Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tutyi

    újonc

    Szia, nincs publikus IP, amikor kötötték nálunk Bogláron, se perc alatt végeztek, nagyon rendes munkát végeztek a kábel behúzással, viszont ezek után csak záporoztak a gondok. Korábban telefonon megígérte a hölgy a telefonban, hogy természetesen lehetséges a publikus IP-cím, viszont kint a szerelők közölték, hogy hát ez így nem igaz. Ők nem tudják megoldani, hogy az eszköz amit adnak az bridge módban legyen. Ha van saját routered/tűzfalad akkor természetesen mögé rakhatod, mert oszt az eszköz DHCP-t. Így viszont NAT mögött vagy. A megoldás az ha kérsz fix ip-t, akkor ez megoldódott, amire a szerelők mondták, hogyha szeretnénk az internetet, akkor azt sem kérjük, mert 4 napig tartott máshol a beüzemelés.... Az külön poén szerintem, hogy hoztak modem/router eszközt, ami 4 gigás porton ad DHCP-t, és wifit is szór, belépni sima felhasználóval be lehet, szóval a WIFI nevét át tudod írni. Ezen felül pedig hoztak még egy routert, amit nem kértünk(mert sajátot használok), de minek még egy eszköz, amikor az alap dolgokra simán elég lehet maga modem? A szolgáltatás egyébként rendben van, nem szakadozik, hozza amit kell, a publikus ip hiányát én megoldottam egy L2TP-IPSEC vpn-nel, mivel így elég csak a szerver oldalnak rendelkeznie publikus címmel.

Új hozzászólás Aktív témák