2016. május 30., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#13551) Timer

Timer
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Exchange 2013. Sajnos a rendszer lenyelt egy fontos emailt, ami a méretkvóta felett érkezett a rendszerbe. Az email újraküldésére nincs mód díjmentesen, ezért jó lenne kinyerni azt a rendszerből. A kérdésem az, hogy ha kvótán felüli mérettel rendelkező levelet kapunk, ami nem megy ki az adott user fiókjába, lehetőség van-e kihasználni azt az Exchange alól, vagy ez már ment a levesbe?

Köszi a választ!

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920 >> Nokia Lumia 930

(#13552) Snoop-y válasza kraftxld (#13550) üzenetére

Snoop-y
(PH! addikt)

Hat azert ha veszel egy standard wint ha jol emlekszem futhat 2 peldanyban virtualizalva
De ha sok cucc van akkor siman megeri a datacentert venni mert azon meg unlimited virt licence van.
Gyakorlatilag egy windowst kell megvenned dragabban alarakni vasat ami jo combos es rakhatsz ra annyi servert amennyit elbir...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13553) pschio válasza kraftxld (#13550) üzenetére

pschio
(őstag)

kraftxld:

Kisebb céges hálózatban (20-50 gép) 1 szerverrel Server 2012 R2-vel te hogyan építed/építenéd fel az AD-t, Fájl megosztást, DNS-t, DHCP-t, Hyperv szolgáltatásokat?

Mindent a fizikai gépre vagy egy részét VM-be? Hogy szoktad csinálni?

Hyperv fizikai gép?
DC-t VM-be?
Többi?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#13554) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

Exchange 2013 tekeri az SSD-t rendesen. Logol mindent, siman csinal 2-3 GB log filet 10-12 ora alatt ugy, hogy van 3 user. Kicsit nekifekudtem es megneztem, hogy hogyan lehetne a logokat atrakni egy masik drivera (annak a vhd fileja sima HDD-n van). Ket modszer van

1. Junction a Sysinternalstol. Symbolic linket csinalni ket mappahoz.
C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs
C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\Logging
Persze csak ugy nem fog menni, safe mode es at kell nevezni a meglevot, a Junction appnak kell megcsinalni a mappat es utanna vissza lehet masolni ami benne volt

2. Powershell meg config file, de nem mindent lehet atiranyitani

$exchangeservername = $env:computername

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -ConnectivityLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Hub\Connectivity"

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -MessageTrackingLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\MessageTracking"

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -ActiveUserStatisticsLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Hub\ActiveUsersStats"

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -ServerStatisticsLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Hub\ServerStats"

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -ReceiveProtocolLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Hub\ProtocolLog\SmtpReceive"

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -RoutingTableLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Hub\Routing"

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -SendProtocolLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Hub\ProtocolLog\SmtpSend"

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -QueueLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Hub\QueueViewer"

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -WlmLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Hub\WLM"

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -PipelineTracingPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Hub\PipelineTracing"

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -AgentLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Hub\AgentLog"

Set-FrontendTransportService -Identity $exchangeservername -AgentLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\FrontEnd\AgentLog"

Set-FrontendTransportService -Identity $exchangeservername -ConnectivityLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\FrontEnd\Connectivity"

Set-FrontendTransportService -Identity $exchangeservername -ReceiveProtocolLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\FrontEnd\ProtocolLog\SmtpReceive"

Set-FrontendTransportService -Identity $exchangeservername -SendProtocolLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\FrontEnd\ProtocolLog\SmtpSend"

Set-MailboxTransportService -Identity $exchangeservername -ConnectivityLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Mailbox\Connectivity"

Set-MailboxTransportService -Identity $exchangeservername -MailboxDeliveryAgentLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Mailbox\AgentLog\Delivery"

Set-MailboxTransportService -Identity $exchangeservername -MailboxSubmissionAgentLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Mailbox\AgentLog\Submission"

Set-MailboxTransportService -Identity $exchangeservername -ReceiveProtocolLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Mailbox\ProtocolLog\SmtpReceive"

Set-MailboxTransportService -Identity $exchangeservername -SendProtocolLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Mailbox\ProtocolLog\SmtpSend"

Set-MailboxTransportService -Identity $exchangeservername -PipelineTracingPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\Mailbox\PipelineTracing"

Set-TransportService -Identity $exchangeservername -IrmLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\Logging\IRMLogs"

Set-MailboxServer -Identity $exchangeservername -CalendarRepairLogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\Logging\Calendar Repair Assistant"

Set-MailboxServer -Identity $exchangeservername -MigrationLogFilePath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\Logging\Managed Folder Assistant"

Set-PopSettings -LogFileLocation "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\Logging\Pop3"

Set-ImapSettings -LogFileLocation "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\Logging\Imap4"

$EdgeSyncServiceConfigVAR=Get-EdgeSyncServiceConfig

Set-EdgeSyncServiceConfig -Identity $EdgeSyncServiceConfigVAR.Identity -LogPath "L:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\TransportRoles\Logs\EdgeSync"

Es az alabbi config fileok
MSExchangeHMWorker.exe.config
MSExchangeHMHost.exe.config

Letiltani a logolast a <add key="IsTraceLoggingEnabled" value="true" /> sorban lehet mig atiranyitani a
<add key="DefaultTraceLogPath" value="C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\Logging"/> resznel lehet, esetleg meg lehet varialni a max mappa merettel is, de a cel az volt, hogy at legyen iranyitva es ne az SSD-t hasznalja a logoknak.

Az utolso pedig a diagnostic logging letiltasa a Task Schedulerben (\Microsoft\Windows\PLA ag), a letiltas mondjuk konkretan torli is a 2 taskot, ha kell akkor meg Powershell es szepen unloadolni lehet
add-pssnapin Microsoft.Exchange.Management.PowerShell.Setup
remove-perfcounters –definitionfilename “C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\Bin\perf\AMD64\eseperf.xml”

Az utolso amit talaltam pedig a PersistentState log. Ez vagy megy vagy nem megy, nemtudom hogy hogyan lehetne atiranyitani a Junction app nelkul. Mindenestre a konfig file neve PersistentState.xml es a \Bin\Monitoring\Config\ alatt van

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#13555) brd válasza bobsys (#13554) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Az elsőre 2008 óta van már beépített parancs is, úgy hívják, hogy mklink (/d opció kell a directory junctionhöz).

The only real valuable thing is intuition.

(#13556) bobsys válasza brd (#13555) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Kozben rajottem de lusta vagyok javitani :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#13557) Snoop-y válasza pschio (#13553) üzenetére

Snoop-y
(PH! addikt)

Bar nem en vagyok a kerdezett a ket AD-t ket kulon helyre tennem fizikailag. Aztan role -onkent kulon virtual gepekre szetosztanam a tennivalokat. 2 fizikai geppel megoldhato.

Egyik fizikai gep hyper v vagy esxi-n virtual gep:
Ph1VM1:
DC
DHCP
DNS

Ph1VM2
File server
Print server

Ph2VM1
DC2
DNS2
Ph2VM2[/B
egyeb role-ok

Kozvetlenul fizikai gepre csak akkor raknam ha nincs olyan szolgaltatas amit ha rebootolsz akadalyozza a masikat...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13558) bugizozi válasza Snoop-y (#13552) üzenetére

bugizozi
(őstag)

kb 7 éves cucc, akkor így csinálták meg, most sajnos ez van.
Ha ma 0-ról kellene felhúzni egy rendszert, akkor teljesen jó amit írsz :K

CCNA, VCP-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#13559) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

Most hivtak, hogy gaz van es telefonaljak mar be a conference callba. Nemi Public Folder adat "eltunt" a restore meg failed :C
Hihetetlen, hogy az elmult 4 evben egy azaz egy cegnel volt mailbox restore testunk (PF az nem volt), a tobbi multi billion dollaros ceg meg szarik ra, azt irja a backup app, hogy sikeres volt a mentes igy jo lesz az :W
Ausztraliaban szinte az osszes ugyfelunknek csinaltunk test restoreokat azok meg kis es kozepesvallakozasok voltak

(#13560) pschio válasza Snoop-y (#13557) üzenetére

pschio
(őstag)

Köszi a választ, de csak 1 fizikai gép van. Azzal hogyan tennéd?

(#13561) bobsys válasza bobsys (#13559) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

Persze, hogy BackupExecet hasznalnak

(#13562) brd válasza bobsys (#13561) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

:)) :C

The only real valuable thing is intuition.

(#13563) Snoop-y válasza pschio (#13560) üzenetére

Snoop-y
(PH! addikt)

Ha a szerver elbirja akkor ugyanezt csinalnam egy geppel.
Mondjuk ez igy kb egy idozitett bomba lesz. Remelem sp meg exchange nem lesz meg raakasztva pluszban.

Probald meg nekik elmagyarazni hogy oke tele lehet pakolni egy 50kg-os krumpliszsakot tojasokkal de ha ezt berakod egy lada csomagtartojaba es vegighajtasz a hungaria koruton akkor mire celba ersz felig elkeszultel a rantottaval...

(#13564) kraftxld válasza pschio (#13553) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Server Standard? Mennyi memória, vinyó, proci van a gépben?

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#13565) FrostyBoy84 válasza bobsys (#13561) üzenetére

FrostyBoy84
(senior tag)

BackupExec mióta a Veritas visszavette azóta egy kalap sz*r. 2008 óta használom de eljött az ideje a váltásnak. VEEAM lesz helyette, már megoldódott a fizikai szerver és külső médiaegység használata.

[ Szerkesztve ]

(#13566) pschio válasza kraftxld (#13564) üzenetére

pschio
(őstag)

Server 2012 R2 Standard
16GB RAM
1x240GB Server SSD
2x300GB 10k SAS RAID1
2x1TB NLSAS RAID1
1x2TB SATA backup
XEON E5-1410

Egyébként egy Dell T320 H710 RAID vezérlővel.

[ Szerkesztve ]

(#13567) XenHai válasza kraftxld (#13564) üzenetére

XenHai
(senior tag)

Üdv
Nálunk is hasonló a helyzet mint a kolléga problémája.
8GB
XEON E3-1220v2
2x1TB HDD .
2012 R2 Standard

(#13568) pschio válasza Snoop-y (#13563) üzenetére

pschio
(őstag)

Se Exchange se SharePoint nem lesz. Úgy csinálom, ahogy akarom. Ez az ügyfél olyan, hogy nem dumál bele abba, amihez nem ért. Működjön. Ennyi a lényeg neki! :)

Egyébként nagyon jók szerintem a T320-asok. Csak ez az egy bajom van velük. Szerencsére orvosolható. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13569) Flowtation válasza pschio (#13560) üzenetére

Flowtation
(tag)

Szia!

Én is pont ilyen helyzetben vagyok, engem is nagyon érdekelne a dolog, mert nyáron szeretném megcsinálni. (suliról van szó)

kraftxld:

A mi gépünk egy dell poweredge t20, intel xeon 3,2 ghz, 8 gb memória és 2 Tb vinyó. Ami kellene, az AD mert most is van, illetve megosztások, egyébként az agyamon van, hogy állandóan pendriveoznak... :W

Más kérdés:

Laptopokat érdemes tartományba léptetni, ha állandóan viszik-hozzák a userek? Vagy a megosztott mappát megcsinálhatom sima felcsatolással is? Azért kérdem mert terhes a usereknek megtanulni még egy jelszót, más miatt meg nem is kellene ez a tartományi vezérlés, jelen pillanatban legalábbis.

Egyébként még mindig nem tudom eldönteni, hogy megcsináljam-e egy full rendszernek, arra gondolok itt, hogy pl. a diákok is egy teljesen saját felhasználót kapjanak (most osztály szintű felhasználók vannak) saját jelszóválasztás, stb vagy hagyjam ez egészet, csak magamnak csinálok bosszúságot vele. Mint említettem, hiába csináltam meg a tanaraknak is a saját mappákat, meg közöst, mindenki pendrive-al szaladgál. Biztos bennem van a hiba, hogy nem tudom elmagyarázni a dolgok lényegét, hogy miért is jó ez.

XenHai:
Csak nem suliban vagy te is? :)

[ Szerkesztve ]

(#13570) XenHai válasza Flowtation (#13569) üzenetére

XenHai
(senior tag)

Igen . Olcsó szerverből ki lehetett találni :DDD
Nekem is hasonló a gondom . Minden diáknak külön belépés (600) +a tanárok (kb60) . Egyszerre jó ha 40 lennének fent. A wifire nem engedem fel a diákokat az tuti .
Én már olyan eretnekségen töröm a fejem ,hogy linux alá AD csinálni .

[ Szerkesztve ]

(#13571) sanzi89 válasza Flowtation (#13569) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Csak magadnak csinálsz vele plusz nyűgöt, egy átlag tanár fel se fogja, mi az, hogy tartomány, meg egyéni felhasználók, mappák, csak azt látja, hogy megint be kell lépni, beírni a jelszót, kilépni, és ez neki nyűg. Sőt, még te vagy a köcsög, mert megbonyolítottad az életét.

Annó amikor eljöttem megcsináltam, hogy majdnem minden tanárnak legyen egyéni azonosítója, munkaközösségekre lebontva közös mappák, stb. Most - mivel behalt pár dolog szűk egy év alatt az új rendszergazda keze alatt - így rákukkantottam pár dologra. A munkaközösség mappák tök üresek, sokszor reggel egy valaki bejelentkezik egy gépre az egyéni azonosítójával, aztán azt a gépet aznap mindenki azzal az azonosítóval használja. És persze majdnem mindenki pendrive-ozik.

Persze ettől függetlenül a normális rendszergazda által üzemeltetett rendszerben megoldott a jogosultsági szintek definiálása, felhasználók elkülönítése, csoportok kialakítása, stb. Az, hogy az alvégen a felhasználó meg ennyire hülye, azzal nincs mit csinálni.

Ja, és persze te kis minimálbéres, fiatal, 1-2 éve ott dolgozó "új fiú" ne magyarázd neki mi a jó, mert ő már 15 éve itt tanít, és háromszor annyit keres mint te, és jó volt eddig is, ahogy volt... Én például ezért nem fektettem bele ebbe nagyobb energiákat.

Persze tisztelet a kivételnek, olyan is akad, nálunk is volt, egy kezemen meg tudtam számolni őket.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13572) bwgabor válasza sanzi89 (#13571) üzenetére

bwgabor
(lelkes újonc)

Ez nagyrészt igaz. Én is megcsináltam a hálózati megosztásokat, mindenkinek külön mappája van, összelapátoltam a gépekről oda az elmúlt kb 10 év anyagát, de ugyanúgy a desktop gépekre pakolják a cuccaikat :D De mi a helyzet a diákokkal? Ott órán a tanár kényszerítheti h be kelljen jelentkeznie és a diákok cuccai is átláthatóbb rendszerben lennének.

[ Szerkesztve ]

Nincs kizárva, hogy hülyeséget beszélek.

(#13573) Timer válasza sanzi89 (#13571) üzenetére

Timer
(fanatikus tag)

Ez pont így van tetszőleges kisvállalatnál is. Ezeréves paraszt szokások, amin nem fogsz tudni változtatni, mer' a "Józsi nem így csinááátaaaa". Maximum, dörzsölheted a tenyered, mert ha szívás van, mondhatod, "Hogy én szóltam már múltkor is, ott van az emailben...".

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920 >> Nokia Lumia 930

(#13574) sanzi89 válasza bwgabor (#13572) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Diákoknál 99%-an működik.

(#13575) kraftxld válasza pschio (#13560) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Kb úgy ahogy az előbb írták
Windows 2012 R2 Standard telepítve, csak a hyper-v szerepkör meg mentés fut rajta (Veeam Endpoint?).
Első VM: DC, DNS, DHCP, Azure AD connect
Második VM, File / print

Levelezés Office365-ben, ha kell még egy RDS szerver akkor a file és print mehet a tartományvezérlőre.

Van most egy hasonló rendszer amit üzemeltetek, régi IBM szerver, egy 4 magos procival és 3GB rammal meg egy SBS 2003-al indult, 2x73GB SAS meg 2x300GB SAS-al.

Most ugyanaz a szerver, 4 magos proci, 48GB ram, 2x250GB Samsung SSD, 2x300GB SAS meg 4x1TB SATA vinyó, csúcsidőben 80 felhasználó rugdalja.
Hyper-V 2012 R2, egy tartományvezérlő, rajta file, print, dhcp, egy alap SQL, wsus, stb. Külön meg egy RDS szerver szintén 2012 R2 amin 30-40 felhasználó szokott lógni napközben. Nemrég volt még egy Exchange 2010 VM is, de ment a levelezés Office365-be.

[ Szerkesztve ]

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#13576) kraftxld válasza Flowtation (#13569) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Addig kell ütni a vezérkar fejét amíg legalább 16GB ram nem lesz benne, és az előbb vázolt felállás Hyper-v-vel itt is teljesen jó.

(#13577) pschio válasza kraftxld (#13575) üzenetére

pschio
(őstag)

Köszi a választ. A 2VM-et még 2x beaktiválhatom ugyan azzal a kulccsal? Jól mondom?

(#13578) kraftxld válasza pschio (#13577) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Igen, a host-ot és 2VM-et aktiválhatsz be a standard kulccsal.

(#13579) Flowtation válasza sanzi89 (#13571) üzenetére

Flowtation
(tag)

Szia!
Magam is így vagyok vele. Azért csinálnám meg, mert tanulhatok belőle, de tartok attól, hogy több lesz a tökölés, mint a munka. Én értem, hogy jó dolog a pen, de nem igaz, hogy egyszerűbb mint a saját mappa. Egyébként amikor bevezettem az AD-t nem igazán hőbörögtek, sőt van olyan kollega is akinek az sem gond ha át kell jelentkeznie időnként...Bár elmondtam, hogy elég a tartományba otthon is bejelentkezni, max nem lesznek ott a csatolt lemezek.
Azon is gondolkodtam már, hogy be kéne gyűjteni az összes lapost, aztán full elölről megcsinálni...de lehet, hogy csak a saját p.cs.met verem a csalánba. :)
Nem tudom, na. Még megálmodom addig vagy valami.

(#13576) kraftxld:
A mostani szerverünk egy hp, xeon 3ghz, 1 (!) Gb ram, és 3 db lemez (75, 75, 135 Gb)...2008 R2-vel.
Ezen megy most az amit meg szeretnék az újon is csinálni. Amik futnak: AD, DNS, fájlszolgáltatások (?), és web kiszolgáló (IIS), mondjuk ez utóbbit nem tudom mire kell. Ha csak weboldalnak akkor tök felesleges, mert az máshol van. Én még szeretném ha lenne mondjuk központi telepítés, központi frissítés, ilyesmik.

Szóval ennyi az egész, tudod a fejeket meg hiába ütöm, ez suli. Nem is idegesítem magam ezen.

Egy kis szakmai kérdés: Mivel ugye itt jóval több a tárkapacitás, hogyan lenne jó felosztani a két lemezt? Nagy vonalakban arra gondoltam, hogy a második az csak mentés lenne, az elsőn meg ugye a 2012, másik partíción meg megosztások.

(#13580) Snoop-y válasza Flowtation (#13579) üzenetére

Snoop-y
(PH! addikt)

1Gb ram :C

(#13581) Divi válasza Flowtation (#13579) üzenetére

Divi
(fanatikus tag)

Én egy server core-t tennék, ha ennyire szűk a RAM,
Első lemezre Rendszer
Másodikra a megosztások
Harmadik legnagyobbra a wds ha központi telepítést ís vágysz.

Illetve rávenni őket, hogy Vaterán levadászhass pár ezer forintért még egy kis ramot, köv hónapban egy nagyobb sata vinyót, satöbbi.

Én az ilyen nagyon kis keretű helyeken át szoktam állni a használt, "Megoldjuk okosba" módszerre.

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#13582) Flowtation válasza Divi (#13581) üzenetére

Flowtation
(tag)

Lehet, hogy nem jól írtam, ez a mostani szerver, ezt szeretném leváltani az újjal, majd nyáron. Az egy picivel combosabb azért, írtam feljebb, hogy milyen paraméterekkel bír. ime: 8 Gb ram, 2 Tb lemez, xeon proc 3,2 Ghz.

[ Szerkesztve ]

(#13583) pschio válasza Flowtation (#13582) üzenetére

pschio
(őstag)

Egy darab 2TB-os lemez van benne? Az elég soványka. :(

(#13584) bugizozi válasza bzsolt99 (#13487) üzenetére

bugizozi
(őstag)

Köszi, ez most pont kapóra jött :R

CCNA, VCP-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#13585) sanzi89 válasza pschio (#13583) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Valószínűleg 2*1TB, mint a többi suliban.

(#13586) bon válasza Flowtation (#13569) üzenetére

bon
(senior tag)

Egyértelműen az mellett vagyok, hogy megcsinálni mindenkinek az egyéni hozzáférést, nálunk bevált, több mint 10 éve használjuk.

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, SB X-Fi XtremeGamer, Logitech MX Master, Surface 3, Nokia Lumia 925

(#13587) Flowtation válasza pschio (#13583) üzenetére

Flowtation
(tag)

Úgy van ahogy Sanzi89 mondja, 2 db 1 Tb-os lemez van. Mondjuk a régebbi gépekből tudok még belepakolni lemezeket, ha arról lenne szó. De ha kiszámolom, hogy van kb. 4x30 diák acc, nekik kell fejenként 500 Mb (és nagyvonalú voltam) az 60 Gb, plusz a tanaraknak adok mondjuk 5 Gb-ot, akik vannak 15-en, az még 75 Gb, akkor is marad még hely.
Vagy van valami funkció vagy akármi ami sokat eszik?

(#13588) gaborbol válasza bobsys (#13559) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Mi csak egy fajlt szoktunk visszaallitani az egesz mentesbol teszt jelleggel. Senki nem fizet orakat a teljesen tesztre. 😞

Egyszer jartam en is igy. Akkor egy outlook kliensbol vissza tudtam tolteni exchange-be.

[ Szerkesztve ]

(#13589) bon válasza Flowtation (#13587) üzenetére

bon
(senior tag)

Diákoknak 500mb? Nálunk (kapaszkodj meg) 35mb/user! Tanároknak "korlátlan" de 1Gb-os figyelő szabály van beállítva és ha nem indokolt a sok cucca akkor 2Gb-nál korlátozom a fiók méretét.

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, SB X-Fi XtremeGamer, Logitech MX Master, Surface 3, Nokia Lumia 925

(#13590) Snoop-y válasza bon (#13589) üzenetére

Snoop-y
(PH! addikt)

Jo lehet ott diaknak lenni ;]

(#13591) szesa

szesa
(senior tag)

Hi,

olyan megoldást keresek amivel viszonylag egyszerűen szabályozható egy win-es gépre kerülő program/script futásának engedélyezése, tiltása a koncepcio, hogy alapból az ujonnan letöltött programok, scriptek ne futhassanak csak ha engedelyezik.
jórégen volt egy program zonalarm néven futott még ősrégen ilyesmire gondolok,
GPO-Applocker-UAC-SecurityPolicy TEMP block exe stb ezeket ismerem de a baj velük az hogy
mindenzt manuális beavatkozás nélkül kell magvalósítani, vagyis az user kezelheti a dinamikusan saját környeztetét ha enged egy file-t akkor az futhat de alapból minden futás gátolva legyen az új programokra.
Nem tudom van e ilyen, vagy ismertek -e hasonló funkcionalitással bíró felügyeletet de az utóbbi időben ransomware és hasonló vírusok elleni megoldások ugylátszik gyerekcipőben járnak mert mit ér az ha felismeri hogy a gépre került exe/script kártékony kodot tartalmaz... 3 nappal azután, hogy a gépre került és futott mivel akkor még nem volt ismert a signture...
ki mit használ ajánl win-es környezere?

Köszi

ˇ7ˇ - out of office -

(#13592) Snoop-y válasza szesa (#13591) üzenetére

Snoop-y
(PH! addikt)

Enterprise kornyezetben:

Applocker es SRP
fentiek nem egyszer beallitom es mukodik folyamatos reszelgetest igenyel mindketto.

Masik verzio. Letiltasz mindent es privilege guard (fizetos)

(#13593) bon válasza Snoop-y (#13590) üzenetére

bon
(senior tag)

Órai munkára bőven elég, 3-4 évig. Pláne, hogy alig van már informatika óra a középiskolákban.

(#13594) TheProb

TheProb
(őstag)

Sziasztok!

Csinált már valaki migrálást Google Apps -> O365 viszonylatban?
Mennyire macera?

HTC One, csak egy One! (M7) - ASUS G56JR

(#13595) DopeBob válasza TheProb (#13594) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Csak levelezes? Ezt kimondottan nem, de imap->o365t mar igen, az faek egyszerusegu, siman ment. Szerintem itt is jarhato ut lenne.

MZ/X

(#13596) TheProb válasza DopeBob (#13595) üzenetére

TheProb
(őstag)

-Levelek
-Kontaktok
-Naptár
-Fájlok (Drive->One Drive)

Egyik se hangzik vészesnek, mert vagy export-importtal gondolom megoldható, vagy ahogy mondtad IMAP-pel, többi meg sima másolás. Legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

HTC One, csak egy One! (M7) - ASUS G56JR

(#13597) VeryByte

VeryByte
(senior tag)

Sziasztok,

Találkozott már valaki olyannal, hogy a WMI provider Host 100%-ra tekeri a CPU-t?
En most egy Win10x86Pro gép, általános felhasználóval, de szerintem ez már régen így lehet. Panaszkodott már a felhasználó, csak nem volt időm megnézni.
Újra telepítés nem játszik jelenleg.

Minden ötletet szívesen veszek!

vb

The satellites man the cell phones, the chips, the net...

(#13598) Flowtation válasza bon (#13589) üzenetére

Flowtation
(tag)

Csak a szemléltetés kedvéért írtam, hogy a 2 Tb szerintem elég. Nyilván nem kapnának annyit. Egy word meg egy excel fájlhoz nem kell sok hely. Ráadásul ez csak ált. iskola, szóval a heti egy info óra adott...

(#13599) DopeBob válasza DopeBob (#13526) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Egy dolog gyanús lett közben, de sajnos nem tudom kipróbálni, hogy tényleg ez e. APC szünetmentes lett a géphez csatlakoztatva, és a programja telepítve (JAVA-s szarság), egy napon belül kezdődött a time sync gond... ilyesmivel esetleg valaki? :DDD

MZ/X

(#13600) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Van a WUA_SearchDownloadInstall.vbs script, ami elég jó kis cucc a Windows Update-ek parancssorból történő keresésére, letöltésére, telepítésére. Ezt psexec segítségével távolról szeretném futtatni. GPO-val szeretném a .vbs scriptet felmásolni a kliensekre. A problémám a következő:
- A script se a C:\, se a C:\Windows mappából indítva nem működik rendesen, mindig jogosultság hibára panaszkodva leáll. Ha a C:\Windows\System32 mappából indítom, akkor működik minden, így gondoltam ide másolom. Ha van ötletetek, hogy milyen másik mappában próbáljam, és mi lehet a probléma oka, akkor jöhet az is!
- GPO egyszerűen nem másolja be a fájlt az említett mappába, és itt a gondom. A GPO biztosan jó, mert más helyekre (pl. C:\ ) felmásolja a fájlt, de a System32 mappába nem rakja bele, gondolom szintén valami jogosultság probléma miatt. Mi lehet a GPO-val a gond?

Köszi szépen előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#13601) BDave

BDave
(PH! addikt)

Ti milyen külföldi oldalakat olvastok naprakész IT-s hírekről?

(#13602) bzsolt99 válasza BDave (#13601) üzenetére

bzsolt99
(tag)

twitter az egyik legjobb információ forrás.

(#13603) sanzi89 válasza sanzi89 (#13600) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Régi, problémás WSUS szerver törölve lett, nem bírtam megpatkolni. Lett egy vadonat új, üres telepítés, megcsináltam a korábban linkelt tippet is, mégis ilyen hibát kapok a WSUS-ra:

2 napig frankón ment, ráengedtem kb 30 gépet, elkezdtek keresni, és megfeküdt a WSUS szerver. A WSUS hiba Event logja:

WUSERV 5002 Error Microsoft-Windows-WAS System 2016.05.30. 11:04:32

Application pool 'WsusPool' is being automatically disabled due to a series of failures in the process(es) serving that application pool.

WUSERV 7032 Warning Windows Server Update Services Application 2016.05.30. 11:05:37

The WSUS administration console was unable to connect to the WSUS Server via the remote API.

Verify that the Update Services service, IIS and SQL are running on the server. If the problem persists, try restarting IIS, SQL, and the Update Services Service.

System.Net.WebException -- The request failed with HTTP status 503: Service Unavailable.

Source
System.Web.Services

Stack Trace:
at System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.ReadResponse(SoapClientMessage message, WebResponse response, Stream responseStream, Boolean asyncCall)
at System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.Invoke(String methodName, Object[] parameters)
at Microsoft.UpdateServices.Internal.ApiRemoting.ExecuteSPSearchComputers(String computerTargetScopeXml)
at Microsoft.UpdateServices.Internal.DatabaseAccess.AdminDataAccessProxy.ExecuteSPSearchComputers(String computerTargetScopeXml)
at Microsoft.UpdateServices.Internal.BaseApi.ComputerTarget.SearchComputerTargets(ComputerTargetScope searchScope, UpdateServer updateServer)
at Microsoft.UpdateServices.UI.AdminApiAccess.ComputerTargetManager.GetComputerTargets(ComputerTargetScope searchScope)
at Microsoft.UpdateServices.UI.AdminApiAccess.BulkComputerPropertiesCache.GetAndCacheComputers(ExtendedUpdateScope updateScope, ComputerTargetScope computerTargetScope)
at Microsoft.UpdateServices.UI.SnapIn.Pages.ComputersListPage.GetListRows()

