Edimax AC-M1000 - hálózati karmester

Beállítás – II.

A főnemü harmadik pontjában a karmesterre kötött Wi-Fi elérési pontok (Access Point) vezérlésével kapcsolatos beállításokat találjuk. Ez a funkció nagyban megkönnyíti a rendszergazdák munkáját. Nem csak ki-bekapcsolgatni, hanem felderíteni is lehet vele, sőt az általunk is tesztelt Edimax EW-7206APg-t még komolyabban irányítani tudja.

Az átlagos elérési pontokról csak listát kapunk, de a megfelelő Edimaxok megkereséséhez IP cím alapján végigpásztázhatjuk a hálózatot. A megtalált EW-7206APg-khez három működési sablont készíthetünk, melyekben részletesen beállíthatjuk a vezeték nélküli kapcsolat paramétereit, sőt MAC cím alapján hozzáférési listát is készíthetünk. Az elérési pontok firmware-ét távolról frissíthetjük, erről napló is készül. Az AC-M1000 négy, nagyobb testvére, az AC-M3000 már tizenkét Edimax EW-7206APg elérési pontot tud kezelni, melyek az on-demand felhasználói rendszerrel nagyszerűen üzemelhetnek hotspotként vagy internetkávézóban.

A negyedik menüpont hálózati szabályzással kapcsolatos. Itt DMZ-t, kiváltságos címeket, monitorozást, 20 címes szabad zónát, proxy kiszolgálót, dinamikus DNS-t és egyéb dolgokat adhatunk meg.

Fejenként 40 DMZ címet, virtuális szervert és IP átirányítást hozhatunk létre.

A 10–10 privilégizált IP és MAC cím különlegessége, hogy belépéskor nem esnek azonosítás alá, ez akár biztonsági rés is lehet. Az IP monitorozásnál megadott címeket vagy hyperlinkeket az AC-M1000 időnként ellenőrző csomagokkal tiszteli meg, és ha nem jön válasz, e-mailben üzenetet küld a rendszergazdának, de a monitorozás eredménye egy listán is megtekinthető.

A Walled Garden listán szereplő IP címeket és domainnevekhez tartozó weboldalakat bejelentkezés nélküli is elérhetik a felhasználók. Ez például arra jó, hogy interneten keresztül elérést vásárolhassunk egy adott AC-M1000 kiszolgálóhoz. Csak a vezérlőlistáján szereplő proxy kiszolgálók működnek majd a regisztrált felhasználóknál. Beépített proxy szerver is van, ennek beállításáról a használati útmutatóban olvashatunk. Természetesen a dinamikus DNS kiszolgálók sem hiányoznak.

Az Utilities részen olyan klasszikus elemeket találunk, mint a jelszóállítás, beállítások mentése vagy az alapállapot visszaállítása, firmware-frissítés, újraindítás. Az utolsó főmenüpontban a gép állapotával, az aktuálisan csatlakozott felhasználókkal, a forgalommal és a speciális események jelzésével kapcsolatos információkat és beállításokat találunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés