Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz kojak007 #4590 üzenetére

    Neked egy NAS-ra lenne szukseged... Azt el lehet dugni, mert belegondoltal, hogy mondjuk 4 HDD-vel egy PC milyen hangos lenne?

    Kell egy jo kis NAS, meg egy olyan lejatszo, ami errol kepes lenyomni a filmeket. (Ez lehet celeszkoz, vagy egy HTPC is, amit megprobalsz a leheto legcsendesebbre epiteni.)

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Alex91

    félisten

    válasz kojak007 #4602 üzenetére

    A Lacie nem NAS. Az egy 4 lemeezs kulso HDD.

    Lehetosegeid:

    Epitesz magad egy PC-t, ahogy eloszor gondoltad. De ha nagy tarhelyet akarsz bele, akkor jo nagy haz kell, zajos lesz a TV mellett. Es meg kell talalnia megfelelo szoftveres feluletet is. De teny, hogy ezt konnyebb lesz barmikor az igenyekhez alakitani.

    NAS-os megoldas. Veszel egy kesz NAS-t (azt mondjak, hogy a 90k-s 4 lemezes Synology is boven megtesz). Ha hosszu tavon gondolkozol, akkor inkabb egy kicsit dragabbat, ha kesobb masra is szeretned hasznalni. De akar osszerakhatsz egy PC-t, ami NAS-kent uzemel. Aztan ezt halozaton osszekotod a lejatszoval. Ez szinten lehet egy PC, vagy a Popcorn. (Jelenleg ez a halozat kepes lejatszok kozul a legjobb ar/teljesitmeny viszonyu. NAS melett HDD se kell bele, teljesen passziv hutesu, hangtalan lesz.) Hatranya, hogy kevesbe rugalmas.

    Aztan vehetsz egy ilyet is: WD TV . Ami ugy 30k korul van. Ez elvileg ugyanazt tudja(tudhatja) lejatszas teren, mint a Popcorn, csak halozat nincs benne, ezt NAS-hoz nem lehet kotni. Ehhez egy USB-s HDD-t kotsz, es az azon levo filmeket tudja lejatszani. Ez jelenleg a legkoltseghatekonyabb, de ennek is a rugalmatlansag a rakfeneje, es kicsit kenyelmetlen lehet a hasznalata. De egy ilyennel megtamogatva: Drobo, mar eleg nagy, egyszeruen bovitheto hattertar allna rendelkezesre...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Magnat

    veterán

    válasz kojak007 #4602 üzenetére

    Szia,

    azért első körben abba is gondolj bele, h az 1000db dvd-d tárolására már most nem lenne elég 4x1TB kapacitás ... persze megteheted, h mondjuk csak a filmek felét tolod fel, de idővel akkor is ki fox fogyni a helyből.

    Mellesleg én annyi pénzért, amennyibe ezek a NAS-ok kerülnek, inkább építenék egy gépet magam, persze ennyire nem lenne designos, de olcsóbb lenne és jó lenne másra is ... 1300 eur a 4TB-os változat abból, ami linkeltél, ami barátok között is 340k huf ... ennek a feléért vagy kicsit többért meg egy f@sza@ gépet össze lehet rakni 4 1 terrás vincsivel (ami persze neked kevés lenne)

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • beencee

    senior tag

    válasz kojak007 #4590 üzenetére

    Ez egy érdekes probléma, sok hozzászólást is generált, én biztosan egy home-server-rel oldanám meg a problémát...

    De ez egy valóban létező probléma, nem csak egy elméleti? A 1000db-os gyűjteményből hányat néztél meg többször is? Ha volt ilyen, akkor milyen időközönként? Amit nem néztél meg mondjuk két éve, azt meg fogod nézni valaha is? (Én azt gondolom, hogy elég nagy filmrajongó vagyok, sok filmet nézek, de nem hiszem, hogy fel tudnék 1000 filmet sorolni, amelyek számomra érdemesek a gyűjtésre, amit pedig igen, azt pedig nyilván megveszem - időtállóbb - gyári nyomásban, legfeljebb megvan többféle formátumban. Ráadásul, amit többször megnézek, azokhoz hozzátartozik a rituálé, hogy berakjam a lejátszóba... Olyan ez mint zenénél: mp3, netes rádió - kocsi, egész házas háttérzene, cd - zenehallgatás, bakelit lp - elmélyült zenehallgatás, élvezkedés)

  • Alex91

    félisten

    válasz kojak007 #4618 üzenetére

    1. A NAS-sal pl. lehet torrentezni, FTP-zni, WEB servert uzemeltetni, web-es feluletu fotoalbumot hasznalni, iTunes server, webkameras megfigyelest stb. A NAS altalaban 24 oraban uzemel, es igy fontos a fogyasztas is. Az olcsobb is tudja mindezt, csak ugye lassabb... Mind a halozati eleresben, mind a futtathato alkalmazasok teren. Vegulis ez is egy szamitogep, ha ugy vesszuk. A NAS-t elerheted a szamitogepedrol is, akar tobbrol is. Vagy lehet halozatos mp3 lejatszot is rakotni.

    2. Ez pont mkv-kra van. Most ISO-t nem biztos, hogy jelenleg tud. De TS-t azt hiszem lejatszik. (Bar elvileg csak firmware kerdes lenne az ISO is.) Ket USB csatija van, ket HDD-t igy szo nelkul megbir. Most, hogy USB-HUB-bal egyszerre tobbet is, azt nem tudom.

    3. Mint egy halozati meghajtot eri el a NAS-t. Tehat, ugyanaz lenyegeben, mint a szgep kozvetlen wincsijerol oldanad meg a beolvasast, csak itt athuzza a halon.

    4. Azert itt is van egy kis boot ido azt hiszem. De nagyjabol ugy mukodik, ahogy elkepzeled...

    Valasztani nem konnyu :). A legolcsobb, a WD TV-s lenne, de ez meg nem igazan kiforrott dolog. De ugy nez ki, hogy WD erosen tamogatja. Az uj Firmware-be is sok uj dolog kerult, es hibakat is javitottak. Azt hiszem 30k-s ara barati, de ehhez jonnek meg a HDD-k. 1 TB-os kulso USB-s ugy 30k korul kihozhato.

    NAS+Popcorn kombinacio nem olcso. Popcorn mar regebb ota piacon van. Vannak vele gondok, es nem eleg rugalmas. De jelenleg egy eleg jo valasztas. A 70k-s ara soknak tunik, de ha megnezel egy normalis HTPC arat taviranyitoval, meg bele a gepet, hat az se lesz olcsobb, sot! Esetleg csak a Popcorn+bele HDD ismerkedesnek jo, ez 1 TB-al 100k-bol megvan, de ugye ez nem bovitheto (de USB-s HDD-t ere is lehet kulon dugni!) A NAS arakat mar lattad. Otthoni server is HDD nelkul talan olcsobban kihozhato valamivel.

    NAS/server+HTPC: a HTPC rugalmasabb, de tobb macera szerintem, es olcso se lesz...

    [ Szerkesztve ]

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Magnat

    veterán

    válasz kojak007 #4618 üzenetére

    Szia,

    csak általánosságban pár dolog, ezek 1 része saját tapasztalat, egy részét csak olvastam vagy hallottam:
    -g-s wifi tuti nem elég hd source átviteléhez (kódolva legalábbis) n-est nem próbáltam, de majd vki mindjárt jól megmondja azt is.
    -az mkv az nem blueray formátum, a rokonság össz-vissz annyi köztük, h általában mkv containerbe hd filmeket szoktak pakolni és a blueray is hd ... de tök más tészta a kettő. (na jó, még annyi, h a hd filmek egy része blueray rip)
    -az mkv mint írtam, egy container, tehát ugyanúgy lehet benne több hangsáv ill felirat, mint a dvd lemezeiden, szal ez ne legyen probléma (1ébként aviban is)
    -ha mégis a htpc mellett döntesz, akkor sem kell aggódni a gyors indítás miatt, több ismerősöm használja úgy a htpc-jét, h csak el van altatva, és távirányítóval egy pillanat alatt fel lehet éleszteni, tehát nem kell kivárni egy full rebootot (kimértük teljesítménymérővel, 2-3 wattot eszik egy pc elaltatva, szal nyugodtan úgy lehet hagyni, nem fog pörögni a villanyóra)
    -úgy van ahogy te is sejted, az ilyen médialejátszók mindig rugalmatlanabbak, mint egy pc és a kodekek is nehezebben viselik az apró változásokat ... lehet, h pc-n frissíteni sem kell a kodeket és viszi az újabb filmeket, közben meg egy ilyen kütyü már kiakad, ekkor lehet várni a frissítésre
    -csak olyan média lejátszót vegyél meg, amit lehetőség szerint ki tudtál próbálni és mindent elolvastál róla a neten, mert mindig vannak dolog, amik csak így derülnek ki ... pl kollegám megvett egy playert, amia leírások és fórumok alapján mindent visz, ami végül is igaz, de időnként akad egy pillantásra a lejátszás ... most várhat a frissítésre és addig benyeli a békát
    -azt írod, h egy windowsos gép mindenképpen kell, ezexerint nincsen most asztali géped vagy notid, amin meg tudod csinálni a töltést/módosítást? Mert akkor sztem a htpc lenne neked a javallott, h már úgyis kell egy wines gép ... és akkor legalább van egy letöltő géped is mindjárt, ami (ideális esetben) halk és keveset fogyaszt (pl ha a lentebb tárgyalt usb rackeket passzintod hozzá, akkor éjszakára azokat le lehet kapcsolni, töltéshez elég a belső vincsi)

    Hirtelen ennyi ...

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • Yahhher

    aktív tag

    válasz kojak007 #4622 üzenetére

    Szia.

    Amire tudok, megpróbálok neked válaszolni.

    1. Indulhat a gépet egyből front end-el. Sima ügy.

    2. Passz, de szeretik pl.: xbmc-t, ez ingyenes is.

    3. Ha jól tudom, akkor van, azt hiszem a wd tv is tud thumnail-eket, bár egyenlőre macerásan.

    4. Ezt nem nagyon értem :-) De a ház pénztárca függő eléggé.

    Az 5.25-ös helyekre is tudsz vinyót rakni ha akarsz.
    Nem tudom milyen erkélyed van, de sztem ne oda rakd a gépet, az időjárás viszontagságai nem tesznek neki jót. Pára pl.
    Saját véleményem is az, hogy htpc-ben gondolkodj. Az a legrugalmasabb megoldás, ha esetleg jönne egy újabb formátum a jövőben, akkor a célgépek ( wd tv, popcrn, stb.) nem biztos hogy megbirkóznak majd a feladattal. A pc-nél nagyobb az esély erre. Könnyen bővíthető háttértárral, és nagyon sok más mindenre használhatod esetleg.

    Üdv.

  • beencee

    senior tag

    válasz kojak007 #4622 üzenetére

    Azért a lényeges (és egyszerű) kérdésre még nem válaszoltál, tehát, hogy mennyire életszerű probléma ez és mennyire fogod használni, ha megvalósul...

    A rugalmas és jövőálló megoldás sztem nyilván a home-server - htpc páros. A servert bárhol elhelyezheted (nyilván ne az erkélyre a csapódó eső, stb. miatt), nálam pl. a garázsban van.
    A kérdéseid:

    1. Nyilván igen, minden front-end közösségben ez egy gyakori kérdés.
    2-3. Ez meg milyen kérdés? Melyik a legjobb autó, meg tudod válaszolni? Kinek melyik, melyikkel dolgozott már, melyik felel meg legjobban az igényeinek, gépének, op-rendszerének, stb. Ezeket végig kell nézned és ezek után dönteni. Én Meedio front-end párti vagyok, ha megnézed pl. ezt, talán látszik, hogy ez is jó lehet számodra. De az "is" fontos, mert nyilván más front-end is tudja ezt. Nyilván olyan kell neked, amely adatbázisban tartja a filmadatokat, jó iMDb importtal rendelkezik, jól szűrőzhető, stb.
    4. A htpc az én felfogásom szerint egy intelligens media player, vagy set-top box, tárolásra nem azt kell használni, hanem egy home-servert, ennek megfelelően alakítanám (és alakítottam magamnál) a konfigokat.

  • Alex91

    félisten

    válasz kojak007 #4621 üzenetére

    Erre a boritosra is van megoldas: AppleTV :).

    De ez igazan igy itthon semmire se jo...

    Bar meg lehet oldani MacOS szinten is: PLEX
    Egy Mini-vel IMHO eleg jo HTPC-t lehet kesziteni. Bar itt is kicsit a kompatibilitassal lehetnek gondok.

    PC-re frontendet itt szoktak kibeszelni: [link]

    Az otthoni szervert nem hiszem, hogy erkelyen lehetne tartani :). Jo elgondolas, csak a bovites lehet gond, es mondjuk egy hazban jo sokk HDD termeli a hot, nagyobb hutes, zaj stb. Normalis RAID vezerlok se olcsok, es ha ujra kell a RAID tomboket szervezni, akkor hova mented a rajta levo adatokat? Az "ipari" Store rendszereket meg aranyarban merik.
    Egy jo megoldas a DROBO, amit mar linkeltem, egy DroboShare-el halozatra is kotheto 2 db. Ebben menet kozben cserelheto a HDD, magatol ujraepiti a tombot. Jo, ez se olcso...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • beencee

    senior tag

    válasz kojak007 #4626 üzenetére

    Home-servernél számomra a legfontosabb a minél biztonságosabb 7/24-es működés a minél kisebb fogyasztással párosulva. Az én megoldásomról egy összefoglaló itt (ebben van link az "anyatopikra" is). Amikor ezt építettem, az Atom egy pajzán gondolat sem volt, de a megoldás bevált és azóta is működik, jelenleg nincs okom a cserére.
    A jelenlegi géped nyilván jó és nyilván dobd ki belőle a videokártyát és tegyél bele egy minél kevesebbet fogyasztót. (akár egy régi PCI-ost). Egy jó RAID vezérlő meggondolandó, nálam azt itt a PH!-n vett Promise FastTrak S150 SX4 például nagyon bejött, illetve a táppal-szünetmentessel kapcsolatos megjegyzéseimet is fontosnak tartom (főleg persze akkor, ha te is 7/24-es működésben gondolkozol).
    A htpc-re ha visszaolvasol egy picit találsz javaslatokat akár Intel, akár AMD vonalon is.

  • Alex91

    félisten

    válasz kojak007 #4626 üzenetére

    A szervernel nem a konfiggal van baj, hanem az egyszeru bovithetoseggel. Mig a DROBO-ban barmikor (meg ugyis, hogy kozben hasznalod, mondjuk filmet jatszol le) lehet HDD-t cserelni, ami barmekkora meretu lehet. A sajat keszitesu eseten meg ez nem megy. Egy RAID5-os tomb eseten egybol 3 HDD-vel kell inditani, es ugyan tehetsz hozza egy 4.-ket, de ennek is ugyanakkoranak kell lennie meretben, mint a tobbinek. Szoval most mondjuk egybol kellene venni 3 db 1 TB-os HDD-t, hogy utana esetleg tehess melle egy 4.-ket. Nem tudom, hogy ertheto vagyok-e? Es mondjuk egy jobb RAID vezerlo se olcso...
    Mondjuk lehet ugyis, hogy minden HDD-t kulon megosztasz. Ez a legegyszerubb, de adatbiztonsag nulla! Lehet tukrozni, de akkor dupla adatkapacitas kell. Aztan ugye van a RAID5, ami 1 HDD kieseset tuleli, valamivel biztonsagosabb, es gazdasagosabb.
    Mondjuk indulasnak hasznalhatod a jelenlegi gepedet is, egy nagyobb HDD-vel, megosztod, aztan, ha nonek az igenyek, akkor majd dontesz merre tovabb...

    HTPC-nek meg majd ajanlanak itt masok konfigot, de IMHO 100k korul lesz egy normalis...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Trava

    tag

    válasz kojak007 #4629 üzenetére

    Csak,, hogy megnehezítsem a döntésedet a popcornhoz is elérhetőek különböző front endek, amiket jukeboxnak hívnak.
    Itt egy bemutató oldal, hogyan működik, az egérrel bírod irányítani: [popcorn jukebox]
    Vehetsz még popcorn alaplapot is, amire ráköthetsz dvd olvasót, hdd-ket illetve Wifi kártyát is rakhatsz bele.

    Nekem van itthon htpc, nas, popcorn és csak azt tudom mondani, hogy a legkényelmesebb a popcorn kezelése.

  • Magnat

    veterán

    válasz kojak007 #4622 üzenetére

    Szia,

    "vszínű h inkább letöltöm újra a sok sok filmet mintsem el kezdjek másolgatni lemezről HDD-re..aztán meg ISO-ba, vagy MKV be konvertálni...akkor tuti megutálnám még az életet is..." - azért sztem egy dvd-t betolni iso-ba jóval kevesebb idő, mint letölteni a 4.7 gigás imaget, bármekkora sávszélességed is legyen ... főleg, ha már "backup" lemezre van kiírva, ahol ugyi másolásvédelem sincs, akkor az már csak 1 mozdulat.

    A htpc annyival drágább egy sima pc-nél, amennyivel a ház drágább, mint egy sima pc-s ház + a távirányító modul ... viszont ebbe nem kell erős vga. Ha nem fázol az Amd-től, akkor sztem ideális konfig lehet htpc-be a 780G platform, nekem ez van, pont a tesztben szereplő deszka és proci ráadásul. Jó, mert:
    -óccsó
    -keveset fogyaszt, lévén a 4850e már 45nm-es csíxélességű, de mégis egy 2magos cpu, amiben van egy kis kraft
    -a proci bírja a 1080p dekódolást
    -nem kell hozzá külön vga, mert van rajta integrált, ráadásul a vga maga is tud hardveresen hd dekódot, ilyet sem az intel, sem az nvidia integrált megoldásai sem tudnak (illetve lehet, h azóta az nvidia már tud)

    Itt van pl egy házikó, én nagyon agyalok rajta, h lecserélem a mostanit, lévén, h ezt a fajta távirányító modult nem lehet külön kapni most és a vfd meg 5.25-ös helyre megy be, ami nekem nincsn szabad, így ez a ház megoldana minden gondot ... 95 eur-ból itthon van és kb ennek a fele lenne egy ilyen Imon modul külön ... szal nem rossz vétel, persze a kinézete kinek mennyire jön be.

    (1ébként nem nevezném magam szagértőnek a témában, akkor kezdtem magam kiművelni, amikor én is elkezdtem ezen a projekten agyalni, h htpc ... de kösz a kérdést :-))

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • wassermann

    addikt

    válasz kojak007 #4629 üzenetére

    Nem tudom mennyire sürgős ez az 1000 DVD -s dolog, de remélhetőleg január elején megérkezik a WD HD TV-m amit Hammon-nál rendeltem. Tudok majd írni róla tapasztalatot.

    [ Szerkesztve ]

  • PeterPH

    senior tag

    válasz kojak007 #4648 üzenetére

    Az alaplap is tud több monitort kezelni ezért nem kell bele mégegy VGA.

  • band1103

    őstag

    válasz kojak007 #4652 üzenetére

    Bocs hogy zavarok mert hogy valójában nem engem kérdeztél de szeretnék segíteni a véleményemmel.
    1. HÁZ:
    Személyes de nekem bejött a FOXCONN DH045 :DDD .

    2. ALAPLAP:
    Itt nem az a kérdés hogy melyik gyártót ajánljuk mert az ASUS jó gyártó meg a Gygabyte is az, de ez nem azt jelenti hogy nincs mind a két gyártónak szemétre való lapjai. Az a gond az asussal hogy az olcsó és középkategóriában nagyon a szerencsén múlik hogy a vásárolt lap ne legyen szemét. A Delux 30-50ezres lapjaira már odafigyel de ebben az árszegmensben SOHA nem próbálkoznék asus lappal.
    A linkelt gigabyte lapról már sok jó véleményt olvastam, ha e kettő közül választanék akkor is a gigát választanám ha a nemi szervem levágásával fenyegetnének :DDD

    3. CPU
    Phenom? Ugyan már nem kell oda akkora proci. A mellé a lap mellé arra a feladatra egy X2-es4850e cpu bőven elég

    4. PLUSZ VGA!!! .
    Ahogy mondták már: azzal a lappal is meg lehet 2 monitort egyszerre hajtani, csak az a baj hogy az csak egy CRT és egy LCD monitor/tévé lehet. Márpedig ha touchscreenes kijelzőre is gyúrsz az lefoglalja a digitalis kimenetet, és azon kívül már csak a D-sub kimenet lesz amire nem pakolhatsz TV-t. Tehát ha két digitalis kijelzőt akarsz egyszerre akkor tényleg kell a + videókari, és jól érted, egy 3450-es vagy inkább ha lehet választani akkor 3470-es.

    11.Ram: Nem mindegy, de nem vészes! Arra a célra nagyon elég a 2x1GB ramkiT. Abba GIGABYTE lapba mondjuk Corsair Dominatort ajánlok. Megbízható!
    Remélem tudtam segíteni.

    "A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

  • beencee

    senior tag

    válasz kojak007 #4651 üzenetére

    (1) Nyilván nem is olyan szerver kell. A külön, speciális RAID kártya pedig annyival jobb az alaplapinál, mint egy jó hangkártya az alaplapi hangkeltőknél... Ráadásul az én Geode képes AOpen lapomon nincs raid, vagy sata opció, ezért kellett a külön kártya és ha a különbséget egy 2eFt-os STLab egyszerű RAID kártya és a külön procival és memóriával rendelkező, 4 portos Promise kártya között zongorázni tudnám...
    (2) Origen(ae) az abszolút csúcs...
    (3) Alaplap nálam a GB a nyerő, lásd adataim.
    (4) Meedio letöltés itt, de sokat kell dolgoznod és olvasnod (bármely front-endnél), hogy a nulláról ilyen komplex rendszert létrehozz
    (5) Két monitoros módhoz persze nem kell két kártya, sőt a Meedio-nak is van ilyen theme-je, egyéb megoldása, csatileosztás: touchscreen a D-Sub-on, TV a HDMI-n
    (6) Meedio touch-screen-es megoldás példa itt ;)

    [ Szerkesztve ]

  • band1103

    őstag

    válasz kojak007 #4658 üzenetére

    "HDMI és HDTV kimenet közül melyik a jobb nekem?"

    A teljesség igénye nélkül és konyhanyelven:
    A HDTV kimenet úgy néz ki mint az S-videó csak éppen nem 4 tűs hanem 7, de más mint az S-video vagy RCA, nem megy benne S-video jel. Ergo: Lehet neked a HDMI fog kelleni.
    Vista:32bit

    [ Szerkesztve ]

    "A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

  • Magnat

    veterán

    válasz kojak007 #4648 üzenetére

    A nagyját ugyan már megválaszolták:

    1. Házikó: amelyik szimpatikus, ha nem akarsz előlapot feláldozni a távirányítónak, akkor találsz olyat is, amihez nem kell előlap. Klikk, ugyan ez a bolt már nem műxik sajnos, szal a beszerzés kétséges, de a választékot látod...
    2. Deszka: sztem nagyon nem nyúlsz mellé egyikkel sem, én már nem is emléxem, h végül miért a Giga lett, az asztali gépemben speciel éppen Anus van, tökéletesen szuperálnak.
    3. Professzor: ahogy már írták, a 4850e tökéletes sztem is.
    4. Vga: ha elég egy analóg és egy digi kimenet, akkor nem kell külön (ezt is írták már)
    5. Hdd: nem ismerem a legújabb statisztikákat a meghibásodás tekintetében, nekem Samu van benne, az nem hangos, meg van rá 3 év gari. Jó pár éve pl a Maxtorok baromira fütyültek, tehát érdemes meghallgatni vhol vagy utánaolvasni, h amit venni akarsz, nem hangos-e. Sajnos a meghibásodás veszélye mind1iknél megvan.
    6. Nekem sima xp van, de még nincs is front-end telepítve, tekintve, h távirányítóm sincs, úh egérrel irányítom (nem olyan gáz, mivel a projektor miatt a gép itt van a fejem fölött egy polcon, simán eltologatom az egeret az ágyon)
    10. A wifi kártya jó, de ha be tudod vezetékelni, az mégjobb, persze itt is kérdés, h mennyi adatot fox mozgatni ... ha külön fileserver lesz vagy másik gépre töltesz le, akkor jobb a kábel, ha csak azért kell a hálózat, h legyen rajta net, akkor a wifi is ölég.
    11. Ahogy már írták, 2 giga tökéletes, bár sztem 1 giga is az (nekem 2 van)

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • dqdb

    nagyúr

    válasz kojak007 #4648 üzenetére

    Már többen válaszoltak, de részemről is van néhány kiegészítés.

    (2) A Gigabyte alaplap szolgáltatásokban többet nyújt, mint az ASUS. Az eSATA és Firewire jól jöhet még bármikor (nekem ideiglenesen pont ilyen Gigabyte lap van jelenleg a gépemben). A lap nagy hátránya, hogy az 1x PCIe port használhatatlanul rosszul van elhelyezve, ezért ha a diszkrét videókártya mellett TV műsort is szeretnél rögzíteni, akkor ahhoz csak PCI-os tunerkártyát tudsz majd használni. mATX méretben nem igen fogsz jobb lapot találni, ATX méretben is csak +10e forinttal drágábban.

    (3) X2 4850e elég, esetleg 5050e, mert minimálisan drágább csak. Ha a DXVA nem megy, izomból elég lesz a processzor.

    (5) A HDD-nél nem árt, ha halk, és kevésbé melegszik. Nézd meg a legutolsó PH HDD tesztet, valószínűleg Samsung Spinpoint F1 és WD Caviar Black környékén fogsz kikötni.

    (6) Home Premium vagy Ultimate, ha Meedio helyett/mellettt a Media Center felületet is szeretnéd használni. Mivel egy HTPC-hez elég 2GB RAM, ezért jó 32 bites Vista (mondom én, aki 4 GB RAM-ot fog belerakni a gépbe, mert olcsó, és ezért 64 bites Vistát telepít majd :) ). Telepítés után mindenesetre menjél végig az összes elérhető frontenden, mert lehet, hogy a még nem említett MediaPortal jön majd be a legjobban ...

    (7) A Meedio MeediOS átirata ingyenes, ahogyan a MediaPortal is. A Microsoft Media Centere pedig a Vista Home Premium és Ultimate beépített tartozéka.

    (8) Szerintem a blu-rayjel várj még egy kicsit, most elég egy filléres DVD író, amit nem fáj majd 1-2 év múlva kidobni.

    (9) Többen is gyártanak 3.5"-ös helyre illeszthető memóriakártya-olvasót, de kulturáltan kinézőt (nincsen rajta óriási logó/millió rikító felirat) sajnos még nem találtam.

    (11) RAM-ból elég 2x1 GB, típust már ajánlottak közben.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Alex91

    félisten

    válasz kojak007 #4691 üzenetére

    A szerverbe ezert mondtuk a RAID5-ot. Itt ugyan legalabb 3 HDD kell, de ebbol 2 adja a tarteruletet, es barmelyik HDD halala eseten az adatok megmaradnak. De ehhez egy jobb hardveres RAID vezerlo kell a megfelelo teljesitmenyhez (vagy nagyon eros vas).

    En nem csinalnek bivaly szervert. Igazandibol egy olyan alaplap kell, amin van 1 Gb-es LAN, kis fogyasztasu CPU, es egy jobb RAID kartya.
    Itt a WinServer-t fogjak egyesek preferalni, de szerintem egy FreeNAS [link] is boven megfelel erre a feladatra, sot!

    Mondjuk egy Atom-os alaplap [link],meg ebbe 1 GB RAM+egy megfelelo RAID vezerlo [link]. Bele egy kisebb HDD, vagy valami Flash-es tarolo a rendszernek, esetleg optikairol is mehet a FreeNAS, egy megfelelo haz, meg hozza a HDD-k...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Alex91

    félisten

    válasz kojak007 #4691 üzenetére

    [link]

    Ez kell neked! :)

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • dabadab

    titán

    válasz kojak007 #7398 üzenetére

    Nálam szintén Ion van, 2 GB-tal teljesen jól megy rajta az XBMC Live, HDD helyett egy pendrive-ról rohangál (nincs zaj, kevesebb hő). Az Asushoz mintha adnának távirányítót, én feleslegesnek (és a célra kevéssé alkalmasnak) gondolom a diNovo Minit.

    DRM is theft

  • Alex91

    félisten

    válasz kojak007 #7398 üzenetére

    A NAS-ba a HDD-t itt nezd meg, hogy jo-e! (Ahogy elnezem, jo.)

    HTPC-nek meg valami erosebbet neznek, ha hosszutavra kell! A 4 GB IMHO felesleges...

    (Bar egy BR-es medialejatszon is el lehet gondolkodni, vagy egy mkv-t is tudo BR playeren. Mondjuk kerdes, hogy meg mire hasznalnad a PC-t...?)

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Alex91

    félisten

    válasz kojak007 #7402 üzenetére

    Ha van BD lejatszod, akkor miert nem veszel melle egy medialejatszot az mkv-eknak?

    (Meg mindig joval olcsobb. Jo, itt is lesz olyan, amivel gond lesz.)

    Ha megis HTPC, akkor nezni kell egy erosebb CPU-t, meg egy HD lejatszast tamogato videokartyat. Valoszinuleg az Atomos is elviszi, de ebben keves a tartalek. Szerintem.

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Alex91

    félisten

    válasz kojak007 #7405 üzenetére

    Szerintem meg pont az Atom a gyenge, de te tudod :).

    Ha szereted butykolni, akkor neked jo lesz a HTPC. Vegulis rugalmasabb, az biztos.

    Mondjuk a video tomorites mit hoz a jovoben... :F Bar fogod, es csereled az alaplapot, ha keves lesz :).

    [ Szerkesztve ]

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • dabadab

    titán

    válasz kojak007 #7405 üzenetére

    A videódekódolást úgyis a GPU csinálja, az teljesen elég, ami az Ionban van, azt meg bőven kiszolgálja az egymagos Atom is. A h.264-et nem valószínű, hogy mostanában lecserélné bármi is, a formátumok már nem kavarognak úgy, mint mondjuk tíz évvel ezelőtt, azt meg az Ion elviszi a max BR bitrate mellett is.

    Abban meg teljesen igazad van, hogy egy HTPC megy egy ilyen kis videólejátszó kütyü nem egy súlycsoport: nekem is volt egy Popcornom, de még az Xboxon (kb 700 MHz-es P3 + 64 MB RAM + GeF3) futó XBMC mellett is nagyon-nagyon fapados volt.

    Alex91: mire lenne gyenge az Atom? Használtál már ionos HTPC-t?

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz kojak007 #7405 üzenetére

    Ez az nVidia karesz (kb egyik sem) nem tud HD Audio átengedést (erre max ATI >HD54xx vagy Intel Core i3-től felfelé).

    A legjobb konfig - ha (mint látom) a pénz nem számít annyira - az egy Intel Core i3-as procis masina. Abból a legkisebb is elég izmos arra, hogy bármilyen HD-t szoftverből elvigyen (ugye?), ha esetleg csődöt mondana a prociba integrált GPU videógyorsítása.

    Fogyasztásban sajnos 2-3x annyit megkajál mint egy ION-os gép.

    A NAS-nak meg ATOM procis gépet ajánlok, még ION sem kell, ha csak annak használod.
    Teszel rá egy Ubuntut, ha értesz hozzá. Ha nem akkor meg wint. Mindkettőt VNC-n keresztül távvezérelheted magadnak (megosztások, torrent...stb).

