Hirdetés

2014. október 2., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#8401) anulu válasza Timer (#8398) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

van jópár Exchange guru itt a fórumon, szerintem szívesen segítenek. meg én is kapirgáltam már egy picit (:DDD). bár SBS-ben még nem nyúltam hozzá :( de szerintem az alapja ugyanaz kéne, hogy legyen.

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | Heartbleed, Shellshock - 2014 valóban a Linux éve lett...

(#8402) kraftxld válasza anulu (#8401) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Tök ugyanaz, annyi a különbség, hogy a cert-et meg pár dolgot az SBS konzolon keresztül kell rugdalni.
Plusz néhány dolog szétugorhat ha powershell-en keresztül az ember kicsit mélyebbre durkál mint kéne :)

[ Szerkesztve ]

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#8403) anulu válasza kraftxld (#8402) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

az utóbbi fél évben totálisan átszoktam PS-re. kicsit gáz lenne sok-sok százezer mailboxot meg az alatta levő vasakat több ügyfélnél konzolból / IE-ből (bleh) manage-elni :) jó tudni, h ilyen különbség van!

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | Heartbleed, Shellshock - 2014 valóban a Linux éve lett...

(#8404) Timer válasza anulu (#8401) üzenetére

Timer
(tag)

Köszi! Rögtön kérdeznék is egy blődet: a telepített operációs rendszer Windows Server 2008 Standard, próbáltam előkeríteni a rendszerben az Exchange-t. Telepítve semmi sincs, és sem szolgáltatásként, sem role-ként nem találom. Külön telepítőlemezzel lehetne feltelepíteni a rendszerbe?

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920

(#8405) kraftxld válasza Timer (#8404) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Inkább fizessetek elő O365-re, jobban jártok :)

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#8406) Timer válasza kraftxld (#8405) üzenetére

Timer
(tag)

A saját EX "tudásomat" nézve én is így gondolom, de azért érdekelne a dolog, hogy mégis mi, merre! :)

Nokia 3210 >> Sony J7 >> SE T230 >> SE K700i >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> SE XPERIA Mini Pro SK17i >> SE XPERIA Arc S >> Nokia Lumia 920

(#8407) kraftxld válasza Timer (#8406) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Egy kis olvasnivaló: [link]
Ha végigolvastad a könyvet és a benne lévő dolgok mondjuk 50%-át kipróbáltad VMware workstation-ben, várunk vissza a kérdésekkel :)
Pár sorban itt a fórumon ne várj komplett Exchange leírást.

(#8408) Timer válasza kraftxld (#8407) üzenetére

Timer
(tag)

Köszi, de nem is vártam komplett leírást! :) Először virtuális gépen próbálkozok, és amint tudom, befizetem magam egy pár napos EX gyorstalpalóra.

[ Szerkesztve ]

(#8409) kraftxld válasza bugizozi (#8371) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Még év vége elött, az oroszok, akarom mondani vSphere 6 már a kamrában van :)
Már az 5.5 U2-ben megcsinálták, hogy C klienssel is lehessen HW10-es virtuális gépet bütykölni.

(#8410) kraftxld válasza Timer (#8408) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Fölösleges a pénzes gyorstalpaló, pár virtuális gépet összedobsz és gyakorolsz rajta.

(#8411) bon

bon
(senior tag)

Ti milyen módon oldjátok meg ha tartományi tag notebook hálózati mappái a készülék elalvása után Offline-ok lesznek? Én eddig újraindítást javasoltam, de hátha van jobb módszer is, mert baromi zavaró. XP-nél erre volt egy kis ikon a tálcán aminél kényszeríteni lehetett az újraszinkronizálást.

A számítógépnek lelke van! - ASUS P6X58D-E, Intel CoreI7 930 2.8Ghz, 6x2GB DDR3 1333MHZ Kingston, Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU, SB X-Fi XtremeGamer, Surface 2 RT, Nokia Lumia 925

(#8412) iwu válasza Timer (#8404) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

igen. sbs először felmegy a server 2008, majd külön indítod az "sbs" részt...amiben az ex és sp megy fel...
régen külön disk volt, most asszem egyben van már.
töltsd le a trialt, vmben telepítsd...át lehet látni. ha valami összeugrik benne, az már macerásabb...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#8413) MasterDeeJay

MasterDeeJay
(őstag)
LOGOUT blog

Hali Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi feladatom megoldásában:
Adott egy közel száz pc-s hálózat amelyen proxy szervert kellene felhúznom. A kérdés az hogy milyet?
Tudnia kell a gépekről egyenként infót adni hogy melyikről milyen címet kérdeztek le, hálózati forgalmat monitorozni, valamint adott címek letilthatók legyenek. Vas van rá több hálókártyával, Win Server 2012 r2-re kellene. Fizetős progi nem jó, ingyen kell tegnapra! :)
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#8414) PumpkinSeed

PumpkinSeed
(őstag)
LOGOUT blog

Xen szerver esetén az automatikusan induló rendzserre mit tudok feltenni, ha csak annyit akarok, hogy azt adja meg, hogy melyik virtuális oprendszerre továbbítsa a kérést?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#8415) iwu válasza MasterDeeJay (#8413) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

pfsense...

(#8416) adamka16 válasza MasterDeeJay (#8413) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Pfsense mindenképp. Főleg hogy már a Face tiltást is megoldottam rajt, nálam ez a No1. Párat kipróbáltam már, de ez az egyetlen ami rengeteg mindenre jó, paraméterezhető, támogatja a 2 wan kapcsolatot, frankó tűzfal, monitorozás, sávszélkorlát alias-ra, rengeteg dolog... nem sok olyan van amit hiányolok belőle.

(#8417) iwu válasza adamka16 (#8416) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

facet hogyan tiltod?

(#8418) adamka16 válasza iwu (#8417) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

tessék :)

[link]

+ az aliasok listája:
66.220.144.0-66.220.159.255 69.63.176.0-69.63.191.255 69.171.224.0-69.171.255.255 74.119.76.0-74.119.79.255 67.200.0.0-67.200.127.255 66.199.37.136-66.199.37.143 66.93.78.176-66.93.78.183 66.92.180.48-66.92.180.63 65.192.0.0-65.223.255.255 65.201.208.24-65.201.208.31 204.15.20.0-204.15.23.255 173.252.64.0-173.252.127.255 66.45.237.123 31.13.64.0-31.13.127.255 69.171.224.0-69.171.255.255 204.15.20.1-204.15.23.255 69.63.176.0-69.63.191.255 66.200.144.0-66.220.159.255

ezeket egyesével felvenni alias-ként és figyelni, hogy jó legyen beírva a subnet mask!!!

[ Szerkesztve ]

(#8419) VeryByte

VeryByte
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Ez most kliens oldali kérdés.
Adott egy w7x64HomePremium.
Wifi kártya működik (eszközkezelőben teljesen rendben van), de nem látja a wifi hálózatokat.
Valaki találkozott már ilyennel?
Biztos, hogy a felhasználó a csoda mindenféle optimalizáló szarjával cseszett el valamit, csak nem feltétlenül szeretném újra húzni a cuccot.

Sony Xperia Z (4.4.2), Samsung GT-P7500 (4.0.4), Google Nexus S (4.1.2), Sony Xperia SP (4.3)

(#8420) Timer válasza E.Kaufmann (#8395) üzenetére

Timer
(tag)

Hopp, tegnap átsiklottam a válaszod felett, nagyon szépen köszönöm az információt! ;)

(#8421) Timer válasza iwu (#8412) üzenetére

Timer
(tag)

Rendben, köszi! A trial-t már leszedtem, elkezdtem nézegetni! :)

(#8422) kraftxld válasza VeryByte (#8419) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nincs kikapcsolva a wifi a gépen lévő kapcsolóval?

(#8423) adamka16 válasza VeryByte (#8419) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Nálunk 1-2 pályázati acer noti is csinál hasonlót, wifi bekapcsolva frankón működik, látja is a hálózatokat de nem tud csatlakozni egyikhez se. Win melegen újraindít után tökéletesen működik és csatlakozik is ahogy kell. Szűz rendszerrel, más oprendszerrel is tapasztalható a probléma ami valszeg hardveres eredetű.

