Mindegy, felment a server 2012-re meg azota sikerult a laptopra is felrakni. Nade tenyleg ugy van, ha nem fut a controller software akkor nincs wifi?

(#9742) kraftxld válasza bobsys (#9741) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Controller nelkul is van WiFi, csak akkor kell futnia ha guest network is van.

(#9743) bobsys válasza kraftxld (#9742) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ujrainditom a servert amin a kontroller fut es nemhogy guest wifi nincs hanem semmilyen. Mindket laptopon konkretan eltunik az SSID

(#9744) kraftxld válasza bobsys (#9743) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Akkor ott valami nagyon el van szexuálva :D
Rengeteg ügyfélnél van UniFi, és csak a guest wifi száll el ha nem megy a controller.

(#9745) bobsys válasza kraftxld (#9744) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

kb 5 masodperc kugli kereses, de azert nemar. Merthogy ki kell kapcsolni a "Enable conncetivity monitor and wireless uplink" opciot :F es ezek utan van wifi akkor is ha a controllerlt leallitom

(#9746) Timer válasza bobsys (#9745) üzenetére

Timer
(fanatikus tag)

Ez így van, nálam sem megy mindig a PC a kliens programmal, mégis van WLAN, több SSID-vel, guest móddal.
Az az igazán cumi az UAP-vel, amikor az egyik veszi át (mint kvázi repeater) a jelet egy másiktól. Kénytelen voltam így megoldani egy helyen, és ha az egyik leakad (akár az is, ami a struktúra végén ül, tehát Ő csak átveszi a jelet egy másiktól, rá már nem kapcsolódik pluszban UAP), akkor leakad az összes, kivétel nélkül. Olyankor jön a zöld státusz LED vilogás, a kliensek meghalnak, a felületen pedig véget nem érő "provisioning". Kis híján tökön szúrtam magam már néha emiatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.