Hirdetés

Aktív témák

  • krila

    tag

    Hello bello boldog Genius tulajok! Szeretettel üdvözlök mindenkit kinek szeme megakadt a címen! Nemrégiben én is tulajjá váltam... :DD ...(hurrá) hazacipel,, beröffent,, hallgat,, majd hangerő felteker. láss csodát, nem tetszett. Mikor a mélyláda úgy isten igazából elkezdett dolgozni, mindeféle szélzajgyanús hangzás ütötte meg fülem. Suszogás, füttyögés. Volt ott mindeféle állathang csak rendes basszus nem.
    -ÁÁÁÁ mondom-Ez nem lesz jó! :(((
    -Valamit ki kell találnom, megoldandó ezt a bosszantó problémát!:F

    Nos, hogy soká ne várassak senkit, szeretnék néhány egyszerű lépést leírni, amivel ''kvázi'' közösségünk tagjai még szebbé tehetik légrezgetőjük hangját!

    Hozzáteszem, nem kell elvetemült szakképesítés egy kis csoda elkövetéséhez. Elég lesz, némi szemfülesség.+ csavarhúzó+műgyanta, vagy ragasztópisztoly+hangcsillapító vatta (amit a hangszórószaküzletek többségében aránylag olcsón, be lehet szerezni) Mire a project a végére ér, nagyságrendekkel szebben fog szólni a komplett cucc! (mintha +40-e ft-ot ráköltöttél volna) :C

    Step-by-step Gyengébb idegzetűek gördítsenek az utóirathoz!!!!! ;]

    1.Hátlapból összes lefogatócsavart hajtsd ki, ütközésig :)) tedd el a páncélba, hogy meglegyen!!!!! Most feltárul szezám barlangja, Vagyis egy nyomókamrás mélysugárzó. A leemelt hátlapon, mindenféle (istenfélő hifista álltal elkerülendő) IC-ből összetákolt kapcsolás rejtezik. (nem szapulni akarom, de a hifi az máshol kezdődik).... Nem is erre mutatnék rá! HANEM NÉZZÜNK LEJJEBB!!! ......lejjebb......méééég.... egy kicsit .....most jó. :DD Amire nézel az a 220V-os táp zsinórja, amint álltalhatol a fenéklemezen. Nos ez kissé gányul vagyon megoldva, vagyis egy bepattintós kétrészes törésgátlón keresztül.
    EZT A PONTOT JEGYEZZÉTEK MEG! Majd haladjon lejjebb a tekintet, az intimebb zónák felé. ottan találjátok a FŐKAPCSOLÓ-ra hasonlító ojjektumot!
    EZTET SZINTÉN FELKARCOLNI! És végül egy sejtelmes lágy műanyagból készült doboz melyen nyugodjon a szem MEMORIZÁL DETTO!!!

    Beavatkozási lista elkészült, Most jöjjön a ''neheze''

    2.RAGASZTÁS: keverj be kb 4 g műgyantát (ha gyorsabb kötésű hamarabb összeszerelheted) és a 220V-os zsinór törésgátlóját csorgasd körbe bőven! Ügyelj, hogy mindenhová jusson! Figyelmesen megszemlélve ugyanis a kis sárga emberek a ragasztópisztolyos attakk során a bilincs belsejébe, rendszeresen elfelejtenek juttatni matériát. NA EZTET fogod pótolni. (és volt huzat, nincs huzat) :o

    3.Siklasd át a te pillantásod, ama főkapcsoló környéki terepre.Pontosabban egészen körüle! Ottan biza megen rést talál a te szemed. Ha nincs kedved körbecsorgatni, akkor némi erősebb ragasztószalaggal is megoldható a dolog.
    PL:duck tape..mert biza ez is fütyülget, ha úgy hagyod.

    4.. FEKETE DOBOZ! Nagyjából ez a legmacerásabb része a dolognak! Na nem kell megijedni, nem valami szupertitkos adathordozó van benne feltörhetetlen kódolással, csupán 4db plusz csavart kell kihajtani. A doboz elméletileg a csatlakozókat választja le, az egyébként igen izmos mélyhangoktól.(szerintem nem sok sikerrel)
    Szedd le a dobozt és nézz alá, látni fogsz egy szerény méretű gumipogácsát, na EZT DOBD KI GYORSAN A F.....BA!!!!! az így keletkezett rést, vagy hézagot tömd ki NAGYON SZOROSAN vattával. Annyira legyen keminy, ha összeszerelted, ne tudd könnyedén mozgatni a ''műfedőt''.
    (szívem szerint, kiönteném műgyantával az egész dobozt, DE EZT SENKINEK SEM AJÁNLOM)

    5. összeszerelés előtt a vatta maradékát (sok kellett maradjon) szépen osszátok el a nyomókamra belsejében, hátlapra, oldalakra, trafó köré stb. stb.

    6. szereld össze!

    UI: Azt kell mondanom így a végére érve. Sokkal jobb így a mélyláda hangja!!! :D
    Aki csak teheti próbálja meg megcsinálni!!!!! Természetesen az itt leírtak NEM vonatkoznak azokra a boldog tulajokra, akiknek SEMMI gondjuk nincs vele!

    Esetleg a front, és szatellit dobozakat is kibélelhetitek vattával. De ez mán csak télleg luxxxus!

    Na csövi mindenkinek. Kössz a figyelmet! És jó szerelgetést
    Hajrá GENIUS


    [Szerkesztve]

  • CuKoR

    senior tag

    Tudjátok mit vettem észre ??
    Van egy havernak Genius HT.5.1 , ,nekem is van 5,1 tegnap elhozta h összehasonlitsuk mind2-t
    mind2 szétkap és csak ámul és bámul a nép ... csavarrol csavarra ugyanaz!!!!
    A hiba az hogy az enyém nem genius hanem ORION HT-520 és nem 34+fa ért vettem hanem 26 ért fával.... na akkor melyik éri meg jobban ????
    (metroban vettem)

    Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

  • no

    tag

    Ha vasárnap visszamegyek a koliba, akkor én is nekiállok :)

    A64 3200+, MSI 6800GT, 1GB Kingston HyperX 400, ...

  • krila

    tag

    válasz CuKoR #2 üzenetére

    Drága cukor! Annyira édike vagy! Köszi az értékes hozzászólást!:(((

    Kedves többiek! Az eredeti 5.1 topic alapján ennél azért több genius tulaj van a PH-n! Némi reakciónak, véleménynek örülnék.

    Esetleg további tuningötleteket is várok!

  • ithomas

    őstag

    válasz krila #4 üzenetére

    Szia!Nekem tetszik a leirasod,foleg a stilusa:DDD
    Mas kerdes hogy en ezt nem fogom megcsinalni,mert bena vagyok hozza...
    Azon meg ne csodalkozz hogy nem ir ide senki,rossz helyen nyitottad a topicot(szerintem).Ugyanis a nagy Genius 5.1 topic a Multimedia szekcioban van,es azt sokkal tobb ember latogatja amugy is...Szoval en a helyedben egy hazigazdaval attetetnem a topicot oda.*(ha lehet).
    Amugy en ugy latom Te valamivel tobbet konyitasz a hangfalakhoz mint a nagyatlag,szoval az volna a kerdesem hogy amugy SZERINTED a genius hangszetje mennyire igenyes ezert a penzert.Tehat pl erdekelne hogy mi a velemenyed az erositorol meg a membranrol ami a melynyomoban van?Nagyon nevetseges,vagy azert turheto?Mert en ugy vettem eszre(szetszedes nelkul) hogy az erosito nincs alulmeretezve,nagyon hangosan szol igen tiszta hangok mellett.(Most a szatelitokrol beszelek.)A melynyomo az mas,az nekem se igazan jon be,zorog csattog,ahogy azt leirtad,de en megoldottam azzal a problemat hogy zenehallgatasnal a melyet lejjebb csavarom,hiszen nem tuc-tuc-t hallgatok es igy nagyon kellemes az osszkep,filmeknel meg nem annyira zavarnak azok akis mellekzorelyek.. :)
    Szoval gratula a ''cikkhez'' ;)

    Real eyes realize real lies!

  • krila

    tag

    válasz ithomas #5 üzenetére


    THX a méltatást!

    Abszolut megéri! Ebből a pénzből a mai árakon nem lehetne építeni ilyen minőségű cuccot. Más dolog, hogy az alap amit építeni tudnál , az megen nagyságrendekkel jobb lenne! Nem is aránytalanul több pénzért. Persze akkor meg ott van az üzembiztonság+ a design kérdése. (mert ugye azért KÉSZÍTED magad az szettet, hogy a tchnikai paraméterek minél kevesebb hiányt szenvedjenek). SZal szerintem ezért a pénzért jelenleg , a legjobb választás((kivéve , a KEDVES cukor álltal írt édiségeket magam is leigazoltam))

    A hangszórók minősége elfogadható, Ez szigorúan véve azt jelenti, hogy (és most egy high end-es haverom véleményét idézném) ''nincs kiugróan nagy hibája''
    Hogy a surround , és a front+ a center középsugárzóinak mennyire vékony a kosáranyaga arról nem szólok, +Hogy, lehetne a frontokban +a centerben igényesebb csipogó arról is kuss van. A mélyládában korrket, nagy kilengésű izmos autó basszsugárzó került. Mint érzékelheted még vissza is kell venni a legtöbb esetben kakaóügyileg a dohogót.

    A tuning után, kivétel nélkül,MINDENKINEK azonnal megtetszett a hangja.

    ERŐSÍŐ: IC-s csoda négy darab két csatornás IC adja az izmot a kónuszok alá. megtámogatva egy tisztesebb trafóval. Ez is teljesíti az elvárható igényszintet.
    Jól szól! Kiszolgálja legtöbb igényedet, és nincs gond vele. Átlag USER-nek ez megfizethetetlen combo.

    VÉGÜL: engem az fogott meg igazán az együttesben, ami a rejtőző oldala. A fejlesztőség. Szeretem egyénivé tenni a tárgyaimat. Javítgatni, odafigyelve...stb
    Ez pedig maximálisa megtérül jelen példánkat tekintve.

    UI: kössz a megjegyzést utánanézek!

  • Den

    veterán

    válasz krila #6 üzenetére

    A hangja biztos jobb lett, de nem írtad hogy a szuszogás megszűnt-e teljesen. Gyanítom, nem mert azt álltalában a reflexcső okozza.

    ezell le tudod amúgy tesztelni: Bővebben: link

    www.simson4t.hu

  • Protoss

    senior tag

    válasz CuKoR #2 üzenetére

    Hali!

    Kicsit megbombázlak kérdésekkel engedelmeddel, mert az orion nekem is szemet szúrt, de sehol nincs infó róla a neten.

    Az orion hangjával elégedett vagy? (mellékhang, zavaró rezonancia, stb.)

    Távvezérlővel mi szabályozható rajta?

    Tényleg van az 5.1 mellett külön sztereo bemenet is?

    Üdv

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • krila

    tag

    válasz Den #7 üzenetére

    De bizony! teljesen megszűnt a szuszogás.
    Az ún szélzajhoz kissé erőteljesebb légmozgás kell mint amit egy 16 cm átmérőjű autóhangszóró kelteni tud!

    De egyébként, arra is van megoldás!!! A reflexcső átmérőjét egészen, hosszát minimum félig ki kell tölteni nagyátmérős szívószállal. ez csökkenti a turbulenciákat.

    [Szerkesztve]

  • Den

    veterán

    válasz krila #9 üzenetére

    Heh, nem eleg? :) Azal amit belinkeltem probaltam ket hete egy 16 centis membrannal szerelt subot hat kabe a felenel kezd megjonni a reflexcso hangja az also egynegyedben a memrantol mar csak berreges hallatszik a dominans a cso ciripelo fujtato hangja :)

    www.simson4t.hu

  • Obi-1

    őstag

    válasz krila #1 üzenetére

    Nagyon jó a tuning, de tényleg! Engem viszont jelenleg az érdekelne, ez a hangcsillapító vatta mennyire alkalmazható vinyó csendesítéshez? Van valami 2-3 centis, hullámos felületű szivacsom, amit használnék, de esetleg kombinálnám, vagy pótolnám mással is.

    Köszi a választ!

    Only a Sith deals in absolutes.

  • dr. rozmark

    tag

    Ma délután én is nekiesek a mélynyomónak!
    Az érdekelne, konkrétan milyen vattát használjak, ill. Te hol szerezted be. Szerinted, ha elmegyek mondjuk az OBI-ba (más nem biztos, hogy ma nyitva van már...), kapok valami hasonlót? (Hő- és hangszigeteléshez csak árulnak valamit...)

    http://www.szentagothailab.sote.hu

  • krila

    tag

    válasz dr. rozmark #14 üzenetére

    Ha jó vatta kell akkor Bajcsy Zsilinszki út ( házszámot ne kérdd) közelebb van a nyugatihoz, kb a nagymező kereszteződésnél van a bolt!

    Három az egyben bt ez a nevük! Ez a legjobb vatta! Tiszta műszál, és jó erős!

    Ha nem tudsz eljutni oda akkor sima ipari vatta is megteszi!

    Jó barkácsot, sok sikert! :))

  • dr. rozmark

    tag

    válasz krila #15 üzenetére

    Köszi a segítséget és a biztatást! Az eredményről majd beszámolok!

    http://www.szentagothailab.sote.hu

  • batmanism

    csendes tag

    válasz krila #1 üzenetére

    Szevasz Krila!
    Előszöris szeretnék köszönetet mondani minden genius ht tulaj nevében, szerencsére én is ezen szerencsés család tagja vagyok. Nem vagyok egy nagy high end szakértő vájtfülű bagoly, így csak fél-laikusként mondhatom: engem a rendszer oda-vissza levett a lábamról! Egyszer véletlenül neten pillantottam meg képet róla, és a középhangszóró meg a mélynyomó láttán indultam is a boltba érte, amint összekapartam pénzt. Én ráadásul az asztali dvdt is rányomtam (ac3 dekóderes dimarson 611 ), és mondhatom, durván tolja hangot a faanyag! Főleg dts anyagoknál, ott már mély is hibátlanul teljesít.
    Mindenesetre az általad javasolt tuningot is kipróbálom, mert jó ötletnek tűnik, a mély szerintem is erőtlenkedik ( főleg, mert 4.5X3.5-ös szobában használom ) néha.
    Kérdés: Tegyük fel, hogy hót laikus vagyok az egészhez( és ezzel nem is állunk távol az igazságtól). Meg fogom tudni tuningolni a cuccot? Tehát kezdők által is végrehajtaható operációról van szó? Tényleg ráindultam, de azért nem akarom kilőni a rendszert.
    Még valami: Sajnos van egy komolyabb problémám is a hangfalakkal. Ha rá van kötve rca-val asztali dvd és gép is egyszerre, fellép egy erőteljes búgó hang. Így aztán egyiket mindig ki kell húzni, és ez nem növeli a vezetékek és a cucc élettartamát, de a jókedvemet sem( tényleg, lehet kapni boltban ilyen 3Xkisjack-erősítő kábelt, ha ez kipurcan?). Remélem tudsz segíteni!
    Még egyszer köszi, az infókért előre, tuningért meg utólag!

    The Inseminator 3 - Rise of the Cows

  • krila

    tag

    válasz batmanism #17 üzenetére

    HI batmanism! Örülök, hogy te is vállalkozó szellemű denevér vagyol! :))
    A tuninghoz csak annyi hozzáfűzni valóm van : HAJRÁ!!!

    HEHE most biztos azt hiszitek nem is tudok mást írni!?

    Na félre a humort, és ide a rumot, amíg én iszom, addíg te félkómás állapotban is ,,,,sőt teljes techno antitálemtumként is meg tudod majd csinálni!

    Csak emlékezz Yoda mesterre! : NE PRÓBÁLD, CSINÁLD!
    Ha szeretnél sikerre jutni, akkor a következőket javaslom:

    1: Fogj egy közepes méretű Philips (csillagfejű) csavarhúzót. (fontos, a csavarok épsége, és ezzel a garancia megmaradása mellett szerelheted a basszládát!)

    Na nem sorolgatok, szóval nyisd ki szépen, és először barátkozz a belsejével. Nézd át azokat a pontokat amiket leírtam a ''cikkben'' . Gondold végig mennyire is okoz próbatételt a feladat. Fontos, hogy csak akkor fogj hozzá, ha megbarátkoztál a tuning gondolatával. Ha izgulsz, akkor szépen ülj le, és nézegesd egy darabig.
    Ez olyan, mint a szerelem első pillanataiban a szemezés. Kicsit felizgatja mindkét felet, de csak azért, hogy a kellő pillanatban már teljes legyen az önbizalom :)

    legyen kéznél minden szükséges dolog. Csak azért PL: ne kelljen többször szétszedned a ládikót, ami a csavarok fába mart menetfészkeinek kopásához vezethet :(

    A lényeg mindenesetre az, hogy a nagy hangerőnél fellépő füttyögéseket a rések tömítésével megszüntessük! És nem az, hogy ''kilőjük'' mondjuk a hold felé!
    Tényleg semmi olyan dolgot nem írtam le, ami ''mondjuk'' a működésképtelenség határára sodorná kis kedvencedet! Pusztán mechanikai optimalizálás.
    Az elektronikát ráhagyom a tudókra!

    Ezúton szeretném is megkérdezni: Te mekkora hangerőnél tapasztaltál olyan jelenséget. Ami arra engedett következtetni, hogy ENNYI ITT A PLAFON.

    Repedezett már az ablaktábla:DD (mert nálam már ki is zuhant)

    Ami pedig a búgást illeti! Ez teljesen olyan hibajalenség, mit amikor az egyik csatornát fordítva kötik be, és földhurok keletkezik, így a hálózati 50 hz esélyes a bekavarásra. Tulajdonképp a bemenetválasztó kapcsolók, ennek kiküszöbölésére hivatottak létezni.
    Én nem találkoztam még ezzel a hibával. (néhány G5.1-et hallottam már, különféle variációkban)
    Valamint azt hiszem ez a feladat, már tényleg nem otthoni barkácsszintű!
    Ez biza Garis gond! Előtte próbáld ki más készülékekkel is. PL: szimpla asztali cd játszóval. Nehogy beégessen a szervíz :((

    Ha pesti vagy akkor esetleg összehozhatunk egy talit, hogy elmélkedjünk a földhurok mibenlétén. Esetleg egy tradícionális PH italt elköltsünk :))

    Most menek alunni! na tsáá





  • TitiRii

    senior tag

    válasz krila #1 üzenetére

    bazee
    krila
    miota kereslek mán:DDD
    örülök hogy végre elő bukkantál:D

    adod itt az ötletet a jó népnek,migyá megmodolják a hangrendszer és ebben is szines ventik és neonok fognak csücsülni.. :DDD
    na gonosz off
    tényleg nem rosz amiot irtál de egy kérdés:
    mélynyomot minek kivatázni(csillapitnai) elvégre subb bas hangoknál nem jönek létre álló hullámok.bagy ezek azért nem vannak olyan sub bas hangok?:DDD
    más értelme nincs csillapitani,max a zizegő fütyülő dolgokat lefojtani.
    off:
    nekem most készülnek a hangfalaim,pár ötlettel szolgálhatnál,hátha nem gondoltam mindenre:DD
    (sal féle ms13c és ms216f amik most egyenlőre megépítésre kerülnek, a leg jobb anyagok felhazsnálásával,gondolok itt az sl6mg csatlakozóra,és a jo kis ''studio''szivacsra :DDD)

    fényképeket is mellékelhetnél,biztos lennének akik örülnének nekik :D

    [Szerkesztve]

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • krila

    tag

    válasz TitiRii #19 üzenetére

    Hááj!

    Micsoda öröm!
    Megvallom őszintén, eleddig a diplomácskámra készülgettem, de most, hogy eltoltam egy évvel. Már van időm írogatni!

    Vatta? télleg minek is? JA! Megvan Te apa! TE frankón azt hiszed, hogy ezek a kis sárgák szépen tekercsekkel , meg ahogy kell ,(vagy még az erősítés előtt) levették a magashangokat a sub sugárzójáról? NANE! ennyire azért ne legyünk igényesek! Különben is elvégzi azt a doboz nemde? Na ez az első ok.
    Na jah a doboz, de nézzél csak bele! annyira spártaian van berendezve, mint egy BME-s diák szobája!
    Nah gondold, el hogy kong az a szoba! This is the same situation!
    Na ezért a vatta! Csillapítja az éles sarkakon turbuláló levegőmozgást, és nem engedi, hogy a basszus ''elzsírosodjon''! Szép kultúrált soványseggű hangja van!
    (Sokak véleménye) De, attól sem kell félni, hogy nincs benne kráft!

    Télleg, építkezel? Nekem a kisf....om tele lett a sok erősítővel, meg a csillivilli hangsugárzókkal is dettó. Lóvé nyista! Az aszony is csak viszi a pézt! Ahelyett hogy....... (végül is a Rákóczi térhez közel lakunk) :))

    Te tulajdonképp most 4.0 vagy 4.1
    esetlegesen 5.1-es rendszert akarol?

    Megvan már az erőlködő? A fetes projektem behótt!
    Ahogy Ápád mondta: energia, anyag, erő! Nah csak ennyi kellett volna, és most nem ez a ''kis'' tojvániai csoda hergeli a szomszéd kiscsajt, hanem egy
    Made BY KRILA cuccos! Gyönyörködtem itt az erősítő részében is! (neked megsúgom: azon is javítgattam) :)) de ezt nem írom itt le, mert hullani fognak a Genius tulajok, az óvatlan szerelés közben! oszt majd jól a nyakamba varrják!

    Terveztnk egy talit ANNO. Szerintem hozzuk össze! Sör+ sok minden!

    Mit te szólsz?


    ui: SAL cuccok közül nálam az SBX130-a király (finnyás embernek ez jut)
    Se nagy hangerő, se extra mély basszus, de legalább zenél a lelkem, és azt milyen jól?!



    [Szerkesztve]

  • TitiRii

    senior tag

    válasz krila #20 üzenetére

    hali
    hü nemgondoltam volna hogy azért enyire puritán hogy hangváltot se raknak bele
    na hát akkor irjuk meg a jonépnek higy egy aluláteresztő szürőt is beköthetnek lazán a mély elé kb olyan max 500hz ig, (és már ez se igazán sub tartomány)
    off:
    5.1 épitek,csak gát diákibol lassan csöpög:D
    anno irtál épiteni valo erölködött
    elkezdtem ebben gondolkodni,el is jutotunk oda hogy faternak épitetünk egy 50w mono mély erősítőt:DDD azóta is szépen muszikál, és össze irtem mi kell az enyémhez(5.1) és mikor öszse számoltam hogy mennyi leültem és elkezdtem utána sporolni
    40 fölött jött ki, tápal,házal mindenel együtt és vagy 1 heti munkával és csak 5*50w lett volna és analog.
    ekkor kacsintottak föntről rám és egy 2 éves sony str-de545 erősítőt kináltak nekem eladásra 35.000 ért amit nem birtam kihagyni mivel az 5*100w +digitális+kismillio bemenet+rds rádio+távirányító stb.. szal ez bőven hifi kategoria és olcsoban kijöttem és szeb :DDD
    a maradék 5 e ft bol meg 2 régi kicsi 80w videoton zárt hangfalat szereztem
    ennek már lassan 1 éve,és 1 év sporolás után eljutottam oda,hogy csináljak 2 nagy front,és egy center hangfalat is és a stereo börtönéből kitörjek a dolby világába:D igaz mélnyomó még nem lesz egy darabig mert az a legdrágább,de most már csak kihuzom addig is :)
    csak hát közben készülök suli,nyakamon az állam vizsga meg nyekvizsga,pénz persze mindig elmegy másra..
    tudod hogy van ez.:D
    és ja a talit is miért ne?!:DDD
    egy sörözés keretében valamikor beikhathatnánk :DDD

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • FeRkE

    őstag

    No akkor en meg kerdeznek az elso hozzaszolassal kapcsolatban :)
    - műgyanta, vagy ragasztópisztoly: ezt honnan lehet beszerezni meg milyen
    legyen? Eletemben nem lattam meg ilyet:)
    Hangcsillapito vattabol mennyit kell venni? Ezt hogy aruljak ?:)

    Egyelore ennyi! :) Amugy azt ensem gondoltam volna, hogy basztak
    beletenni egy hangvaltot.. Nehez beepiteni azt az alulatereszto szurot ?

    Koszi a valaszokat!

  • TitiRii

    senior tag

    válasz FeRkE #22 üzenetére

    nem,fogod megvágod a vezetéket ami megy a hangszorohoz
    és közbe iktatod :D
    de azért furi egy mély nyomogató az ami már ''beszél is'' azaz kiad 300-400hz nél magasabb hangokat

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • FeRkE

    őstag

    válasz TitiRii #23 üzenetére

    Es honnan tudok szerezni ilyen szurot?:) Lama vagyok, nem ertek sajnos az
    ilyesmihez.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz FeRkE #24 üzenetére

    somogyitol pl

    Bővebben: link

    sub szürő kell neked
    de akár más elektronikai boltban is
    vagyha kicsit utána olvasol épithetsz is egyett
    nem nehéz.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • krila

    tag

    válasz TitiRii #25 üzenetére

    Toxic!!!!!! Édes drága virágszálom!

    Ne ringassad mán a gyereket hamis remény gondolájában! PLS!
    Van induktivitás mérőd?
    Ki tudod számítani az átmérő-menetszám-anyagminőség alapján a tekercs iduktivitását?

    És ha ki is tudod! Biztos az hogy annyi mH lesz amennyit te számítottál?

    Tudod, öreg, jobb ha megveszi a bótban! Kísérletezni meg ráérünk mi!

    Ja nem! nem érünk rá :DDD

    De épp ezért, jobb ha az ember nem piszkál olyasmit ami működik. ráadásul nem is rosszul. Hogy le kell-e váltani a mélysugárzót? Ebben a kérdésben megoszlanak a vélemények!

    Mindenesetre a magas szűrve van, és ez a lényeg! :))

  • turbo78

    csendes tag

    válasz krila #26 üzenetére

    Hali!
    Nem adtatok valaszt azokra a kerdesekre, hogy mugyanta? meg pisztoly? meg mennyi vatta kell???

    Esetleg belinkelhetnel kepet arrol, hogy hogy is nez az ki kitomes utan???

    En pl. nemtom elkepzelni, hogy a megmaradt vattat milyen modon helyezed el a doboz belsejeben.....

    Persze az elozmeny az, hogy meg nem lattam hangszoroladat (vagy epp az emlitett GENIUS melynyomojat) belulrol.... es nem is akarom szetszerelni, amig nem latok mindent vilagosan...

    Ahogy mar te is irtad, hogy ne szedegessem szet tobbszor, ha nem muszaly....

    Udv,
    Turbo78

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • batmanism

    csendes tag

    válasz krila #18 üzenetére

    Köszi Krila az önbizalom-koktélt! Akkor asszem belepiszmogok a cuccba, de előbb inkább ''bebúgok'' vele a szervízbe, hogy akkor mi van. Tényleg nem tetszik igazán a búgás, mégha egész jók is benne a mélyek :) ! Szerinted ilyenkor csak mélyet cipeljem be, v. egész szettet? na nem mintha a mély olyan hónalácsapós pöttöm jószág lenne, persze még mindig könnyebb a haverjai nélkül, meg egyébként is olyan jól behuzaloztam a szobát.
    Sajna Pesten nem tudod meghallgatni hibát, mert én ilyen fél balatonalmádi/pécsi keverék vagyok, mikorhol. Azért egy sörre majd lehet összefutunk fővárosban, mert érdekelne a hangfalbiznisz és vmi azt súgja, Te azért bólintasz vmit hozzá.
    Mármint ölég sokat.
    Cucc amúgy nálunk is bontja ökoszisztémát, pedig nem annyira pöttöm a szoba. Asztali dvd-ről nyomtuk A mag c. egyébként nem túl elmebajnok filmet, és bizony Róma elesténél meg a londoni ''színnél'' eléggé kapkodtam a fejem, ha meg sikerül vmi dts-es múvít bepróbálni, hát tényleg nem csak a léc rezeg, de a gerenda is! Macska is kimegy a szobából, kutya meg már eleve be se jön.
    Naszóval még így végül utólag is jóccakát!

    The Inseminator 3 - Rise of the Cows

  • TitiRii

    senior tag

    válasz batmanism #28 üzenetére

    uhu,mit kapdosnád te a fejed nálam ha végre kész lesz a hangfal rendszer:D
    sok sikert a ''bugáshoz'' és szvsz szerintem csak a mélyet vidd ha a töbivel nincs semmi baj..
    de egy telefont azért eleresztenék a biztonság kedvéért

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • batmanism

    csendes tag

    válasz TitiRii #29 üzenetére

    Köszi Toxic, remélem győz majd az igazság. Te rendszered milyen egyébként? Ha jól vettem ki Krilával folytatott eszmecserédből, a Magad szerencséjének a kovácsa vagy. Már csak egy projektor kéne és nem is kell majd moziba járni mi?

    The Inseminator 3 - Rise of the Cows

  • TitiRii

    senior tag

    válasz batmanism #30 üzenetére

    hát a projektor még nagyon de nagyon odébb lesz :DDD
    ha egyátalán lesz
    (plazma jobban tetszik:DDD)
    milyen rendszer?
    eddig:
    sony str-de545 5*100w pro logic1 dts stb(hangkeltő nvidia sound storm)ezek digitálisan coaxon öszse kötve.
    erre jön rá:
    sal 216f(2*80w 16cm mélyközép+ 100w magas/hangfal)~50 liter és ebből kb 25 liter bas reflex tér) végleges teljesitmény 140/100w(zenei/névleges terhelhetőség)
    sal ms13c(2*50w 13 cm mélyközép +100w magas)~ 20 liter 80/60w
    rearnek jönnek a mostani videotonok egyenlőre(16cm es mélyközép és egy magas,zárt láda )~kb 15 liter lehet és 80/60 szintén
    ha letöltöd a somogyi oldalráol a hangfalépitést akkor abban benne van az elsö 2 nek a rajza,meg hogy mi kell hozzá
    mély még nincs,mert az sokba kerül de ha lesz akkor 30cm es kavlár vagy alu(kocsimban alu van és nagyon bejön)
    eddig a rendszer 2 ilyen genius árában van,és mire készen lesz kb 3 geniuszt is tudtam volna belőle venni
    de a 2 nem azonos kategoria
    hifi kategoriában szvsz elég olcson meguszom

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • turbo78

    csendes tag

    Senki nincs aki kepeket tudna mutatni a ''moddolt'' dobozrol???

    Vagy legalabb elmagyarazni azt a hangfaldoboz kitomest a megmaradt vattaval? Es, hogy mennyi vatta is kell az egeszhez????

    Fekcsigaztatok a fantaziamat, szeretnek hozzafogni, de addig nem kapom szet amig nem lesz vilagos minden :0

    Turbo78

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • FeRkE

    őstag

    No akkor en meg kerdeznek az elso hozzaszolassal kapcsolatban
    - műgyanta, vagy ragasztópisztoly: ezt honnan lehet beszerezni meg milyen
    legyen? Eletemben nem lattam meg ilyet
    Hangcsillapito vattabol mennyit kell venni? Ezt hogy aruljak ?

  • turbo78

    csendes tag

    válasz FeRkE #33 üzenetére

    Ugy latszi FeRke, hogy magunkra maradtunk..... Azert nem szeretem az ilyet, hogy valaki feldobja a labdat, aztan meg hagyja pattogni amig meg nem all....

    Annyira nehezeket kerdezunk, hogy azok akik megcsinaltak a MOD-ot nem tudjak megmondani, mennyi vatta kell es hogy kell kitomni a ladat???

    Vagy ezek annyira konnyu kerdesek, hogy egyszeruen nem meltatjak a tapasztalatlan usert a valaszra?

    Udv,
    Turbo78

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • krila

    tag

    válasz turbo78 #34 üzenetére

    Bocsássatok meg a késedelemért!

    Amint látszik is távol voltam. Kedves szüleim körüli problémák vidékre szólítottak.

    Talán rohanó életünk teszi, de sajnos egyre kevesebb türelemmel fordulunk a többiek felé!

    Nem állt szándékomban senkiben hiú reményeket kelteni. Csupán fizikai hollétem, akadályozott meg egy komolyabb szösszenet megírásában!

    MOST !!!! 20040315- én megígérem nektek, hogy kaptok képeket a hét közepére!
    ( ez nekem a szerdai nap) plusz még egy részletes vázlatot is, hosszabb lélegzetvételben.

    Remélem átmenetileg csillapítottam a tudás iránti ÉGETŐ vágyatokat.

    UI: eladdig is köszönöm az érdeklődéseteket.

    Maradok tisztelettel:MK



    ADDÍG IS HA TUDTOK SEGÍTENI:http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=45610


    [Szerkesztve]

  • turbo78

    csendes tag

    válasz krila #35 üzenetére

    Boccs Krila, semmi gond a tavolmaradasoddal kapcsolatban teljesen jogos, de valoszinuleg tudod milyen az, amikor ramelegszik valamire az ember es akkor csak egy pici infora lenne szuksege es ugy erzi, hogy abban a pillanatban lett cserben hagyva.... :O

    De amint ez utobb kiderult nem igy tortent, ugyhogy en pl. turelemmel varom a kepeket is es a leirast is... :C

    Elore koszi!

    Udv,
    Turbo78

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • turbo78

    csendes tag

    Meg mindig turelmesen varok..... :C

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • Bear

    aktív tag

    És még mindig várunk............
    Azért mielőtt szétkapom szívesen látnék képeket. Ne csigázz tovább!

