Nikon D600 – belépő a full frame világba

Menü, funkciók

A Nikon D600 menürendszere tud magyarul is, és összesen hat alegységből tevődik össze. Ezek név szerint a visszajátszás menü, a fényképezés menü, az egyéni beállítások menüje, a beállítás menü, a retusálás menü, és a saját menü, ahová a leggyakrabban használt funkciókat rendezhetjük be.

Első látásra újoncoknak egy kissé ijesztő lehet az amúgy teljesen szokványos Nikon rendszer (főleg az egyéni beállítások egyes oldalai), de szerencsére számos beállítást csak egyszer kell elvégezni (nem árt rászánni egy pár percet). Ráadásul az egyéni paraméterezéseket el is menthetjük a User1 (U1) és User2 (U2) alá (lásd módválasztó tárcsa).

A retusálás menü már elárulta, hogy itt bizony készüléken belül is elvégezhetjük a legégetőbb retusálási feladatokat, például a vörösszem-korrekciót, a képszélek levágását, a szűrőeffektusok használatát, az átméretezést, a torzításvezérlést, a perspektíva-korrekciót, sőt a nyers fájlokat is „előhívhatjuk”:

A Nikon D600 rendelkezik kéttengelyes digitális szintezővel, aminek segítségével külső segédeszközök nélkül is szintbe állíthatjuk gépünket például egy háromlábon.

A videóbeállításoknál az alapvető funkciókat találhatjuk, mint a képméret és képkockasebesség, a videó minősége, a mikrofon módja és a felvétel célja (melyik memóriakártyára kerüljön a felvett anyag). A mikrofon érzékenységi szintje lehet automatikus vagy kézi vezérlésű, de akár ki is kapcsolhatjuk, ha nincs szükség hangfelvételre.

Természetesen a Nikon D600 is lehetővé teszi számunkra az időzített fényképezést, az időzített felvételkészítést vagy a többszörös expozíciót. Ezek működését a D800-ról szóló cikkünkben részletesen bemutattuk, itt is ugyanúgy működnek a szolgáltatások.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nikon

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés