Új hardverek (nem csak) gamereknek

GTX 1060-at notebookban, tabletet gamer billentyűzeten és más különleges dolgokat válogattunk össze.

Gamer kiegészítők

Nagyon különleges billentyűzetekkel rukkolt elő a Roccat. A Skeltr egy gamer billentyűzet és egy mobil eszközökhöz való, Bluetooth klaviatúra összegyúrásából született. Fogtak egy membrános, öt zónában világító, makró gombokkal ellátott, lecsatlakoztatható csuklótámaszos, játékos billentyűzetet, és felszerelték Bluetooth 3.0 modullal, felső részébe pedig egy vágatot illesztettek, amibe mobiltelefont vagy akár tabletet is lehet támasztani. A hátuljára tettek pár USB csatlakozót, valamint hang ki- és bemenetet, az eredmény pedig egy olyan megoldás lett, amivel egy gombnyomás átkapcsolni a PC és a mobil készülék kezelése és hangja között. Ráadásul a Roccatnek olyan alkalmazása is van, amivel a mobil vagy tablet a játékokhoz extra kijelzőként használható. Sajnos ez a fejlett dupla billentyűzet nem éppen olcsó: 54 570 forintba kerül.

Nem mindennapi a Roccat Sova billentyűzet sem. A robusztus beviteli eszközt a nappaliban, kanapéról játszóknak találták ki. Nem kevesebb mint négy méteres, vaskos kábele van, kényelmes alsó párnázása révén pedig ölbe lehet venni. A mechanikus vagy membrános billentyűzet jobb oldalán 275 x 240 mm-es, integrált egérpad terpeszkedik, amit az alsó párnákhoz és a csuklótámaszhoz hasonlóan cserélni lehet. Gondoltak az egér és mobiltelefon csatlakoztatására is, két USB portot készítettek elő számukra. Az egér vezetéke az egérpad fölött rögzíthető, a telefont pedig a billentyűzet tetején várja egy tartó, és itt is bevethetjük a Roccat mobil gamer appját. A Sova nemsokára megérkezik a hazai piacra is, várhatóan 65 000 forint körüli vérelárral.

Szerényebb árkategóriában mozognak a lengyel Genesis billentyűzetei. A mechanikus RX75-öt nemrégiben teszteltük, az RX85 pedig a kínálat zászlóshajója. Ez egy mechanikus, Kailh mikrokapcsolós klaviatúra, amit finom, vörös betétekkel és négy fokozatban állítható, fehér háttérvilágítással látták el, további extrája a vaskos hangerőszabályzó, illetve a látványos, vörös-fekete kábelezés. 27 500 forintos ára a mechanikus billentyűzetek viszonylatában nem számít vészesnek.

Egyszerűbb, membrános megoldás a Genesis RX39, de ez is tudja az alapvető gamer trükköket. Megjelenése marcona, háttérvilágítása vörös, zöld vagy kék színűre kapcsolható, alsó részébe kisebb csuklótámaszt integráltak. A játékosok számára fontos gombok lenyomása nem zavar be egymásnak (anti-ghosting), a vezetéket pedig megerősítették, hogy jobban bírja a gyűrődést. A Genesis RX39 vételára nem éri el a kilencezer forintot.

rudi

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés