Hirdetés

2015. július 30., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#11101) kraftxld válasza bobsys (#11100) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Demónál nem lesz gond hacsak nem akarsz berakni két tűzfalat a szerverek közé és minden portnyitáshoz külön change request-et kérni. De majd előkerítem ha kell, mert küldözgettem én is a technet cikket nekik, hogy tessék megnézni, nincs dokumentálva :)
Ennél a migrációnál nem is lehetett két szerver között any-any szabályt kérni, azért szoptunk heteket.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#11102) bobsys válasza kraftxld (#11101) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Productionben lesz a demo. Kell az a port :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11103) kraftxld válasza bobsys (#11102) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

UDP 389 volt az ami nálunk kellett, a source Exchange 2007 szerver akart volna ezen kommunikálni a destination DC-vel, meg fordítva is kellett asszem.

"From the iDNA trace, what I observed is that MRS got stuck in loading the source mailbox information. Something went wrong while getting mailbox information from the AD. We’ve previously taken Lsass traces from the Exchange server. From the Lsass trace, a LDAP bind attempt failed with the following error:

LastStatusValue: (NTSTATUS) 0xc000005e - There are currently no logon servers available to service the logon request."

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#11104) bobsys válasza kraftxld (#11103) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Bazz, mert a 389 TCPt irjak am mindenhol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11105) kraftxld válasza bobsys (#11104) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Igen, ezért kúrtunk el úgy 1 hetet, az MS úgy látom még nem frissítette a dokumentációt, de a $10K-t végül nem számlázták ki az ügyfélnek a premier support-os népek, meg kaptak egy vaskos negatív feedback-et :)
Wing-wang csoportvezető is kapta az ívet mikor felhívott illedelmesen érdeklődni a hatékonyságukról :D
Mert kb már kecskét akartak áldozni keresztútnál mint problémamegoldás. Érdekes, hogy én se találtam meg az UDP 389-et a cuccaimal (bár wireshark-ot nem használtam), de legközelebb azzal indítok ha lesz hozzáférésem a forrás szerverhez.

(#11106) timelord1987

timelord1987
(tag)

Sziasztok, van egy céges Acer Travelmate notebookom frissen telepített oprendszerrel. Mitől lehet az, hogy random lefagy az egész gép? Driverek a hivatalos honlapról lettek telepítve.

(#11107) Hequila válasza timelord1987 (#11106) üzenetére

Hequila
(őstag)

1000 + 1 oka lehet, erre távolról nem lehet választ adni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11108) bzsolt99 válasza timelord1987 (#11106) üzenetére

bzsolt99
(tag)

Nem tudom van e ilyen lehetöség a dellnél van a biosba van ilyen system diagnostics. Első körben érdemes azt lefuttatni.
Ha nincs memória teszt esetleg ha van kék halál akkor érdemes utána menni mi a hibakod stb.

[ Szerkesztve ]

(#11109) kraftxld válasza timelord1987 (#11106) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

1, Az ilyet az Acer laptop topikba legközelebb.
2, Még mindig nem vagyunk távgyógyító csodadoktorok, alapvető információk hiányoznak, hogy akármit lehessen azon kívül mondani, hogy szarazegész.
3, Gép pontos típusa, oprendszer, driverek verziója, eseménynaplóból hibaüzenetek, ha kékhalálozik akkor a hibakód, stb.

(#11110) timelord1987 válasza kraftxld (#11109) üzenetére

timelord1987
(tag)

Nincs kékhalál.
Amikor aksiról használom, akkor 1-2 perc után lefagy, amikor töltőről, akkor pár óráig normálisan megy, majd random lefagy.
Windows 7, Acer Travelmate 7730, a gyártó honlapjáról szedtem le a drivereket. (2009-es verziók)

(#11111) Timer válasza timelord1987 (#11110) üzenetére

Timer
(fanatikus tag)

Ez esetben marad a "sz@razegész", azt hiszem.

Érdekes, hogy akksiról fagy, ha fordítva lenne, azt mondanám, hogy rossz a hűtés, és izzik bent minden.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920

(#11112) XenHai

XenHai
(senior tag)

Tiszta szoftveres win 7 kulccsal próbált már valaki win 10 et frissíteni /telepíteni ?

(#11113) InfiniteReality válasza timelord1987 (#11110) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

Sok minden lehet, de túlmelegedésre tippelek.

Bizonyos drivereket ne a honlapról szedj le, hanem a gyártótól (pl Inteltől az Intel drivereket). Frissebbek.

BIOS frissítés sem árthat.

Illetve tök felesleges Windows 7 ultimate-et felrakni, otthonra elég a home premium vagy pro. És 64 bites.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#11114) VeryByte

VeryByte
(senior tag)

Sziasztok!

Van egy fizikai szerverem (2012R2Std), ami VPN szerver, NPS-sel. (Majd Radius is tervben van.)
Egy-két kérdés:
- javasolt-e ebből esetlegesen egy másodlagos DC-t csinálni? (Tehát VPN/RRAS és DC együtt?)
- ha van egy DC-m, ami virtuális gép, akkor az mellé egy másik virtuális DC javasolt, vagy legyen legalább egy fizikai? (Persze a két virtuális két külön host-on.) (Tapasztalat érdekelne igazán.)
- illetve, ha a fizikaiból virtuálisat szeretnék csinálni, akkor milyen P2V módszer a javasolt? Sisk2VHD-t néztem, de nem akart utána elindulni.

The satellites man the cell phones, the chips, the net...

(#11115) kraftxld válasza VeryByte (#11114) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

- Cégmérettől, licenszeléstől, és igényektől függ. Én inkább külön szereverre raknám a RRAS-t, RADIUS-t, NPS-t. De ha van licensz, vas, idő, akkor mindenképp ajánlott egy második DC.
- Sikeres rendszermérnök úgy legalább 5 éve már nem telepít semmit fizikai vasra, max Hyper-Vt vagy ESXi-t :D
- Hyper-V / VMware?

(#11116) VeryByte válasza kraftxld (#11115) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

- Csak megerősítésre volt szükségem. :-)
- Szintén, mint az előző. :-) (Amit én fizikain tartottam az az Exchange, mert nincs elég combos storage-om hozzá és azért azt rendesen megtekeri.)
- Hyper-V, 2012R2

[ Szerkesztve ]

(#11117) kraftxld válasza VeryByte (#11116) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Épp az Exchange az ami már 2010 óta mehet fos lassú SATA storage-ra :)

Gen2 virtuális gépbe próbáltad a konverziót? Mi volt a pontos hibaüzenet? 0x0000007b?

(#11118) VeryByte válasza kraftxld (#11117) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Nem tudom. Tesztből próbáltam Exchange-et Hyper-V alá tenni, de valami borzasztó volt.

Sima Gen1-et próbáltam, de nem indult be, sima fekete képernyő és annyi.

(#11119) iwu válasza VeryByte (#11118) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

a 2013 borzasztó, a 2010 az fasza!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11120) kraftxld válasza iwu (#11119) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Azért így már CU9 magasságában alakul a dolog, most csinálok egy 500 fős migrációt, elég jól megy a dolog :)

(#11121) kraftxld válasza VeryByte (#11118) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Akár az ingyenes Macrium reflect-el is megcsinálhatod.
ISO-val beboot-ol, ment, VM boot-ol, mentés visszatölt, örül.

(#11122) iwu válasza kraftxld (#11120) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

Jah, néztem, hogy kiadták. Nem is a migrációkkal volt parám :D:D:D
Szerencsére most sehol nincs. De lassan vissza tolom a sajátra, hogy meglessem, begyorsult-e :K

(#11123) iwu

iwu
(PH! addikt)

Symantec Mail Security-t használ valaki Exchange-el? Tapasztalatok?

(#11124) VeryByte válasza iwu (#11123) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Azt nem, de McAfee-t igen. Illetve 2010-zel használtam, azzal ment szépen. 2013-mal még nem próbáltam.

Más:
Ez a P2V nem akar összejönni, mindig csuda fekete képernyőnél lyukadok ki és valami ilyesmi hibaüzenetnél:
'VIRTUALMACHINE' was faulted because the guest executed an intercepting instruction not supported by Hyper-V instruction emulation. If the problem persists, contact Product Support. (Virtual machine ID 39A89E75-6CA2-4571-A487-C2B98108CC8C)
18570-es hibakód.
Valakinek ezzel kapcsolatban ötlet?

(#11125) kraftxld válasza VeryByte (#11124) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Macrium-al próbáltad?

(#11126) iwu válasza VeryByte (#11124) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

vagy ha supported az oprendszer, akkor sima disk2vhd

(#11127) VeryByte válasza kraftxld (#11125) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Aha, mindkettővel, Macrium is, disk2vhd is.
Az OS Win2012R2Std.

Szerintem valami apróságot cseszek el. :-)

Macrium:
fizikai szerverre Macrium Reflect Trial fel (30 napos, tehát nekem most bőven jó, direkt szerver verzió), disk image elkészít simán, menet közben, rescue media elkészít ISO-ban, disk image és rescue media felmásol a hyper-v host-ra, uj VM elkészít egy megfelelő méretű VHD-val üresen, másik VHD megcsinál, arra rámásol a disk image-t, ez a második VHD is felcsatol a VM-nek és persze a rescue media is, VM indít a rescue media-ról, restore az image-ből az üres VHD-ra, restore után VM újraindít, csak a restore-olt VHD marad felcsatolva - fekete képernyő

Disk2VHD:
fizikai szerverre felrak elindít és a system és C meghajtókból VHD készítés vhdx fájlba, ez felmásol a sHV szerverre, VM elkészít a VHD alácsatolásával, indít - fekete képernyő

Valami HAL szívás lesz itt.

[ Szerkesztve ]

(#11128) kraftxld válasza VeryByte (#11127) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Akkor próbáld meg ezzel: [link]
VHDX formátumba csinálod, vagy vhd-be? VHDX-el szívtam annó különböző blokkméretekkel (512, 512e, 4K), totál kinyírja az exchange-t vagy a DC-t.

(#11129) bobsys válasza kraftxld (#11099) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Most, hogy par nap utan lenyugodtam, irtam neki, kivancsi vagyok valaszolnak-e, felhivnak-e?

(#11130) kraftxld válasza bobsys (#11129) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Igen, engem felhívtak feedback-ért, telefonban elmondtam, hogy nem ártott volna dokumentálni a cuccokat rendesen, meg azért küzdöttem én is mint malac a jégen mire normális emberhez került az ügy.
Pedig az itteni partner manager-nek már sokszor leadtuk a drótot, hogy ha mi szólunk akkor nem az a gond, hogy nem tudjuk eldönteni, a yes vagy a no ikonra kattintsunk :D

(#11131) VeryByte

VeryByte
(senior tag)

kraftxld,

máasik topicban láttam, hogy itt vagy. :-)
Meguntam, hogy nem megy a P2V a VPN szerverem esetén, ennyi időm nincs rá. újrahúztam.
Megy is minden, de vérszemet kaptam.
Feltoltam rá egy NPS-t (ez nem DC csak sima domain member).
A cél a wifi RADIUS belövése lenne.
Elvileg szépen beállítottam mindent, de az istennek se akar beengedni RADIUS használata esetén.
NPS logban csak RAS bejegyzéseket látok, de felveszi a kapcsolatot, mert ha változtatok az NPS-en a beállításokon, akkor azok szépen végiggörgetődnek. (Mondjuk security-nél.)
Az eszköz egyébként egy TP-Link TL-WDR4300 gyári firmware-rel.

Esetleg ötlet?

(#11132) kraftxld válasza VeryByte (#11131) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Tuti jól állítottad be? Itt egy egész részletes leírás, igaz Arubához, de működni kell tplink-el is.
[link]

(#11133) VeryByte válasza kraftxld (#11132) üzenetére

VeryByte
(senior tag)

Kösz, nagyjából ezt csináltam, annyi különbséggel, hogy MS-CHAPv2 és akkor nem kell cert.
Ha a RADIUS nem DC, akkor a DC-n Certification Authority role és adok neki egy CERT-et?
Utána meg PEAP?

(#11134) VeryByte

VeryByte
(senior tag)

kraftxld,

egy kis cert kérdés.

Volat a régi SBS-es környezetem és volt benne egy második DC-m , abból kihalt az SBS, maradt a második DC és mellé most jött még egy, Exch leválasztva szépen, már minden majdnem jó.

Az SBS volt régen a CA, de ő ugye kihalt.
Namost, DC2-re feltettem a CA role-t, minden szép, de most, hogy RADIUS-ozni szeretnék, kellett volna egy enrollment az NPS szervernek. Csakhogy, ő frankón még a régi SBS szervert is látja mint CA.
Meg tudtam most csinálni, mert enrollment-nél kivettem a régi szervert a CA-k közül.

Kérdés, hogy kitakaríthatom-e mondjuk ez alapján?
Mivel már nem létezik, amúgy is hibát adna, ha ilyen cert lenne bent valahol.

(#11135) kraftxld válasza VeryByte (#11134) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Igen, így menni fog, már pucoltam ki CA-t hasonló módon, ott ügyes kollega legyalulta a DC-t a nélkül, hogy megnézte volna, hogy van-e CA a rendszeren....

(#11136) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Melyik volt a legutolsó HP / Compaq gép amin elfutott a Windows 98?
Egyik ügyfélnél még akadnak ilyen őskövületek, egy PLC-t vezérlő szoftver futott rajta, de kihalt alóla a vas úgy egy éve, ekkor virtualizáltam VMware workstation alá.
Persze most bökték ki, hogy nem kommunikál a soros porton, és valszeg vissza kell rakni fizikai gépre :( Aztán dúrhatok mindenféle géptemetőkben :D
Még játszok vele egy kicsit, lehet csak a bővítőkártyát nem szereti.

(#11137) gaborbol válasza kraftxld (#11136) üzenetére

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Kb 2 eve vert hugyoztunk mire taltunk 6db vadi uj HP gepet a GE-nek amin XP-volt gyarilag es volt az alaplapon soros port is, lehetoleg ketto!! Szinten PLC-re kellett :)

A win 98 keresgeteshez meg kell plusz 10 level l :)

Talan Ebayen neznek szet konkret tipusok utan
Dell OptiPlex G220 270 280 sorozat rengeteget kibirt, Fujitsu Scenic Desktop -bol anno szazasaval raktunk ki gepeket azok sem hullottak.

HP-t anno sosem adtunk el, nekem konkretan ez a csoda remlik par itteni ugyfelnel: [link] mg ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#11138) quailstorm válasza gaborbol (#11137) üzenetére

quailstorm
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Acorp, Amptron, PCChips szemét miért nem játszik? Vagy akár AsusTek, AsRock, Gigabyte. Ezen márkájú lapok könnyen beszerezhetőek, gépet meg nem nehéz köré építeni. Egyszer szopsz vele utána stabil évekig.

(#11139) kraftxld válasza quailstorm (#11138) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Vagy szopni ezerrel napokig összelegózni ezeket. Ráadásul a világnak annak a felén ahol gaborbol meg én is ügyködök, egyáltalán nincs meg ez a másodlagos piac ahol mindenféle szir-szar alkatrészeket lehet guberálni. Már a használt Core2-es gépek is elég ritkák, nemhogy a P4 meg visszafelé.
Szerinted ha még a cég nem költött rá, hogy a régi szaraikat lecserélik, majd a munkádat megfizetik rendesen? :) Itt a hatékonyságon van a hangsúly, mivel a munkadíj a gép árának a többszöröse lesz, most annyira mindegy, hogy miből van összerakva, az a lényeg, hogy minnél kevesebb munka befektetésével menjen újra a dolog. Ha találok megfelelő gépet, max veszek belőle kettőt és kész :)

(#11140) Sajthy válasza kraftxld (#11136) üzenetére

Sajthy
(újonc)

Próbálj meg egy ATEN UC-232A-t átadni a VM-nek, nekem futnak még DOS-os soros porton kommunikáló vezérlőprogramjaim is vele.

[link]

(#11141) quailstorm válasza kraftxld (#11139) üzenetére

quailstorm
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ezt tudod én mindig elfelejtem :DDD
Errefelé a core2 a fejlesztés, az új gép, a Willamette P4 meg a munkahelyi. Nem vicc. Önkormányzat, iskola. Tanáriban még mindig 2,2GHz-es P4-eket nyúzzák S478-ban (természetesen Celeron).

P3 meg régebbi viszont már errefelé is kukázandó.

Mellékesen van egy ötletem. AsRock 775i65g. LGA 775, DDR1, de AGP és Win98SE és párhuzamos port is van. Vagy P4i65g ami ugyanez még S478-cal.

[ Szerkesztve ]

(#11142) kraftxld válasza Sajthy (#11140) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Ez jó ötlet, köszi! Majd megkérdem a szakácsot, hogy tud-e szuki babot keríteni :D akarom mondani a beszerzési csapat ilyen cuccost :)

(#11143) kraftxld válasza quailstorm (#11141) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Lapot nem tudok szerezni újonnan ilyet, ebbe még túrni valahonnan procit, ramot, vinyót, kiskutyát, max ha minden egyéb terv dugába dől megpróbálok ilyesmire is szert tenni.

(#11144) quailstorm válasza kraftxld (#11143) üzenetére

quailstorm
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Posta meg drága. Nem tudom eBayen van-e ilyesmi. Sulinetes gépeknek is volt ilyen alapja. Használtam évekig, megbízhatósággal nincs gond, tudás korrekt (SATA például ICH5 vezérlővel van integráltan). Csak már akkor elavult volt mikor megjelent. 2006-ban 98SE-XP... 64-bites proci mellett :DDD

(#11145) kraftxld válasza Sajthy (#11140) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Vettem is egyet ebay-en, remélem Wang hamar postázza, hogy majd kipróbáljam, csak 20 dolcsi volt postával.

(#11146) kraftxld válasza quailstorm (#11144) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Külföldről ide postázni a lapot horror ár, rengeteg idő elmegy a baszakodással, és a helyi vaterán sincs [link]
Úgyhogy marad C tervnek :)

(#11147) CsodaPOK válasza kraftxld (#11136) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)
LOGOUT blog

Win98 reborn :D
Én is most Win98 kompatibilis laptopokat hajkurászok, szintén valami célhardverrel kellene együttműködniük.

Kedvenc apróhirdetésem:

XYZ laptop eladó
Kijelző törött, zsanérok nem tartanak, HDD hibás, memória hiányzik, akku nem jó, töltő nincs.
Ár: 10ezer.
:Y

Kicsi a bors, de főleg az őrölt.

(#11148) KaiotEch

KaiotEch
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sziasztok! SCCM Deploy OS-el próbált már valaki HP ProBook 455 G1(AMD)-et telepíteni? Valamiért iszonyatosan lassú, már a boot img-nél, és lan driver hibával majd el is száll. Egy 650-nél a boot img pillanatok alatt átmegy. Mi lehet a bibi? Valami SATA driver?

Az autóm nagy batchben van tartva.

(#11149) Phvhun

Phvhun
(őstag)
LOGOUT blog

A macrium reflect-el csináltam egy image-t egy vinyóról, és menetközben kiirta hogy van rajta 22 bad sector.

Namost ha bemountolom windows-ban akkor simán azt írja hogy nem tudom megnyitni mert sérült, viszont ha ráeresztem Recuva-t (törölt fájlokat visszaszedő progi), akkor az meg talál mindenféle fájlt.

Hogyan tudom valahogy mégis böngészni az image tartalmát?

(#11150) quailstorm válasza Phvhun (#11149) üzenetére

quailstorm
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

agyhalott ötlet
binwalk

(#11151) Phvhun válasza quailstorm (#11150) üzenetére

Phvhun
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi.

Nos ez csak mac-re van, de nézek holnap hasonlót win-re, az ötlet jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11152) quailstorm válasza Phvhun (#11151) üzenetére

quailstorm
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

van az linuxra is, meg python script, tehát Win alatt is össze lehet eszkábálni

ubuntun asszem alap repóban is van egy régi

[ Szerkesztve ]

(#11153) kraftxld válasza Phvhun (#11151) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Irható módban csatold macriummal, majd próbálj meg betűjelet adni a partíciónak és futtass rajta egy chkdsk /f -et.
Amúgy én megnézném, hogy lehet macrium-os mentést linux alatt csatolni :)

(#11154) Phvhun válasza kraftxld (#11153) üzenetére

Phvhun
(őstag)
LOGOUT blog

Át lehet konvertálni VHD-vá, szóval elvileg valahogy körbejárható úgy, mindenesetre ez a chdisk igéretesnek tűnik, mindenképp ránézek ma, köszi.

(#11155) Phvhun válasza Phvhun (#11154) üzenetére

Phvhun
(őstag)
LOGOUT blog

Olyasmiket írt tonna számra hogy "removing valami", most meg "recovering orphaned file" megy ezerrel.

Ez jó jel? Illetve nagyságrendileg meddig tud tartani?

(#11156) kraftxld válasza Phvhun (#11155) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Igen ez jo jel, vinyotol, rajtalevo adatoktol, serules nagysagatol fugg.

(#11157) Teejay83 válasza KaiotEch (#11148) üzenetére

Teejay83
(tag)

Szedd ki belőle a lan drivert és próbáld meg úgy rátolni,találkoztam már olyannal,hogy a gyári driver megakasztotta a telepítést. Esetleg nézd meg a log-okat azokból többminden kiderül.

** IBM(W) ** http://hardverapro.hu/tag/teejay83

(#11158) UnSkilleD

UnSkilleD
(senior tag)

pár hete újraraktam egy teszt szervert, 2012r2 + hyperv role és azt vettem észre hogy azóta a cpu mindig fix órajelen (a maxon) megy, nem csökkenti le ha épp idle. Kutakodtam kicsit és úgy látom hogy a hyper-v kilövi az energiagazdálkodási funkciókat. Na ez most csak ezért tűnt fel mert korábban tuti hogy működött hyper-v mellett az órajel/fesz csökkentése/növelése terheléstől függően, most meg amióta újraraktam nem (ugyanazon a gépen természetesen, semmi sem változott). Előfordulhat az hogy csak kiirja hogy fix órajelen megy de a háttérben a hyperv maga menedzseli a dolgot?

line con 0

(#11159) FeRkE

FeRkE
(őstag)

Sziasztok,

Vettem egy laptopot, és szeretném ketté szedni a jelenlegi partíciót, egyet a rendszernek egyet meg a saját cuccoknak. Milyen progival érdemes csinálni, ami nem fogja elrontani ? :)

köszi!

(#11160) quailstorm válasza FeRkE (#11159) üzenetére

quailstorm
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy ez idevaló, de én MiniTool partition wizardot használok, régebben meg gParteddel toltam.

(#11161) bon válasza FeRkE (#11159) üzenetére

bon
(senior tag)

Paragon particion manager

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, SB X-Fi XtremeGamer, Surface 2 RT, Nokia Lumia 925

(#11162) anulu válasza UnSkilleD (#11158) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

alaplapi (gondolom intel) chipset drivereket felraktad? nálam szintén 2012r2 és gyönyörűen változtatgatja.

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone6 16GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE

(#11163) anulu

anulu
(PH! félisten)

valaki hallott/tud valami arról, hogy Win10 mikortól kerül be WSUS-ba (mikor jön ki WSUS serverhez patch)? Products részben már benne van, de nem csinál semmit, holott tudom, hogy lennének update-ek, meg gép is, amire kell

[ Szerkesztve ]

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone6 16GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE

(#11164) anulu válasza kraftxld (#11099) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

jó, premier supportot hagyjuk... múltkor beszélnem kellett egy ürgével, aminek a vége az lett, h az idegbaj kerülgetett. nem véletlenül kezdődött a diskurzus, aztán rászántam még pár napot és inkább megoldottam magam

[ Szerkesztve ]

(#11165) bobsys válasza anulu (#11164) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

egyebkent nekem tobbnyire jo tapasztalatim vannak veluk, ha gyorsan kell valami akkor nyitunk egy sev A ticketet es mar szinte azonnal is hivnak vissza. A legutolso esetet es meg egyet leszamitva eddig jok voltak.

(#11166) kraftxld válasza anulu (#11163) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Mivel a mostani frissítési kör véglényeknek van, nem corporate résznek, én Aug közepe (vagy az aug-i patch kedd) környékére várnám a frissítések beindulását. WSUS-ből nem lehet majd frissíteni gépeket Win10-re.
Amúgy meg lesz Windows Update for Business valamikor, majd azzal tán lehet okosabb dolgokat csinálni.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.