Hirdetés

Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz #35685120 #24678 üzenetére

    Ja értem én amit mondasz, hogy olcsón vetted, de annyira olcsón nem vehetted, mint amennyire olcsón vettél volna egy 5200-ast. Mondjuk legyen 25k a hsználtan 8400, és használtan 17k az 5200-as. Ez elég kis különbség, kb ez a max ami lehetett, de ebből már kijön bőven egy 80as vinyó használtan garival, teszel mellé még 1-et aztán ott a raid, rendszervinyó. 25cm-s venti...milyen hűtésed van? Csak azért kérdem, mert ha nem passzív akkor felesleges, meg talán sok is még passzívhoz is. Passzívhoz elég talán még egy 12-es is bár a 14-es az igazi, mert kicsit nagyobb a légszállítása. Egyet az 5,25ös helyek elé be a házba előre, ez a beszívó, egy meg a procihűtő mögé kifújónak. A légáram útjába meg mehet egy tt passzív hőcsöves ramborda meg egy ninja a procira. Ventiket leveszed 5V-ra, ház elejábea beszívú venti elé egy méhsejt perforált, vagy egy lyukacsos lemez porszűrővel, aztán mehet a móka, csendes és hűvös lesz. Még fainabb kialakítani egy alsó légáramot is, ahol a vinyóknál van szintén egy beszívó 14-es, a VGA-ra egy S1,a ház oldalába meg egy egy kifúvó az S1 elé. Ez full halk, és ezt megoldani 25 cm-s ventikel elég problémás lenne. Egyrészt ha be is tudnál szerelni ennyit( mert ugye az 5,25ös szélessége csak 14 cm ) akkor is rohadt drága lenne( 1db 14-es venti olyan 1500-2000, 25-ös 4000 ), nem érné meg, ezzel kialakítani 2 légáramot. 1 meg kevés a full paszívhoz, a legnagyobb zajt sejtésem szerint a 4850-ed csinálhatja, amennyiben refűtéses, az igazi rakéta porszívó fíling, ráadásul még vörös is, úgyhgoy már cska a csillag hiányizk róla:D

    (#24682) Jazzos : Azt is mondtam korábban, hogy jó ára van a P5K-knak, de ha jövedelmem lenne belőle, akkor sem változna róla a véleményem. Hiába árulnék nagy haszonnal K9-es procikat, maximum annyit tudnék elmondani, hogy olcsók, de attól még ugyanolyan fos maradna, persze amint írtam ez függ attól is, hgoy mire használjuk. mert mondjuk ha valaki egy 1950 prot vesz mellé, akkor elég lesz neki, mert kihajtja, az más kérdés, hogy ez a konfig a mai játéok mellé harmatgyenge. Ha már kellne egy erősebb vga, akár 9600GSO szintű is, annak a kihatására ezek a procik már nem képesek. Aztán a 9600GSo ha ki is van hajtava, akkor is kevés a modern játékokhoz. Oda kell min egy 8800GT, és ehhez még a legolcsóbb c2d-ket is meg kell húzni, hogy ki legyen hajtva. C2D meg K9 meg nem hasolnítható össze, sőt még a K10 is gyenge a C2D-hez, a most kijövő K10.5 az ami fel tudja veni a versenyt velük, de mára az intel annyira levitte ezeknek az árát, hogy most meg már árban nem tud vele versenyre kelni az AMD. Ezen kívül ha valakinek mondjuk csak irodai alkalmazások futtatására kell a gép, akkor elég lenne mondjuk a k8 is, na de ekkor meg ott vana core solo, ami teljesítményre nem sokkal marad el, viszont fogyasztásban sokkal jobb. Szóval ilyen a P5K is, hogy vannak alternatívái felhasználsától függően, amik versenyeznek vele, és össze lehet mérni, hogy melyik felhasználásra melyik a jobb. Amikor tanácsot adok, akkor nem azt nézem, hogy mennyit keresek rajta, ugyanis én nekem ehhez nem fűződik anyagi érdekem, de ha fűződne is, akkor sem tenném, mert nem árulnék olyat, amiről tudom, hogy kula(hisz azt magamnak sem veszem meg, és csak azt adom el, amit én is használok), vagy csak olyan áron, hogy megérje megvenni. Egyik spanomnak is kb egy éve vettünk gépet, és nem tudtam neki jobb deszkát választani akkor, csak P5K-t mert az érte meg. Aztán belekerül a proci meg a ram, és 430nál kakukkol a 6550-es benne, meg a ramok is olyan szarul mennek vele, hogy azon filóztam utána, hogy jobb lett vona +pár k-t rászánni a ds3-ra, vagy venni olcsóbban egy P5B-t, amivel minimum ugyanott lett volna, ha nem jobban járt volna vele. Ha meg nem kéne tuningolni a prociját, akkor elég lett volna neki egy teljesen alap 945ös deszke mert alapbeállíátsokkal ugyanúgy elmegy benne mindegyik C2D, és az ára fele lett volna a P5K-nak. De még 1x mondom amúgy a P5K 13kért megéri, főleg Győrben, amikor kb ugyanennyiért max egy 945ös deszkát kapsz újonan. Hihetetlen milyen árak vannak egyébként itt, múltkor elém kerül egy Euro Pc-s árlista, és azt hittem nem jól látok, egy 9600GT 86kba került rajta, de a legolcsóbb is valami 40k körül áron volt, komolyan mondom teljesen nevetséges...

Aktív témák