Hirdetés

2015. szeptember 4., péntek

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

(#11351) gaborbol válasza CsodaPOK (#11347) üzenetére

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Ha van 8 db sata csatolo az alaplapon akkor akar server 2012 storage space is lehetne. Szerintem azzal jarnal a legjobban.
Abba nem lesz 2 TB -os HDD limit vagy vendor firmware locked drive vagy nem tamogatott raid konfiguracio.

brd: Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#11352) Rocko007 válasza CsodaPOK (#11347) üzenetére

Rocko007
(fanatikus tag)

LS 9211-8i, LSI 9311-8i? Az elobbi volt jatszos szerverbe, amig nem valtottam egy 9260-8i-re. Ebay-en celszeru korbenezni, jol arasitott modellek is fellelhetok.

(#11353) CsodaPOK válasza Rocko007 (#11352) üzenetére

CsodaPOK
(senior tag)
LOGOUT blog

Köszi, megnézem :R :R

@gaborbol: volt storage space-m 3x1 TB vinyóval Simple space-el, de olyan döglassú volt, hogy végül szétszedtem és inkább külön használom a vinyókat. Az írási teljesítmény egy önálló vinyó írását nem érte el, az olvasási néha tudott gyors lenni, de sokszor az is úgy belassult, hogy csak na. E rossz tapasztalat miatt inkább mellózném.

Kicsi a bors, de főleg az őrölt.

(#11354) petersonal

petersonal
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Van egy win 2008R2-es szerver azon fut egy exchange 14.3-as (remélem jót írtam és nem butaságot :B ). Ezen belül volt egy postafiók, ami úgy volt beállítva, hogy csak szervezeten belül fogadjon üzeneteket, és ha kívülről küldtek rá, akkor ugye a küldő kapott egy NDR-t. Ezeket nem lehet valahogy megkeresni? A cél az lenne h x-y dátum között kik voltak akik küldtek erre a címre levelet kívülről, ezeket megtalálni. Valaki csinált már ilyesmit? Googlezni nem nagyon sikerült az ügyben :/

(#11355) bobsys

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Vmware 4 + Exchange 2010 az ugy nem fog menni, szar lesz, szerezzetek fizikai vasat a multi role servereknek. Imadom!

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11356) iwu válasza petersonal (#11354) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

Szia,
szerintem a messagetrackinglog megmondja, fail eventek közt.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11357) kraftxld válasza bobsys (#11355) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Itt is meg vannak áldva ezzel páran.... Épp most tervezek át egy exchange 2010 rendszert harmadjára, 1200 felhasználóra kezdtek 12!!! fizikai szerverrel (HT/CAS/MBX külön, két szerver mindegyikből prod-ban, és ugyanez DR), aztán lett belőle 9 db virtuális, majd most 4 kombinált fizikainál tartunk :)
Biztosító, amcsi vaskalapos IT vezérkarral.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#11358) kraftxld válasza petersonal (#11354) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Exchange 2010, de legalább SP3 fent van.
Itt egy leírás, ne a webest használd mert az szar :)
[link]

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#11359) VeryByte

VeryByte
(senior tag)

Sziasztok!

Elért a Windows10. :-) Tegnap frissítettem a laptopom mint állatorvosi ló.
Megy is minden szépen, egy dolgot kivéve.
Elég aktívan használom az ujjlenyomat olvasót a belépésekhez. Ez 8.1 alatt szépen ment is, simán RDP-nél használtam a szerverekre belépéshez.
De most, win10-en nem akarja az igazat, a laptopra még be tudok vele lépni, de onnan tovább RDP-n nem.
Ilyen volt már valakinak? Vagy esetleg ötlet?

The satellites man the cell phones, the chips, the net...

