Hirdetés

1000 wattos tápóriás

1000 watt belülről

A 13,5 centiméteres szélkerék, mint a legtöbb Enermax tápnál, most is a Globe Fantól érkezett. Motorja 0,38 amperes és a közepes fordulatszám-kategóriába sorolja a gyártó. A tápban percenként 700-1800-at pörög. A hátsó nyolcas percenkénti fordulatszáma az 1400-3500-as tartományban mozog.

Kíváncsian vártuk, mi van az 1000 wattos táp belsejében. Lényegében azt találtuk, amire számítottunk. Középen a szokásos egy helyett, két főtrafót találtunk. Ez annyit jelent, hogy valamelyik ágakat az egyik, valamelyiket a másik transzformátor állítja elő. Hogy a pontos kiosztás milyen, azt a nagyon sűrűn beépített nyomtatott áramkörön nem tudtuk ellenőrizni.

A bementi oldalon két jófajta, Rubycon kondenzátor dolgozik. Ugyan csak 85 fokra vannak hitelesítve, de jobban bírják a több minőségi tápban látható 105 fokos Teapóknál. Előttük, a kis nyomtatott áramkörön az aktív PFC vezérlőelektronikája tanyázik, aminek lelke egy UCC3817A lapka.

A rengeteg kimeneti ág miatt sok, nagy kapacitású és jó minőségű Jen Pan márkájú kondenzátort állítottak csatasorba. A kábelköteg alatt egy kis nyomtatott áramkörön védelmi elektronika lapul.

Egy gyenge pontja van a Galaxynak, az pedig a moduláris panel. Az extra csatlakozók a fix kábelekhez képest további hibaforrások lehetnek. Ami még kellemetlenebb, az a láthatóan utólag beforrasztott két ellenállás és a készenléti táp fölötti légterelőre ragasztott dióda.

A két ventilátor csatlakozója egymás mellé került, a fix kábelek kilépő rése alá. Háromtűsek, bár nem pontosan olyan a foglalatuk, mint amilyeneket az alaplapokon látni. Könnyű hozzájuk férni, így az esetleges ventilátorcsere sem lesz komoly feladat, feltéve, hogy találunk 13,5 centiméteres cserealkatrészt. Újabb kis hiba a kimeneti borda mellé helyezett kondenzátor, ami nehezen szellőzik.

Beépítve látszik, hogy a Galaxy milyen hatalmas. Rövidebb házakban akár a felső meghajtóhely útjában is lehet. Persze ekkora tápot többnyire termetes házba szerelnek. Hasznos információ lehet, hogy két VGA-val és egy merevlemezzel rendelkező tesztgépünket pusztán a fix csatlakozókkal üzembe tudtuk helyezni, úgy, hogy a három SATA csatlakozó még üresen is maradt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Szerverek, áramforrások, notebookok

    Heti hardverpiaci bemutatónkban kis kitérőt teszünk a Fujitsu Siemens szervereinek világába, bemutatunk pár Lenovo notebookot és más érdekességeket.

  • Tápos kérdés

    Piaci bemutatónk mellett a tápválasztás kérdését is körbejárjuk.

  • FSP Epsilon - ezer watton túl

    Meghajtottuk – már amennyire lehetett – az FSP Epsilon tápcsalád új, 1010 wattos csúcsmodelljét és 800 wattos rokonát.

Előzmények

Hirdetés