  • turbo78

    csendes tag

    válasz Bear #38 üzenetére

    Mar azt hittem en vagyok az egyetlen aki itt a kepekre vagy bovebb felvilagositasra var....

    Meg csak az lenne a kerdesem, hogy Krilan kivul SENKI se csinalta meg a moddot???
    Emberek, velemenyeket akarunk hallani!!! :U

    De azert meg mindig turelmesen varunk :))

    Turbo78

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • ithomas

    őstag

    hUP!

    Én is akarni képeket! :)
    MOST! :D :DDD :D

    Real eyes realize real lies!

  • TrollBalint

    addikt

    Már én is nagyon várom, főleg, most hogy kicsit jobban ráadtam a mélyet és elkezdett fura hangokat hallatni... (mondjuk nem hangos, csak zavaró, hogy mégis ott van:) )

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

  • turbo78

    csendes tag

    Meg mindig varunk......

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • Bear

    aktív tag

    Reméljük nem történt a kollégával semmi baj! :((

  • turbo78

    csendes tag

    válasz Bear #43 üzenetére

    Termeszetesen remelyuk, hogy Krila jol van es keszit nekunk ''ugyetleneknek es felenkeknek'' egy reszletesebb utmutatot kepekkel megspekelve....

    Mi persze nem hagyjuk idokozben feledesbe merulni a topicot :DD

    Meg addig rofogtetjuk meg egy kicsit a Geniusainkat, ugyse fog mar sokaig rofogni :C

    Turbo78

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • turbo78

    csendes tag

    HAHO!

    KRILA!!!!

    Adj magadrol eletjelet....

    mi itt nehanyan varunk turelmesen..... :O

    ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

  • FeRkE

    őstag

    válasz turbo78 #45 üzenetére

    Na vettem hangcsillapito vattat, meg mugyanta helyett ilyen tomito es szigetelo pasztat, remelem ezis megteszi :) 1-2 nap es nekiallok meghekkelni a subot.

    Udv!

  • Gambit

    őstag

    Sziasztok! Nekem is ilyen szettem van, és én is belevágnék a dologba. Várom a képeket a többiekkel együtt! :U Meg persze várom a sikerről szóló beszámolókat is! Köszi!

    ''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

  • quinlan

    tag

    Hosszas előkészületek után elkészítettem a Genius csodámon ezt a módosítást, amit krila javasolt. El kell mondjam, tényleg sokkal jobb lett a mélnyomó hangja :)
    Sőt....azt kell mondjam, hogy tényleg olyan, mintha plusz 40 ezret ráköltöttem volna... Viszont sok saját módosítást is csináltam, amit majd lentebb megosztok veletek.

    Vettem hangszigetelő műszálas vattát, műgyantát, majd mindent megcsináltam úgy, ahogy krila kolléga írta. A vattából nem érdemes spórolni, jó szorosan kell tenni mindenhova. (Én pl alig bírtam visszacsavarozni a fekete dobozt a vattától :D)
    Emellett tettem vattát a kamra sarkaiba, a trafó alatti résbe, és az IC rengeteg közé is. Utóbbi nem tudom hogy szerencsés húzás volt-e, remélem nem fog túlmelegedni, vagy ilyesmi. Mindenesetre jól teletömtem a két IC panel közötti rést is. Krila leírását abban egészíteném ki, hogy érdemes a kábelek végeit szigetelőszalaggal is körbetekerni, mert a gyári, ráégetett műanyag megoldás nagyon gányul van megoldva. A 220V-ot leszorító bilincsbe én kívülről is csepegtettem, mert így sokkal jobban hozzáfértem a bilincs belsejében lévő lyukhoz. (Ide egyébként óriási mennyiségű gyanta került...)

    Végeredmény: Tényleg minden szuszogás, zörgés, és egyéb oda nem illő hang megszűnt, és még a legnagyobb hangerőn sincsenek ezek már meg! Csak a tiszta, erőteljes basszus, semmi más!

    Más: Érdemes a gyári kábeleket lecserélni, én egy MNC hangfalkábelt vettem, viszonylag olcsó volt (85 ft/m) Nagyon vastag sodortréz van benne, alig fért be a csatlakozókhoz :D Viszont tényleg nagyon megéri venni ilyen kábelből, én sem hittem volna hogy ennyit számít a jó kábel....

    Nos, ennyi, képeket sajnos nem készítettem, de remélem hogy leírásommal a többieket is ösztönözni tudom eme remek modhoz :C

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • quinlan

    tag

    Ja, és a legfontosabb lemaradt: köszi Krila!!!!!!

    KXProject + FB2K /low latency ASIO /48000Hz SR + Fully Modded Genius HT-7.1 (4 rear units)

  • FeRkE

    őstag

    Szerintetek mugyanta helyett jo e ilyen szilikongumi vagy mi, ami a levego nedvessegenek hatasara vulkanizalodik? Olyasmi, mint az FBS..
    Gondoltam megkerdezem, mielott bekenem a cuccot mindenhol:)
    Nehogy itt megse legyen tokeletes..

Aktív témák