(#11360) gaborbol válasza kraftxld (#11357) üzenetére

gaborbol
(őstag)
LOGOUT blog

Ilyen ugyfel nekunk is jol jonne.12 fizikai szerveren sokkal nagyobb az arres es a munkadij is valamit a szerver monitorozas es a rendszeres karbantartas is :DDD
Meg kell becsulni az ilyet manapsag :)

(#11361) bobsys válasza kraftxld (#11357) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Itt is nagyjabol 1200 user van. Aerospace ceg, Europai fohadiszallassal. Ketto hettel ezelott leraktam az asztalra, hogy akkor ami van abbol ezt lehet kihozni. Tegnap valami idiota elkezdett frocsogni, hogy VMWare 4 az fos az ugy nem fog menni, Windows NLB a CASnek szinten szarfos nem mukodik nem supportalt az MS altal :U es most akkor Dell R720 kell szerezniuk meg KEMP Load Balancert. Nincs semmi gond megirtam, hogy akkor ez x hettel fogja megdobni a projectet, ma pedig megirom, hogy akkor kezdhetjuk is a szerzodes modositast es kuldjuk a szamlat a +1 honap oradijarol :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11362) iwu válasza bobsys (#11361) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

re720 jó cumó, nálam az egyik ügyfélnél sok mindent visz egy pár belőle...

másik a témához 4500 user, 6 fizika sun szerveren (nem mai darabok bőven...) és vidáman a nem supportált ms loadbalance-al:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11363) bobsys válasza iwu (#11362) üzenetére

bobsys
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Na, tessek gyorsan venni egy rendes load balancert, mert ha megtudja a server, hogy mivan meg nekiall nem mukodni

(#11364) petersonal válasza kraftxld (#11358) üzenetére

petersonal
(lelkes újonc)

Hát nem először látok tracking logot, a leírás nem elég részletes vagy csak én nem találom a megfelelő szekciót. Nem egy "rendes üzenetet" szeretnék megkeresni, hanem a szerver által kiküldött üzeneteket, hogy pl ez a cím nem létezik, lehetséges ez egyáltalán?? Vagy érhető mit szeretnék keresni?

A fail típusú üzenetek között sincs sajnos semmi pedig az tök jó tipp volt.

(#11365) UnSkilleD

UnSkilleD
(senior tag)

iscsi target, 2012r2, ezt dobja amikor létre akarom hozni, mi lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

line con 0

(#11366) kraftxld válasza UnSkilleD (#11365) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Tűzfal?

(#11367) UnSkilleD válasza kraftxld (#11366) üzenetére

UnSkilleD
(senior tag)

ki van lőve mind a két oldalon, közös switchen van az initiator meg a target, eszem faszom megáll

amikor pl törölni akarom az iscsi vhd-t akkor is ugyanezt irja, ráadásul ez direkt csatlakoztatott hdd nem távolról akarom csinálni

[ Szerkesztve ]

line con 0

(#11368) kraftxld válasza UnSkilleD (#11367) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Milyen vinyóra raknád a target-et? Nem véletlenül ReFS-re vagy másra van formázva?

[ Szerkesztve ]

(#11369) UnSkilleD válasza kraftxld (#11368) üzenetére

UnSkilleD
(senior tag)

próbáltam refsre és ntfsre is egyiken se jó

csak tudnám hova akar csatlakozni ez a szerencsétlen amikor local gépen csinálom az egészet

[ Szerkesztve ]

line con 0

(#11370) kraftxld válasza UnSkilleD (#11369) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Wireshark megmondja :)
Proxy nincs?

(#11371) UnSkilleD válasza kraftxld (#11370) üzenetére

UnSkilleD
(senior tag)

nincs proxy, de mi köze van proxynak a local géphez?

megnéztem egy másik szervert próbaképp, dettó ugyanez a baja, nem bír csatlakozni a saját gépen lévő targethoz

line con 0

(#11372) kraftxld válasza UnSkilleD (#11371) üzenetére

kraftxld
(Topikgazda)
LOGOUT blog

Már láttam olyat, hogy a proxy miatt nem tudott a gép saját magához csatlakozni.

Ööööö.. annak mi az értelme, hogy a saját gépen csinálsz iSCSI-t?

(#11373) UnSkilleD válasza kraftxld (#11372) üzenetére

UnSkilleD
(senior tag)

mert ez lesz a iscsi target így ezen kell megcsinálnom

amikor próbálom kreálni a targetet akkor nem birja megcsinálni, olyankor az első lépés hogy megpróbál csatlakozni a vhdhoz, ami itt ebben az esetben a saját gépen van úgyhogy nem értem miért nem bír csatlakozni

line con 0

(#11374) sanzi89

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Van egy asztali gép ATI Radeon X700 SE VGA-val. A gondom az, hogy nem lehet rá Windows 7, 8, 10-et se telepíteni. Amikor bejön a telepítő, megjelenik a Win logo, kis homokóra, aztán a monitor kiírja, hogy Out of Range. Kétféle monitorral is ki lett próbálva DSUB csatin keresztül. Ötletek?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11375) sanzi89 válasza sanzi89 (#11374) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

u.i.: Tévedtem, Win7 megy, de Win 8 és Win 10 nem.

(#11376) Gombinyó

Gombinyó
(senior tag)

Sziasztok!

Win Srv 2012R2 fájlmegosztás. Van néhány user akinek full joga van a mappára, a domain userek csoport pedig olvashatja a mappa tartalmát. Az egyik domain usernek be kellene állítani, hogy a mappán belül tudja az egyik fájlt, de csak azt az egyet. A fájl security beállításainál hozzáadtam külön a usert és full jogot adtam neki a fájlra, de nem tudja szerkeszteni (hozzáférés megtagadva). Meg lehet ezt oldani egyáltalán úgy hogy a szülő mappára csak olvasási jogosultsága van?

Like A Rolling Stone

(#11377) brd válasza Gombinyó (#11376) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Nem, mert a legtöbb program nem a file-t szerkeszti valójában, hanem letörli a létezőt, és egy újat hoz létre. Ezért kell a mappára is írás jog.

The only real valuable thing is intuition.

(#11378) Gombinyó válasza brd (#11377) üzenetére

Gombinyó
(senior tag)

Érthető, köszönöm a gyors választ!

Like A Rolling Stone

(#11379) Hequila válasza sanzi89 (#11374) üzenetére

Hequila
(őstag)

Lehet, hogy nincsen meg / szakadt a VGA kábel ID szála, esetleg a monitor hibás adatokat közöl magáról. Ezért a videokártya max felbontását küldi a monitorra.
Esetleg alacsony felbontású indítás, és utána manuálisan beállítani a helyes értékeket? W7 tudott ilyet, a másik kettőnél még nem próbáltam.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11380) sanzi89 válasza Hequila (#11379) üzenetére

sanzi89
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hogyan indítom alacsony felbontásban a telepítőt? Jelenleg Vista van a gépen, ezt próbálnánk gyalulni, és valami újabb OS-t rátenni.

(#11381) UnSkilleD válasza UnSkilleD (#11373) üzenetére

UnSkilleD
(senior tag)

oké szóval ha valaki esetleg elakad ugyan ezen, csak domainben működik a dolog, workgroupban nem, ez volt a gond

line con 0

(#11382) Hequila válasza sanzi89 (#11380) üzenetére

Hequila
(őstag)

mod:
Elkerülte a figyelmemet, hogy telepítés közben van a hiba. Akkor nem itt lesz a megoldás.
Megpróbálnám esetleg másik VGA kábellel, vagy ha van lehetőség, DVI-al.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11383) bugizozi

bugizozi
(őstag)

Sziasztok!

A Forefront log-ját simán átállíthatom máshova vagy kell valamit előtte/utána csinálni? (szervizt leállítani vagy ilyesmi)

Köszi! :R

CCNA, VCP-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.