Hirdetés

2016. május 5., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#13301) spici

spici
(kvázi-tag)

Üdv!
NTFS jogokat computerre hogyan tudom megoldani hogy működjön is?
Domainba van lépetve és hozzá is adtam a mappához teljes hozzáféréssel, de az istennek se adja meg a jogokat, biztonságnál is hozzáadtam teljes hozzáféréssel...

Valami ötlet?

(#13302) kraftxld válasza spici (#13301) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Ha azt akarod elérni, hogy egy bizonyos gépre belépett felhasználók érjenek csak el egy mappát akkor nem fog így menni.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#13303) spici válasza kraftxld (#13302) üzenetére

spici
(kvázi-tag)

Hát annyi röviden tömören, hogy van egy program és annak a biztonsági mentését automatizálnánk egy script+feladatütemezővel és ahová mentenie kell a fájlokat az egy másik hálózatban lévő gép ami szintén domainbe van.

Az lenne a lényeg, hogy ahhoz a megosztott mappához csak az az adott számítógép férjen hozzá.

(#13304) kraftxld válasza spici (#13303) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Csinálsz egy felhasználót akinek joga van a mappához, majd a task schedulerben az ő neve alatt futtatod a scriptet. Nem kell computer account-al variálni :)

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#13305) bugizozi válasza kraftxld (#13299) üzenetére

bugizozi
(őstag)

Szia!

Úgy szedtem le ahogy a linkelt weboldalon írták. Az nem szabályos?
A DNS-ből csomó helyről kitöröltem - most hogy írtad - azokat amik arra a szerverre mutattak és az AD sites and services-ből is a szervereknél.

Így most olyan hibaüzivel száll el a telepítő hogy:
"There is no such object on the server" :W

CCNA, VCP-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#13306) kraftxld válasza bugizozi (#13305) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Az _msdcs zónát is végig kell nyálazni a DNS-ben és ott kis kipucolni mindent ami a nem létező szerverre mutat.

(#13307) spici válasza kraftxld (#13304) üzenetére

spici
(kvázi-tag)

Hát igen igen de 25 felhasználós licenszünk van és hát már van a nyomtatónak usere ennek meg annak és új alkalmazottak stb és már túlléptük a felhasználókorlátot. Így akartam ezzel játszani hogy computerre adni jogokat.

(#13308) kraftxld válasza spici (#13307) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Service account-nak nem kell CAL.

(#13309) bugizozi válasza kraftxld (#13306) üzenetére

bugizozi
(őstag)

Igen, azon is végigmentem. :K

(#13310) Gombinyó

Gombinyó
(senior tag)

Nagiost használ valaki monitorozásra? Mail értesítéssel kapcsolatban kellene kis segítség.

Like A Rolling Stone

(#13311) dkaro válasza Gombinyó (#13310) üzenetére

dkaro
(kvázi-tag)

Mi a kérdés? Én egy éve használtam és tudom, hogy baromi sokat szenvedtem mire sikerült működésre bírni.:)

(#13312) balaaa88

balaaa88
(fanatikus tag)

Sziasztok,

gyors kérdésem lenne, hogy GTS (interware) szolgáltatónál lévő domain esetében van-e lehetőség online DNS-rekord módosításra?
Ha igen, tudna valaki egy linket adni?
Bocs a láma kérdésért, de nem volt dolgom GTS-nél lévő domain-nál még és nem is találok erről információt.
Köszi.

(#13313) Gombinyó válasza dkaro (#13311) üzenetére

Gombinyó
(senior tag)

Centos7 az oprendszer és a 4.0.8-as Nagiost telepítettem rá. Postfix-el próbálom összehozni az értesítő mailek küldését, de nem akarnak megérkezni.

Defináltam a mail küldés parancsot a command.cfg-ben:

Contactot engedélyeztem:

Postfix beállítások:

A sasl_passwd fájl természetesen a helyén van a hitelesítési adatokkal.

A log nem mond semmi hasznosat:

Ennyi, nincs semmi hibaüzenet. Az értesítés mégse jön meg.

Van ötleted?
Akár egy betonbiztos működő netes leírás is jó lenne. Nem ragaszkodom a postfixhez.

Like A Rolling Stone

(#13314) DopeBob válasza Gombinyó (#13313) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

smtp szerver van egyébként?

Ha igen akkor nézz rá erre: sendemail

Nekem Debian-on van több Nagios is, ott egyszerű telepíteni, használni meg főleg.

MZ/X

(#13315) Gombinyó válasza DopeBob (#13314) üzenetére

Gombinyó
(senior tag)

Ránézek, köszi!
Az jutott még eszembe, hogy lekapom a Nagios XI-t, abból van komplett telepített virtuális gép, de csak 7 hostig ingyenes és megpróbálom kiszedni belőle a konfig fájlokat.

Like A Rolling Stone

(#13316) dkaro válasza Gombinyó (#13313) üzenetére

dkaro
(kvázi-tag)

Az biztos, hogy én sendmailt használtam és ha jól emlékszem ez alapján:
[link]

(#13317) dkaro

dkaro
(kvázi-tag)

SCCM 2012-ben új vagyok.
OSD esetén mi a best practice a windows updatek integrálására.
Töltsem le az updateket és toljam bele a wim-be dism-el, vagy vbox-ban install win majd update és sysprep/capture?

(#13318) Gombinyó válasza dkaro (#13316) üzenetére

Gombinyó
(senior tag)

Sikerült, köszönöm!

Like A Rolling Stone

(#13319) dkaro válasza Gombinyó (#13318) üzenetére

dkaro
(kvázi-tag)

Mi volt elállítva?
Emlékszem, hogy nekem valami bagatel hiba volt, de arra nem hogy mi.:)

[ Szerkesztve ]

(#13320) bzsolt99 válasza dkaro (#13317) üzenetére

bzsolt99
(tag)

Dism megbízhatatlan meg amúgy se tudsz minden frissítést felrakni ugy.
Vbox windows telepitése. Majd frissitések telepitése majd disk cleaener lefuttatod.
sysrep capture a végén. Ezt megcsinálja az sccm capture media.
Ezt lehet érdemes automatizálni mdt-vel.
Nézd meg ezt

(#13321) Gombinyó válasza dkaro (#13319) üzenetére

Gombinyó
(senior tag)

Nem tudom, de már nem is érdekel :)
Megcsináltam a linkelt leírást csak Centos-en és működik.

Like A Rolling Stone

(#13322) dkaro válasza bzsolt99 (#13320) üzenetére

dkaro
(kvázi-tag)

Köszi! Akkor maradok a sysprepes módszernél.
@Gombinyó: :)

(#13323) TheProb

TheProb
(őstag)

Sziasztok!

Domainen belüli OS deploymentre mi a javallott szerver?
Gondolom nem a "gyári" WDS a legjobb erre, nálunk pl Altiris van, igaz valami marha régi verzió...

Jelenleg WDS-el próbálkozok a homokozó környezetünkön, de hiába adtam állítottam be, nem adta hozzá domainhez a telepített gépet, valamint nevet is nekem kellett adni maniuális win telepítőben, holott be volt volt az is állítva a server properties-ben, hogy milyen szintaktika szerint nevezze a telepített gépeket.

HTC One, csak egy One! (M7) - ASUS G56JR

(#13324) bzsolt99 válasza TheProb (#13323) üzenetére

bzsolt99
(tag)

Hello,
Amit ajánlani tudnék az az MDT. Eléggé rugalmas a cucc.
Nem lehetséges egyébként teljesen automatizálni amikor domainbe lép a nevet. Akkor lehetséges ha olyan tulajdonságból kéred le ami lekérdezhető wmi-on. Tegyük fel a Alma%gepserial% ez esetben minden gép alma+adott gép sorozatszáma lesz.Itt kell megfelelően játszani és menni fog bár nem tudom mi a sémád.
Ajánlott link
Ha áldozni akarsz rá tudok könyvet is ajánlani ami lépesről lépésre vezet mit hogyan merre.

(#13325) sanzi89 válasza bzsolt99 (#13324) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)

Engem érdekelne a könyv. :K

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13326) TheProb válasza bzsolt99 (#13324) üzenetére

TheProb
(őstag)

Köszi, rálesek majd.

Más: Az egyik DC-men már régóta szívok azzal, hogy nem működik a külső címek feloldása, pedig megadtam a DNS serveren belül a forwarder-hez a google féle 8.8.8.8-as szervert. Aztán rájöttem h pingelni se tudom. Tovább mentem és a default gw/routert se tudom pingelni, ezt viszont nem értem, hogy miért nem. ARP táblában látszik, de a pingre azonnal "request timed out"-ot dob. Megint érdekes, hogy csak bizonyos klienseket lát a hálózaton, pl azt a gépet amiről rá RDP-ztem erre a szerverre, azt se tudom pingelni szerver oldalról.

Teljesen kikapcsolt fw-nál is ez a helyzet. Van tippetek, hogy mi a franctól lehet ez?
ja amúgy Vmware alatt megy a szerver és érdekes, mert másik, ugyan ezen a hoston futó szerveren meg simán tudok pingelni mindent...

(#13327) Theory66

Theory66
(kvázi-tag)

Urak szereztem a szerverbe még 1 háló kártyát.
Kis segítségre lenne szükségem mivel ilyet még nem csináltam.
Miután összefűzöm NIC Teamingel a 2 kártyát ugye megjelenik egy harmadik(ami kizárásos alapon az összefűzött 2 kártya virtuálisan).

Kérdés a következő:
Hogy kell beállítani a 3 kártyát hogy működjön a dhcp dns AD hármas
A sulinetes router elérése 192.168.64.254, a szervernek 64.10 címet szánnám.
Kártya 1 és 2 fix ip-ért panaszkodott a szolgáltatás telepítésnél(64.8 és 64.9 jelenleg)
Mind a 3 kártya alapértelmezett átjárójára és dns kiszolgálójára lennék kíváncsi.
Előre is köszi !!!

(#13328) bzsolt99 válasza sanzi89 (#13325) üzenetére

bzsolt99
(tag)

Könyv Online véve 10 dolcsi annyit megér szerintem.
Ajánlott blogok 1 2.
Itt midenféle konferenciáról találsz linkeket azok még jók szerintem. Ha megvannak az alapok ami a könyvbe van utána már lehet elég jól képezni magad.

(#13329) kraftxld válasza Theory66 (#13327) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

A ket fizikai kartyanal: nempiszkapeti :) hagyd ugy ahogy van.
Amit csinal harmadik azt beallitod mintha az az egy kartya lenne a gepen.

(#13330) Theory66 válasza kraftxld (#13329) üzenetére

Theory66
(kvázi-tag)

Akkor a 2 fizikai automatikus kérés a 3. meg:

ip: 192.168.64.10
mask: 255.255.255.0
gateway: 192.168.64.254

dns 127.0.0.1 ?

(#13331) bobsys

bobsys
(PH! kedvence)

Tudtok ajanlani olyan programot ami segit analizalni, hogy ki kinek a mailbox delegaltja es mondjuk csinal egy tablazatot ami segit abban, hogy hogyan csoportositsuk az embereket Office 365 Exchange migraciohoz?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#13332) iwu válasza bobsys (#13331) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

nem tom, erre gondoltál-e:
Get-mailbox -resultsize unlimited | Get-MailboxPermission | where {($_.AccessRights -eq "FullAccess") -and ($_.IsInherited -eq $false)} |Export-Csv Mbxpermission.csv -NoTypeInformation

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13333) bobsys válasza iwu (#13332) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

PowerShell megvan, csak gondoltam van valami GUIs cucc amit lehet mutogatni a customernek, meg tudjak basztatni ha kell. A helyzet, hogy van 70K user oszt ha adok nekik egy hatvan ezer soros csv-t kiugranak az ablakon

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#13334) TheProb válasza TheProb (#13326) üzenetére

TheProb
(őstag)

Erre valaki?

(#13328) bzsolt99: Na ez nekem is jól jön, köszi.

(#13335) Krix válasza Theory66 (#13330) üzenetére

Krix
(senior tag)

Ha automatikus kérésen a DHCP-t érted akkor nem. Az 1-2-nek nincs semmilyen konfigja. Amikor megcsináltad a team-et akkor ki kellett, hogy törölje a beállításokat és az úgy jó is. A 3. meg az amit írtál.

If it is not broken then don't fix it!

(#13336) iwu válasza bobsys (#13333) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

ha 60K delegált mailbox van a 70Khoz, akkor ugorjanak is:D:D:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13337) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)

Használ-e valaki, van-e valakinek bevált jelszó kezelő alkalmazása, weboldala, módszere? Ugye mindenhova más jelszót kell(ene) használni, ezeket akárhány naponta változtatgatni, és már nehezen tudom követni, hogy mi merre...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13338) bugizozi válasza sanzi89 (#13337) üzenetére

bugizozi
(őstag)

KeePass

(#13339) dkaro válasza bugizozi (#13338) üzenetére

dkaro
(kvázi-tag)

+1

(#13340) denko

denko
(fanatikus tag)

Sziasztok Srácok!

Szeretnék belemerülni IT világba. ( Jelenleg Tech supportnál vagyok)
Keresek Rendszergazda tanfolymat magamnak amire tudok majd alapozni.
Most CCNA-ra gyurok, utána mindenképp elszeretnék végezni valami system administrator tanfolyamat.

Mindenképp Windows alapút és Linux-ot is szeretnék látni.
Lehet külön-külön vagy 1 ben.

Valami pár hónaposra gondoltam maximum.

Tudtok valamit ajánlani?

(#13341) efs válasza sanzi89 (#13337) üzenetére

efs
(fanatikus tag)

(#13342) bubi92 válasza denko (#13340) üzenetére

bubi92
(őstag)

+1 a sysadmin tanfolyam érdekelne.

Illetve, hálózati ismereteim a leghiányosabbak. Itt van temérdek eszköz amin tudnék gyakorolni. Kb. minden márkából. Tudtok ajánlani valami hálózatos könyvet, online anyagot stb?

2.5GB Ingyenes tárhely: http://db.tt/Vs1kMOAM || Fotós próbálkozásaim: http://www.facebook.com/GaborWagnerPhotography || No brakes, no rules!

(#13343) denko válasza bubi92 (#13342) üzenetére

denko
(fanatikus tag)

Neked is a Wendell Odom könyvét ajánlom ami CCNA-ra készit fel.
Ezek az alapok a hálózatnak.

(#13344) InfiniteReality válasza sanzi89 (#13337) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

LastPass

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#13345) bugizozi

bugizozi
(őstag)

Sziasztok!

Az /Appdata/Local/Microsoft/Windows/INetCache/Low/IE/ mappából nyugodt szívvel kitörölhetem a szemetet?
Terminal szerveren 15 GB a muki mappája, amit már kicsit sokkallok :D

Köszi! :R

(#13346) kraftxld válasza bugizozi (#13345) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Igen, gyalulható.

(#13347) bugizozi válasza kraftxld (#13346) üzenetére

bugizozi
(őstag)

Köszi! :R

(#13348) Gombinyó

Gombinyó
(senior tag)

Exch2013 erőforráshoz delegáltam usert, de Outlookban nem tudja megnyitni az erőforrás naptárat. Ez mitől lehet?
Az Office 2010 csomagot lecseréltem 2013-ra, mert azt gondoltam ott lehet a gond, de nem lett jó.
OWA-ban szuperül működik.
Megnéztem másik kliens gépen, ugyanúgy nem megy Outlookban. :(
Van egy régebbi user akinél működik Outlookban is.

[ Szerkesztve ]

Like A Rolling Stone

(#13349) denko

denko
(fanatikus tag)

valaki erre?

#13340 :(( :K

(#13350) bugizozi válasza denko (#13349) üzenetére

bugizozi
(őstag)

Szia!

Microsoft vizsgákhoz van külön topik [link]
Ha rákeresel ajánlanak jópár tananyagot amiből otthon is fel lehet készülni / meg lehet tanulni a Windows Server alapjait.

(#13351) Timer válasza Gombinyó (#13348) üzenetére

Timer
(fanatikus tag)

Azt próbáltad már, hogy törlöd a profilját, és beállítod újból? Tapasztalataim szerint nagyobb eséllyel javítja az ilyesmit, mint a verzióváltás.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920 >> Nokia Lumia 930

(#13352) Gombinyó válasza Timer (#13351) üzenetére

Gombinyó
(senior tag)

Töröltem és betöltöttem újból az outlook profilt többször is.

Like A Rolling Stone

(#13353) kraftxld válasza Gombinyó (#13352) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Autodiscover működik rendesen?

(#13354) denko válasza bugizozi (#13350) üzenetére

denko
(fanatikus tag)

Köszönöm!

(#13355) olloczky

olloczky
(tag)

Sziasztok!

Nem mindennapi kérdés következik. Nem tudom ismeritek-e a facebook wifi opciót. Pár AP-n be lehet állítani, és csak akkor enged az internetre ha előtte becsekkolsz az adott cég facebook oldalán. Ezt egy splash page-nek vagy captive portalnak képzeljétek el. Android, PC, laptop (gondolom WP is, de azt még nem volt alkalmam kipróbálni) szó nélkül feldobják, hogy további bejelentkezés szükséges és a facebook oldalra irányít.

Na ez valamiért iOSnél csak akkor működik ha az eszközön egy sima http oldalt nyitunk meg. Ami https-t használ azt átengedi, így a leggyakrabban látogatott oldalakat is. (Facebook, gmail, mindenféle bank). A kérdés: hogy lehetne megoldani, hogy amikor az iOS eszköz felcsatlakozik a wifire, automatikusan megnyisson egy http oldalt (mondjuk akár a prohardvert) és ezzel együtt kérje a becsekkolást? Open-mesh termékről beszélünk jelenleg, ahol a supportnál annyira jutottam, hogy az ios így működik és kész.
(Ezt a kérdést felteszem a wifi topicba is.)

üdv: olloczky

(#13356) bugizozi

bugizozi
(őstag)

Free ebook: Introducing Windows Server 2016 Technical Preview

(#13357) VeryByte

VeryByte
(senior tag)

Sziasztok,

Használ valaki valamilyen hardware inventory szoftvert?
Esetleg aminek van valami mobilos felülete is?

Tudom, egy Excel is jó erre, csak talán van valakinek értelmesebb megoldása.

The satellites man the cell phones, the chips, the net...

(#13358) bubi92 válasza VeryByte (#13357) üzenetére

bubi92
(őstag)

Spiceworks? ingyé van.

2.5GB Ingyenes tárhely: http://db.tt/Vs1kMOAM || Fotós próbálkozásaim: http://www.facebook.com/GaborWagnerPhotography || No brakes, no rules!

(#13359) VeryByte

VeryByte
(senior tag)

Másikban feltettem már, de talán itt van erre valaki...

The satellites man the cell phones, the chips, the net...

(#13360) bon

bon
(senior tag)

Kérdés: Adott egy SCSI vezérlős szkenner, azt ezt futtató rendszert szeretném virtualizálni Hyperv alatt. Ha telepítek egy Windows 7-es vendég rendszert az kezelni fogja a scsi kártyát úgy mint a jelenlegi fizikai gép?

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, SB X-Fi XtremeGamer, Logitech MX Master, Surface 3, Nokia Lumia 925

(#13361) kraftxld válasza bon (#13360) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Nem

(#13362) X Factor válasza VeryByte (#13357) üzenetére

X Factor
(PH! addikt)

Total network inventory.

(L) Atiradeonika (L)

(#13363) Theory66

Theory66
(kvázi-tag)

Sziasztok.

Iskolai környezetbe szeretnék fájlmegosztást beállítani. Adott egy PowerEdge T20 szerver amin AD DHCP DNS + a megosztás lenne( 2 db 1T winyó RAID1-ben beállítva) és egy régebbi szervert akarok beállítani aminek csak a szerver mentésének tárolás lenne a szerepe. A tanárok azt szeretnék hogy az összes diáknak legyen egy mappája, amihez csak ő fér hozzá (nehogy viccből törölgessék egymás órai munkáit).

Meg lehet ezt oldani úgy hogy ne kelljen minden diáknak felhasználót létrehoznom és egyenként beállítani a névre szóló mappákat hogy csak az adott felhasználó(a diák és a tanár) férhessen hozzá?
Pl.: Kovács Pistike a hálózaton megosztott mappába navigál, létrehoz egy "Kovács Pistike" mappát és megad egy jelszót amit csak ő tud??

Előre is köszi :R

(#13364) kraftxld válasza Theory66 (#13363) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Igen, meg lehet oldani.

(#13365) kraftxld

kraftxld
(Topikgazda)

Dell Equallogic SAN

Egyik ügyfél beszopta a dolgot, nemrég lejárt a SAN-re a maintenance és épp most csinálnák a vmware upgrade-t. Régi vas, max 1-2 évig futtatnák, nem akarnak rá venni még maintenance-t millió pénzért.
Kellene néhány dolog a Dell-től, firmware, SANhq, stb, ha valakinek van loginje hozzá örök hála meg pár sör :)

Pl:
Dell EqualLogic PS Series Firmware v8.1.3
[link]

Meg még pár dolog kéne.

Itt sajna nem a legfrissebb van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13366) Theory66 válasza kraftxld (#13364) üzenetére

Theory66
(kvázi-tag)

Kérlek fejtsd ki nekem kicsit bővebben, hogy merre keressem a funkciót, esetleg hogy tudom beállítani.
Nagyon szépen megköszönném :)

(#13367) kraftxld válasza Theory66 (#13366) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Olyan gomb nincs, hogy "na legyen minden diáknak saját mappája"
Kb röviden:
- Csinálsz egy megosztott mappát a szerveren a megfelelő jogokkal
- Active Directory-ban beállítassz home foldert

- %username% változót használhatod, vagy powershell-el is módosítható.

(#13368) Theory66 válasza kraftxld (#13367) üzenetére

Theory66
(kvázi-tag)

Ha jól értelmezem amit írtál ez azt csinálja hogy a felhasználói fiókban megadom neki a hálózati mappát és a fiók nevével hoz létre oda egy mappát amit csak a fiók ér el?

(#13369) kraftxld válasza Theory66 (#13368) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Igen

(#13370) Theory66 válasza kraftxld (#13369) üzenetére

Theory66
(kvázi-tag)

Ezzel csak annyi a bajom hogy fel kéne verni hozzá 6-700 felhasználót és akkor még nem beszéltem a másik 4 suliról :)

Ha lehetséges csak gépenként szeretnék felhasználókat létrehozni(csak az infó terem 27 gép + tantermi gépek interaktív táblákhoz + irodai gépek + laptopok, és most akarnak még 1 informatika termet a nyáron)

Ha mindenképp létre kell hozni a felhasználókat, lehetséges hogy pl egy "excel" táblában létrehozott adatbázisból töltsem fel őket? (Létrehozok egy minta felhasználót amiről készítek egy mentést és beszúrom mögé a neveket ugyan azokkal a paraméterekkel?)

(#13371) kraftxld válasza Theory66 (#13370) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)

Hozz létre minden felhasználót normális csoportokkal, OU-kkal.
Az excel táblát elmented mint egy CSV file, és import-csv meg az add-qaduser Quest / Dell powershell paranccsal meg lehet csinálni. [link]

(#13372) bon

bon
(senior tag)

Windows 8.1 Ent. Sysprep-elésével szívok, kritikus hibával kilép mindig.

A logban ezt találok:
2016-05-04 11:21:53, Error SYSPRP Package Microsoft.VCLibs.110.00_11.0.51106.1_x86__8wekyb3d8bbwe was installed for a user, but not provisioned for all users. This package will not function properly in the sysprep image.

2016-05-04 11:21:53, Error SYSPRP Failed to remove apps for the current user: 0x80073cf2.

2016-05-04 11:21:53, Error SYSPRP Exit code of RemoveAllApps thread was 0x3cf2.

2016-05-04 11:21:53, Error [0x0f0082] SYSPRP ActionPlatform::LaunchModule: Failure occurred while executing 'SysprepGeneralize' from C:\Windows\System32\AppxSysprep.dll; dwRet = 0x3cf2
2016-05-04 11:21:53, Error SYSPRP ActionPlatform::ExecuteAction: Error in executing action; dwRet = 0x3cf2
2016-05-04 11:21:53, Error SYSPRP ActionPlatform::ExecuteActionList: Error in execute actions; dwRet = 0x3cf2
2016-05-04 11:21:53, Error SYSPRP SysprepSession::Execute: Error in executing actions from C:\Windows\System32\Sysprep\ActionFiles\Generalize.xml; dwRet = 0x3cf2
2016-05-04 11:21:53, Error SYSPRP RunPlatformActions:Failed while executing SysprepSession actions; dwRet = 0x3cf2
2016-05-04 11:21:53, Error [0x0f0070] SYSPRP RunExternalDlls:An error occurred while running registry sysprep DLLs, halting sysprep execution. dwRet = 0x3cf2
2016-05-04 11:21:53, Error [0x0f00a8] SYSPRP WinMain:Hit failure while processing sysprep generalize internal providers; hr = 0x80073cf2
2016-05-04 11:22:46, Error [0x0f0073] SYSPRP RunExternalDlls:Not running DLLs; either the machine is in an invalid state or we couldn't update the recorded state, dwRet = 0x1f
2016-05-04 11:22:46, Error [0x0f00ae] SYSPRP WinMain:Hit failure while processing sysprep cleanup external providers; hr = 0x8007001f

Azt javasolják távolítsam el a Modern ui-s alkalmazásokat, amit megpróbáltam, de 8db-ot nem enged eltávolítani. Mit tehetnék, hogy sikerüljön a sysprep?

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, SB X-Fi XtremeGamer, Logitech MX Master, Surface 3, Nokia Lumia 925

(#13373) dkaro válasza bon (#13372) üzenetére

dkaro
(kvázi-tag)

Nálam is volt ilyen hiba. Candy crush és társai okozták. Mi az a 8 amit nem enged leszedni?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.