Hirdetés

Egzotikus athlonos hűtők tesztje

Zajszintek

Mielőtt a rátérnénk a hőmérsékletekre, összegezzük a tesztünkben szereplő 5 hűtő hangkeltő képességét. A méréseket egy nagyon egyszerű zajszintmérő eszközzel végeztük el, minden hűtő esetében a ventilátor középpontjától pontosan 16 mm-es távolságra lemértük a zajszintet, majd ebből az értékből számoltunk vissza, és kaptuk meg az aktuális ventilátor 1 méterre vonatkoztatott zajszintjét.

Ne felejtsük el, hogy a grafikonban szereplő értékek esetében 10 dB-es zajszintkülönbség kétszeres hangérzetet eredményez, tehát ha a grafikon szerint az egyik hűtő 10 dB-lel hangosabb a másiknál, az azt jelenti, hogy kétszer hangosabbnak halljuk!

Most pedig lássuk az eredményeket összesítve!

Feltűnhet, hogy a grafikonban szerepel a Zalman CNPS7000A-Alcu is amolyan referenciaként. A Zalman hűtőjéről tudjuk, hogy alacsony fordulatszámra beállítva hangtalan, ez esetünkben 16,6 dB-t jelent, míg maximális fordulatszámon – esetünkben 26,4 dB – ugyan már jóval hangosabb, de még bőven a tűréshatáron belül van. A Coolink A27VS hűtése 28,3 dB-es zajszintje ellenére kiesik a halk hűtő kategóriából, hiszen nagyon hangos kerregő hangot bocsájt ki, míg a másik Coolink egyszerű ventilátorzajával ugyan némileg hangosabb, mint a Zalman magas fordulaton, ez a hang nem túl zavaró még nekünk, vájt fülű PH!-soknak sem. Amíg a többi hűtőventilátor alacsony fordulatszámon ugyan halk (leszámítva a CM és a TT motorhangját), addig maximális fordulatszámon logikusan rendkívül hangos mind.

Összegezve tehát igazán halk és mindenféle zavaró hang nélküli számítógépet a Cooler Master, a Gigabyte és a Zalman hűtővel tudunk összehozni, míg a Coolink NPH2 az ízlések és pofonok kategóriába tartozik, egy földön heverő házban őt sem halljuk meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés