Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kojak007

    tag

    válasz Magnat #4620 üzenetére

    Szia,

    igen igen...tudom rosszúl fogalmaztam...azért gondolkodok ISO-ban meg MKV-ben mert ez a kettő számomra alegfontosabb formátunm....mivel ahonnan töltök ott ISO-s DVD-k vannak és MKV-s Blu-ray ill HDDVD rippek. Ezért ezek nekem bőven elegendők...visszatérve egy régebbi íráshoz...25Gb-os eredeti blu-rayeket véletlenül sem HDD-re szeretnék fölpakolni...itt minden esetben 4,7Gb-os DVD-ről vagy asszem max 2x ekkora 1080p-s MKV-król lenne szó...

    arra viszont nem igazán hiszem h valaha is időm lenne átkonvertálni a DVD-imet MKV-re, meg stb...még a letöltött dolgokat kiírni is ritkán van időm...többek között ezért is ugrott be egy olyan ötlet, h maradjon az anyag a gépen és onnan vegyem elő a filmeket.
    Ahonnan töltök ott jelenleg kb 4000 DVD és kb 400 HD film van úgyhogy ha a tervezett rendszer megépül akkor is vszínű h inkább letöltöm újra a sok sok filmet mintsem el kezdjek másolgatni lemezről HDD-re..aztán meg ISO-ba, vagy MKV be konvertálni...akkor tuti megutálnám még az életet is... :Y

    gondolom egy HTPC, mégha 1-2 HDD-s is akkor is vszínű többet kóstál mint egy 70k-s média lejátszó...bár ha nem sokkal többe akkor gondolom rugalmassága és sotfware frissíthetősége miatt jobb megoldás lehet... mondjuk egy SSD-s rendszer vinyós verzióba a bootolás sem lenne túl sok...egyre jobban tetszene a HTPC, (pláne az alvó funkciós dolog is tetszik) de azért kérdeznék TŐLETEK egy párat még ezzel kapcsolatban ha nem baj...

    HA HTPC, akkor

    1. a gép bekapcsolását be lehet úgy állítani, h egyből a front end program fusson, ergo nem a WIN főablakot látni ahol még el kell indítani egy programot? pl. Media Center?

    2. Mi a legjobb front end progi jelenleg, ami ugyan azt tudja mint a média lejátszók?
    3. Esetleg van olyan progi is ami már szűrni esetleg előugró kereső ablakkal rákeresni tud filmekre? mondjuk egy pörgetős filmborítós grafikai designal? (vagy inkább verjem ki a fejemből az ilyen és ehhez hasonló igényeket, mert ezek még csak az én fejemben léteznek nem a valóságban?)
    4. a ház kiválasztás kérdése, a rendszer HDD-is, de gondolom a legjobb megoldás, ha nem akarom csak az oprendszernek meg a progiknak az SSD, de mi lenne az optimális minden más az én esetembe? gondolok hűtés alaplap, proci, stb?

    bár a HTPC-vel csak a média lejátszót váltottuk ki, még mindíg szükség van a tároló szerver/NAS dologra és a sok sok HDD-re...bár egy naagy server gép szimpibbnek tűnik egy kis fogyasztású rendszerrel, mert abba bele tudok pakolni akár 10 HDD-t is... (most nézegettem a nagyobb házakat és ott pl. így van hogy pl. 7Xexternal 5,25, ... ugye ezeket a helyeket is lehet használni belső HDD-knek? bocsi a hülye kérdésekért laikus lennék... :B

    nem. Van notim is és otthoni PC-m is...nem is igazán tudom miért kérdeztem azt...talán mert már késő van?!?!? :DD

    akkor ezek szerint a WIFI nem jó, csak a kábeles kapcsolat...értem...

    sztetek egy erkélyen egy mittomén szigetelt (hungarocell, stb) dobozban kint pihenhet a szerver gép? vagy ahhoz a szigetelés kevés? és fagy para lenne??? csak gondolkozom, hol lehetne a csúnya és hangos gép elpaterolva...

    Axel, Magnat! Ti ilyen helyen is dolgoztok? ilyen kütyüket árultok? vagy csak hobbi érdeklődési körből vagytok a téma bölcsei?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák