Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jengab

    tag

    Sziasztok!

    Nézegettem megoldásokat, van egy Raspberry Pi 3-am. Ezen működik tök jól az AirPlay, megy a Tidal, és mostmár rádiózni is lehet vele (mopidy-t használok böngészőből). Viszont sajnos a kínai 3000Ft-os hangkártya csak egy fokkal jobb, mint a gyári. Nézegettem, hogy mi lenne a megoldás. Sokan ajánlották a HiFiBerry komponenseket, de ezeket csak a Raspberryhez tudom kapcsolni (GPIO interfész, ha jól mondom). Viszont nekem jobban tetszene az a megoldás, hogy veszek egy külön DAC-ot (akár valami régi nagynevű HiFis DAC), és arra rákötöm a Pi-t. Így tudnám pl. a CD játszót is ide kötni, vagy asztali gépet, stb. szóval jobban ki tudnám használni, hogy van egy minőségi DAC-om. Kérdésem, hogy melyik DAC-ot ajánlanátok? Nézegettem a Cambridge Audio DACMagic-jét, erről megoszlanak a vélemények. Bár célnak biztosan megfelel :) Illetve egy Denon DA-500-as DAC-ot néztem, ez a maga idejében nagyon jó darab volt, most is jókat mondanak róla. Viszont csak SPDIF, vagy coax bemenete van, ami kicsit problémás, mert a Pi-n egyik sincs (esetleg megérné a mostani külső hangkártya SPDIF kimenetét ide kötni?). Egyébként ezt a problémát át tudom hidalni valahogy? Pl. tudnék valahogy a pi-re legalább egy digitális hangkimenetet varázsolni?

Új hozzászólás Aktív témák