Sapphire Pure Fusion Mini E350 bemutató

Működés

A BIOS helyét már itt is átvette az UEFI, amelynek felülete ennek ellenére karakter-alapú maradt. Tuningra semmilyen lehetőségünk nincs, ez egyben azt is jelenti, hogy még a memória órajelét sem lehet DDR3-1066 fölé vinni. Ezenkívül leginkább a szokásos beállításokat találhatjuk itt, jól átláthatóan elrendezve.


Az UEFI nyitóképernyője [+]

Ugyan a H/W Monitor menü lehetőséget ad a CPU ventilátorának szabályozására, de bármit is állítottunk, az semmilyen hatással nem volt a fordulatszámra. Talán az az oka ennek, hogy a CPU FAN csatlakozó PWM szabványú, de a ventilátor nem ilyen.

Maga az alaplap, valamint az APU órajele teljesen a referenciát követi, ennek okán korábbi tesztjeinket most nem ismételtük meg. Az aktuális tesztkonfigurációnkból már megismert Kingston SSD és Seagate HDD-vel, valamint Cooler Master Silent Pro M600 tápegységgel, hardveresen gyorsított MKV lejátszás közben 31 wattot fogyasztott a komplett rendszer. Teljes terhelés mellett ez 40 wattra kúszott fel. Ebben a kategóriában meglehetősen jónak számítanak ezek az értékek.

Ugyan csak egy szempillantást vetettünk a Sapphire egyik Brazosra épülő alaplapjára, de ezalatt összességében jó benyomást tett ránk, tetszett nekünk. Egyedül talán a hűtésbe lehet belekötni, de aki totális csendre vágyik, az általában amúgy is a teljesen passzív megoldások felé veszi az irányt. Amennyiben ki tudjuk használni az eSATA, USB 3.0, valamint Bluetooth által nyújtott adottságokat, valamint emellett egy igazán kis fogyasztású alaplapra vágyunk, akkor érdemes számításba venni a Pure Fusion Mini E350-et is, melynek ára jelenleg 34 000 forint körül mozog.


Sapphire Pure Fusion Mini E350

Oliverda

Az Sapphire Pure Fusion Mini E350 alaplapot a Expert Zrt. bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés