RAM, SSD, HDD és sok más októberre

RAM



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Hirdetés

Múlt héten a megfelelő processzor és alaplap kiválasztásában adtunk tanácsot közepesen haladó szinten, most memóriával és adattárolókkal folytatjuk, később pedig a grafikus kártyák és egyéb komponensek kerülnek terítékre. Aki úgy érzi, hogy nem szeretne ebbe a témába olyan mélyen belemerülni, annak ajánjuk két héttel ezelőtti, alapszintű leírásunkat, aki pedig éppen ellenkezőleg, a mélyvízbe vetné magát, annak fórumunk asztali számítógépek összeállításával foglalkozó témáját érdemes megnéznie. Összeállításunkban ezúttal is a PCX.hu webáruház kínálatára támaszkodtunk.

Memóriát választani szerencsére rém egyszerű. Általánosan, majdnem minden esetben érvényes, hogy inkább a mennyiségre, és nem a sebességre kell koncentrálni. Ez alól csupán azok az esetek kivételek, ahol a számítógépben nem szeretnénk különálló grafikus kártyát , hanem a processzorban lévő integrált megoldást használnánk. Ezeknél a rendszereknél a grafikus mag a központi memóriából táplálkozik, tehát jó, ha gyorsat veszünk, Intel megoldásokhoz DDR3-1600-ast, AMD-hez pedig akár DDR3-1866-ost. Szerencsére a mai Intel és AMD platformok is DDR3 memóriát használnak. Kezdésnek célszerű kétmodulos kitet venni, ami a legolcsóbb alaplapok kivételével rendszerint még két modullal bővíthető, ha szükség lenne rá.


Két modulból álló kitben érdemes megvenni a memóriát

Alapvető, internetezős, szövegszerkesztő, beadandó-készítő és akár multimédiás számítógépbe sem kell több 4 GB – egész pontosan 2 x 2 GB – RAM-nál, amit DDR3-1333-as sebességgel megkapunk tízezer forint környékén, nem ritkán tíz év garanciával, például a Corsairtől. Ha DDR3-1600-as szett kell, akkor például a Kingstonnál nagyjából 2500 forintos felárat kell fizetnünk, a DDR3-1866-os 2 x 2 GB-os csomagok pedig még néhány ezressel drágábbak.


Memóriából rendszerint a mennyiség fontosabb a sebességnél

Játékhoz viszont célszerű 2 x 4 GB-tal indítani; ilyen gépben szinte biztosan lesz külső grafikus kártya, így a DDR3-1333-as, esetleg DDR3-1600-as bőven elég, például a Kingstontól 21 000 forint környékén. Komoly kép- vagy videószerkesztő feladatokhoz, terebélyes 3D modellekhez, esetleg csúcs játékoknál jól jön akár 2 x 8 GB RAM is, ami az eddigiekhez hasonlóan dupla áron, 40 000 forint környékén szerezhető be, mondjuk a Patriottól. Aki nem biztos benne, hogy kell neki a 16 GB RAM, annak célszerű előbb 2 x 4 GB-ot vennie, aztán, ha kevésnek bizonyul, vehet még 2 x 4 GB-ot mellé. Persze, ilyen esetben ellenőrizni kell előbb, hogy van-e négy memóriafoglalat az alaplapunkon.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés