UHD és hagyományos tévék, audioeszközök

Hagyományos tévék

Hosszú évek tötymörgése után úgy tűnik, hogy a Toshiba tévéfronton is magára talált, és képes minden termékkategóriában versenyképes modellekkel előállni. Ilyen az L7 széria 50 hüvelyk képátlójú, 50L7335DG típusjelzésű tagja is. Ez az Edge-LED háttérvilágítású LCD televízió természetesen képes a Full HD felbontású anyagok megjelenítésére, legnagyobb fényereje 400 cd/m², maximális valós kontrasztaránya 3000:1, válaszideje 6,5 ms körül alakul, betekintési szöge pedig horizontálisan és vertikálisan is 178 fok.

A készülék megkapta a vállalat saját, AMR (Active Motion & Resolution) 200 névre hallgató interpolációs technológiáját, és az alacsonyabb felbontású anyagok feljavítására képes Resolution+ nevű eljárás sem hiányzik belőle. A 270 000 forintba kerülő modell egy ingyenesen letölthető alkalmazásnak hála vezérelhető iOS- vagy Android-alapú okostelefonnal is, illetve támogatja az USB-n keresztül csatlakoztatott egér és billentyűzet használatát. Erre szükség is lehet, hiszen a Cloud TV névre hallgató szolgáltatásnak köszönhetően kapu nyílik a különféle internetes alkalmazásokra, illetve a böngésző is elindítható innen. A készülék biztosítja a háromdimenziós tartalmak megjelenítését, illetve képes a hagyományos kétdimenziós anyagokból térhatásút varázsolni.

Az idei Sony televíziók egy részének külsejét a különleges, kör alakú talp markánsan meghatározza. A W8 család egyik legnépszerűbb méretben a boltokba kerülő, 47 hüvelykes tagja, a 290 000 forintba kerülő KDL-47W805A is egy ilyen készülék. A Sense of Quartz formatervezési irányzatba tartozó, Edge-LED háttérvilágítású tévé biztosítja a háromdimenziós anyagok megjelenítését, amihez a passzív-polarizációs képalkotási eljárást használja.

A cégtől kapott információk értelmében a beépített Bass Reflex Box hangsugárzók a szépen brummogó basszusok érdekében még több alacsony frekvenciát képesek megszólaltatni, az integrált magassugárzók pedig részletgazdag magas hangokat biztosítanak. A készülék támogatja az NFC technológiát, azaz az egyérintéses tükrözés funkció segítségével az okostelefon képernyőjén kezelhetőek a nagy képernyőn megjelenő tartalmak. A készülék megkapta a Sony Motionflow XR 400 Hz interpolációs technológiáját, amiről a cég azt ígéri, hogy még az igen gyors mozgások megjelenítését is folyamatossá, akadozásmentessé teszi. A tévé segítségével mód nyílik a böngészésre, és elérhetővé válnak különféle internetes alkalmazások, köztük a Sony speciális szolgáltatásai, melyeknek köszönhetően komplett tévésorozatokat vagy filmeket is megnézhet ingyenesen a felhasználó.

A hatvan hüvelykes képátlóú Philips Elevation televízióról a gyártó azt ígéri, hogy itt végre sikerült megvalósítani a négyoldalas Ambilight világítást. Tény és való, hogy a fényglória körülöleli az egész televíziót, viszont azért az is igaz, hogy nem építettek mindegyik keretre egy külön LED-sort, hanem a készülék közepére húztak be ebből kettőt. A 990 000 forintba kerülő, LED háttérvilágítású LCD televízió támogatja a Miracast technológiát, azaz tükrözhető rajta az okostelefonok, tabletek tartalma, tehát ilyenkor a tv azok nagyméretű kijelzőjeként funkcionál.

A készülék rendelkezik előre telepített Skype klienssel, azaz amennyiben csatlakoztatnak hozzá egy kamerát, módot ad a videotelefonálásra. Ellátták egy különleges, mozgásérzékeny távirányítóval, amely a Wii kontrolleréhez hasonlóan működik, azaz lehet vele mutogatva vezérelni az egérkurzort. Emellett a hátuljára építettek egy teljes értékű billentyűzetet, ami nyilván elősegíti a különféle internetes alkalmazások és a böngésző használatát. A termék megkapta a gyártó saját, különféle képjavító-képmódosító eljárásokat magában foglaló Perfect Pixel HD névre hallgató csomagját. A térhatású anyagok megjelenítésére módot adó Elevation tv képes a 2D anyagokból háromdimenziósat konvertálni, rendelkezik digitális tévétunerekkel, és lehetővé teszi az adások külső adattárolóra történő rögzítését  is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés