Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    senior tag

    válasz SunMount3r #6292 üzenetére

    Köszönöm! :)
    Igen, arra már rájöttem, hogy többet kell utánajárni egy-egy megoldásnak, de egyszer mindenképpen bele akartam vágni a raspberry témába.
    Azért is kérdeztem rá, hátha van az IR-rel tapasztalat, mert ha tényleg olyan egyszerű, mint ahogy a gyártó igéri, akkor bedobnám a kosárba a ház mellé.
    Az infrás bekapcsolásra külön nem is gondoltam, csak a házéra, és az sem tűnt egyszerűnek. Valahol olvastam, hogy ez is OS függő. Ezt megerősíti, hogy a ház ezen a spec HAT-en keresztül adja tápot a Pi-nek, nem az USB-C-jét replikálja a hátlapra, mint pl. a két HDMI-vel és a hang jackkel teszi.
    A távnál azt állítja az Argon, hogy a két One házzal "out of the box" megy az ON/OFF.
    Igazság szerint nem is arra kellene, hogy távolról ki/be kapcsolgassam, mert a terv, hogy a Pi gyakorlatilag folyamatosan megy majd a Kodival (főleg, ha meg tudom oldani, hogy kezelje az USB-s DVB-C tunnert). Inkább az átkapcsolásoknál gondoltam, hogy jól jöhet egy fizikai gomb is, hogy elérjem az OS választót. Magára a távvezérlésre van egy elfekvő Minix távom B tervnek, hátha működik vele, bár a billentyűkiosztásával embert lehet kínozni... engem mindenképpen. :D
    A Volumio csak nemrég került képbe, hogy a PC-t kikerülve is tudjak zenét hallgatni a NAS-ról, de ez inkább eseti jellegű használat és mivel amúgy is helyhez vagyok kötve a lánc miatt, ezért a táv nem létfontosságú.

    Viszont eszembe jutott még egy kérdés. Mennyire kezeli jól mondjuk a Raspbian a browserbe ágyazott video streameket? A feleségem mostanában gyakran nézett élő színházi közvetítéseket és valamiért csak PC-n böngészőből ment ez jól. Az LG tv-ken nem működött a bejelentkezés, androidos telről meg a miracast. Na ezt pl. szívesen átraknám a Pi-re, hogy felszabaduljon a PC.

    M.

Új hozzászólás Aktív témák