WUSERV 12072 Error Windows Server Update Services Application 2016.05.30. 11:05:44

The WSUS content directory is not accessible.
System.Net.WebException: The remote server returned an error: (503) Server Unavailable.
at System.Net.HttpWebRequest.GetResponse()
at Microsoft.UpdateServices.Internal.HealthMonitoring.HmtWebServices.CheckContentDirWebAccess(EventLoggingType type, HealthEventLogger logger)

WUSERV 12052 Error Windows Server Update Services Application 2016.05.30. 11:05:44

The DSS Authentication Web Service is not working.

WUSERV 12002 Error Windows Server Update Services Application 2016.05.30. 11:05:44

The Reporting Web Service is not working.

WUSERV 12032 Error Windows Server Update Services Application 2016.05.30. 11:05:44

The Server Synchronization Web Service is not working.

WUSERV 12022 Error Windows Server Update Services Application 2016.05.30. 11:05:44

The Client Web Service is not working.

WUSERV 12012 Error Windows Server Update Services Application 2016.05.30. 11:05:44

The API Remoting Web Service is not working.

WUSERV 13042 Error Windows Server Update Services Application 2016.05.30. 11:05:44

Self-update is not working.

WUSERV 12042 Error Windows Server Update Services Application 2016.05.30. 11:05:44

The SimpleAuth Web Service is not working.

WUSERV 7053 Error Windows Server Update Services Application 2016.05.30. 11:05:59

The WSUS administration console has encountered an unexpected error. This may be a transient error; try restarting the administration console. If this error persists,

Try removing the persisted preferences for the console by deleting the wsus file under %appdata%\Microsoft\MMC\.

System.NullReferenceException -- Object reference not set to an instance of an object.

Source
Microsoft.UpdateServices.UI.SnapIn

Stack Trace:
at Microsoft.UpdateServices.UI.SnapIn.Scope.ServerSummaryScopeNode.ResetScopeNode()

(#13604) DopeBob válasza sanzi89 (#13603) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Sajnos ez túl hosszú most, hogy végigolvassam, de nem ez a gond nálad is? [link]

MZ/X

(#13605) sanzi89 válasza DopeBob (#13604) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Itt ugye arról írnak, hogy a KB3159706 frissítés telepítését követően kézzel végre kell hajtani bizonyos lépéseket, ami nem más, mint a korábban tárgyalt kommentekben található.

Szenvedek vele még egy kicsit, de ha megint behal törlöm és tiltom a KB3148812 és KB3159706 frissítéseket a WSUS szerverről, holott nagyon nem szeretem az ilyesmit...

(#13606) sanzi89 válasza sanzi89 (#13605) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Illetve további gond, hogy amikor működik a WSUS, akkor se működik normálisan.

GPO-t érvényesítettem egy tanteremnyi gépre, a 20-ból 2 gép reboot után pár perccel jelentkezett is, hogy 100%-os minden. Vannak kliensek amelyiken a legkülönbözőbb hibákat dobja a Windows Update, továbbá vannak olyanok, amelyik kliens oldalról szépen megkeresi a frissítéseket, le is tölti magának, felrakta, újraindul, de a WSUS konzolon az látszik, hogy Not yet reported... Ha a kliensen újra kézzel keresek frissítést, akkor visszaadja, hogy minden fel van rakva, nincs mit csinálni, de a WSUS felületen az látszik, hogy 0%, és nincs Last Status Report.

(#13607) DopeBob válasza sanzi89 (#13606) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

nem klónozott gépek esetleg?

MZ/X

(#13608) sanzi89 válasza DopeBob (#13607) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem, Sysprep-elt, majd WDS Capture, WDS Deploy szerint telepített gépek.

Most hagyom egy pár napig had főjön a levében a rendszer, majd ránézek, hogy alakult-e pár nap alatt valamit. Utána update törlés, és újra próbálkozás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.