    Ezt a slim blu-ray-t jól gondold meg, mert lassú (max 2x-esen olvas), és drága (persze ha a design fontos...nekem is bejönne a slot-os cucc). És itthon kaphatsz 15-20között simát.
    A ház sem olcsó...bár nem világos, hogy ebben milyen optikai és táp van.

    Ezekről az "készen kapható" médialejátszókról nekem is megvan a véleményem...
    Nem nekünk, okosoknak való :)
    Nálam egyenlőre semmi nem éri utól az XBMC + TMT párost (utóbbi a teljes Blu-ray lejátszásra).

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz kojak007 #7416 üzenetére

    A 2x-essel az a gond, hogy nem kapkodja el:)
    Sajna ennyiért nincs sehol sem slot-os.
    Én innen vettem, de ezt a típust Sony Optiarc BD-5730S.
    Sajna ez sem volt itthon beszerezhető.
    Szerintem félreértettél, 15-20ért hagyományos méretű tálcás van...
    69EUR irreálisan olcsónak mondható, szal az eBay-el csak óvatosan. (+15-20EUR lehet a szállítás + Áfafizetés beugorhat)

    Szerintem egy ilyenhez PicoPSU dukál:)
    ION hoz a legkisebb elég.

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz kojak007 #7423 üzenetére

    Ha ION lesz benne, elég a legkisebb szett is elég lenne (ha max 1 HDD+ODD):
    13. PicoPSU-90 12V DC-DC ATX tápegység, Ár: 8.700 Ft + Áfa (Br. 10.875 Ft)
    +
    3. 12V 80 Watt DC tápegység + tápkábel, Ár: 7.800 Ft + Áfa (Br. 9.750 Ft)

    De inkább érdemes olyan ION alaplap csomag után nézni amiben táp is van:
    AT3IONT-I DELUXE

    Itt jegyzem meg az a Panasonic UJ-845 DVD IDE csatis...ha nincs az alaplapon IDE, kell IDE-SATA átalakító is.

  • anti22

    tag

    válasz kojak007 #9154 üzenetére

    Az én gépem ebből áll:Thermaltake DH-101 ház,Gigabyte EP45 Extreme alaplap,Gigabyte 720w superb PSU,Gigabyte ATI HD5770 VGA,Intel Core2Duo E8500 CPU,Geil DDR2 4x1 Gb Evo one RAM,Scythe Big Shuriken processzorhűtő,Creative X-FI Titanium pcie hangkártya,Gigabyte GT-E8000 tv tuner,Samsung HD103SI 1Tb 5400rpm HDD,LG GH22NS30 ODD.Az ODD meghajtót majd cserélni szeretném LG bluray íróra mert 20k körül már kapni,illetve egy jobbfajta 64Gb-os SSD-t rendszervinyónak hogy ne tüttyögjön a bootolással és programindításokkal a gép.Azért kicsit boldogabb volnék ha 20mp alatt üzemkész a rendszer és nem kell 2 percet várnom míg mindent betölt a HDD.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv:Anti

  • kiiso

    tag

    válasz kojak007 #9154 üzenetére

    Szia!

    Jól értem hogy a HTPC feladata mindössze média lejátszása lenne NAS-ról? (azaz nem kell optikai meghajtó, illetve külön nagy tárhely) Ha igen, akkor én elgondolkoznék egy Boxee Box-on. Nagyon okos médialejátszó, a D-Link gyártja, pendrive-ról, külső HDD-ről, Nas-ról lejátszik mindent. Boxee frontend fut rajta, ami az XBMC egy változata. Jár hozzá okos távirányító is. Bruttó 65k ;)
    Bemutató videó
    Honlap

    [ Szerkesztve ]

  • anti22

    tag

    válasz kojak007 #9160 üzenetére

    Hát azért valamennyit számít de ha nincsenek nagy igényeid a hangzással szemben akkor az integrált is megteszi.Digitálisan kösd erősítőre.Coax vagy toslink.Én azt vettem észre hogy a titanium karim pax driverrel nagyon kemény basszust ad és tisztább és dinamikusabb valamelyest a hangja az alaplapi realtekhez képest.De persze az is számít milyen erősítőre kötöd és milyen hangfalakat hajtasz meg.Nekem Yamaha rx-v430rds erőlködőm van és Sal 2610 szettem.Nem egy high end hangfal de nem telik többre.Van akinek 1 milla is piti összeg egy front párra de többségünk gondolom nem újmilliomos.Megpróbál abból építkezni ami van.Ha nagyon lóvés volnék akkor asus Xonar HDAV1.3 Deluxe vagy creative x-fi titanium hd kártyát vennék.De ahhoz már komoly hangtechnika is kell hogy kihasználd amit adhat.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv:Anti

  • Anaxis

    csendes tag

    válasz kojak007 #9168 üzenetére

    Ugyan még én is kezdő vagyok a témában,most szeretnék én is egy hasonló projektet indítani. Ha csak a lejátszás , médiatár kezelés lesz a cél akkor pl egy Zotac 775 Socket alaplap , intel C2D v C2Q proci, Ati kártyát javasolnék ebben az alsó kategóriába szerintem az a nyerő. Sapphire Ultimate Radeon HD5670 1GB vagy Sapphire HD5570 1GB, de csak példaként említve 20-30k kategóriában néztem. Bőven kijön a keretedből.

  • GerykO

    aktív tag

    válasz kojak007 #9168 üzenetére

    Nézz át ide, és kérdezősködj, hogy van-e bárkinek jelen pillanatban problémája a Brazossal, mára teljesen kiforrottnak mondanám már. ~25k az Asrock lap (mITX 170x170 mm), 2 magos integrált videókari, csak memória kell bele, meg egy rendszervinyó esetedben, de ha a nas-odból áttolod ide a vinyókat, akkor a nas feleslegessé válik, mert megfelelő táppal 15W IDLE fogyasztással üzemel. Ha úgyis xbmc front-end lesz alatta, akkor mehet alá linux is, akkor pendrive is elég lenne, ami tovább csökkenti a fogyasztást, no meg akkor könyebb megoldani, hogy a nem használt vinyókat spindownolja le a rendszer, ami ismét csökkentné a nasod fogyasztását...
    Persze ez csak amolyan gondolatébresztő. Éntőlem annyit költesz kész gépre amennyit akarsz, de 4GB 1333-as ram ~12k, házad (szerintem táppal együtt) már van, mintha te írtad volna hogy akad a polcodon 2,5" vinyó is (a tévedés jogát fentartom, mivel 7~8 forumon vagyogatok, utóbbi időben csak read-onlyra volt időm :( ), ha nem akkor az is ~10k ha nem újonnan és extranagyot akarsz. Az annyi mint 25+12+10=47, kerekítsük fel 50re, még olcsóbb is mint a kész lejátszó, és ha vin van rajta, akkor cs, sc, és egyéb klasszikus játékélménnyel is rendelkező játékok is szépen elfutnak majd rajta...

    Persze amennyiben valami hasonló lesz, fotókkal ellátott élménybeszámolót várunk róla! :K

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz kojak007 #9171 üzenetére

    Hát amit írtak tapasztalatokat, hogy 2 GB memó maximálisan elég a win7+xbmc pároshoz, de ilyen memóriaárak mellett balgaság lenne nem 4 GB-t tenni bele, később még jól jöhet. Ha viszont a tényleges proci ereje számít, akkor ezt a tesztet nyálazd át, viszont amit tud gyorsítani a GPU, az a program nem rezgeti a lécet.
    Raidx, Ric4m0nd, madgie, zsolt501, HPAA, és szerintem elég sokáig sorolhatnám a tulajokat, mind elégedettek, az elején volt egy-két kisebb probléma, de már két új EFI verzió is kijött, és minden gyerekbetegséget orvosoltak. A különbség nem túl sok, ugyanaz az E350-es APU dolgozik mindegyik lapban, és a hídcsip pedig az M1.
    Az Asrock lapja valóban az USB3 hiánya miatt ilyen olcsó, ezt követi az Asus mATX lapja ~35k, ezen van USB3, meg e-sata is, az MSI E350M1-E45 is kb ebben az árban mozog (ez mITX), illetve a nagyobb MSI, és a Gigabyte mITX lapja ~40k, ezeknél is pofátlanabb árat kérnek el a Sapphire lapért~45k, és van még egy-két gyártó aki nem tört be a MO-ra.
    Az Asus van még olyan árban ami az én ingerküszöböm alatt van, és az árkülönbség kb reális, ugyanis az pciE x16 -elektronikusan csak x4 mindegyik lapon, ennyit tud a technika- mellett akad egy x1, és két pci 2.2 csati is a bővítőkártyáknak. 4 helyett 6 sata3.0 van, passzív hűtés az aktívval szemben, illetve a hátlapi kivezetések közt ott figyel két USB3.0, egy e-sata, és fire-wire is, az Asus mATX lapján szemben az Asrock mITX lapjával. Ami szerintem még abba a házba neked beleférne az az Asus E350M1-deluxe, ez szintén mITX integrált wifi, meg kékfog, mínusz fire-wire, és mínusz két pci2.2, és ha minden igaz akkor a s-ata csatik száma is csökkent, asszem ~40k+. Mindegyik gyártó honlapján fent vannak a lapok. Asrock is dob ki USB3.0-s lapot, ~40k körül, szerintem nem éri meg a felárat, bár ha a Psile házért annyit kiadsz, akkor neked más az ingerküszöböd. :B
    Táp kérdés: Ha tényleg csak egy 2.5" HDD lesz benne, és még ODD sem, akkor a lehető legkisebb PicoPSU, vagy paneltáp lesz a te legjobb választásod, azt hiszem ez 65W, Brazos klubban rengeteg tesztet linkeltek, van köztük olyan, ahol kimérték 600W-os táppal, meg 120W-os PicoPSU-val is, 18W helyett ~30W lett a fogyasztása IDLE, és 25~28W helyett 45~50W ha jól emlékszem. Érdemes visszaolvasni, vagy akár az elejéről átfutni. A linkek úgyis szép pirosak. :K

    Építést tessék dokumentálni, képeket is készíteni, és a kész gépről fotókkal illusztrált rövid élménybeszámolót várunk. Az esetleges problémák elhárítására is kitérve... :C

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • sb

    veterán

    válasz kojak007 #9171 üzenetére

    Én 880-as AMD-s Asrock lapon próbáltam ki ezt az XFast USB-t. Csak úgy érdeklődésképpen. USB2-es külső vinyón 28MB/s helyett 34MB/s-el másolt, ennyit ért. Nem rossz, de nem váltotta meg a világot. :)

Új hozzászólás Aktív témák