(#8424) kraftxld

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Mai kókányolás:
Épp összeolvad két jogász cég, az egyiknél SBS 2011 a másiknál Office 365.
A batch migráció közben levágta a szolgáltató a netet, mivel ma közölték velem, hogy szept 30-tól felmondták a szerződést.
Szervert be a kocsiba, hazarobogtam vele, kivágtam az udvarra, áramot, hálóztatot neki, IP cím átírása, 443-as meg 3389-es portot átirányítottam, a DNS-t átlöktem az én statikus IP címemre, aztán hadd szóljon :D
Épp most fejezi be az utolsó postafiókót, ADSL-el még vagy 4-5 napig elszarakodott volna.
Délután a gyerek jól meg is dobálta a szervert piros pöttyös labdával, hogy jobban tekerjen :D

[ Szerkesztve ]

(#8425) sutszi válasza kraftxld (#8424) üzenetére

sutszi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Illegálisan alkalmazod a kiskorú gyermeked titkos technológiai ismereteit, hogy előrébb juss a karrieredben ?! ;] :))

(#8426) iwu válasza adamka16 (#8418) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

thx :K

(#8427) anulu válasza kraftxld (#8424) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

asszem megvan a napi lol :DDD

(#8428) iwu válasza kraftxld (#8424) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

:C
ma hozza nekem is a futár a 2 db dell r720-t (remélem, most nem a szomszédba teszik le:P), én sem a lakásban fogom telepíteni őket:)

(#8429) Hequila válasza kraftxld (#8424) üzenetére

Hequila
(őstag)

Hasonló megoldást akkor szoktam alkalmazni, amikor az ügyfél gépe vagy tele van egérszarral, vagy olyan büdös (dohány, doh és igénytelenség szag tetszés szerinti elegye), hogy a boltban 5 perc után fejfájást kapok tőle (gyakorlati példa mindkettő).
De ez egy másik szakma :)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8430) kraftxld válasza Hequila (#8429) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ez is poros volt rendesen meg zúg mint a traktor :)

(#8431) VeryByte válasza kraftxld (#8422) üzenetére

VeryByte
(fanatikus tag)

Az ötlet jó, de nincs. Sőt, ugye itt csak Fn-F3 van, az meg kapcsolgatja rendesen.
De azóta vagy update miatt, vagy tegnap éjjeli - de mostanában hatással bíró - akciózásom miatt megjavult. Kicsit misztikus a gép a sok sz**tól.

Sony Xperia Z (4.4.2), Samsung GT-P7500 (4.0.4), Google Nexus S (4.1.2), Sony Xperia SP (4.3)

(#8432) adamka16 válasza iwu (#8426) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Működik?

(#8433) sanzi89

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Valakinek tapasztalata Firefox telepítés és frissítésről GPO-n keresztül? A köcsög Mozilla nem ad ki .msi fájlt, a FrontMotion.com-on nincs fent a legújabb verzió, az itt található két leírás pedig nagyon úgy tűnik, hogy meghaladta a képességeimet.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8434) InfiniteReality válasza sanzi89 (#8433) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

Mi a WSUS-hoz Shavlik féle megoldást használunk. Működik, csak néha 1-1 frissítés ami valamiért nem megy fel, de többnyire jó.
Raádásul ez a Shavlik féle megoldás a legtöbb általánosan használt 3rd party program frissítéséhez jó (Adobe cuccok Reader, Flash, Shockwave, Pro, Skype - na itt néha kérdőjeles, Java, ITunes, stb.).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#8435) sanzi89 válasza InfiniteReality (#8434) üzenetére

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi, de WSUS egy darabig tuti nem lesz. De ahogy nézem a Chrome frissítése se olyan egyszerű ám, csak tudnám miért szopatják direkt a szoftver készítők az embereket...

(#8436) InfiniteReality válasza sanzi89 (#8435) üzenetére

InfiniteReality
(őstag)

http://www.google.hu/intl/en/chrome/business/browser/admin/

Itten van 32 és 64 bites MSI telepítő. Éppenséggel sima GPO-ból is feltolható a gépekre.

Csak vigyázni kell mert bizonyos pluginoknak nincs 64 bites verziója, így nem mennek a 64 bites Chrome-mal (Java és Flash van, azok mennek).

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#8437) Timer válasza sanzi89 (#8435) üzenetére

Timer
(tag)

Esetleg ha tervezel vírusvédelem bevezetését/váltását, akkor az F-Secure Client Security Premium "Software Updater" funkciója révén központi felületről megoldhatók ezek a dolgok. Elméletben. Gyakorlatban többé-kevésbé, de működik is a dolog.

(#8438) MasterDeeJay válasza adamka16 (#8416) üzenetére

MasterDeeJay
(őstag)
LOGOUT blog

Akkor nehezítsük a dolgot, olyan proxy szerver kell ami fut windows-on. Nem szeretnék még egy gépet beállítani csak ha tényleg nagyon muszáj.
Extrának pedig annyi hogy egy fő switchbe van kötve a szerver és a külső internet-router-be nem piszkálhatok semmit. Azaz nincs WAN meg LAN port, úgy kell megoldanom hogy a szerver egy hálózaton van a kliensekkel és nem tud átmenő forgalmat. (szerverben egyébként van 4db gigabites hálókártya)

(#8439) adamka16 válasza MasterDeeJay (#8438) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

windows server+virtualbox-ban egy pfsense 2 db hálókártya, mindegyik bridge-be, vagy ahogy szeretnéd...
egyik lan másik wan. Vagy virtual box helyett használhatsz hyper v-t
hogy akarsz tűzfalat ha nem a szerveren megy át a forgalom?

(#8440) MasterDeeJay válasza adamka16 (#8439) üzenetére

MasterDeeJay
(őstag)
LOGOUT blog

Tűzfal van.
Nekem csak a forgalmat kell befolyásolnom, illetve azt hogy milyen címet nézhetnek meg. A klienseken minden be lesz állítva proxy, nyilván ha ügyeskedni akar akkor kiveszi de azt meglátnám hogy nincs a kliensgépek között listában.
Na hát ha nem lesz lassú virtuálisba futtatva akkor megpróbálom úgy. Tesztnek felrakom egy másik gépre virtuálboxba, megnézni mit tud mert ez a pfsense eddig tetszik. Ja viszont most akkor 2 hálókártya ami ugyan abba a switch-be megy bele, gondolom mivel egyiken be másikon ki.

[ Szerkesztve ]

(#8441) sanzi89 válasza InfiniteReality (#8436) üzenetére

sanzi89
(őstag)
LOGOUT blog

Csak ezzel az a baj, hogy nekem kellenének a pontos verziók, hogy következő és frissíthető legyen a dolog, és itt mindig csak a legutolsó, aktuális van fent.

@Timer
Ilyenre esély sincs.

[ Szerkesztve ]

(#8442) adamka16 válasza MasterDeeJay (#8440) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

De így minden kliensen külön be kell állítani a proxyt ami csak magamból kiindulva rohadt sok idő. Így meg minden gép pfsense mögött és kakukk. Jóval egyszerűbb és gyorsabb megoldás. De hát kinek mi.

(#8443) Hedgehanter

Hedgehanter
(őstag)
LOGOUT blog

Van egy domain hosted egy helyen minden recorddal (MX, WWW, A) aztan van egy ficko ugy dont hogy megcsinalja ugyazezeket a recordokat egy masik helyen mas IP addresszekkel es az erdeklene hogy mi tortenik melyik recordok lesznek az elsodlegesek vagy hogy dol el melyik lesz lathato a DNS servereken?

(#8444) laszak válasza Hedgehanter (#8443) üzenetére

laszak
(tag)

A zóna DNS-szervere adja meg a hiteles rekordokat. (a lenti esetben hiába veszi fel a rekordjait, ha a DNS-t a régi helyen biztosítják, nem történik semmi)
(remélem, nem értettelek félre) :)

[ Szerkesztve ]

(#8445) iwu válasza adamka16 (#8432) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

jah, nem néztem, más projekt van. ha lesz kis időm, megtesztelem, thx:)

msi: elindítod a telepítőt, és a tempből ki tudod szedni.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.