Hirdetés

Egzotikus athlonos hűtők tesztje

Konklúzió

Öt teljesen különböző stílusú Socket 462-es hűtőt vizsgáltunk meg, és az eredmény kissé meglepett minket. Vegyük sorra, hogy melyik hűtő hogyan is teljesített!

Hirdetés

A Cooler Master JET 7 egy nagyon igényesen kivitelezett, úgymond szép Socket A hűtés, amely a hűtőtesztek alkalmával maximális fordulatszámon a harmadik helyet foglalta el, míg az alacsony fordulatszámon járatott hűtők között a Coolink A27VS mögött végzett mindkét esetben, ám mivel közel ~1200 rpm-re állítva szinte hangtalan, ezért azok számára tudjuk ajánlani, akik nagyon halk gépet szeretnének összerakni. A hűtés ráadásul igényesen is csomagolt (két helyre kivezethető fordulatszám-szabályzó, design), egyetlen probléma a ~8700 Ft-os ár, melyért a 3 év garancia nyújt némi kárpótlást.

A Coolink Armor2-7VS puritán csomagolásával nem különösebben kápráztatott el minket, a fordulatszám-szabályzó látványa is az "épp most összedobott potméter" feelinget idézi. A hűtőbordán található ventilátor egyenesen katasztrófa, hiszen amíg magas fordulaton – logikusan – nagyon hangos, addig alacsony fordulatszámon olyan szintű zörgő, kerregő hangot ad ki, melyet hosszabb távon nehéz elviselni, kivétel ez alól egy olyan gép, amelyet egy szerverszobában helyeztünk el. Vigaszként megemlíthető, hogy ebben a mezőnyben ez a hűtés a második legolcsóbb (~6000 Ft), illetve az 5 év garancia. A bordázat kidolgozása ennél többre érdemes, ha a ventilátort kicseréljük rajta egy másik, fordulatszám-szabályzós és hangtalan 8x8-asra, akkor akár jó vétel is lehet, ám úgy már nem ~6000 Ft-ba kerül.

A Coolink NPH2 a cikk meglepetése, hiszen mindkét tesztben az első helyen végzett, elverte a sokkal magasabb fordulatszámon járó nevesebb hűtéseket, ráadásul a lemért 30,7 dB-es zajszintet sem neveznénk elviselhetetlennek. Ez a hűtő a nagyon ajánlott kategóriába esne, ha gyárilag járna hozzá fordulatszám-szabályzó (2000-es fordulatszám mellett ez a ventilátor és hűtőbordapáros tényleg hangtalan, és valószínűleg még kellőképpen hatásos maradna), illetve ha nem lenne ilyen drága, igaz ~8000 Ft-ért nem valószínű, hogy ennél jobbat kapunk (talán a Zalman CNPS7000A-Alcu). További piros pont az 5 év garancia.

A Gigabyte PCU21-VG vegyes benyomást gyakorolt ránk, ugyanis alacsony fordulaton nagyon gyengén hűt, míg magas fordulaton ugyan jól hűt (nem olyan jól, mint a Cooler Master), ám így a hangja a harmadik leghangosabb. Ezt visszafordítva viszont alacsony fordulatszámon ugyan nem hűt olyan "hű de nagyon jól", viszont tényleg teljesen hangtalan, mindenféle kerregés nélkül, így egy tökéletesen hangtalan számítógépet a Gigabyte hűtése nélkül nem sok más gyártó termékével tudunk elképzelni. Ezt viszont sajnos meg is kell fizetni, ugyanis ez a hűtés nem kevesebb, mint bruttó ~9300 forintba kerül, ennyiért pedig már új processzort is vehetnénk akár. A termékre 3 év garanciát vállal a gyártó.

A Thermaltake Volcano 9 egy évvel ezelőtt még a felső kategóriába tartozott, azonban ma – ahogyan ez a tesztből is kiderül – már csak a középkategóriába sorolható be. Az igaz, hogy még mindig képes akár egy komolyabb tuningprocesszorral is megbirkózni, de nem mindegy, hogy ezt milyen áron. 47,7 dB – ez bizony nagyon hangos. Alacsony fordulaton elvileg ugyan halk, de gyakorlatilag ott az a kerregő hang, amely miatt a számítógép mellett este nem tudunk aludni (akár letöltés közben)...

fLeSs

A Coolink hűtőket a Kelly-Tech, a Gigabyte coolerét a CO-Run, a Thermaltake és a Cooler Master megoldásait pedig az Expert biztosította számunkra. Köszönjük!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés