2.1-es hangfalak tesztje, 2. rész

Összefoglaló

A mezőny egészét nézve a Cambridge Soundworks Megaworks 250D teljesített a legjobban, méghozzá magasan, sőt, még úgy is, ha az előző felhozatalt is figyelembe vesszük. A beépített DAC miatt felesleges profi hangkártyára költeniük azoknak, akik zenehallgatásra használják a gépüket, így az ára sem olyan vészes, minősége kategóriájában kifogástalannak mondható. Melegen ajánlható mindenkinek, aki PC-s rendszerre vágyik. Ebből az árból talán (ha szűkösen is) kijönne ugyan egy (jobb) erősítő/hangfal páros, de a beépített DAC miatt a hangkártyán is megspórolhatunk némi pénzt, tehát ez egy alapvetően jó ajánlat.

Az Altec hangszórójával a fő probléma, hogy másfélszer annyiért adja magát, mint a Creative I-Trigue 3300, alapjaiban ugyanaz a kicsit túlhangsúlyozott, túl látványos hangot adja némileg több erővel és a mélyeiben kicsit jobban hangsúlyozott felsőbasszussal. Hangerő tekintetében a mezőny legjobbjai között van, modernebb zenékre, magasigényes anyagokra ajánlható, de hosszabb hallgatásnál kissé fárasztó tud lenni.

Középkategóriában erős versenyző a Creative I-Trigue 3300. Hangja időnként fárasztónak hat, ugyanakkor magasait tekintve nagyon részletes is tud lenni. Erős versenytársa az Altec 321-es darabjának, a kettő között leginkább ízléskülönbség dönthet; talán az Altec jobban alkalmas hosszútávú zenehallgatásra, mint a Creative kicsit túlerőltetett magastartománya, időnként viszont a Creative képes nagyon részletezővé, már-már aprólékossá válni.

Érdekes még a Philips A2.310, a tizenegynéhányezer-forintos darabok között hosszútávon az egyik legjobb vétel, hangerőben ugyan nem bír sokat, de nyugodt hangjával könnyű lehet együttélni, csak nem szabad elkeseredni, amikor a szomszéd cucca látványosabb, csillogóbb magasakat produkál.

Összefoglaló táblázat

 

Adatok

 

Emvy

Az Ozaki a Pulsar, az Altec Lansing a Pixel Multimédia, a Philips hangszórók a Napfény Kft., a Midiland a Kelly-Tech, a Cambridge és Creative hangszórók a CHS jóvoltából kerültek hozzánk. Billentyűzetünk az A4Tech anti-RSI keyboardja volt (mostisaz), egerünk Acer/Benq, ezeknek a szereknek ugyancsak a Kelly-Tech a dílere idehaza. Székeinket a Stokke fejlesztette. (www.stokke.hu)

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés