Hirdetés

2016. július 25., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#13901) sanzi89 válasza kraftxld (#13900) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)

Erre gondolsz, amit a cikkben is említek vagy valami másra?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13902) kraftxld válasza sanzi89 (#13901) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Igen, ez az.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#13903) sanzi89 válasza kraftxld (#13902) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)

Eddig is ezt használtam, igazából csak arra vagyok kíváncsi, hogy elsődleges DC esetén van-e esetleg valami, amire pluszban kell figyelni.
De akkor holnap nekiugrok, had haladjunk. :K

[ Szerkesztve ]

(#13904) dort575

dort575
(újonc)

Sziasztok.

Valamiért a gmail a leveleimet a spam mappába dobja.
A problémám az lenne, hogy az oldalam amit kiküld e-mail a regisztráció megerősítéséhez, az a spam mappában landol. Nem értem miért?
Newsletters spam test by mail-tester.com szerint 10/10-esek a leveleim.
Van beállítva spf és dkim. A prt rekord a domain nevemre mutat.
Ssl is be van állítva.
Minden levélnek van egy html és egy plain verziója is.
A levelek nincsenek tele html tagekkel, csak ami kell.
Az ip címet csak én használom amiről a levelek mennek.

Nem tudom már mit tudok még csinálni, hogy ne menjen a spam mappába.
Van erre még valami megoldás amit kihagytam? Vagy valami elérhetősége nincs a google-nek ahol ezt meg lehet beszélni?

(#13905) kopogo

kopogo
(kvázi-tag)

Hello!

Érdeklődnék hogyan lehet az SCCm-ben lekérdezni megtudni kb250 gépnél azt hogy aktíválva vannak vagy sem lehet egyáltalán ilyet ?
A kulcs az nem kell csak az hogy kell aktíválni vagy sem.??

(#13906) bzsolt99 válasza kopogo (#13905) üzenetére

bzsolt99
(tag)

Szia,
Neked a megfelelö tool erre a Key Management Service Kms. Telepits fel azzal le tudod kérdezni az összes gép állapotát.

(#13907) InfiniteReality válasza dort575 (#13904) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

A domain DNS rekordja arra az ip cimre és szerver névre mutat, amiről a levelek kimennek?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#13908) dort575 válasza InfiniteReality (#13907) üzenetére

dort575
(újonc)

Már sikerült megoldani.
Az volt a probléma, hogy a hostname-nek a fő domain volt beállítva.

(#13909) moha bácsi

moha bácsi
(tag)

Sziasztok!

WDS-sel kapcsolatban lenne kérdésem. Az egy hónapja készített image-kel semmi gond, szépen terülnek, mint a kisangyal. Múlt héten pénteken is készítettem és terítettem volna, de rendre elszállnak telepítésnél, már 0%-nál mondván, hogy a szükséges fájlok hiányoznak, illetve győződjek meg az elérhetőségükről. Ezt egy asztali és egy noti image-nél is megkapom. Köze lehet ennek a legutóbbi frissítéscsomaghoz, mert azt látom, hogy jóval nagyobbak az image-k és létrejött egy windows.old mappa is. Mindkét image frissen telepített win10, nem upgradelt. Sajnos a kollégám ráeresztette a win update-re őket sysprep előtt. Ez lehet a baj?

Előre is köszi a segítséget!

-=BÉRELHETŐ REKLÁMFELÜLET=-

(#13910) InfiniteReality válasza moha bácsi (#13909) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

Simán lehet, illetve az is, hogy esetleg nem a megszokott módon lett sysprepelve.
Én a gépet amiből a master image készül, nem teszem domainbe és nem engedem ki az internetre. Az updateket (Win 10 esetén azt a néhány darabot) offline dism-mel teszem bele a WIM-be, így nem kell manuálisan szenvedni velük.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#13911) Tonyk

Tonyk
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Adott egy meglévő tartomány 2003R2-vel. Be lett támasztva mellé egy 2012R2.
Dcdiag dob egy ilyet:

Doing initial required tests

Testing server: Alapertelmezett-elso-hely-neve\AQUARIUS
Starting test: Connectivity
The host 07d33355-6662-47af-b9c1-82970f0e6a00._msdcs.xxxx.local
could not be resolved to an IP address. Check the DNS server, DHCP,
server name, etc.
Got error while checking LDAP and RPC connectivity. Please check your
firewall settings.
......................... AQUARIUS failed test Connectivity

Doing primary tests

Testing server: Alapertelmezett-elso-hely-neve\AQUARIUS
Skipping all tests, because server AQUARIUS is not responding to
directory service requests.

nslookup pedig fel tudja oldani :

Default Server: aquarius.xxxx.local
Address: 192.168.0.1

> 07d33355-6662-47af-b9c1-82970f0e6a00._msdcs.xxxx.local
Server: aquarius.xxxx.local

Name: aquarius.xxxx.local
Aliases: 07d33355-6662-47af-b9c1-82970f0e6a00._msdcs.xxxx.local

A 2003-as szerver is ugyanígy válaszol a 07d33355-6662-47af-b9c1-82970f0e6a00._msdcs.xxxx.local -ra

5let?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13912) Teejay83 válasza kopogo (#13905) üzenetére

Teejay83
(tag)

[Powershell-ből is le lehet, van rá script ] vagy ha enterprise akkor Volume Activation Management Tool , sccm-et erre ne erőltesd :)

http://hardverapro.hu/tag/teejay83

(#13913) Fooler89

Fooler89
(őstag)

Sziasztok

Tanácsotokat kérném. Lenne 40 darab laptop amin windows 10-et kellene frissíteni, de kézzel plusz lassú internettel inkább valami okos megoldást keresnék.

A 40-en laptop ugyanolyan hardverű és erre találtam egy ilyen programot http://www.portableupdate.com/ Lényegében leszedi a frissítéseket és offline telepíthetővé teszi így a gyenge internetet máris elkerülném.

Van valakinek ennél jobb megoldása?

(#13914) Theory66

Theory66
(kvázi-tag)

Sziasztok.

Pár napja szenvedek egy szerver telepítésével iskolai környezetben, de sehogy nem akar összejönni a dolog.

Ami ment:
Install 2012 r2- Driverezés - Gép átnevezése - Teaming beállítás és konfig (sulinetes routeren dhcp kikapcsolva, kártyán átjáró a router, dns 127.0.0.1) - DHCP/DNS/AD telepítés - tartományvezérlővé előléptetés - DNS kibővítése a sulinetes DNS kiszolgálókkal(195.199.255.4 , 192.199.255.57) - DHCP hatókör létrehozás.

A probléma hogy a kliens gépeken nem tudok tartományba léptetni, mert a névfeloldásra panaszkodik miután megadom neki a tartomány felhasználónevét és jelszavát. Egy esetben beengedett a tartományba, de a gép újraindítása után nem akart már belépni, sem másik gépet beléptetni úgy hogy semmin nem változtattam.

Esetleg valakinek lenne ötlete merre keressem a hibát a DNS-en belül ?

(#13915) kraftxld válasza Theory66 (#13914) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

A kliens hálókártyáján a DNS szerver beállítás a tartományvezérlőre mutat?
Nslookup mit mond a kliensen?

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#13916) kraftxld válasza Fooler89 (#13913) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

ISO file legyárt, pendrive-ra felmásol, virtual clonedrive-al mountol, frissít, örül.
[link]

(#13917) Theory66 válasza kraftxld (#13915) üzenetére

Theory66
(kvázi-tag)

Ha jól emlékszem, alapértelmezetten bedobja a szerver ip-t a DNS kiszolgálók közé mikor a hatókört létrehozom, de oda is beírtam a sulinetes címeket, nem csak a DNS szolgáltatásban. Holnap reggel pontosítok.

(#13918) VeryByte válasza Theory66 (#13917) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Másolj ide egy ipconfig-ot a kliensről. Tuti, hogy a DHCP nem jó adatokat tol ki neked.

The satellites man the cell phones, the chips, the net...

(#13919) Theory66 válasza kraftxld (#13915) üzenetére

Theory66
(kvázi-tag)

Itt tartunk most. A szerverről nem kell valahonnan kép?

(#13920) fkkkk

fkkkk
(újonc)

Sziasztok!

Kezdő vagyok még, kéne egy kis segítség :F

Sok új gépet telepítek most nulláról, WDS-PXE boot, MDT-vel. Win 10 pro-kat húzok fel, domainbe lépéssel a kívánt alkalmazásokkal stb. A problémám az lenne, hogy van egy alkalmazás ami a telepítés során megköveteli a Win 10-ben a 3.5-ös .NET keretrendszert. Ez azért probléma mert a telepítésnél már domainbe lép a gép és ezek után már ezt nem egyszerű engedélyezni, a szabályok miatt (nincsenek engedélyezve az opcionális updatek). Megtudom nyilván oldani, hogy törlöm a registryben azokat a bejegyzéseket a windows update-nél ami a WSUS-ra mutat és akkor engedélyezem a .NET-et viszont akkor így semmit nem ér az automatizálás mert ezzel megy el az időm. Kérdés: Tudok esetleg olyan wim file létrehozni az MDT-ben ami már a 3.5 .NET keretrendszerrel együtt telepíti a windowst? Ha igen, hogy? Vagy valami jobb ötlet?

Üdv,

(#13921) sanzi89 válasza fkkkk (#13920) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)

Windows 10-ről ugyan nincs tapasztalatom, de Windows 8.1 alatt az alábbi dism paranccsal kapcsolhatod be a mountolt install.wim-ben a .Net3.5-öt:

#NET35 szolgaltatas bekapcsolasa
dism /mount-wim /wimfile:"D:\WDS_SHARE\Telepito_lemezek\Windows 8.1 Enterprise x64 HUN Silver - Custom\install.wim" /index:1 /mountdir:"D:\WDS_SHARE\Telepito_lemezek\Windows 8.1 Enterprise x64 HUN Silver - Custom\Mountwim";
dism /image:"D:\WDS_SHARE\Telepito_lemezek\Windows 8.1 Enterprise x64 HUN Silver - Custom\MountWim" /Enable-Feature /FeatureName:NetFX3 /All /Source:"D:\WDS_SHARE\Telepito_lemezek\Windows 8.1 Enterprise x64 HUN Silver - Custom\ISO\unzip\sources\sxs"
dism /unmount-wim /mountdir:"D:\WDS_SHARE\Telepito_lemezek\Windows 8.1 Enterprise x64 HUN Silver - Custom\MountWim" /commit;

Szerintem Windows 10 alatt is kellene legyen valami nagyon hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#13922) pdave

pdave
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Tudtok valami jól működő megoldást arra, hogy az összes usernek minden nap munkaidő után automatikusan kimenjen egy oof üzenet? Exchange 2010 alatt kellene. Nem nagyon találtam rá eddig megoldást.

Köszi

(#13923) DopeBob

DopeBob
(PH! addikt)

Sziasztok, kéne egy kis help, ha valaki foglalkozott esett Synology NAS-okkal. Ezt néztem ki: DiskStation DS916+

Egy régi szerverünk végzi a biztonsági mentést, de kevés már rajta a hely, bővíteni meg drága lenne. Ehhez szeretnék egy ilyen külső NAS-t másik épületben lenne.

Virtualis szerverek kerülnének rá, a fájl formátum VHD. Korábbról rémlik valami, hogy nagyobb kötetre mentettem már VHD-t, de csatlakoztatni nem engedte, valami szektor méret nyűgje volt. Működőképes lehet ez a felállás?

Most egy 2TB-os és egy 3TB-os (GPT) (külső, USB-s) lemezem van. Diskpart szerint a 64K-s szektorméretre van formázva mind a kettő, mégsem tudok VHD-t mountolni a 3TB-os-ról.

MZ/X

(#13924) DopeBob válasza pdave (#13922) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Minden nap beállítani, hogy 17h után OOU üzenet legyen automatikusan? PS szkript időzítve?

[link]

MZ/X

(#13925) szvarog

szvarog
(kvázi-tag)

Sziasztok,

Adva van egy hdd amit a gazdája újra akart volna telepíteni, de csak az egyik partíciót és ehelyett elkezdett telepíteni az egészre véletlenül.

Elvileg az elején megszakította, de az adat partíció elveszett persze.

Hogy tudnám visszaállítani? Mert a Get Data Back nem birkózik meg vele.

Más ötlet?

Köszönöm!

(#13926) pschio válasza Theory66 (#13919) üzenetére

pschio
(őstag)

ipconfig /all legyen és nem Deak lesz az hanem Deak.local.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#13927) pdave válasza DopeBob (#13924) üzenetére

pdave
(fanatikus tag)

megnézem, köszi!

(#13928) zolee001

zolee001
(újonc)

Sziasztok!
Itt is árdeklödnék.
Az lenne a kérdésem,hogy valakinek esetleg megvannak e még a Technet rendezvényeken kapott lemezek és vagy letöltött formátumban a régi technetklub.hu oldalrol a screencastok?
Bármilyen formában érdekelne.
Köszönettel

zolee001

(#13929) kraftxld válasza zolee001 (#13928) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Sztem nekem van, este megnezem.

(#13930) zolee001 válasza kraftxld (#13929) üzenetére

zolee001
(újonc)

Hála és köszönet elöre is

zolee001

(#13931) Theory66 válasza pschio (#13926) üzenetére

Theory66
(kvázi-tag)

Van fejlemény. Csináltam egy új telepítést, teaming beállítva, hálókártya fix ip, gép átnevezve, AD felrak ,szerver előléptet , dhcp feltelepít,hatókörnél ahol a dns beállítós résznél alapból benne van a szerver ip azt kitöröltem, beírtam a tartomány nevét és lefordíttattam vele(ami ugyan azt az ip-t adta ugye mint ami eredetileg ott volt).

Kliens gépen tartományba léptetés megtörtént(deak.local-al) nslookup kiszolgálóra unknown-t írt adressre a szerver ip-t.
Mondom újraindítom a szervert meg a klienst is, ezek után a tartományba léptetés nem megy a deak.local-al, sima deak-ra kér jelszót fh nevet, de nem enged be, és a képen látható adatokat kapja a gép. Az előző hsz-ben található hibaüzenet maradt.

(#13932) kraftxld válasza Theory66 (#13931) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

IPv6os kavaras van, tovabbtolja a dhcp a rossz szervert a kliensre. Ha ejjel gepkozelben leszek leirom mi a megoldas

(#13933) Theory66 válasza kraftxld (#13932) üzenetére

Theory66
(kvázi-tag)

Azt nagyon szépen meg fogom köszönni :)

(#13934) Tonyk válasza Tonyk (#13911) üzenetére

Tonyk
(PH! kedvence)

erre senki?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13935) DopeBob válasza kraftxld (#13932) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Erre nézz rá légyszi, nagyon számítok Rád :B

MZ/X

(#13936) kraftxld válasza zolee001 (#13930) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Ja, és nincs az a harapós kecske, hogy én feltöltögessem ezt valahová :D
Szerintem volt egy raklap régi videóm is, csak épp a hét elején gyalultam le a vinyókról amit eladtam mert nem kellett már így 8 év után :( De még van egy hely ahol megnézhetem.

[ Szerkesztve ]

(#13937) kraftxld válasza Theory66 (#13931) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

A DHCP szerver beállításairól is tolj már fel képet légyszi.
Valszeg vagy ott vagy a sulinetes routeren ki kéne lőni a DHCPv6-ot és aztán menni fog. Ocsmány és kókány megoldás a kliensen kikapcsolni az IPv6-ot.
Az történik, hogy IPv6-on csatlakozik első körben a DNS szerverhez ami nem a helyi hanem megy tovább a sulinetesekhez, azért nem találja a belő tartományt IPv4-en.

(#13938) kraftxld válasza pdave (#13922) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

[link]

(#13939) kraftxld válasza DopeBob (#13923) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Valami ezer éves Hyper-V (2008 / 2008 R2?)
Milyen progival akarsz menteni?

[ Szerkesztve ]

(#13940) kraftxld válasza Tonyk (#13934) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

A tűzfal vagy az MSDCS zóna környékén kutakodnék. Plusz mindkét szerveren átnézni az összes warning-ot, errort a directory service event logban. A sysvol nincs véletlenül megzakkanva a 2003-as DC-n? Ha egy DC volt korábban akkor nem gond, csak akkor bukik ki ha replikálni kell.

(#13941) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)

Pesten milyen rendes IaaS szolgáltatók vannak VMware alapon akik nem a világ kóklerei és van normális nemzetközi sávszélességük? Nem pistike bt kategória kell akik összehekkeltek két otthoni gép alapú szervert a bix-ben és 500Ft-ért adják a CS szervert rajta :DDD

(#13942) VeryByte válasza kraftxld (#13941) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Gondolom a nagyok, Invitel, Telekom. Attól függ, mi kéne.

(#13943) VeryByte válasza kraftxld (#13937) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Windows server DHCP nem áll le, ha érzékel másikat? Régebben, talán 2008-nál jártam így. Azóta kézzel kikapcsolom minden más eszközön a DHCP-t. (Ha nem felejtem el, bár a múltkor egy SonicWall-on úgy maradt, de nem szólt bele szerencsére, mert az is elég intelligens volt.)

Ja, egyébként bocsi a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#13944) DopeBob válasza kraftxld (#13939) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Igen, 2008 R2. Jövő év végén lesz upgrade, ugyhogy addig marad az. VM-ek vannak mentve, és a mentő progi is VHD-ba ment (BE 2012 V-Ray)

Mintha rémlene régebbről, hogy használsz/használtál ilyesemi Syno NAS-ot mentésre, de nem találom.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#13945) kraftxld válasza DopeBob (#13944) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Igen, nekem is csak régről rémlik valami, hogy nekem se ment 2008 R2-vel ez a GPT-s téma USB vinyóról.
Jaja, használunk, nincs is vele gond, igaz rendes mentőprogi (Veeam) meg Hyper-V 2012 R2 van hozzá.
Amúgy van ingyenes hyper-v 2012 r2, miért nem frissítessz arra? Akkor tuti menni fog minden rendesen.

(#13946) Theory66 válasza kraftxld (#13937) üzenetére

Theory66
(kvázi-tag)

A panelról kell a kép vagy tudok lehívni valahogy listát ahhoz is ?

(#13947) DopeBob válasza kraftxld (#13945) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

Már alakul az átállási terv, ezt viszont most meg kell oldani külön sajnos, most ez miatt ne túrok szét mindent.

Köszi szépen, akkor megrendelem szerintem ezt :R

MZ/X

(#13948) bugizozi válasza kraftxld (#13941) üzenetére

bugizozi
(őstag)

Szia!

Mi foglalkozunk ilyennel, több cég rendszerét üzemeltetjük az Invitelben a mi szervereinken. PM-be küldök részletesebb infokat ha érdekel téged vagy bárkit :K

CCNA, VCP-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#13949) pdave válasza kraftxld (#13938) üzenetére

pdave
(fanatikus tag)

köszi

(#13950) Theory66 válasza kraftxld (#13937) üzenetére

Theory66
(kvázi-tag)

A sulinetes router volt a ludas ... DHCP-t ugye kikapcsoltam mikor elkezdtem próbálkozni, de be lehet állítani a portjait hogy privát, publikus, védett, vagy wifi módban menjenek. Nyilván ezeket beállításonként külön fülről lehet vezérelni , van egy IPv6 engedélyezése On/Off kapcsoló mindhez ... Úgy néz ki most megy a dolog rendesen, nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek aki foglalkozott az üggyel :R

(#13951) zolee001 válasza kraftxld (#13936) üzenetére

zolee001
(újonc)

Köszönöm, azt én sem gondoltam,hogy töltsd fel mivel elég idöigényes feladat lenne Uj Zéland felé pedig ritkán járok:-)

zolee001

(#13952) kraftxld válasza zolee001 (#13951) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Szegeden vagyok most kb egy evig. :)

(#13953) DopeBob válasza kraftxld (#13952) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

:Y kiküldetés, vagy eleged lett? :D

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#13954) kraftxld válasza DopeBob (#13953) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Semmi extra, némi távmunka, olcsó sörök, jó kaják, levegöváltozás, az ifjúság bandázik a nagyszülökkel meg utazgatunk is. Jövö augusztus-szeptemberben meg tiplizünk vissza.

(#13955) DopeBob válasza kraftxld (#13954) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

jó is ez kiégés ellen :D

MZ/X

(#13956) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)

Jön valaki a sysadmin day-re pénteken? Gondolkozok, hogy meglátogatom székes fővárosunkat, ha valaki jön még innen akkor összefuthatunk :)

(#13957) gaborbol válasza DopeBob (#13923) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Szerintem jo cuccokat csinalnak, eppen most koszont el egy 5 bay-es ugyfelnel. 2011-ben lett veve es nem volt Battery backup alatt, mert minek,( szerintuk) ,de azert havi egyszer minimum van naluk aramszunet.
Egesz sokat birt, most is egy ilyen megy helyere. 1515+

Mas.

Ruhaipari ceg, Cimke amit bele kell varrni minden termekbe nem keszul, mert a ketto darab 20 eves soros nyomtatot vezerlo PC nem indul. Kimegyek kattog a vinyo, mentes nincs....
Fejetore allitom a vinyot( ez most jott be harmadszor) elkezd bottolni:

Bios->HDD error, please backup data replace HDD press F1 or F2 to continue.
Gepen dolgozo ember! Szuper itt mindig F2-tot kell nyomni, mar egy honapja irogatja, de O RAJOTT, hogy F2-vel tovabb megy :C

Aztan windows needs to be repaired press R.
Nyomjak R-t mert igy szokott csak bejonni az XP.
Es meg ez sem tunt fel? Arra gondolt, hogy meleg van az irodaban, es majd csak megoldodik magatol a hiba...

Hat nem, soha tobbet nem bootolt be, de le tudtam menteni a 300 db kezzel begepelt cimket es atrakni egy uj gepre a programmal egybe, jo hogy volt egy pci-x es dual soros portom.

Azert megkerdeztem, hogy ha a kocsin latja az alacsony olajszint lapmat akkor is csak a szep szinebe gyonyorkodik-e, de csak hummogott.

A het vicce ISP tol, Ugyfel hivja oket, hogy szakadozik az internet kb 10 masodpercenkent elkoszon-majd visszajon. Ugyfeles elkuldi a modem melle, es mondja meg hogy mit csinal a Wi-Fi ikon melletti led.
Villog?
Igen! Ha villog akkor azt jelenti,hogy belso halozati gond van es szoljon a rendszergazdanak.

WTF :F Egy hetig szabin vagyok, aztan mar itt tart a tudomany? Lemaradok mindenrol. :W

[ Szerkesztve ]

(#13958) AlyrArkhon válasza gaborbol (#13957) üzenetére

AlyrArkhon
(fanatikus tag)

ugyan :)
pár éves történet: állami szolgáltatócég. koradélelőtt áramszünet volt, azóta nem megy a gép, nem kapcsol be, nézzem meg mert nagyon kéne, mivel három nap mulva fizetés és ezen a gépen megy a bérszámfejtés. Megnézem, első ránézésre minden rendben, de meg se reccen a bekapcs gombra. Na nézzük, mi hova van dugva. Minden stimm, kivéve hogy a 220....
...egy szép nagy ládába megyen befele, amin semmi nem világit, bár be van dugva. Szünetmentes. Bekapcsolom, csipp és megy minden. Kérdezem én, wtf? válasz: Ja, azt kikapcsoltam, mert egész délelőtt sípolt...

Jiayu F1 / Doogee X5 Pro

(#13959) zolee001 válasza kraftxld (#13956) üzenetére

zolee001
(újonc)

[Erre] a rendezvényre esetleg valaki?

[ Szerkesztve ]

zolee001

(#13960) CsodaPOK válasza kraftxld (#13941) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)

Invitelnek biztosan van VMware alapú cloudja.

Kicsi a bors, de főleg az őrölt.

(#13961) Teejay83 válasza zolee001 (#13959) üzenetére

Teejay83
(tag)

Én megyek úgy néz ki :)

http://hardverapro.hu/tag/teejay83

(#13962) Dj Tommy

Dj Tommy
(őstag)

Szeretnék én is segítséget kérni.
Adott egy lenovo ts140 server gép friss Windows Server 2012 R2 telepítéssel.
Ezek a szerepkörök vannak telepítve:
Active Directory tartományi szolgáltatások
DHCP-kiszolgáló
DNS-kiszolgáló
Fájl és tárolási szolgáltatások
Hálózati házirend- és elérési szolgáltatások
A mappa megosztás megjelenítése hálózati meghajtóként kapcsolatban adódott problémám.
Leírom a lépések hogy csináltam:
Létrehoztam egy mappát->Irányítópult->Fájl és tárolási szoláltatások->Megosztások->SMB megosztás gyorsat választottam, a többi menüpontot értelemszerűen választottam.
Utána a csoportházirend kezelésnél létrehoztam egy "szabályt", legyen egy vezdok, majd jobb egér gomb szerkesztés->felhasználó konfig->beállítások->windows beállítások->meghajtócsatlakozások->létrehoztam egy új csatlakoztatott meghajtót ezekkel a beállításokkal:
művelet=létrehozás
Megadtam neki a mappa helyét
Újracsatlakozásnál bepipáltam a jelölő négyzetet
Címkézésnél adtam neki nevet.
Meghajtó elrejtése/megjelenítése=összes meghajtó-ra állítottam, majd ok.
Megadtam, hogy melyik csoport érheti el a mappát utána egy gpupdate /force parancsot használtam.
Ekkor ugye megjelent a szervergépen a hálózati meghajtónál a mappa.
De amikor az adott felhasználóval lépek be, nála nem jelenik meg a hálózati meghajtóként, viszont a hálózat menüpont->szervergépre lépve látja az adott felhasználó a mappát.

Az lenne a kérdésem, hogy mit ronthattam el? :B :U

Nokia telefonom volt, van és MINDIG is az lesz!!! | Hand's Up Video Editek: bit.ly/1CSmaaX | Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/

(#13963) Theory66 válasza Dj Tommy (#13962) üzenetére

Theory66
(kvázi-tag)

Írtam privátban vissza a kérdésedre, küldtem leírást képekkel ami alapján nekem összejött ugyan ez a történet. Ez után ne privátban hanem itt kérdezz, hátha másnak is hasznos az az információ amit válasznak kapsz, vagy kijavítanak ha baromságot tanácsolok neked :D . A Group policyhez amit létrehoztál hozzárendelted a csoportot amire vonatkoznia kell?? :)

(#13964) Theory66

Theory66
(kvázi-tag)

De ha már itt vagyok kérdezek is:
WDS-el csináltam telepítő fájlt. Két fajta gépük van, ami volt eddig a teremben, és ami most jött HP Prodesk 600 g2 SFF.

A régi gép mentése rendben lement, a telepítés szintén. Driverek, frissítések, és a programok voltak fent, vírusirtót nem raktam fel, mert tavaly az okozta ugyan ezt a gondot.

A HP gépen ugyan ezek vannak feltelepítve, a kép mentése lemegy, de miután végzett vele, a gépen hibaüzenetet dob hogy a windows nem tudja befejezni a telepítést.

Esetleg valakinek hasonló gondja akadt? Frissítés lehet a baja? sysprep jól volt használva mert a régi gépnél működött ugyan ezzel a beállítással. Annyi a különbség hogy a régin Win10Enterprise x32, az újon meg x64 lett telepítve.

(#13965) Dj Tommy válasza Theory66 (#13963) üzenetére

Dj Tommy
(őstag)

Igen hozzárendeltem a csoportot és úgy sem jelenik meg a kliens gépen a megosztási mappa hálózati meghajtóként :(
Az érdekesség az, hogy kilens gépen a hálózat menüpont->szervergépnél látszik a megosztás.

Nokia telefonom volt, van és MINDIG is az lesz!!! | Hand's Up Video Editek: bit.ly/1CSmaaX | Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/

(#13966) HummeRC válasza Dj Tommy (#13965) üzenetére

HummeRC
(senior tag)

Mappa megosztása / Mindenki megvolt?
AD-hez hozzáadtad a megosztott mappát?
Ha jól láttam, ezeket kihagytad a felsorolásból.

(#13967) Dj Tommy

Dj Tommy
(őstag)

Megoldódott a dolog, köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.