Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beencee

    senior tag

    Jó téma, szeretem ;)

    Nálam kb. éppen 2 éve megy ez, illetve ennek egy továbbfejlesztett változata: azóta a rendszeren kívül nettó 1,5TB háttértár RAID1-ben (2x500GB+2x1TB), 1GB memória van benne, illetve 8 (!) soros port a különböző kommunikációs feladatokhoz, illetve lassítottam a hátsó ventiken és passzív lett a proci hűtése (így is bőven megfelelő a hűtés és nem ordít annyira a gép a garázsban sem). Ebből látszik, hogy az Atom körüli meggondolások már működtek korábban is, az AMD Geode NX 1750@14W teszi a dolgát azóta is...
    Nálam a legfőbb szempontok voltak:
    - Biztos 7/24-es működés. Ezért hiányolom nálad a megfelelő (értsd: erre tervezett) tápot, illetve szünetmentes tápot a szerver alá. A logokból jól látszik, hogy még jó elektromos hálózat esetén is nem ritkák az áramingadozások, kimaradástüskék, stb. Kell, hogy valami puffereljen egy 7/24-ben működő gép előtt és kell, hogy ezt kibírja egy állandóan üzemelő táp. Ezek alapján ez biztosan nem egy picoPSU...
    - A feladathoz mérten a lehető legkisebb fogyasztás, ezért lett nálam két éve a Geode, azóta sem csalódtam benne.
    - Biztos tárolás. Ezért vannak a rendszervinyón kívül RAID1-ben tükrözve a tároló HDD-k. Nálad "csak" egy vinyót olvasok, abból mindig lehet baj, de ebből következően nem értem a pici házra (pici házba nyilván kevés HDD fér) való törekvést sem, hacsak a szobád/lakásod/házad alapterülete nem szab határt...
    Nálam is WS2k3 fut, semmi bajom a stabilitással, pedig tényleg fut rajta néhány funkció, csak az esetleges frissítéseknél van reboot (most éppen 56nap 17óra, stb. az uptime).

    Nálam jelenleg a funkciók:
    (1) Fájl szerver (a teljes családi és az én üzleti háttértáram ez)
    (2) IIS6 + DynDNS (FTP is), ezen csak egy webhely megy, hogy a szokásos saját honlapos dolgokon túl a távoli asztalon, meg SMS-en kívül böngészőből is elérjem kívülről a HouseBot-ot
    (3) Letöltés Azureus (amennyiben a HouseBot engedélyezi, tehát éjszaka, ha már nem használjuk a sávszélt, vagy ha nem vagyunk otthon, stb.)
    (4) Zeneszerver, azaz a HouseBot által vezérelt Winamp itt játsza le a tárolt zenéket, netes rádiókat, ami aztán a vonalszintű kimeneten keresztül a házban lévő LAN CAT5 kábelein, stb. megy 3 zónába.
    (5) HouseBot otthonautomatizálási szoftver, ami
    - IP-X10 gateway, tehát vezérli a 220V-os dolgokat a házban
    - kommunikál és vezérli jelenleg ezeket: a fenti CM11 gateway, DSC riasztóközpont, saját gyártású öntözővezérlő, GSM modem, Buderus kazán, vezérli a Winampot, figyeli és prezentálja az időjáráselőrejelzést, vezérel 4 kamerát és kameraszervert (azok nem erre a gépre rögzítenek), stb.
    - vezérli és kiszolgálja a saját klienseit
    - meg, ami még nem jutott eszembe...

    Ezek alapján látszik, hogy valóban a funkcióhoz kell igazítani a konfigot és nem feltétlenül kell izompacsirta gép. De - szerintem - egy 7/24-re tervezett gépnél a legfontosabb a biztonságos működés...

Új hozzászólás Aktív témák