Hirdetés

2014. október 20., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#8501) adamka16 válasza bon (#8500) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Miért? Gyerekek kezei között hol lesznek ezek a laptopok? Sehol... Csak tudnám utána a bérbe adó mit akar csinálni vele ha nem vesszük meg pl. ?!

(#8502) adamka16 válasza woland_y2k (#8499) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Ezt a klienseken tudom beállítani?

(#8503) woland_y2k válasza adamka16 (#8502) üzenetére

woland_y2k
(Jómunkásember)

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8504) adamka16 válasza woland_y2k (#8503) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Majd ha lesz időm megcsinálom, ha tényleg szükséges..

(#8505) Timer

Timer
(tag)

Nem feltétlen rendszergazda téma, de hátha nem csak én szívok kliensekkel:

Találkozott-e már valaki olyan jelenséggel, hogy az operációs rendszert tartalmazó SSD-t úgy ismeri fel a rendszer, mint egy pendrive-ot? Magyarán, felkínálja leválasztásra, de hála az égnek, nem teszi meg, még ha a felhasználó rá is bök. Nem tudom, van-e hozzá köze, de tiszta telepítésre nem volt mód, IDE módban hajtott merevlemezről dobtam át a rendszert SSD-re (sajnos az AHCI hiányát már csak a klónozás után vettem észre), majd a registry-ből állítottam át AHCI üzemmódra a Windows-t. Tudtok erre valami megoldást, mert bosszant.

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920

(#8506) Hedgehanter válasza Timer (#8505) üzenetére

Hedgehanter
(őstag)
LOGOUT blog

Nekem AHCI-ban van az itthoni gepem es ott van az USB levalasztas menuben az SSD sot a normal masik HDD is..

[ Szerkesztve ]

(#8507) InfiniteReality válasza Timer (#8505) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

Alaplapi chipset drivert fel kell tenni, és a Standard 1.0 AHCI helyett is a megfelelőt.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#8508) Timer válasza InfiniteReality (#8507) üzenetére

Timer
(tag)

Köszönöm, megpróbálom! ;)

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920

(#8509) E.Kaufmann

E.Kaufmann
(fanatikus tag)

Telepített-e valaki mostanában jogtiszta OEM XP-t? újra akartam húzni egy régi gépet egy mérőeszköz miatt, de már az első indulásnál kajabál, hogy aktiváljam, és elsőre sikerül is, de mikor megtörtént az aktiválás visszalép a bejelentkezéshez és mikor újra bejelentkeznék, megint kiabál, hogy aktiváljam. Próbáltam telefonon is, de nem ragad meg az aktiválás. Már próbáltam másik telepítőt és másik olvasót is, de semmi.

(#8510) woland_y2k válasza E.Kaufmann (#8509) üzenetére

woland_y2k
(Jómunkásember)

emlekeim szeint ez kell neked.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8511) E.Kaufmann válasza woland_y2k (#8510) üzenetére

E.Kaufmann
(fanatikus tag)

nem müxik :(

(#8512) sanzi89

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Szeretnék beüzemelni egy pfSense-t. A kérdésem, hogy hova kell beépíteni a jelenlegi hálózati infrastruktúrába? Jelenleg valami ilyesmi a rendszer:

A cél az volna, hogy különféle statisztikákat készítsek - melyik gép mennyi forgalmat generált, milyen url-eket kért, stb -, tilthassak bizonyos gépeken/csoportokon internet elérést, vagy csak bizonyos url-eket, esetleg bizonyos szolgáltatásokat. Az volna a legjobb, ha a kliens gépeken semmit nem kellene átállítani - régen volt egy squid proxy, de kézzel adták meg az internet beállításoknál az elérhetőségét -.
Nem igazán tudom elképzelni, hogyan is kellene felépíteni egy ilyen rendszert, így bátorkodtam kérdezni. Nagyon köszönöm előre is!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8513) InfiniteReality válasza sanzi89 (#8512) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

Ha minden gép a switchből megy, akkor a switch és a router közé.

(#8514) sanzi89 válasza InfiniteReality (#8513) üzenetére

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

És a pfSense belső lába legyen a gépek alapértelmezett átjárója a router helyett? A pfSense külső lába és a router legyen másik IP tartományban? Így dupla NAT-olás lesz a hálón, és kvázi feleslegessé is válik a router, és a szolgáltató modemét egyből lehetne dugni a pfSense külső lábára, jól mondom?

[ Szerkesztve ]

(#8515) InfiniteReality válasza sanzi89 (#8514) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

Teljesen jól mondod, a pfsense (ha van elég lába), kiváltja a routert.

(#8516) bugizozi

bugizozi
(senior tag)

Sziasztok!

Adott egy felhasználó: tothne.marika. Sajnos elvált és a tothne-t nem szeretné már használni se bejelentkezéskor, sem emailezéskor. Mi a legegyszerűbb módja annak, hogy tothne.marika-ból kovacs.marika-t kreáljak? Simán átnevezhetem az AD-ban (2008) a nevét meg az Exchange-ben (2007) az email címét?

Köszönöm! :R

CCNA, VCP-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#8517) Cxgrav válasza bugizozi (#8516) üzenetére

Cxgrav
(senior tag)

Szia!

Igen, simán átnevezed AD-ban mindenét. (felhasználónév, megjelenítendő név)
Érdemes figyelni az olyan programokra, amik szeretnek a docsetbe dolgozni, pl ÁNYK, annak a configfile-jában írjuk át a változást.
Exchange-be pedig létrehozod neki aliasként a kovacs.marika@ e-mail címet és beállítod elsődlegesnek.

Picture me Rollin' by 2pac

(#8518) ksanc válasza E.Kaufmann (#8509) üzenetére

ksanc
(fanatikus tag)

Üdv!

Tiszta telepítés ha jól értem, nem valami partition restore, ugye?
Érdemes lenne letesztelni a vinyót és a memóriát, hogy biztosan jók-e.

(#8519) bugizozi válasza Cxgrav (#8517) üzenetére

bugizozi
(senior tag)

És ilyenkor a személyes profilja megmarad? Asztalon ikonok, nyomtatók stb vagy mindent újra be kell állítani?

Köszi! :R

CCNA, VCP-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#8520) kraftxld válasza bugizozi (#8519) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Megmarad minden.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#8521) gaborbol

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Van egy nyomtato konika minolta bizhub C35 szoltak,hogy nem nyomtat, ha nyomtat is akkor 20-30 percenket egy vagy ket oldalt. Pingelem es 80%-os csomagveszteseg.

Kiszedem a halozatbol rakotom egy sima 8 portos egyszeru switch-re, ra egy laptop es nincs packet loss egy darab sem.
Eredeti kabelre radugom a laptopot elkezdem pingelni nincs packet loss, tehat a kabel jo.

Atdugtam egy masik hp procurve switchre, uj kabel, firmware update, driver update es megint csak packet loss, barmit csinalok vele packet loss.
Hp procurve switchek vannak 5 kulonbozo modell az osszesen csinalja. Egyedul a kis 8 portos szir-szar switch-el nem csinalja vagy, ha a laptopot kozvetlenul kotom ra. Amint a procurve-re radugom a 8 portos switchet egybol jon a packetloss.

A Hp-n nem latok semmi hibat, semmit nem ir a portra, hogy gond lenne. SPT protocollt kilottem semmi eredmeny. Markaszerviz kijott, az eszkoz szerintuk hibatlan.

Es csak munkaidoben csinalja, reggel vagy este pingelem kimegy 250 csomag es nincs veszteseg :W

Mi a banatot lehetne vele csinalni?

[ Szerkesztve ]

(#8522) bobsys válasza gaborbol (#8521) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Told el 8-10 oraval a nyomtaton a system timeot igy azt hiszi munkaidon kivul van napkozben :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8523) Timer válasza gaborbol (#8521) üzenetére

Timer
(tag)

Csak találgatok, de valami para az IP címmel esetleg? Munkaidően több kliens aktív.

(#8524) iwu válasza bobsys (#8522) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

:C :C :C

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#8525) Alex91 válasza gaborbol (#8521) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nincs ip cim utkozes?

Sellerbuyer - Én azt gondolom, akik microservert használnak azért, mert felismerték, hogy szemléletváltásra van szükség, azok min. 20-30, de lehet, hogy 50 évvel járnak a többiek előtt és igazi úttörők.

(#8526) brd válasza gaborbol (#8521) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Meg kellene nézni a nyomtató felé menő csomagokat, pl. egy Wireshark használatával. Én pl. olyan Konica-val találkoztam már, ami minden multicastos csomagot magához rántott, emiatt halt szét ugyanígy napközben (a switch bírta, a Konica nem). Azon egy firmware-frissítés segített. Ha külön VLAN-ba teszed a Konica-t és egy klienst a HP switchen, akkor is van packet loss?

The only real valuable thing is intuition.

(#8527) gaborbol

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Kapott uj IP-t, kapott uj firmware-t , azon gondolkodttam hogy nem a system time-ot kene eltolni rajta, hanem a nyomtatot a szomszed epulethez, ahol eppen alapot betonoznak es csak beleloknem a godorbe.

Aztan masnap visszamennek, hogy hol a nyomtato? Eltunt? De kar. :)

Wireshark -ra raprobalok.

[ Szerkesztve ]

(#8528) DopeBob válasza gaborbol (#8527) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

nekem egyszer volt hasonló, nem hiszem, hogy itt is ilyesmi, de hátha:

ilyen hálózatra köthető kína dzsunga megfigylőrendser doboza. Volt 2 db, hol mentek hol nem... ugyan az volt a mac címük :W

MZ/X

(#8529) Hedgehanter válasza gaborbol (#8527) üzenetére

Hedgehanter
(őstag)
LOGOUT blog

Mar megint a pro-curve? A riaszto is azzal kinlodott a multkor nem? :)

(#8530) MasterDeeJay

MasterDeeJay
(őstag)
LOGOUT blog

Active Directory-val kapcsolatban lenne kérdésem. (win srv 2012r2)
Hogyan lehet megoldani azt hogy a felhasználó akár melyik gépbe bejelentkezik mindig ugyan azokat a fileokat lássa az asztalán és dokumentum könyvtáraiban?
Tehát magyarul a teljes profil (temp-eket kivéve) a szerveren legyen fent. Egyéni hálózati megosztásra is gondoltam, de nem tudom a fejükbe verni hogy azt használják, ezért kellene Asztal és Dokumentumok szinkronizálás. (levelező kliens is thunderbird portable az asztalon és jó lenne menteni valahogy, viszont túl nagy ahhoz hogy a hálózatról fusson folyamatosan, hely van de sávszéllel spórolnék)

Más de hasonló nyomtatással kapcsolatban. Van egy rakat hálózati nyomtató ip címmel, mennyire gáz az ha én fogom és csak a szerverre telepítem fel a nyomtatókat majd megosztom úgy hogy a kliens gépeken a szerver által megosztott nyomtatókat veszem fel?
Így megspórolnám a driver telepítést, ip cím beírást rendszergazdai jog sem kell telepítéskor... mindent, csak be kéne írnom profilokba hogy \\szerver\nyomtató...(pl: logon scriptel)
Ennek továbbgondolása hogy valahogy logolni a nyomtatott mennyiséget szerveroldalon (felhasználónév alapján ki mennyit nyomtat).
Tehát megosztott nyomtató vs hálózati nyomtató.

[ Szerkesztve ]

(#8531) kraftxld válasza MasterDeeJay (#8530) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Az elsőre: Folder Redirection környékén keresgélj a group policy-ben.
És igen, a nyomtatót feltelepíted a szerverre, megosztod, majd szintén group policy-vel kitolod a megfelelő felhasználóknak.
Nyomtatás számlálást nem tud, ahhoz külső progi kell.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#8532) DopeBob válasza MasterDeeJay (#8530) üzenetére

DopeBob
(PH! addikt)

http://www.papercut.com/products/free_software/print_logger/

én ezt használom, csv-t csinál, de excellel 1 perc feldolgozni. Ha szerveren van az összes hálózati nyomtató, akkor szerverre felrakod, és logol mindent.

MZ/X

(#8533) MasterDeeJay válasza DopeBob (#8532) üzenetére

MasterDeeJay
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi!
Kipróbálom!

kraftxld
Megtaláltam, alkotok vele valamit. Ez nagyon megkönnyít elég sok dolgot!
Bár nálam magyarul van de át fogom váltani angolra, a leírások is inkább angolul vannak.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8534) brd

brd
(PH! nagyúr)

Hogy lehet azt megmondani egy Windows-nak, hogy a domain controllert ne keresse az egyik beállított DNS server-nél? Pl. ha be van neki állítva a 8.8.8.8 is másodlagosnak, akkor attól ne próbálja megkérdezni, hogy mi a _LDAP._TCP.dc._msdcs.domainname, vagy, hogy a "nem létezik"-et ne fogadja el, és kérdezze meg a másik DNS serverektől is?

The only real valuable thing is intuition.

(#8535) quailstorm

quailstorm
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Hello!
Rendszergazda ismerősömnek kéne segítség, nincs a helyzet magaslatán, sok mindent helyette csinált haver...

Windows steady state-hez hasonló appot keres, lehetőleg ingyeneset. Windows 7 Enterprise 64 bit a célplatform. Nagyon elterjedt szokás lett a kölkök közt az összes létező dolog elállítása, meg a rendszer megpinkesítése. Tehát az a lényeg, hogy ne mentse a beállításokat, mindig ugyanúgy bootoljon.

Előre is köszönöm.

(#8536) kraftxld válasza quailstorm (#8535) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Normális group policy beállítások korlátozásokkal, természetesen helyi admin jog azonnali elvétele a gépeken, meg mandatory profil bevezetése.

(#8537) quailstorm válasza kraftxld (#8536) üzenetére

quailstorm
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

admin jog eddig se volt
majd utánanézek mi mit jelent :DDD

(#8538) iwu

iwu
(PH! addikt)

hali,
external relay domain kérdésem lenne...
még nem csináltam sosem ilyent.
nem a leg életszerűbb screnárió, de tesztelni akartam.
Van egy exchange 2007 publikus neten, (régen erre mutatott az mx rekord) ahol a a tesztdomain.hu authoratív, ment is rendesen, befogadta a leveleket.
Egy új 2010 exchange serveren felvettem a tesztdomain.hu-t external relay domainnek, a tesztdomain.hu mx rekordja erre az exchange 2010re mutat. Csináltam az orgconfig/hubtransport alatt egy send connectort, ami a tesztdomain.hu address space leveleket továbbítja az exchange 2007 publikus fqdnjére.
Viszont ez így nem megy:P (Sbs mindkét szerver, nincs edge szerepkör) - ez lehet a baj?
A hiba az, hogy a 2010 válaszol ismeretlen címzettet.
Thx,
iwu

(#8539) kraftxld válasza iwu (#8538) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Internal relay kell, meg ha a gyári antispam be van kapcsolva azon is csavarni kell.
Paul Cunningham elég jól leírja a témát itt, én lusta vagyok litániákat írkálni :D
[link]

(#8540) iwu válasza kraftxld (#8539) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

ha externalról internalra rakom, ugyanúgy a 2010 dob ismeretlen címzett hibát a feladónak...(tudom, hülye kérdés, de akkor milyen esetben kell external? :B ) mert itt ugye tök különböző domain nevekről beszélünk a 2010 és a 2007 exchangeeken.

wazze, asszem megvan a hiba...amatőr...ugye az isp csak saját magát engedi smarthostnak, gondolom itt akad el...

[ Szerkesztve ]

(#8541) iwu válasza iwu (#8540) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

megfordítom az mx irányt, hogy ez volt-e a baj:) csak idő, míg befrissül a dns...

(#8542) VeryByte válasza iwu (#8540) üzenetére

VeryByte
(fanatikus tag)

ISP-től függ.
Nálam chello (UPC) a smarthost, de amikor éppen gáz volt vele, akkor használtam már a saját invitel-es account-omat is. :-)

Sony Xperia Z (4.4.2), Samsung GT-P7500 (4.0.4), Google Nexus S (4.1.2), Sony Xperia SP (4.3)

(#8543) InfiniteReality válasza kraftxld (#8531) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

kraftxld Neked van valós tapasztalatod ezekkel a folder redirection-ökkel, meg a roaming profile-okkal Win7 környezetben? XP alatt próbáltam anno, ott meg van a maga limitációja (2 gépről nem lehet bejelentkezni). Ezek Win7 alatt is léteznek, vagy változtattak rajtuk?
Vagy Te csak egyszerű folder redirection-t javasolsz és nem roaming profile-t?

(#8544) moha bácsi

moha bácsi
(tag)

Sziasztok!

Tisztaszoftveres Windows7 Enterprise-t szeretnék tartományi környezetben a sysprep használatával előkészíteni a klónozáshoz. Sajnos miután lefut a sysprep (bepipálva az általánosítás négyzetet és a kezdőélmény kiválasztva), egyszerűen „elfelejti” a korábban telepített Intel VGA drivert. Hogyan tudnám rávenni, hogy ne telepítse újra az eszközillesztőket, csak a gép egyedi azonosítóit generálja újra?
Guglit túrva ezt találtam, de nem akar működni, hibásnak találja az xml file-t:

Ezt tettem az xml file-ba:
<settings pass="generalize">
<component name="Microsoft-Windows-PnpSysprep">
<PersistAllDeviceInstalls>true</PersistAllDeviceInstalls>
</component>

Köszi a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

-=BÉRELHETŐ REKLÁMFELÜLET=-

(#8545) kraftxld válasza InfiniteReality (#8543) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A folder redirection rendesen működik több géppel, a roaming profil jóhogy szétakad :)

(#8546) sanzi89

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Windows Server 2012 R2 kiszolgáló, Windows 7 Pro kliensek. Egy fél osztály egy informatika csoport, benne van mondjuk 15 gyerek, akik ugyanazon csoport tagjai. Van egy K felcsatolt csak olvasható meghajtó, és van egy L felcsatolt meghajtó, amihez teljes jogosultságuk van. A probléma már szinte mindennapos, hogy egyszerűen nem látják a csak olvasható K meghajtót, a saját L meghajtójukat látják. 3 gépterem majdnem 60 gépén, kb 120 felhasználó közül össze-vissza jön elő a hiba, van, hogy senkinek, van, hogy 3-4 gyereknek is, miközben a többieknek semmi gondjuk vele. Fizikailag is külön helyen vannak a termek, külön switch-ek mögött. Ki/be jelentkezés nem oldja meg a gondot, 10-ből 9 alkalommal reset hatására látják a meghajtót, de van, hogy akkor se.

Az L meghajtót egyébként egy .bat fájl csatolja fel, amit a Logon Script-nél adok meg, tartalma csak az alábbi:
net use L: \\megosztas\helye y
A K meghajtó pedig a felhasználó saját Home Folder-je, ami K meghajtóként csatol szintén egy hálózati megosztást.

Mondjatok valami ötletet, mert rohadt idegesítő probléma, és egyszerűen nem tudom mihez kezdjek. :W

[ Szerkesztve ]

(#8547) Plero válasza sanzi89 (#8546) üzenetére

Plero
(tag)

Ez is probléma nálunk Win2008R2-ön Win7 Pro kliensekkel!
Megoldást még én sem tudom, de érdekel!

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#8548) bobsys válasza sanzi89 (#8546) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Login scriptet kukazni es hasznald a group policy preferences keresztul a halozati meghajto felcsatolasat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8549) sanzi89 válasza bobsys (#8548) üzenetére

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi az ötletet, élesítettem, remélem így már nem lesz gond.

(#8550) szaniszlokar

szaniszlokar
(újonc)

Sziasztok!

A segítségeteket szertném kérni. Egy iskolai hálózatot kell feltámasztanom. A szerver tönkrement és a közhálós router működtette a hálózatot. Az új szervert feltelepítettem, Windows server 2012 R2 oprendszerrel. Van már tapasztalatom a szerverek üzemeltetésében, tehán nem nulláról kezdem a dolgot. Az előző szerveren 2008 R2 volt.
A mostanin be tudom állítani az alapvető dolgokat, DNS, DHCP, WSUS, tartományvezérlőnek is elő van léptetve stb, de sajnos az átjáróval nem boldogulok. A 2008 R2-ben a szerepköröben ha jó emlékszem, volt egy ilyen lehetőség, hogy átjáró. A sulinetes netet szeretném megosztani a tartomány többi tagja felé.
Itt most nem találtam ilyet, hogy átjáró. Gondolom, hogy átnevezték a szerepkört, így nem tudom, hogy mit kellene feltelepíteni. Több mint 4 éve nem foglalkoztam a szerverrel, mert nem én voltam a rendszergazda, most a nyakamba szakadt az összedőlt hálózat.
A kliensek között vegyesen van XP, W7, W8.1.

Legyetek szívesek segítsetek már egy kicsit, hogy mit és hol keressek!

Köszönöm!

(#8551) Plero válasza szaniszlokar (#8550) üzenetére

Plero
(tag)

A sulinetes switch-nek mindegyik portjának más a címe! van publiku és nem publikus portja. Itt tudsz segítséget kérni a sulinetes dolgokról.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#8552) sanzi89

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Újabb gondom akadt. Eddig egy-két szoftvernek a frissítését szépen beállítgattam GPO-ból (Adobe Reader, Java, Chrome). Most felfrissíteném a Java 7 u67-et Java 8 u25-re, szépen, ahogy eddig, próbaképpen ráengedtem egy teremnyi gépre, a gépek felén hiba nélkül lement a művelet kb 1-2 perc alatt, a másik fele pedig fél órája malmozik a boot képernyőnél, hogy Várjon...
Megint mi a túró baja lehet? :(

(#8553) szaniszlokar válasza Plero (#8551) üzenetére

szaniszlokar
(újonc)

Hello!
A sulinetes része rendben van. A szerver egyik hálókártyája a publikus a másik pedig a privát portban van. Eddig is így ment, amíg ment a szerver.
Azt kellene kiderítenem, hogy hogyan hívják most az átjáró szerepkört, mit kellene telepítenem a szerepkörök közé, hogy meg tudjam osztani a netet a helyi hálózat felé.

(#8554) sanzi89 válasza sanzi89 (#8552) üzenetére

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Nos, 1 óra alatt eljutottak oda, hogy ugyan letörölték a Java 7-et, de már nem rakták fel a Java 8-at. Reset után pedig újra homokórázik a végtelenségig...

(#8555) sanzi89 válasza sanzi89 (#8554) üzenetére

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Újabb gyönyör. Miután töröltem a Java 8 u25-öt a GPO-ból, és beállítottam, hogy törölje minden gépről, ahol esetleg felrakta, ott kb minden második gépen visszarakta a Java 7 u67-et, a többin nem. Milyen jó, hogy ugyanaz a hardver, ugyanaz a szoftver, ugyanakkor ugyanazt beállítva ez már a negyedik verzió amit kapok. És 19 gépről beszélünk. Hogy a picsába oldják meg ezt 1000 gép esetén? Mert ez így mocskosul gagyi szar...

(#8556) bobsys válasza sanzi89 (#8555) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

SCCM amivel masszirozni szoktak ezeket

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.